Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumiki dżwięku.


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w realu to tłumik ma za zadanie zmniejszenie prędkości wylatujących gazów prochowych, do tego strzela się amunicją subsoniczną (mniejsza prędkość początkowa pocisku) i dawniej w kałachach stosowano też gumową wkładke na zamek, żeby nie klapało zbyt głośno, ale to prehistoria :lol: to tak mniej więcej 300m/s to daje około 900-100fps Nasze repliki mają max 500 no niektóre 600fpsów, więc jakoś trudno mi uwierzyć, że tłumik jest nie tylko do lansu ;-)

Tak myślę, ale skoro koledzy piszą o testach i że wycisza to może tak jest

Zobacze jak to jest w gaziaku, to tu naskrobie (muszę tylko zdobyć dobry tłumik)

Edited by 1beduin
Link to post
Share on other sites

W M700 po zastosowaniu tłumika praktycznie słychać tylko dźwięk zbijaka zaworu.

Co do samego wyciszenia repliki: Zastosowałem piankę do bezpiecznego przenoszenia sprzętu elektronicznego w P90 TM, pięknie tłumi dźwięk obrotu zębatek i uderzeń głowic + tłumik dźwięku, słychać tylko cichy głuchy odgłos strzału.

Link to post
Share on other sites

1beduin, coś pieprzysz :D

 

Tłumik w kazdym gnacie wycisza odgłos rozprężających się gazów za lufą. I tylko ten odgłos (jakieś minimalne wpływy na inne odgłosy pomijam). Sprawa jest wtedy banalna: w snajperce sprężynowej- nie jest to jedyny odgłos bo jeszcze uderzenie tłoka w gł cylindra jest. W elektrykach to samo a jeszcze dochodzi silnik, zebatki. Tego nie wyciszysz idealnie choć da się BARDZO znacznie. Natomiast gazówka (ale mówimy o snajperkach, bolt action) generuje tylko malutki stuk uderzenia w zawór i właśnie ten dźwięk gazów. Więc po nakręceniu tłumika jest BAAARDZO cicha. Gazowe klamki z BB ciężko wyciszyć bo stukot zamka jest znaczny a jeszcze część gazu wylatuje przez okno wyrzutowe (dysza). Tego hałasu tłumik nie wyciszy.

 

 

NIe wiem jakie są różne teorie, ja tylko wiem to co widzę. Z tłumikiem jest ciszej. W moim socomie mk23 TM bez tłumika wali dość głośno nawet jak na NBB ale z tłumikiem dźwięk przypomina takie "pyk" i to bardzo ciche, zdominowane przez odgłos kurka uderzającego.

Link to post
Share on other sites

Dexterkrak przeczytaj mojego posta jeszcze raz, ze zrozumieniem, wiem że to teraz rzadka umiejętność, ale wierze, że ty potrafisz :lol: (wierze bo czytuje twoje posty)

 

Opisałem działanie tłumika w realu, wyraziłem też swoją opinie co do tłumienia takiego pierdnięcia z zabawki, specjalnie napisałem prędkości wylotowe pocisku (bo tego ni jak nie porównasz nawet z KBKS-em), więc gdzie tu jest kolego pieprzenie? :lol:

Miałem replike ASG M4 z tłumikiem i odgłos wiertarki jest odgłosem wiertarki i nic tego nie wyciszy ;-) Po za tym uważam, że w moim gaziaku M4, gdzie mam stalową lufe, stalowy zamek, nic nie wyciszy tego metalicznego (zresztą bardzo ładnego :mrgreen: ) łomotu ;-)

Jedyne zastosowanie tłumika ,tak myślę, jest w karabinkach snajperskich, gdzie można kupić specjalne ciche tłoki i innymi metodami wyciszyć uderzenie tłoku.

Link to post
Share on other sites

Wiertarka w AEGu? Myślę, że zakup odpowiednich zębatek z odpowiednim przełożeniem, lipo 11,1V, mosfet, dobre podkładkowanie i łożyska, powinny to zmniejszyć.

PS: Sam się niedawno zastanawiałem nad kupnem aluminiowego tłoka i metalowych głowic (Deep Fire), żeby było słychać właśnie uderzenie a nie świst gear boxa. Warto panowie?

Link to post
Share on other sites

No z tą wiertarką to mnie troszczke poniosło :mrgreen:

Nie chodziło mi o te wszystkie łożyska, zębatki, podkładki, tylko o dźwięk silnika.

Ale dajmy temu spokój, bo tłumik dźwięku choćby był najlepszy z "najlepsiejszych" i tak tego nie wytłumi ;-)

 

Co do twojego zakupu, jeżeli będzie lepiej (ciszej, szybciej) działała twoja replika i są na to "szelesty" to na pewno warto.

Link to post
Share on other sites

Beduin - chyba nie do końca rozumiesz jedną sprawę - dla CIEBIE zastosowanie tłumika w TWOIM M4 nie dało zbyt wiele, bo zarówno przed jak i po jego założeniu, głównymi odgłosami jakie słyszałeś była praca gearboxa. A to z tego prostego powodu, że masz go niemal przy samym uchu. Natomiast dla osoby stojącej kilkanaście/dziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie lufy, różnica jest już bardzo znaczna. To wróg ma nie słyszeć repliki, nie Ty :)

Link to post
Share on other sites

nie ważne jest to by strzelec mniej słyszał replikę. Liczy się to by to cel nie był w stanie usłyszeć repliki na jak najkrótszym dystansie. Jeśli przeciwnik nie jest w stanie mnie zlokalizować na powiedzmy 40m gdy nie używam tłumika, a używając go mogę strzelać nie bojąc się zlokalizowania na np 35m to warto jest zastosować taki bajer.

 

wartości są całkowicie wyssane z palca. Chodzi o fakt, że jeśli taka zabawka daje odpowiedni efekt, a moje doświadczenie mówi, że daje to warto jest skorzystać z dodatkowej przewagi.

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Ta moja M4 to tak celnie, realnie nie dla picu, 50-55m strzelała

Mówiąc celnie, mam na myśli mieszczenie się w kartce A4 albo w korpusie człowieka i strzał był odczuwalny.

Lufa precyzyjna 50cm, kulki precyzyjne 30gr Devils, mierzone taśmą geodezyjną

Trudno mówić o precyzji przy tak lekkim pocisku, braku gwintu w lufie, oraz prędkości początkowej, dla tego mówie o tak dużym celu jak korpus człowieka.

Link to post
Share on other sites

Kulki można kupić w sklepie, nie podam w którym kupuje bo była by reklama, szukaj a znajdziesz, jak nie znajdziesz wyśle Ci na priwa

 

Lambert kolego, nie mam powodów by ściemniać, występuje pod ksywką której nie używam na strzelankach, giwerką na żadnym zdjęciu się nie chwaliłem. Z forum osobiście zna mnie może trzy osoby, swoje lata i doświadczenie mam. ;-)

Więc po co miałbym ściemniać?

Ale jeżeli chcesz lub poczujesz się z tym lepiej to mogę Ci przyznać racje, albo nawet powiedzieć że mam problem z trafieniem w karton po 52calowej plazmie z 25m :lol:

 

Lambert dorosłem już do takiego wieku, że mówie lub pisze to co sam doświadczyłem, lub na czym się znam. :mrgreen:

 

Więcej wiary w ludzi i pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites
Mówiąc celnie, mam na myśli mieszczenie się w kartce A4 albo w korpusie człowieka i strzał był odczuwalny

 

Jak widzisz nigdy nie powiedziałem,

że korpus człowieka ma wielkość kartki A4

 

Lambert czytaj ze zrozumieniem i nie sil się na złośliwość, bo złośliwość to bierna agresja a agresja to oznaka słabości. ;-)

Dajmy spokój temu sporowi, bo nie miejsce tutaj na to, bo to temat o tłumikach.

Jeżeli nadal chcesz udawdniać mi, że jestem kłamcą i wmawiać mi coś czego nie powiedziałem, zapraszam na priva.

No chyba, że należysz do "miszczów" co to brylują na forach i potrzebna im publika.

Link to post
Share on other sites

Sory, ze się wtrącę, ale przez korpus rozumiem, klatę i brzuch, co powierzchniowo zajmuje nieco więcej niż kartkę A3 (pomijam tutaj przypadki chodzące np na siłownie), więc przyrównanie kartki A4 do A3 na większym dystansie nie jest problemem(kilka cm w każdą stronę).

Edited by Koszyk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...