Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozew zbiorczy przeciwko sklepowi airsoftxtreme.


Recommended Posts

sprawa wygląda tak, że po zgłoszeniu na policję było przesłuchanie. prowadzący śledztwo umorzył je ze względu na to że koleś "nie chciał popełnić przestępstwa i paczkę wysłał" szkoda że pustą (karton a w środku kulki 0,12 i jakiś szmelcowaty shotgun zamiast SWD i kul 0,28) - sprawdziłem przy kurierze i poszła z powrotem...i nie wróciła więc 5 stów wtopione. zamówienie nadal wisi jako opłacone i towar gotowy do wysyłki - od listopada zeszłego roku. w razie czego piszę się na zbiorówkę ;) chociaż szczerze wątpię że coś zdziałamy

Link to post
Share on other sites
  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sprawa wygląda tak, że po zgłoszeniu na policję było przesłuchanie. prowadzący śledztwo umorzył je ze względu na to że koleś "nie chciał popełnić przestępstwa i paczkę wysłał" szkoda że pustą (karton a w środku kulki 0,12 i jakiś szmelcowaty shotgun zamiast SWD i kul 0,28) - sprawdziłem przy kurierze i poszła z powrotem...i nie wróciła więc 5 stów wtopione. zamówienie nadal wisi jako opłacone i towar gotowy do wysyłki - od listopada zeszłego roku. w razie czego piszę się na zbiorówkę ;) chociaż szczerze wątpię że coś zdziałamy

 

Cholera u mnie też paczka ma taki status już od 4 miechów :/ Myślałem że skoro mi nawet nie wysłał paczki jak innym to przynajmniej reklamacje uzna i zwróci pieniądze. A tu ani jednego ani drugiego :/

Edited by dred_007
Link to post
Share on other sites

Witam. Jest to również mój pierwszy post na tym forum więc serdecznie wszystkich witam. Ja również zostałem oszukany na 500zł. Zamówiłem sobie Ak-74 Cymke i już od ponad 2 tygodni ani śladu po przesyłce. Wczoraj wysłałem do nich e-mail, którego sam bym się przestraszył i bał bym się konsekwencji. Dałem im czas do końca tygodnia na wysłanie karabinu lub oddania pieniędzy. Następnie zgłoszę sprawę na policji. Już sam nie wiem co mam robić. Nie mam żadnego karabinu i nie wiem czy kupować nowy karabin czy czekać na wiadomość od tych ******.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś była podobna sprawa, ale z zamówieniem zbiorowym.

 

Bodaj Goren z forum pozbierał dane od oszukanych osób i zrobił winowajcy sprawę w prokuraturze. Przy dużej liczbie oszukanych ludzi i połączeniu tych wszystkich kwot, prokuratura powinna na poważnie się tym zainteresować.

 

Harry229: być może do prokuratury powinieneś skierować swoje dalsze kroki. Najlepiej z listą oszukanych osób.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Witam Panów serdecznie.

Również i ja zostałem oszukany przez pana Rafała S. Zamówiłem replikę G36 (za około 450zł), paczka płacona za pobraniem. Paczka jakaś tam przyszła, jednak nie byłem na tyle przezorny, aby sprawdzić ją od razu przy kurierze. Dopiero później, gdy rozpakowałem paczkę, zobaczyłem coś zupełnie innego, warte około 200zł. Jeżeli ma być coś z tym zrobione, zdecydowanie się dołączę.

Link to post
Share on other sites

Witam! Również jak parę osób powyżej (najprawdopodobniej) zostałem oszukany przez sklep airsoftxtreme.pl. Dnia 26.10.10 (wtorek) złożyłem zamówienie (metalowy korpus do M4). Wpłaty na konto sklepu dokonałem tego samego dnia. Do dziś czekam na przesyłkę. Dodam, iż od dobrego tygodnia próbuję skontaktować się ze sklepem. Dzwonię na obydwa telefony (Tel.: 0 505 513 007, Tel.: (022) 670 05 59) - pierwszy jest nonstop po za zasięgiem sieci, natomiast na drugi nie mogę się w ogóle dodzwonić (Komunikat nie ma takiego numeru). Ponadto wysłałem już kilka e-maili, wiadomości na GG sklepu - NIC. Zero odzewu. Aktualnie nie wiem co mam robić kompletny mentlik w głowie. Dobiło mnie jeszcze przeczytanie tego tematu.

Macie może jakieś porady? Jak skutecznie zadziałać w tej sprawie?

Link to post
Share on other sites

Juz raz to w innym temacie pisalem ale widze ze jest duzo ludzi ze tak powiem "nowych" w gronie wydymanych przez tego kolesia:

 

Ja u pana s. wtopiłem chyba jedną z wiekszych sum z tu obecnych bo ponad 770zl. Wiadomo byly maile, telefony (ba niektore nawet odebrane! :P ), po jakims miesiacu napisalem mu krotko: albo odda kase albo nie bede sie chrzanil z zadnego rzecznika, policje tylko ide do prawnika i wytocze mu normalny proces i bedzie bulil moje 8 stow, dwa razy tyle odszkodowania na prawnika i trzecie tyle na koszty sadowe. Oczywiscie olewka. Jako ze tesc ma znajomego prawnika to zglosilem sprawe i po znajomosci bez oplaty wyslal on ze swojej kancelari pismo ze jak nie odda kasy to bedzie sprawa.

 

Paczka byla po tygodniu, moze nie dokladnie z tym co zamowilem (bo był to chyba dosc ciezko dostepny JG MP5 Navy a dostałem cymke 41b czyli jedyna roznica to kolba stala zamiast zsuwanej) ale z gratami tej samej jakości i wszystkimi elementami jakie zamowilem (pistolet,montaz,koli).

 

Morał z tego taki że jak chcecie mieć szybko swoja kase/paczkę to nie ma sie co z publicznymi urzędami pierdzielic bo g dadza tylko samemu trzeba sie przejsc wylozyc pare groszy i wyslac mu pismo podbite przez jakas kancelarie, a potem ewentualnie w charakterze swiadka mozna wystapic.

 

pzdr i zycze zeby wam tez sie udalo.

Link to post
Share on other sites

Najciekawsze jest to iż sklep ma taką reputacje od półtorej roku albo dłużej a mimo to i tak kupuje u nich masa ludzi - i to od 2xx+ zł

btw. Udokumentowanie braku paragonu nic by nie dało? Zamówić coś za 40 zł - i tylko kręcić podczas otwierania przy kurierze. ;]

Link to post
Share on other sites

jak czytam ten temat i wasze posty to wydaje mi się jakby Jacek.M z Camo wrócił do interesów pod nowym nazwiskiem:) Nie musicie składać żadnego pozwu zbiorczego, wystarczy iść swoja sprawę zgłosić na policje a później w sadzie być oskarżycielem posiłkowym. Nie wysyłajcie chłopa tak łatwo do pierdla bo nie odzyskacie nigdy pieniędzy! lepiej dla was żeby dostała zawiasy i odrobił to co ukradł

Link to post
Share on other sites

Tylko inna sprawa czy policja w ogóle się tą sprawą zainteresuje czy oleje?? Bo właściwie jak udowodnić mu oszustwo? Fakt mam dokumenty potwierdzające moją wpłatę i złożenie reklamacji ... ale czy to wystarczy żeby udowodnić że nie dostałem ani towaru ani zwrotu pieniędzy?? Domyślam się że policja określi sprawę jako "mała szkodliwość społeczna" i odłoży ją na bok :( :/

Link to post
Share on other sites

Tylko inna sprawa czy policja w ogóle się tą sprawą zainteresuje czy oleje?? Bo właściwie jak udowodnić mu oszustwo? Fakt mam dokumenty potwierdzające moją wpłatę i złożenie reklamacji ... ale czy to wystarczy żeby udowodnić że nie dostałem ani towaru ani zwrotu pieniędzy?? Domyślam się że policja określi sprawę jako "mała szkodliwość społeczna" i odłoży ją na bok :( :/

 

I tak pomyslalo kilka tysiecy (a kto wie czy nie tyle!) osob i odlozylo sprawe na bok...bo to przeciez tylko 100/200/300zl, a zalatwiania bedzie, a lazenia... A facet sie bogaci z dnia na dzien.

 

Sprawa jest prosta, zglaszasz to na policje, sprawdzaja.. Nie dostales paczki? Masz historie zamowien, jezeli jest wyslana to powinien miec dowod wyslania paczki, jezeli nie a uplynely 2 tygodnie to musi Ci zwrocic kase. Nie dostales paragonu? Fiskus sie nim zajmnie, bo to robienie interesow na boku, bez placenia podatkow.. Tak czy inaczej, odpowie za to. Zebrac sie w kupe, isc na komisariaty i wlozyc pozwy na tego czlowieka... Jak zobacza ze to nie jeden czy 2 ludzi ma taki problem a powiedzmy 500 to sie za niego szybko wezma...

 

G^.

Link to post
Share on other sites

Ludzie zrozumcie, że takim gadom nie przepuszcza się dla czystej zasady. Sam tam miałem złożyć zamówienie, ale coś mnie tknęło żeby sprawdzić sklep na WMASG. Pomyślcie ile ludzi dziennie daje się nabrać. Musicie zrobić porządek z tym człowiekiem.

Wystarczy założyć sprawę na policji to 2h. Wzywają gnoja i przesłuchują. Później wzywają was jeszcze raz i każą odnieść się do zeznań palanta. Później już sprawa żyje swoim życiem. Sąd, jedna rozprawa na 2 miesiące w sumie gdzieś od 4 do 6 rozpraw (to zależy ile załatwi sobie lewych zwolnień lekarskich, ile razy "zapomni" itp itd) Powiem wam, że warto to zrobić dla samej miny złodzieja który usłyszy później wyrok. (Bezcenne!) Na mojej rozprawie Pan J.M nie mógł uwierzyć, że został skazany

Link to post
Share on other sites

Witam!!! pocztałem trochę postów na temat niesławnego sklepu airsoftextreme.pl, ja mam to szczęście że nie kupowałem w tym sklepie niczego lecz smutne jest że tak wielu ludzi zostało zrobionych "na szaro". W związku z czym postanowiłem trochę popisać jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam do lektury:

SYTUACJE KTÓRE OPISUJECIE TO PRZESTĘPSTWO-

OSZUSTWO INTERNETOWE O CHARAKTERZE GOSPODARCZYM art. 286 par.1 KK

W tej sytuacje kwota szkody powstałej w wyniku działania sprawcy nie ma znaczenia czy jest to 1zł czy 1000zł. Z pozwem do cywilnego dałbym sobie spokój na waszym miejscu a to dlatego że:

1. Trzeba zabezpieczyć wszelkie dowody w przedmiotowej sprawie czyli historię korespondencji, pocztę internetową, scany dokumentów (jeżeli takie są), potwierdzenia wpłat, protokoły odbiory paczek od kurierów itp.

2.Należy złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie z żądaniem ścigania sprawcy, w tym celu proponował bym najpierw wziąć kartkę papieru i w formie opisowej (np. podania) do właściwego terytorialnie Komendanta Policji opisać całą sytuację, która doprowadziła do sytuacji gdzie zostaliście pokrzywdzeni. Dlaczego najlepiej najpierw tak? ano dlatego że pisząc w zaciszu domowym możecie więcej szczegółów ująć i wskazać więcej śladów, poza tym należy pamiętać aby kierując pismo do właściwej wg waszego miejsca zamieszkania, terytorialnie jednostki Policji należało by jak najwięcej informacji o osobie zamieścić czyli dane teleadresowe nr telefonu kom. kontaktowego, no i nr IP kompa z którego dokonaliście feralnej transakcji, lub pominąć ten proces i od razu zgłosić się osobiście wraz z dokumentem stwierdzającym tożsamość do Jednostki Policji i złożyć w/w zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Należy pamiętać że zawiadomienie może złożyć osoba pełnoletnia, w przypadku gdy nią nie jest wtedy w trakcie czynności musi być osoba pełnoletnia sprawująca opiekę nad małoletnim

3. Następny krok to już złożenie zeznań, wskazanie świadków ewent. konfrontacja stron, należy pamiętać że składając zawiadomienie o przestępstwie na waszą szkodę wy automatycznie stajecie się pokrzywdzonymi co za ty idzie posiadacie w trakcie prowadzonego postępowania przez Policję, Prokuraturę i w Sądzie uprawnienia z którymi zostaniecie zapoznani oraz kopię otrzymacie składając zawiadomienie- proponował bym z nich korzystać, np. oskarżyciel posiłkowy

4. Po zebraniu pełnego materiału dowodowego sprawa wraz z aktem oskarżenia wpływa do Sądu, gdzie po pewnym czasie (a ten jest różny ) dochodzi do rozprawy, i generalnie wszystko to co zostało już wcześniej zeznane trzeba podtrzymać i tyle z tego, ponadto nie należy się również bać wstawiennictwa w sądzie i kosztów z tym związanych gdyż was to nic nie kosztuje, ponieważ jeżeli mieszkacie poza miejscowością gdzie jest właściwy terytorialnie Sąd Rejonowy to na podstawie wezwania do wstawiennictwa na rozprawę należy się wam równoważnik za przejazd z miejsca zamieszkania do Sądu publicznymi środkami lokomocji, w tym celu należy już później z wezwaniem podejść do pani w kasie sądu i powiedzieć jej o co chodzi i sprawa jest finalizowana za każdym razem kiedy jesteście wezwani na miejscu w kasie.

5. W przypadku wyroku skazującego w 99% Sąd zarządza zadość uczynienie na rzecz pokrzywdzonego oraz obowiązek naprawienia szkody z podaniem terminu realizacji świadczeń na rzecz pokrzywdzonego przeważnie ok. 6-mcy

6. W przypadku gdy skazany nie realizuje postanowień dot. świadczeń finansowych zawartych w wyroku sądu po terminie określonym w jego treści, pokrzywdzony lub osoba reprezentująca jego interesy zwraca się pismem do Sądu który wydał wyrok skazujący informując że świadczenia finansowe nie zostały zrealizowane w związku z czym Sąd wystawia klauzulę wykonalności ustanawiając komornika dla skazanego który niestety inkasuje 10% ze zobowiązania finansowego na rzecz pokrzywdzonego.

7. Dane które są ogólnie dostępne na stronie airsoftxtreme.pl

Właścicielem: sklepu internetowego airsoftxtreme.pl jest firma TABU

sklep stacjonarny: Targowa 18 paw 12 03-728 Warszawa

nr podatnika NIP: 113-153-19-45

nr wpisu do rejestru podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą: 16258

nr REGON: 017265538 (nr stary jeszcze aktualny)

podany na stronie nr konta wpłat: 85 1140 2017 0000 4102 0937 1115

nr komunikatora GG: 9740279

telefon do obsługi sklepu: kom.505 513 007 tel.: stacj. (022) 670 05 59

Niestety więcej nie mogę napisać :biggrin:

8. Ważna rzecz należy się spieszyć ze składaniem zawiadomień gdyż w przypadku większej ilości osób pokrzywdzonych wypłata świadczeń jest uzależniona od kolejności złożonych zawiadomień ( czyli kto pierwszy ten lepszy)

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem i co nieco wyjaśniłem

Pozdrawiam

HORT

Link to post
Share on other sites

najpierw sąd nakazuje zwrot długów wobec państwa, czyli długi ściąga się w kolejności, skarb państwa za rozprawę, urząd skarbowy(podejrzewam, że firma jest fikcyjna i nie jest zalegalizowana), a później poszkodowani (dla których najczęściej nie zostaje już nic, albo niewiele)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Jak sprawa wygląda? Coś sie ruszyło do przodu? Dla zdesperowanych i mniej aczkolwiek wszystkich którzy mają ochotę w jakiś sposób odpłacić właścicielowi airsoftxtreme.pl proponuje zabawę z komenda -wget (akcja z redwatch) czy bardziej popularnym(wikileaks) DDOS. Chętni pisać, a przygotuje skrypt i się zabawimy:)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jak sprawa wygląda? Coś sie ruszyło do przodu? Dla zdesperowanych i mniej aczkolwiek wszystkich którzy mają ochotę w jakiś sposób odpłacić właścicielowi airsoftxtreme.pl proponuje zabawę z komenda -wget (akcja z redwatch) czy bardziej popularnym(wikileaks) DDOS. Chętni pisać, a przygotuje skrypt i się zabawimy:)

 

Proponuje zamiast dziecinady zachować się jak ludzie dorośli i zgłosić oszustwo na policję...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...