Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

World of tanks


Recommended Posts

  • Replies 903
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobrze wiedzieć.

Z jakimi czołgami on może się równać? Oczywiście nie chodzi mi o niższe tiery.Ostatnio biłem się z kilkoma czołgami bez większych sukcesów bo z 76mm nic nie jestem w stanie zdziałać.

 

Ogarnięty gracz medem pokona 1 vs 1 w walce czołg ciężki, nawet wyższego tieru. Osobiście grając KW-13 złoiłem Konigstigera ;)

Link to post
Share on other sites

T-34-85 z 85-ką + gold ammo robi ładne kuku. Niezła szybkostrzelność + jako taka penetracja golda potrafi nabruździć.

Ale w/g mnie warto T-34-85 jak najszybciej zaopatrzyc w IDIOTA, który szybkostrzelność ma średnią ale jak na ten tier jest naprawde kapitalnym działem. szkoda tylko że dynamika T-34-85 jest taka jaka jest. Przyspieszenie zerowe, słaba moc silnika powodująca że na byle wzniesieniu czołg redukuje prędkość do kilku km/h powodują że trzeba kombinowac nienajgorszą dynamiką wieży i różnicowym układem kierowania.

Zdecydowanie. W myślących rękach ten czołg potrafi zirytować przeciwnika :]

Link to post
Share on other sites
T-34-85 z 85-ką + gold ammo robi ładne kuku. Niezła szybkostrzelność + jako taka penetracja golda potrafi nabruździć.

Ale w/g mnie warto T-34-85 jak najszybciej zaopatrzyc w IDIOTA, który szybkostrzelność ma średnią ale jak na ten tier jest naprawde kapitalnym działem. szkoda tylko że dynamika T-34-85 jest taka jaka jest. Przyspieszenie zerowe, słaba moc silnika powodująca że na byle wzniesieniu czołg redukuje prędkość do kilku km/h powodują że trzeba kombinowac nienajgorszą dynamiką wieży i różnicowym układem kierowania.

Zdecydowanie. W myślących rękach ten czołg potrafi zirytować przeciwnika :]

 

Jeżdżąc T-34 potrafiłem ubić 4 PZIV pozostając nietrafionym.Mała masa czołgu robiła swoje.T-34-85 jest dla mnie dobrym czołgiem ale nieco różni się od jego "przodka".Duża masa i słabe osiągi nie pozwalają do końca walczyć walki "zaczepnej" jeśli mamy do czynienia z czołgami typu sherman lub innym lżejszym sprzętem a walcząc z T-50 albo T-50-2 można przyprawić się o ból głowy.

Link to post
Share on other sites

Gra stworzona przez ruskich wiec nie ma sie co dziwić,że niemiecka broń została skrzywdzona. T50 najgorszy, najgorzej spasowany, wykończony i wogole czołg w historii świata tu robi cuda. T34 najczęściej niszczony czołg 2 wojny światowej tu konkuruje z panterami. Ruskich trochę poniosło. No ale cóż. Tam nadal istnieje mit WIELKIEJ WOJNY OJCZYZNIANEJ wiec gloryfikują wszystko co z nią związane. Zwłaszcza czołg który niby wygrał tą wojnę. Ale pomijając te fakty i wiele innych tego typu gra dobra na kilka chwil dziennie. Ot takie oderwanie się od codzienności

Link to post
Share on other sites

Gra stworzona przez ruskich wiec nie ma sie co dziwić,że niemiecka broń została skrzywdzona. T50 najgorszy, najgorzej spasowany, wykończony i wogole czołg w historii świata tu robi cuda. T34 najczęściej niszczony czołg 2 wojny światowej tu konkuruje z panterami. Ruskich trochę poniosło. No ale cóż. Tam nadal istnieje mit WIELKIEJ WOJNY OJCZYZNIANEJ wiec gloryfikują wszystko co z nią związane. Zwłaszcza czołg który niby wygrał tą wojnę. Ale pomijając te fakty i wiele innych tego typu gra dobra na kilka chwil dziennie. Ot takie oderwanie się od codzienności

Coś Ci się chyba pomyliło, w tej grze są realizowane wszystkie czołgi i projekty z II wojny światowej, więc na chwile obecną bitwy są bardzo dobrze wyważone, nie tak jak podczas wojny, gdyż połowę tanków w grze nawet nie brało udziału albo zostały wytworzone po wojnie.

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja twierdzę że tygrysa trzeba "Przecierpieć" albo nauczyć Nim się grać. Na swój Tier ma bardzo słaby pancerz, co owocuje że nawet 5 Tierom zdarzy się przebić od czoła. Tygrys P ma już dwukrotnie większy czołowy pancerz, przy czym ma te samo działo, prędkość maksymalną o 5km/h więcej i wieżę położoną u frontu czołgu. (Co jest plusem w walkach w miastach) . Więc moja rada jeśli chcesz przebrnąć przez VII tier w łatwiejszy sposób: Idź w Tygrysa P. Chcesz pojeździć czołgiem o gorszych statystykach, jednak jest legendą która brała udział w realnych walkach, a nie będąc na tylko papierze:

Bierz Tygrysa. Dzięki Niemu ja nabrałem doświadczenia (Wcześniej była to tępa gonitwa, ku jak najwyższemu Tierowi.) min. Lokalizacji i trafiania w czułe punkty czołgów wszelkich Tierów ( Z którymi Match Maker pozwolił grać, a jak wiadomo z Nim bywa różnie.), manewrowania, czy nawet dobrych miejsc do wykorzystywania plusów swojego czołgu.

Link to post
Share on other sites

Tygrys = kupa Tygrys (Porsche) jest lepszy, btw. T-43 = kupa do potęgi N.

 

To ty chyba takimi cudeńkami jak vk3002db nie grałeś, t43 nie jest tragiczny.

 

 

Cóż, ja twierdzę że tygrysa trzeba "Przecierpieć" albo nauczyć Nim się grać. Na swój Tier ma bardzo słaby pancerz, co owocuje że nawet 5 Tierom zdarzy się przebić od czoła. Tygrys P ma już dwukrotnie większy czołowy pancerz, przy czym ma te samo działo, prędkość maksymalną o 5km/h więcej i wieżę położoną u frontu czołgu. (Co jest plusem w walkach w miastach) .

 

Każdym czołgiem albo nauczysz się grać albo będziesz cierpiał, to żadna tajemnica. Tygrys nie jest typowym heavy, to fakt, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę. Często widać ludzi, którzy jak wsiądą do ciężkiego to myślą, że mogą pchać przed siebie bez żadnego rekonesansu - w praktyce nie potrafi tego żaden czołg, tygrys w takiej roli zginie po prostu trochę szybciej niż inne czołgi. Jako top tier tiger potrafi zebrać dobre baty i przeżyć dzięki hp (byle się wycofać na drugą linię jak spadnie do ok. 500).

Dobrze ustawiając czołg pancerz odbija od frontu mniej więcej do 140mm penetracji, pzIV i vk3XXX powinny regularnie odbijać, amx13 75 raczej też. Powyżej to loteria, chociaż dzięki kwadratowemu kształtowi bardzo łatwo się nauczyć dobrze ustawiać. Połączenie tego z szybkim obracaniem się w miejscu pozwala bezlitośnie zarzynać mediumy próbujące nasz czołg okrążyć, zazwyczaj strzelając w ruchu strzelają we front, dlatego z odpowiednim wyczuciem można ustawiać się nawet pod kątem 45 stopni - odbijałem tak strzały od t43 i t34-85, oba 175mm penetracji.

 

Będąc niżej w tabeli masz idealne polę do gry, nikt nie każe ci zbierać batów, możesz stać w stosunkowo bezpiecznym miejscu i strzelać. Osobiście najbardziej lubie właśnie gry z max VIII albo jednym IX tierem, wtedy tygrys rozwija skrzydła. Chowasz się za mocniejszymi czołgami albo strzelasz z daleka - i penetrujesz wszystko do IX tieru włącznie. X tiery też się da, ale zazwyczaj nie ma sensu walić 5 strzałów penetrując raz w X kiedy są widoczne IX i VIII.

 

Tiger P ma maksymalną prędkośc wyższą, osiągnię ją pewnie dopiero po wprowadzeniu fizyki - spadając z urwiska, inaczej ni dy rydy. Tygrys jest niesamowicie mobilny, prędkość maksymalna nie powala ale przyśpieszenie i, zwłaszcza, zwinność sprawiają, że dla mnie jest idealnym połączeniem survivability z siłą ognia i mobilnością. Tygrys jest po prostu uniwersalny. Jesteś na samej górze listy? Super, jeśli wiesz gdzie jeździć a gdzie nie, żaden 7 tier ci nie podskoczy, na klate zbierzesz wystarczająco dużo żeby przełamać obronę przeciwnika a reszte wykończysz z daleka pozwalając mniejszym czołgom atakować. Jesteś na samiutkim dole, walcząc z masą X i IX tierów? Masz przewalone, ale i tak lepiej niż gdybyś był w ISie albo t29 (pomijając kilka miejsc na kilku mapach gdzie t29 może zrobić hull downa). Strzelasz z bezpiecznej odległości, tutaj ważniejsze jest nie dać się trafić niż koniecznie strzelić ten jeszcze jeden raz. To jest chyba najważniejsza rada jaką można dać kierowcy tygrysa - nie giń. IS walczy prawie w zwarciu, często albo zabije przeciwnika albo zginie. Tygrys musi wybierać cel i strzelać do niego tylko tak długo, dopóki nie jest samemu narażony na mocny ostrzał - wiadomo, że na samym początku rundy najlepiej nie stracić hp w ogóle, za to w połowie, jeśli jeszcze masz całe 1450, spokojnie możesz połowę poświęcić dla sprawy. Nawet nie liczę ile razy byłem na samym czole ataku grając tygrysem jak wielkim spasionym mediumem, wspomagając wyższe tiery z bliska, zostawało mi z 200 hp, cofałem się na drugą linię i z tamtąd biłem i biłem aż do końca rundy robiąc jeszcze 2 czy 3 razy więcej dmg.

 

Bah, ale się rozpisałem, tygrys to zdecydowanie mój ulubiony czołg w tej grze. Porównywalny jest T110, ale to już inna poprzeczka :)

 

Więc moja rada jeśli chcesz przebrnąć przez VII tier w łatwiejszy sposób: Idź w Tygrysa P. Chcesz pojeździć czołgiem o gorszych statystykach, jednak jest legendą która brała udział w realnych walkach, a nie będąc na tylko papierze: Bierz Tygrysa.

 

Kiepska rada jeśli ktoś chce dojść do King Tigera albo e75 ;)

 

edit: Foka, jaki masz nick w grze? Nie mogę sobie odmówić sprawdzenia twoich statsów ;P

edit2: Foka z 1SBP?

 

Przy okazji sypnę moim nickiem, coby jakieś niedowiarki mogły sprawdzić, że tygrys tygrysowi nierówny, i może wymiatać: armatage

Edited by shank
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...