Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Armee d'Terre


Recommended Posts

Dziękuję dobry biały sahibie:) Już, już miałem sobie mój post w d... wsadzić za radą SOD'a ale mnie ocaliłeś :lol:

 

Co do wzorów oporządzenia FR to sugeruję zapoznanie się z ofertą www.overlord.fr jako odnośnikiem. Regulaminowe oporządzenie francuskie nie jest zbyt dobre (krój, rozwiązania techniczne), powszechne jest używanie rzeczy nieregulaminowych w kamuflażu CE (CCE). Na przykład amerykanskich boonie hats w woodlandzie, Goretexów w kroju ECWS 1 gen. robionych przez Paul Boye (potentat sprzętu ABC). Bardzo dużo sprzętów (liczonych w tysiącach) dostarcza brytyjski Arktis - oferujący pełną gamę odzieży i wyposażenia (doskonałe winproof smocks) i oporządzenie CCE.

 

Co do stosowanej broni to również mamy bardzo szerokie spektrum - od standardowego Famasa F1, przez FAMASA G2 w marynarce, FAMASA PIRAT w jednostkach interwencyjnych lotnictwa. SIG 550 i 552 są w użyciu wsrod komandosów marynarki (Commandos Marine). G36 wsród spec jednostek policji i żandarmerii. XM,CAR15 i M4 w siłach specjalnych (widuje sie warianty z HWS i C-magami!). Pojawiają się także G3SG1, MSG90, HK33. Jako bron wsparcia dominuje Minimi Para, AAT 52 i M2. Karabiny snajperskie to głównie rodzimy FRF2 i PGM (FN) Hecate II, ale pojawiają sie wspomniane wyroby HK i oraz remingtony itp. Z broni bocznej - armia uzywa starego MAS 50, lotnictwo i zandarmeria PAMASA (licencyjnej beretty 92FS) - teraz ma sie pojawic SIG 2022, siły specjalne - co im pasuje (głownie Glocki w marynarce, SIG 226 i HK gdzie indziej).

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...