Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozew zbiorczy przeciwko sklepowi airsoftxtreme.


Recommended Posts

No ja już kończę zbierać informację n/t tego sklepu i wyślę to do TVN'owskiej "UWAGI". Jednakże wysłałem list polecony z rezygnacją zakupu i żądaniem zwrotu swoich pieniędzy. Niestety list wrócił do mnie, ponieważ nikt go nie odebrał... Dzisiaj zajmę się wysyłaniem pisemka na mail. Może to coś da...

Cześć.

To może wyślij do tvn Warszawa? "Uwaga" jest ogólnopolska to mogą mieć jakiś lepszy temat a TVN Warszawa też mają drążących reporterów i sądzę, że jak się sprawa rozkręci to przekażą to dalej.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam kolegów serdecznie.

Niestety jak wszyscy w tym temacie dałem się oszukać sklepowi airsoftxtreme oraz gunsport (zamówiłem w gunsport ale to ten sam właściciel więc różnica żadna). Zabuliłem im ponad 200 zł a towaru jak nie było tak nie ma (2 tygodnie od wpłacenia kasy). Wczoraj byłem na miejscu żeby z kimś o tej sprawie porozmawiać ale sklepu gunsport nie ma pod podanym na stronie adresem. Dziś jadę pod adres airsoftxtreme i wybadam sytuację. Tak czy inaczej dziś wieczorem lub jutro zamierzam nasmarować maila do tvn warszawa w sprawie kradzieży (czy nazwiemy ja wyłudzenie czy jakkolwiek inaczej chyba nie ma znaczenia) i bo człowiek nas po prostu okradł. Chciałem się w związku z tym zapytać czy mogę w moim mailu zacytować kilka Waszych postów? Sądzę, że jak dziennikarze się tym zajmą, sprawa ruszy i gościu się znajdzie.

Pozdrawiam.

Napisz prosze czy odnalazles ten sklep:)

Link to post
Share on other sites

Napisz prosze czy odnalazles ten sklep:)

Witam.

Więc sytuacja jest taka: pod adresem Targowa 63/60 (czyli gunsport.pl) nie ma nic, pod adresem Targowa 18/12 (airsoftxtreme.pl) są pozostałości sklepu zabite na głucho, wygląda jakby był w likwidacji. Z tego co się zdołałem wypytać pobliskich sprzedawców to ktoś tam się pojawia co jakiś czas ale trafienie gościa graniczy z cudem. Zatem kontaktu z obydwoma sklepami nie ma. Jeśli kolega Flogger puści tego maila do "Uwagi", prosiłbym o info, żebym swojego już nie pisał.

Proponuję też wszystkim, którzy czytają ten temat, aby pisać maile przedstawiające zgrubny opis obydwu sklepów do Webmasterów wyszukiwarek internetowych z prośbą o jak najszybsze zdjęcie informacji o tych wynalazkach z serwisów (ja wczoraj znalazłem gunsport chyba na 3 serwisach) . Jeśli taki Webmaster dostanie ileś takich maili, może zareaguje jak przyzwoity człowiek i usunie sukinkota ze swojej witryny (nie wiem czy oni muszą się tłumaczyć ze swoich działań ale na pewno da się coś wymyślić). Pozdrawiam wszystkich i działajmy coś w grupie bo to nasza kasa, którą gościu nam ukradł.

Link to post
Share on other sites

Ludzie, zgłaszajcie tą sprawę na policję a nie piszcie po "Uwagach". Jeśli się zainteresują sprawą i spytają co z tym do tej pory zrobiliście to co? Powiecie, że wylaliście wiele łez na forum...i to wszystko? Zadbajcie o siebie a nie tylko płaczecie!

Muchomorek jakoś potrafił o siebie zadbać i wywalczył swoje. Ale on nie pisał tylko na forum...

Link to post
Share on other sites

Ludzie, zgłaszajcie tą sprawę na policję a nie piszcie po "Uwagach". Jeśli się zainteresują sprawą i spytają co z tym do tej pory zrobiliście to co? Powiecie, że wylaliście wiele łez na forum...i to wszystko? Zadbajcie o siebie a nie tylko płaczecie!

Muchomorek jakoś potrafił o siebie zadbać i wywalczył swoje. Ale on nie pisał tylko na forum...

 

Zawsze mogą powiedzieć, że próbowali całą sprawę załatwić polubownie, dogadać się telefonicznie, mailowo ale żadnej reakcji ze strony przeciwnej nie było. Niektórzy wysyłali nawet przesyłki reklamacyjne, ale niestety one wracały.

 

Jednym słowem, musicie się jak najszybciej wziąć do roboty aby nie oszukał on więcej osób. Niestety dużo już osób oszukał i nic na to się nie poradzi. Trzeba doprowadzić tą sprawę do końca. Kolega z TVN-owską Uwagą dobrze kombinuje. Cały czas śledzę ten temat i oczekuję na dalsze informacje dotyczącej powyższych spraw.

Link to post
Share on other sites

Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż Uwaga zrobi materiał o tym.

Zajmijcie się na poważnie tą sprawą albo odżałujcie kasę, bo co pomysł, to słabszy.

Jeśli kolega byłby łaskaw zerknąć z kiedy jest pierwszy post w tym temacie, to zauważyłby, że jest on z 2008 jeśli się nie mylę. Sądzę, że przed wniesieniem pozwu do sądu autor tamtego maila zgłosił sprawę na policję co jak widać nic nie dało. Niestety są takie czasy, że dopóki się sprawy nie nagłośni to nic z niej nie będzie a gostek nadal będzie się śmiał z łosi takich jak my. Poza tym jakie inne "poważne działania" proponujesz? Zgłoszenie na Policji raczej było, zgłoszenie do skarbówki też na pewno ktoś zrobił, sprawy z sądzie są. Rzuć jakiś pomysł, chętnie posłuchamy.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Sądzę, że przed wniesieniem pozwu do sądu autor tamtego maila zgłosił sprawę na policję co jak widać nic nie dało. (...) Zgłoszenie na Policji raczej było, zgłoszenie do skarbówki też na pewno ktoś zrobił, sprawy z sądzie są.

Zgłosiłeś się z tą sprawą na Policję? Czy tylko "sądzisz"?

Ile osób tak naprawdę było z tym w prokuraturze? Bo z treści tematu wnioskuję, że może dwie.

Link to post
Share on other sites

Zgłosiłeś się z tą sprawą na Policję? Czy tylko "sądzisz"?

Ile osób tak naprawdę było z tym w prokuraturze? Bo z treści tematu wnioskuję, że może dwie.

[/quoJa

Jeszcze nie bo to dopiero początek mojej batali z tym gościem ale jak będę miał chwilę czasu to się z tym przejdę. Oczywiście, że sądzę bo nie zapytałem każdego zainteresowanego czy z tym był.

Link to post
Share on other sites

Spróbujcie może w taki sposób:

Rozwiązać problem przez egzekucję komorniczą:

1) polecony za potwierdzeniem odbioru do sprzedawcy, z żądaniem zwrotu pieniędzy na konto w terminie 14 dni od otrzymania listu, z jednoczesną informacją, że w przypadku braku wpłaty reakcji (wpłaty) sprawa zostanie skierowana do sądu w celu "ściągnięcia należności" i oczywiście pokrycia kosztów związanych z sądem i komornikiem,

2) brak wpłaty: sąd -> klauzula wykonalności -> komornik.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kolega byłby łaskaw zerknąć z kiedy jest pierwszy post w tym temacie, to zauważyłby, że jest on z 2008 jeśli się nie mylę. Sądzę, że przed wniesieniem pozwu do sądu autor tamtego maila zgłosił sprawę na policję co jak widać nic nie dało. Niestety są takie czasy, że dopóki się sprawy nie nagłośni to nic z niej nie będzie a gostek nadal będzie się śmiał z łosi takich jak my. Poza tym jakie inne "poważne działania" proponujesz? Zgłoszenie na Policji raczej było, zgłoszenie do skarbówki też na pewno ktoś zrobił, sprawy z sądzie są. Rzuć jakiś pomysł, chętnie posłuchamy.

Pozdrawiam.

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? chyba jasno napisałem, że miałem identyczną sytuację z Jackiem M, z camo i sprawę wygrałem pomimo tego ze nie było 'tefałenów" i błysków fleszy, uwierzysz? Po prostu trzeba walczyć o swoje a nie marudzić, że polskie sądy i policja są do bani.

Poza tym czy ty naprawdę wierzysz, że telewizja zajmie się sprawą jakiegoś podrzędnego oszusta?

 

Widząc wasze tempo i zaangażowanie w sprawę mogę jasno stwierdzić, że facet zniknie zanim wreszcie weźmiecie się w garść. Jak już mówiłem czas działa na waszą niekorzyść.

Edited by muchomorek
Link to post
Share on other sites

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? chyba jasno napisałem, że miałem identyczną sytuację z Jackiem M, z camo i sprawę wygrałem pomimo tego ze nie było 'tefałenów" i błysków fleszy, uwierzysz? Po prostu trzeba walczyć o swoje a nie marudzić, że polskie sądy i policja są do bani.

Poza tym czy ty naprawdę wierzysz, że telewizja zajmie się sprawą jakiegoś podrzędnego oszusta?

 

Widząc wasze tempo i zaangażowanie w sprawę mogę jasno stwierdzić, że facet zniknie zanim wreszcie weźmiecie się w garść. Jak już mówiłem czas działa na waszą niekorzyść.

To skoro sprawę wygrałeś to może podziel się swoimi spostrzeżeniami jak ją wygrać? Obydwa adresy sklepów puste (fizycznie brak sklepów), wszystkie telefony "abonent jest poza zasięgiem", na maile totalna zlewka. Więc jak mam się skontaktować? Zamierzam iść z tym na policję, uwierzysz?.

Może to dziwne ale wierzę, że telewizja na pewno w tej sprawie nie zaszkodzi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? chyba jasno napisałem, że miałem identyczną sytuację z Jackiem M, z camo i sprawę wygrałem pomimo tego ze nie było 'tefałenów" i błysków fleszy, uwierzysz?

 

Ty straciłeś kilka tysięcy i tu nie było problemów z jak to sądy określają: "niską szkodliwością". Za moje 85 zł nawet palca nie kiwną znając życie,

jednakże w poniedziałek idę na policję, by dołączyć do grona poszkodowanych w nieważne już jakim stopniu. Ważne, by był kolejny oszukany człowiek.

 

 

P.S. O listach poleconych z komornikiem zapomnijcie! Gościu nie odbiera listów poleconych! Wrócił do mnie list z rezygnacją z zamówienia i wezwaniem do zapłaty...

Link to post
Share on other sites
P.S. O listach poleconych z komornikiem zapomnijcie! Gościu nie odbiera listów poleconych! Wrócił do mnie list z rezygnacją z zamówienia i wezwaniem do zapłaty...

List sobie dołącz do materiałów dowodowych. Razem z kopertą gdzie jest adnotacja, że nie odebrano.

 

Ty straciłeś kilka tysięcy i tu nie było problemów z jak to sądy określają: "niską szkodliwością". Za moje 85 zł nawet palca nie kiwną znając życie,

Przy 85 zł jest to wykroczenie. Ale informujcie prokuraturę i policję na każdym kroku, że oszukanych jest więcej w całym kraju i że łączna kwota oszustw jest znacznie większa.

 

PS. Najlepiej, jakbyście zrobili sobie listę: imiona, nazwiska, adresy, nr tel., kwoty wyłudzone i przedstawili to Policji.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Czyli sklep airsoftextreme już nie ma stałej siedziby? A raczej coś tam jest ale właściciela rzadko kiedy można zastać? Tak wyczytałem z postów osób które były w rzekomej siedzibie? To szkoda bo myślałem o nieco innej akcji niż tvn czy sąd. Wpadł mi do głowy pomysł żeby przejechać się na miejsce w kilka osób poszkodowanych (nawet tych które już zgłosiły sprawę na policji w swojej miejscowości) z kompletem dokumentów dotyczących oszustwa w jednym terminie. Następnie całą paczką podjechać pod sklep i telefonicznie wezwać patrol policji i narobić temu oszustowi "smorodu". Albo jeżeli nie ma już praktycznie siedziby sklepu to wybrać jakiś jeden komisariat, (np. w Warszawie) umówić się na jeden termin i z kompletem dokumentów wspólnie złożyć sprawę na policji. Tak żeby to od razu ruszyło, a nie czekać aż każdy posterunek będzie sobie przesyłał dane na temat oszustwa do komendy głównej w Warszawie (o ile w ogóle to policja robi-piszę bo sam zastanawiam się jak jest z moim zgłoszeniem). Co myślicie o tym pomyśle? Może to zachęci osoby które jeszcze sprawy nie zgłaszały żeby we wspólnym gronie się przemóc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Panowie, a być może i Panie jeszcze. Tyle czasu tracicie na pierdoły, podano Wam już tutaj tyle rad, że już dawno powinno być pozamiatane po tym gościu. A Wy zamiast ruszyć Swoje dupska na Policję, tylko biadolicie i biadolicie. Dzieciuchy jesteście, a nie dorośli ludzie!

Link to post
Share on other sites

Czyli sklep airsoftextreme już nie ma stałej siedziby? A raczej coś tam jest ale właściciela rzadko kiedy można zastać? Tak wyczytałem z postów osób które były w rzekomej siedzibie? To szkoda bo myślałem o nieco innej akcji niż tvn czy sąd. Wpadł mi do głowy pomysł żeby przejechać się na miejsce w kilka osób poszkodowanych (nawet tych które już zgłosiły sprawę na policji w swojej miejscowości) z kompletem dokumentów dotyczących oszustwa w jednym terminie. Następnie całą paczką podjechać pod sklep i telefonicznie wezwać patrol policji i narobić temu oszustowi "smorodu". Albo jeżeli nie ma już praktycznie siedziby sklepu to wybrać jakiś jeden komisariat, (np. w Warszawie) umówić się na jeden termin i z kompletem dokumentów wspólnie złożyć sprawę na policji. Tak żeby to od razu ruszyło, a nie czekać aż każdy posterunek będzie sobie przesyłał dane na temat oszustwa do komendy głównej w Warszawie (o ile w ogóle to policja robi-piszę bo sam zastanawiam się jak jest z moim zgłoszeniem). Co myślicie o tym pomyśle? Może to zachęci osoby które jeszcze sprawy nie zgłaszały żeby we wspólnym gronie się przemóc. Pozdrawiam.

To jest wreszcie jakiś pomysł! Jeśli policja zorientuje się, że ma np 20 oszukanych na kwotę powiedzmy 5000zł to zabiorą się do roboty bo zobaczą, że mają do czynienia z wałkarzem przedniej maści.

Ale obstawiam nadal przy swoim, nie ma co czekać na pospolite ruszenie tylko sprawę należy zgłosić policji. Was nie interesuje, że pod wskazanymi adresami nie ma sklepów! od tego jest policja, żeby znaleźć sprawcę. Jeśli prokurator umorzy śledztwo to po prostu trzeba zaskarżyć jego decyzje i napisać odwołanie. Walczyć o swoje aż do skutku. Tylko tak w Polsce można coś osiągnąć.

Link to post
Share on other sites

ewentualnie poproście komandosów - oni zaradzą.

 

Na temat. Nie lepiej zgłosić to na policję ? Po co płacić za adwokata ,prokuratora ?

Ciekawe ile osób tak zrobiło....

 

Kolego... Durnych pomysłów nam tu nie potrzeba z resztą powtarzasz się...

 

Ja zrezygnowałem mailowo i dodatkowo wysłałem zeskanowane moje wezwanie do zapłaty. Dałem mu termin do 28.01.2011. Nie będzie pieniążków? Idę na policję. Na razie próbuję zrobić wszystko co należało do mnie. Po 28-mym idę na policję. Kij z moimi 85,00 złotymi. Ważne, że zgłosi się kolejna oszukana osoba i pomogę innym (i też sobie) ściągnąć z powrotem pieniądze. Dzięki muchomorek za pomoc i duchowe wspieranie w tej sprawie. Masz spore doświadczenie i myślę, że jak coś dalej się wreszcie z tym ruszy pomożesz nam w jakiś sposób :)

Link to post
Share on other sites

Ponieważ wszyscy są mocni w gębie a nikt nic nie robi, pozwoliłem sobie napisać maila do IAI (na ich systemie stoi ten "sklep").

 

Poniżej odpowiedź:

 

"Witam,

 

Dziękuję za kontakt. Każde zgłoszenie nieprawidłowości ze strony klientów naszych klientów jest przez nas badane zanim podejmiemy jakieś działania. Z pewnością w najbliższych dniach postaram się osobiście skontaktować z właścicielem tego sklepu i ustalić jego wersję. Jeżeli właściciel tego sklepu łamie prawo, to zgodnie z Regulaminem usługi IAI-Shop.com zostanie od od tej usługi odcięty.

 

pozdrawiam

 

--

Paweł Fornalski

 

IAI S.A.

Founder & CEO

"

 

Jeżeli już każdy taki mocny i szuka sposobu- proponuję napisać maila na adres pfornalski@iai-sa.com z opisem co i jak- to przynajmniej nowo naciętych nie będzie. Im więcej osób napisze, tym większa szansa że ich odetną.

 

Ktoś wspominał że jeszcze jeden sklep mają pod innym adresem www- też warto by napisać.

 

Prośba do moda- zamknąć ten temat i niech umieszczają tu tylko konkrety, bo tylko spamują a nic nie robią.

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej mnie także oszukano na ok. 1000zł. Zamówiłem 4 produkty z czego dostałem 1 inny o wartości 300-400 zł a nie 600 bo za tyle broń zamówiłem a dostałem za przeproszeniem jakieś gówno.

Sprawę zgłosiłem na Policje, ale ruchu z ich strony nadal nie widać - zgłoszone zostało tydzień przed końcem wakacji 2010 czyli już jakieś 5 miesięcy temu. Czekam :)

Link to post
Share on other sites

geh szkoda mi was ludziki ale nic nie robicie w temacie aby oszusta przymknąć i odzyskać kasę więc może to powinno wam pomóc :

 

Centrala:

tel.: +48 22 55 60 800; e-mail: uokik@uokik.gov.pl

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Plac Powstańców Warszawy 1

00-950 Warszawa

 

Godziny pracy Urzędu: 8:15 - 16:15

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Pobrane z : http://www.uokik.gov.pl/zbiorowe_interesy_konsumentow.php

 

Zbiorowe interesy konsumentów

Z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów mamy do czynienia wówczas, gdy bezprawna praktyka przedsiębiorcy dotyka nieograniczonej liczby osób – to znaczy potencjalnie każdy może zostać przez nią poszkodowany. Tak więc zbiorowych interesów konsumentów nie będzie naruszać na przykład błędne naliczenie rozmów na rachunku telefonicznym bądź niejasne sformułowanie w konkretnej umowie – są to sprawy indywidualne. Natomiast z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów będziemy mieli do czynienia w przypadku takiego skonstruowania systemu obsługi klienta, które w praktyce uniemożliwia reklamowanie kwestionowanego rachunku lub stosowanie w umowach ze wszystkimi konsumentami wzorców zawierających niedozwolone postanowienia.

 

Konsumenci, którzy chcą do UOKiK zgłosić skargę mogącą być podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, powinni złożyć ją na piśmie pod adresem Urzędu. Zgodnie z art. 63 par. 2 kodeksu postępowania administracyjnego, zarówno w przypadku skargi, jak i próśb o udzielenie odpowiedzi, wszelkie wystąpienia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinny być opatrzone dokładnymi danymi teleadresowymi nadawcy. Zgłoszenia anonimowe nie będą przez Urząd rozpatrywane.

 

Nic was nie kosztuje aby tego spróbować zadzwonić i opiszcie probelem kurcze jak nic nie zrobicie to gówno wam wyjdzie i jak do tej pory będziecie paplaci jak jakieś przekupy na ryneczku przy stoisku z jakami.

 

 

Jeżeli jest was tak dużo poszkodowanych niech każdy napisze tam list i sprawą zajmie się UOKiK w waszym imieniu jako konsumenci.

 

Geh i dajcie sobie siana z TV bo 98% nie było z was na komisariacie i nie złożyło zawiadomienia o oszustwie i TV nie widzi tam żadnego skandalu

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...