Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozew zbiorczy przeciwko sklepowi airsoftxtreme.


Recommended Posts

Nie chcę zbędnie nabijać postów ale ten fragment z linku kolegi powyżej "Mało tego - na replice czerwoną farbą namalowany był męski penis (jakoś go zmazałem)" mnie po prostu rozłożył... Swoją drogą byłem o centymetr od złożenia zamówienia na prawie 900 zł w tym sklepie aż przypadkiem trafiłem na ten temat...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To się ciekawych rzeczy dowiedziałem - kupowałem u gościa kilka razy kulki, maski , magazynki , bipody...- ale w sklepie stacjonarnym bo mam go pod samym domem . Nie ma problemu się tam dostać - czynne jest od 12.

Nie wiedziałem że tak tam ludzi w konia robią. Cóż ja nie jestem stratny - a zawsze kulki mogę kupić tuż pod domem.

Powodzenia!

 

PS. Sposób żeby wkurzyć gościa? Zrobić zamówienie "za pobraniem" na fikcyjne dane... Kilka takich wysyłek ( jeśli dojdą do skutku ) i gość jest w plecy kilkadziesiąt PLN - tak o - żeby miał gorszy dzień ;)

Edited by Fidel64
Link to post
Share on other sites

To się ciekawych rzeczy dowiedziałem - kupowałem u gościa kilka razy kulki, maski , magazynki , bipody...- ale w sklepie stacjonarnym bo mam go pod samym domem . Nie ma problemu się tam dostać - czynne jest od 12.

Nie wiedziałem że tak tam ludzi w konia robią. Cóż ja nie jestem stratny - a zawsze kulki mogę kupić tuż pod domem.

Powodzenia!

 

PS. Sposób żeby wkurzyć gościa? Zrobić zamówienie "za pobraniem" na fikcyjne dane... Kilka takich wysyłek ( jeśli dojdą do skutku ) i gość jest w plecy kilkadziesiąt PLN - tak o - żeby miał gorszy dzień ;)

Niestety i na to kolego ten oszust ma sposób. Otóż jakiś czas temu zamówiłem kilka rzeczy jednak sytuacja finansowa i to iż nie mogłem być odebrać osobiście spowodowały moją rezygnację z zamówienia. Maila z zamówieniem dostałem, o mailu potwierdzającym wysyłkę cisza. Z wyżej pisanego przeze mnie numeru dostałem smsem info o omówieniu wysyłki. Po 10 dniach dostałem na maila informację, że koszty w wys 50zł za wysyłkę i nieodebranie paczki mam wpłacić na podany numer konta pod groźbą nasłania firmy windykacyjnej. W mojej odpowiedzi przytoczyłem akt prawny dotyczący wymuszenia i poprosiłem o dowód w postaci skanu świstka z wysyłki paczki plus informacji gdzie na stronie poczty w cenniku widnieją tak naliczone opłaty. I cisza, tak więc nie tyle, że ten oszust naciąga i nie wysyła zamówionych przedmiotów to jeszcze ma nowy sposób na wyciągnięcie kasy. Więc nie dajcie się bo na upartego mógłbym go podać o wymuszenie.

Link to post
Share on other sites

Z tym penisem to mnie zabiło :D Widać koleś się wkurzył że musi ludziom jeszcze repliki wysyłać :P

 

A ja się dziwie że ludzie jeszcze się z tym pier..lą...tyle postów płakania a nikt nie ruszył tyłka i nie udupił do.

Link to post
Share on other sites

 

A ja się dziwie że ludzie jeszcze się z tym pier..lą...tyle postów płakania a nikt nie ruszył tyłka i nie udupił do.

 

To nie takie proste w polskim prawie jakby się wydawało. Z tego co się dowiedziałam na policji to sklep realizuje jakieś 80 % wysyłek, a resztę "olewa".

W momencie kiedy ktoś nawet doprowadzi właścicieli do sądu oni się na wstępie tłumaczą że mieli "bałagan" w firmie i to przeoczenie że tej paczki nie wysłali (w końcu dużą część zamówień realizują). Nie działające telefony to też nie problem bo działa strona do składania reklamacji.

A żeby ich skazać trzeba udowodnić że działali z premedytacją co jest bardzo trudne. I tak sobie działają od lat....

Link to post
Share on other sites

Niestety i na to kolego ten oszust ma sposób. Otóż jakiś czas temu zamówiłem kilka rzeczy jednak sytuacja finansowa i to iż nie mogłem być odebrać osobiście spowodowały moją rezygnację z zamówienia. Maila z zamówieniem dostałem, o mailu potwierdzającym wysyłkę cisza. Z wyżej pisanego przeze mnie numeru dostałem smsem info o omówieniu wysyłki. Po 10 dniach dostałem na maila informację, że koszty w wys 50zł za wysyłkę i nieodebranie paczki mam wpłacić na podany numer konta pod groźbą nasłania firmy windykacyjnej. W mojej odpowiedzi przytoczyłem akt prawny dotyczący wymuszenia i poprosiłem o dowód w postaci skanu świstka z wysyłki paczki plus informacji gdzie na stronie poczty w cenniku widnieją tak naliczone opłaty. I cisza, tak więc nie tyle, że ten oszust naciąga i nie wysyła zamówionych przedmiotów to jeszcze ma nowy sposób na wyciągnięcie kasy. Więc nie dajcie się bo na upartego mógłbym go podać o wymuszenie.

 

No tak - ale jak podasz wszystkie dane fikcyjne to żadną firmą windykacyjną Cię straszyć nie będzie mógł :)

Link to post
Share on other sites

No tak - ale jak podasz wszystkie dane fikcyjne to żadną firmą windykacyjną Cię straszyć nie będzie mógł :)

 

Ale rozumiesz że ta paczka nigdy nie wyszła...więc za co ma ponosić koszty. Najlepiej to zmniejszyć udział w zakupach u niego aż nie będzie miał zbytu jeśli nie da się tego prawnie załatwić.

Link to post
Share on other sites

Tylko korzystajcie z bramek proxy. Zakładacie jakieś konto pocztowe za pomocą bramki, zakładacie konto i zamawiacie sprzęcik na airsoftxtreme.pl także poprzez bramkę i nie logujecie się później w ogóle za pomocą swojego adresu IP na te fikcyjne konto. Wtedy nawet jakby chciał łapać żartownisiów to nie złapie Was za żądne skarby ;)

Edited by Frogger
Link to post
Share on other sites

Odstąpiłem od umowy, złożyłem reklamację itp.

Dziś mija ostateczny termin zwrotu pieniędzy, jeśli do wtorku nie pojawią się na moim koncie, będę musiał to zgłosić.

Żadnego maila od nich nie dostałem, status reklamacji jest taki ,że złożyłem a towaru nie wysłałem, choć mam potwierdzenie, że ktoś go u nich w sklepie odebrał.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Człowiek Yeti - wątpię żeby go ktoś złapał w środowisku pracy. Nie raz tam chciałem zajść i nawet obaczyć co ma na stanie i kupić ale kurtyna na oknach i zabite na amen. Ale jak wygrałeś coś kiedyś to masz więcej szczęścia i może akurat uda ci się go złapać.

Link to post
Share on other sites

Dziś oszukano mnie w tym sklepie ŻALUJE że nie poczytalem wpierw o nich to sa zlodzieje i tyle, zamiast mojej m4 za 635 zl wyslali mi cyme 028 warta 350 zl ;// oczywiscie bez paragonu ani fakury mam zamiar najpierw isc na policjie albo im odeslac ta bron. JA pisalem na forum prawnym i dowiedzialem sie ŻE DOWODEM ZAKUPU JEST TEŻ LINK POTWIERDZAJACY NA EMAILU. Sprawe skieruje na policjie a potem do sadu cywilnego. Jak byscie mieli jakeis nowe informacie ze ktos cos dostal zwrot lub cos to pisac.

Link to post
Share on other sites

A niewim czy dobrze podejżewam że domnie zamiast przyjechać kurire siódemki to przyjechal iny zdaje mi sie ze to byl sam wlascicil badz kolega po naszego "zlodzieja" nawet nie chcial 5 zloty i powiedzial ze jego strata, jakby wiedzial ze i tak zarobi spore sinako dodajmy ze nie podjechal do mnie wuz kurira sódemki tylko jakiś inny zwyky transportowy samochó.

 

A niewim czy dobrze podejżewam że domnie zamiast przyjechać kurire siódemki to przyjechal iny zdaje mi sie ze to byl sam wlascicil badz kolega po naszego "zlodzieja" nawet nie chcial 5 zloty i powiedzial ze jego strata, jakby wiedzial ze i tak zarobi spore sinako dodajmy ze nie podjechal do mnie wuz kurira sódemki tylko jakiś inny zwyky transportowy samochó.

 

Kolega to potrafi pisać po polsku ? Jeśli tak to proszę następnym razem udowodnić inaczej posty polecą w kosmos. Szmer.

Link to post
Share on other sites

@ okarkut - wydaje mi się że to odbywa się w sądzie osoby która zostaje pozwana, czyli Wa-wa.

 

@ Karol94 - nie odsyłaj tego co dostałeś bo wtedy już nic nie będziesz miał jako dowód oszustwa...swoją drogą dobrze, że dostałeś maila po zakupie, zostaw też sobie świstki od kuriera itp.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wysłałem wezwanie przedsądowe.

Mają termin zwrotu do 8 czerwca, potem leci pozew.

W sumie to aż dziwne że jeszcze nikt ze ,,zdenerwowanych okradzionych" nie pojechał do tego sklepu, bądź domu właścicieli( bo adres ten też się przewinął przy liście przewozowym) i nie przeprowadził jakiejś ,,niemiłej rozmowy" w 4 oczy.

Ja na ich miejscu bałbym się samosądu :D

Link to post
Share on other sites

@Karol94 - Siódemka ma specyficzny system pracy nie wiem nawet jak on wygląda dokładnie ale kiedyś rozmawiałem z ich kurierem bo rozkopali mi drogę i musiałem iść kilkanaście metrów do samochodu po paczkę (tak jak by nie mógł jej przynieść)

Jak szedłem z kurierem to zadałem mu kilka pytań i powiedział że wystarczy przyjść do nich wypełnić papierki i po sprawdzeniu danych można zacząć pracować a wygląda to tak że podjeżdżasz na bazę bierzesz tyle paczek ile zmieścisz dostajesz listę z adresami pokazujesz jakieś tam dokumenty i ruszasz w trasę.. Między innymi wynajmują mniejsze firmy kurierskie które za nich rozwożą paczki...

Ogólnie firma mało profesjonalna.. I jako jedyni nigdy nie mogą znaleźć mojego adresu.. raz nawet przyjechał gościu cinquecento i z 5 minut wyciągał paczkę która mu się zaklinowała...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, na ten wątek trafiłem przez przypadek niestety za późno...

 

Zamówiłem precke, kulki, kamizelkę, szybkoładowarkę i 2 pary okularów. Paczka przyszła 8 dni po terminie co i tak jest rzeczą lepszą niż jej nie otrzymanie.

W tym dniu w którym przesyłka przyszła nie było mnie w domu niestety i paczkę odbierał tata, któremu powiedziałem żeby sprawdził tylko czy lufa nie jest wygięta. Napisał mi smsa ze wszystko jest ok, lecz kiedy wróciłem do domu obejrzałem przesyłkę okazało się ze nie ma 2 par okularów. No więc postanowiłem zadzwonić do sklepu z wiadomym skutkiem.

Teraz nic już chyba nie mogę zrobić, bo paragon niby dostałem i było na nim to co chciałem zamówić, a nawet jakbym zgłosił kurierowi brak tych okularów to co on by mógł zrobić w tej sprawie? Musiałbym chyba oddać paczkę i żądać zwrotu pieniędzy, a z tym już mogło by być różnie..

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem jak piszesz.

Zwróciłem paczkę i zażądałem zwrotu pieniędzy - ani kasy ani paczki teraz ni ma.

Jutro na policje, pozew w drodze itp. A jak w Warszawie będę to postaram się złożyć właścicielowi wizytę.

Tyle co mogę zrobić :)

Edited by Hargon
Link to post
Share on other sites

Tak długo sklep będzie działał, jak będą barany, które w nim kupują. 14 stron ostrzeżeń to mało? Wystarczyło wpisać nazwę sklepu w forumową szukajkę.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Nowy jestem, choć stary. Zrobiłem głupotę - zakupy w tym sklepie.

Standardowa sytuacja - telefonów nikt nie odbiera, maila nikt nie sprawdza. Zamówienie oczekuje na wysłanie już drugi tydzień.

Kwota niby niewielka, ale stracić szkoda, a i dać się tak wyrolować - niemiło.

Jaka jest obecnie aktywność tego sklepu? Nie wysyłają nic, czy coś się dostaje?

Czy można się jakoś inaczej z nimi skontaktować?

Jeśli nie to jak wygląda sprawa pozwu zbiorowego?

W zasadzie stać mnie na prawnika, ale za taką kwotę, jaką mi wiszą, trochę szkoda.

Dlatego pozew zbiorowy to odpowiednie narzędzie. Czy coś się w tej sprawie dzieje?

 

pozdrawiam

pm

Link to post
Share on other sites
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: Zauważyłem że w zasadzie temat się wyczerpał. W kółko pojawiają się te same pytania, na które dawno zostały przytoczone odpowiedzi. Zalecam baczne przestudiowanie lektury, jakim jest ten temat. Dla chętnych wyrażenia opinii tego sklepu zalecam przeglądnięcie odpowiedniego działu.Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...