Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wątpliwa oryginalnośc " Kupczaków "


Recommended Posts

Mam panowie problem. Powiem szczerze - zgłupiałem.

 

Zakupiłem sobie buty " Kupczak " oto link do aukcji : http://allegro.pl/item1177277176.html .

 

No i jest problem . Buty nie mają oczek do sznurówek, a szybko wiązy , mają metki gore- tex i żadnych oznaczeń kupczaka. Mam stary model Kupczaków ,Combat 1 i wiem że one oznaczeń kupczaka też nie mają.

 

Tutaj pojawia się główny problem - listwa pomiędzy gumowym otokiem wokół buta a spodnią warstwą podeszwy nie jest taka jak w normalnych kupczakach, nie jest ona na zewnątrz podgumowana , nie ma żadnych oznaczeń , jest to poprostu zwykła pianka. Czy sprzedający wcisnął mi jakiś kit :-? ?

Link to post
Share on other sites

Tak , sprzedający załączył takie zdjęcia , dzwoniłem do niego i twierdzi że tylko mój rozmiar nie miał tego charakterystycznego wzoru z boku podeszwy. Buty mają podeszwę Vibram. Zdjęcia zrobię dziś wieczorem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Buty ogólnie wyglądają tandetnie. Szczerze wątpie żeby pochodziły z fabryki Kupczaka. Mam starszy model Mon-ów więc jest co porównywac . Na zdjęciach może tego nie widac ale klejenia wyglądają tandetnie , but jest bardzo sztywny i jakby cieńszy niż te które mam.

 

Sprzedawca podczas rozmowy telefonicznej powiedział że tylko ten rozmiar ( 31 ) różnił się od pozostałych , różnice uzasadniał dużym rozmiarem , po jego urlopie będę starał się wymienic te buty na te które są w opisie aukcji albo poproszę o zwrot pieniędzy.

 

Oto zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/menel89/B?authk...CMG1obyD2f3VWw#

Link to post
Share on other sites

Sprzedawca pomiędzy 9-18 sierpnia jest niedostępny ale z wymianą itd nie powinno chyba byc problemu , w końcu to on powinien mnie poinformowac o tym że towar nie jest zgodny z tym co jest na zdjęciach. Pytanie tylko co on mi sprzedał?

Edited by wudz
Link to post
Share on other sites
Przypominam tylko, że w przypadku zakupów na odległość mamy prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni.
Dotyczy to jedynie sklepów, jeśli nie dostał paragonu to należy to traktować jako sprzedaż przez osobę prywatną.

 

Niezależnie od tego jednoznacznie widać ze zdjęć, że buty, które otrzymałeś są zupełnie inne od tych przedstawionych na aukcji, masz więc podstawy żądania zwrotu pieniędzy i odstąpienia od transakcji.

Link to post
Share on other sites

No i tak najprawdopodobniej zrobię , przypuszczam że sprzedawca nie wiedział poprostu że nie jest to produkt Kupczaka , co nie zmienia faktu że mógł mnie poinformowac o tym że towar będzie się róznic od prezentowanego na aukcji.

Link to post
Share on other sites

Bor z tego co wiem zamawiał wz.928 bezpośrednio u Kupczaka.

 

Moja teoria jest taka:

 

Są to prawdopodobnie buty firmy Demar, wskazuje na to kiepska jakość.

Wzór 928 produkują z tego co wiem 3 firmy Kupczak-opracowali ten model, jakość najwyższa, logo kupczak na wersji "cywilnej" i komplet metek firmy kupczak, Wojas-kopie, stosunkowo dobrej jakości jednak nie dorastają do pięt kupczakom od Kupczaka, logo wojas obok "kontraktu", no i Demar najgorsza jakość, przez pewien czas zamiast gore ładowali "inną membranę", brak oznaczeń jakichkolwiek.

Możliwe, że jest to cywilna modyfikacja wzoru 928 albo jest to jeden z szajsów który trafił na stan magazynów WP razem z butami z "inną membraną". W związku z tym, że i tak produkty innych wykonawców nie trzymały specyfikacji pierwotnej i to, żę był to początek produkcji zmienili oczka i podeszwę. (data produkcji na butach to luty 2004).

 

Nie mniej jednak jest to podstawa do oddania towaru jako niezgodny z opisem bo butów z dużą pewnością nie wykonała firma Kupczak, po drugie w znacznym stopniu różnią się od modelu zaprezentowanego na fotkach.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to są oryginalne Kupczaki model wz.928/MON jeno w wariancie dla SG i BOR (o czym już wspomniał Hubert). Demar, protektor i wojas to to ewidentnie nie jest (widzę po skórze, kolorze elementów systemu sznurowania, obecności wszywki gore-tex i stemple wewnątrz kołnierza buta charakterystyczne dla Kupczaka).

 

Tylko ta podeszwa... Ale mam pewną teorie, otóż producenci obuwia zamawiają podeszwy jako półprodukty, które następnie są montowane do cholewy i nóż miast partii vibramów foura (na którą prócz podeszwy składa się też warstwa amortyzująca) z odpowiednim wykończeniem (charakterystyczny wzorek i loga "Kupczak" w okolicach pięty) dostali, że tak powiem surowe podeszwy bez wykończenia charakterystycznego dla każdego producenta.

 

BTW.

Kupczaki nie zawsze miały logo na warstwie amortyzującej, miałem parę z 2002 roku, która tego logo nie miała (ale był za to ten charakterystyczny wzór na warstwie amortyzującej, no i buty zakupione były jako nowe wraz z metkami Kupczaka).

Link to post
Share on other sites

 

BTW.

Kupczaki nie zawsze miały logo na warstwie amortyzującej, miałem parę z 2002 roku, która tego logo nie miała (ale był za to ten charakterystyczny wzór na warstwie amortyzującej, no i buty zakupione były jako nowe wraz z metkami Kupczaka).

 

Też mam model Kupczaków bez loga ale z tradycyjna podeszwą itd . Napisałem maila do firmy Kupczak, ale wątpie żeby mi odpisali , próbowalem się dodzwonic i też nic.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pozwolę sobie odkopać temat , bo może ta informacja się jeszcze komuś przyda.

 

Otóż buty które kupiłem są oryginalnymi Kupczakami , tyle że zamiast podeszwy Vibram Sierra zastosowano Vibram Fuora (czy jakoś tak). Sprzedawca miał mi wymienić buty na zgodne z opisem i co ciekawe kolejne które dostał w rozmiarze 31 miały identyczną podeszwę jak moja ( miały też metki i pudełko Kupczaka ).

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...