Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie wiem czy ten dział jest właściwy, jeżeli nie proszę moda o przeniesienie. ;-) .

Postanowiłem wyrazić opinię o tym produkcie, bo być może oszczędzi ona podobnym mnie nieszczęśnikom przykrego rozczarowania. Lunetę można nabyć bezpośrednio na ebairsoft.com albo pośrednio w specshopie (ok. 40% drożej). To dla informacji żeby było wiadomo o jakiej lunecie mówię.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka było takie, że jest to produkt używany. Obicia, rysy a dodatkowego smaczku dodawały jeszcze większe obicia i rysy pomalowane dość niechlujnie pędzelkiem farbą o innym odcieniu czerni. Dodatkowo elementy zostały żle spasowane w efekcie czego jedna ze śrub mocujących płytkę do tubusa zamiast się schować elegancko wystawała pod pewnym kątem. W rozmowie telefonicznej pani ze specshopu (chyba właścicielka) poinformowała mnie, że nie ma mowy o pomyłce bo wszystkie egzemplarze w sklepie tak wygladają!!!

Tyle wrażeń estetycznych. Po sprawdzeniu lunety pod względem technicznym stwierdziłem, że:

1. Montaż nie umożliwia sztywnego osadzenia lunety na szynie RIS. Sprawdzałem na dwóch replikach i dodatkowo montażu wysokim i za każdym razem był ten sam efekt, luzy a w efekcie słyszalne "klekotanie". W praktyce zapewne efektem końcowym byłoby rozpięcie montażu i upadek lunety na mniej lub bardziej twarde podłoże.

2. Brak możliwości precyzyjnego ustawienia krzyża celowniczego. Przy maksymalnym wychyleniu tubusa lunety w lewo, zacząłem dopiero widzieć kulki w lewym skraju okularu. Do pełni szczęścia brakowało przesunięcia tubusa o kolejne 5 mm w lewo co było już niemożliwe bo zakres regulacji skończył się. Przystrzeliwania dokonałem na 50 m.

3. Krzyż celowniczy jest w skali mikro i np. na tle ciemnego listowia staje się slabo widoczny. Luneta ma oczywiście podświetlenie ale też w skali mikro, cokolwiek zaczyna być widać dopiero przy maksymalnie ustawionej jasności.

4. Masa i gabaryty: Pod wzgledem masy i gabarytów Specter nie różni sie niczym od Elcana. Patrząc na zdjęcie można odnieść wrażenie, że jest to luneta zgrabniejsza od ELCANA, niestety to taki sam klamot. Po zamontowaniu na L 85 miałem wrażenie, że trzymam w reku replikę M 249 Para.

 

Reasumując zakupiona przeze mnie replika lunety Specter DR jest koszmarnym bublem i gdyby nie kosztowała 560 zł to nie poświęcałbym jej tyle miejsca. Zwłaszcza, że zmarnowałem 2 miesiące czekając aż pojawi się asgshopie. Przykrość...

Edited by pretorian11
Link to post
Share on other sites

1. Jeśli jesteś niezadowolony z produktu masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny od chwili jego otrzymania.

2. Jeśli w paczce nie było pisemnej informacji o możliwości zwrotu, masz trzy miesiące na skorzystanie z tego uprawnienia.

3. Nie zawsze problemom z regulacją winny jest celownik. Tym bardziej, że ciężko o replikę zapewniającą pożądany tor lotu kulki na 50 m.

 

Pozdrawiam

Mortis

 

pkt. 1. i 2. źródło:

USTAWA

z dnia 2 marca 2000 r.

o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Link to post
Share on other sites

Ad 1. Co do punktu 1 i 2 właśnie jestem w trakcie realizacji zwrotu.

Ad 3. Jeżeli możliwe jest to w przypadku kolimatora Ps44 czy badziewnego kolimatora ACOG za 150 zł to na pewno powinno być możliwe w tym przypadku. Nie chodzi mi o idealne trafienie w punkt, tylko o to, że tor kulki powinien mniej wiecej pokrywać się z krzyżem lunety. Wyobraź sobie, że krzyż jest pośrodku okularu a kulkę widzisz w lewym skraju okularu. Jeżeli twoim zdaniem to dopuszczalna sprawa to życzę zdrowia. Poza tym lunety nie kupuje się chyba do strzelania na 25 m?

P.S. Pewnie niedługo usłyszę, że mam nietypowe RISy na replikach albo słaby wzrok ;-)

Edited by pretorian11
Link to post
Share on other sites

Gdzie w specshopie jest ta luneta ?

 

Btw. Widać że ASGshop się przygotował :D

 

" UWAGA!

Produkt jest wyprodukowany w Chinach. Nie gwarantuje jakości i niezawodności na poziomie innych produktów oferowanych w naszym sklepie. Każda luneta jest przetestowana przez nasz sklep przed wysyłką. Produkt posiada gwarancję rozruchową.Prosimy dokładnie rozważyć zakup owego produktu, z uwagi na to, że nie podlega on zwrotowi ani wymianie !!! "

Link to post
Share on other sites

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale nie można chyba sobie napisać że towar nie podlega reklamacji tudzież zwrotu w ciągu ustaleń o których napisał Viamortis?

Oczywiście, że nie można. Jest to niezgodne z prawem. Może sobie sklep pisac co tam chce, ustawa jest tutaj nadrzędna.

Link to post
Share on other sites

A propos sklepu, popełniłem błąd okrutny. Oczywiście nie specshop, tylko ASGShop. Nie wiem jak sie to stało ale chyba emocje wzięły górę. Załogę specshopu przepraszam za omyłkowe użycie nazwy sklepu.

 

 

" UWAGA!

Produkt jest wyprodukowany w Chinach. Nie gwarantuje jakości i niezawodności na poziomie innych produktów oferowanych w naszym sklepie. Każda luneta jest przetestowana przez nasz sklep przed wysyłką. Produkt posiada gwarancję rozruchową.Prosimy dokładnie rozważyć zakup owego produktu, z uwagi na to, że nie podlega on zwrotowi ani wymianie !!! "

 

W świetle tego co napisano ASGShop zgodził sie na zwrot pieniędzy w trybie WYJĄTKOWYM :poddanie: . Informacji o wadliwości produktu jakby nie brali pod uwagę. Na razie czekam na finał reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Pretporian11

To, że nie potrafisz sobie poradzić z tą lunetą to jedna kwestia lecz, aby na podstawie tego pisać, że to totalny bubel to już co innego.

 

Fakt faktem, produkt chiński.

Zostałeś poinformowany, że odstaje jakością od innych, dlatego nie rozumiem zaskoczenia, że pomalowanie lunety nie jest idealne - to norma i zostało Ci to przedstawione na fotkach, że tak jest w innych modelach.

 

Co do Twoich problemów:

 

Ad1 (Montaż)

Biorąc pod uwagę jakie są przekłamania na szynach R.I.S to rzeczą normalną jest że na niektórych body boże dochodzić do luzów przy montażach typu QD. Wtedy bierze się kombinerki, podgina blaszki dociskowe i po problemie.

 

Ad2 (Brak możliwości precyzyjnego ustawienia krzyża celowniczego)

Luneta ma duże możliwości regulacji. Wprost nie chce się wierzyć że potrzebował być jeszcze 5mm aby dostosować krzyż do toru lotu kulki. Może mieć to związek z złym zamontowaniem lunety na szynie.

 

Ad3 (Krzyż celowniczy)

W tej luniecie jest kopia krzyża z ACOG. Jest praktycznie taka sama jak w oryginalnych celownikach. Nie wiem jakiej wielkości krzyża się spodziewałeś.

 

Ad4 (Masa i gabaryty)

Kwestia względna, dla niektórych AEG z korpusem metalowym też są za ciężkie.

 

Zwrot i reklamacja to 2 różne rzeczy !

Prawo do zwrotu masz i z niego skorzystałeś bez większych problemów, pieniądze zostaną Ci zwrócone.

 

Więc o co tyle szumu?

 

 

Errhile - jak masz wygłaszać takie teorie na publicznym forum to zastanów się proszę nad tym co piszesz...

Link to post
Share on other sites

Hoplita - o co Tobie chodzi?

Powtórzę jeszcze raz - tu nie ma reklamacji a sprawa dotyczy zwrotu.

Proszę, nie wysuwaj pytań, które kompletnie nie mają nic wspólnego ze sprawą.

 

Kolega pretorian11 stwierdził ze luneta mu nie odpowiada i ją zwrócił.

A więc w czym wy wszyscy tutaj widzicie problem ?

Czy po prostu nudzi wam się przed komputerem?

 

Catch22 - sprawa dotyczy ASGShop tak więc, tak wypowiadam się tutaj również oficjalnie jako ASGShop.

Edited by marzan
Link to post
Share on other sites

To ja oficjalnie pytam: czy w związku z ta notką na stronie sklep uważa, że ma prawo nie przyjąć reklamacji (nie zwrotu) np. po dwóch miesiącach?

Pytam, bo dziś nie ma to związku ze sprawą, ale może mieć za jakiś czas i chyba jako klienci możemy o to pytać? Czy też sklep i zadawanie pytań obostrzył na swojej stronie?

Edited by Hoplita
Link to post
Share on other sites

W kwestii reklamacji ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej stanowi:

 

Art. 7. Sprzedawca nie odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową, gdy kupujący o tej niezgodności wiedział lub, oceniając rozsądnie, powinien był wiedzieć. (...)

 

Po drugie: pytanie co jest w tym wypadku niezgodnością towaru z umową podlegającą reklamacji.

Słabe wykończenie czy niska jakość produktu będzie jego cechą, o której sprzedawca poinformował (mniej lub bardziej jednoznacznie) i to może być powodem odrzucenia reklamacji. Konsument rozczarowany jakością przedmiotu zdatnego do użytku zgodnie z przeznaczeniem ma możliwość zwrotu bez podania przyczyny.

Brak możliwości ustawienia celownika może być już brany pod uwagę w kontekście wady, jeśli nie było o tym informacji. Pytanie tylko na ile jest to problem z celownikiem, a na ile kwestia wiedzy i umiejętności użytkownika. Wiadomo również jak niestabilnie wygląda tor lotu kulki z repliki ASG (kupowanie lunety tego nie zmieni), więc należy pamiętać by nie wymagać od celownika niemożliwego.

 

Na koniec jedna uwaga, bo że niby jakieś rysy, jakieś zdjęcia. Jeśli oferta zawiera zdjęcia, to wiążą one strony umowy. Jeśli produkt na zdjęciach jest porysowany, to znaczy, że kupujący o tym fakcie wiedział. Jeśli nie, to znaczy, że towar odbiega od umowy.

 

Pozdrawiam

Mortis

Link to post
Share on other sites

Viamortis ma całkowitą rację.

 

W przypadku tej właśnie lunety - to jedyny produkt w naszym sklepie gdzie jest umieszczona takowa informacja gdzie chodziło o to, że jakość wykonania (np. jakość pomalowania) nie może być podstawą do reklamacji z uwagi na to, że każdy produkt wygląda tak samo i tak jest właśnie produkowany.

Informuje o tym producent i sprzedawca - kupujący wie o tym, i decyduje się na zakup.

 

Informację zmieniliśmy, aby była bardziej czytelna i mniej wprowadzała w błąd.

Link to post
Share on other sites

Czas na podsumowanie...

Umieściłem tutaj moją subiektywną opinię dotyczącą zakupionego przeze mnie egzemplarza lunety. Tak stanowi ten opis tego działu, takie mam prawo i z niego skorzystałem. Uwagi, cytuję "Prawo do zwrotu masz i z niego skorzystałeś bez większych problemów, pieniądze zostaną Ci zwrócone. Więc o co tyle szumu?" są zdaje się nie na miejscu.

Sugestia, że nie potrafię "posłużyć się" lunetą w sposób właściwy rozbawiła moich kolegów z pracy, mnie natomiast dotyka bo sposób obsługi dwóch śrub regulacyjnych opanowałem dużo wcześniej niż pojawiło sie to forum. Miejcie świadomość, że nie każdy na tym forum jest cywilem.

 

Pojawiły się tu też inne wątki nie związane stricte z tematem, niemniej jednak uważam, że pożyteczne dla ogółu. Tutaj informacja i sprostowanie - dokładne zdjęcia specterów otrzymałem po otrzymaniu feralnego egzemplarza, a nie przed zakupem. I uważam, że informacja, że coś odbiega jakością od oryginału to trochę za mało. Natomiast nie zauważyłem informacji, że trzeba "popracować" kombinerkami czy też że stan zewnętrzny jest taki a nie inny bo na zdjęciu tego nie widać do dzisiaj.

Na koniec cytat z Viamoris "Na koniec jedna uwaga, bo że niby jakieś rysy, jakieś zdjęcia. Jeśli oferta zawiera zdjęcia, to wiążą one strony umowy. Jeśli produkt na zdjęciach jest porysowany, to znaczy, że kupujący o tym fakcie wiedział. Jeśli nie, to znaczy, że towar odbiega od umowy."

A tutaj link do oferty:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3858.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

@up pewnie to jest ciągle ta sama replika brandowana BS'em jak i w przypadku Elemententa.

 

Swoją drogą zaczynający temat miał problem ze swoim egzemplarzem w postaci skrzywienia lunety na prawo co skutkowało brakiem dalszej regulacji krzyża w lewą stronę. Niestety potwierdzam ten błąd i albo kolejna wadliwa sztuka albo te lunety tak mają. Ściągnąłem z HK spectera 1-4x i tez brakuje mu regulacji do lewej. Krzyż max na lewo = wyrównanie ze środkiem lufy. Body G&P więc lipy w kształcie repliki być nie powinno. Kolejna sprawa niewspomniana a opisywana szeroko na zagranicznych forach - odpowiedniki 1-4x nie dają tego powiększenia. Na 1x obraz jest mniejszy do jakiś 0,7x a przy 4x jest to max 2x powiększenie(odsyłam do YouTube) tak więc lipa po całości i podstawa do zwrotów. A, z montażem nie mam problemów.

 

Pocieszę się nim trochę i chyba pójdzie na operację sprawdzenia przekrzywienia od środka. A co do powiększenia to mi osobiście pasuje, 2x to do szturmówki bajka :)

 

Oczywiście ciekaw jestem opinii innych posiadaczy regulowanych specterów, problemy? rozwiązania?

Link to post
Share on other sites

U mnie na WE M4, celownik kolebotał się na RISie, a powiększenie to niezła lipa bo kompletnie nie działa (w moim przypadku nastawa x4 było powiększeniem x1). Zwróciłem do Ebairsoftu. Może i x2 do szturmówki jest ok, ale za taki pieniądz do cholery jasnej oczekuje się produktu w pełni wartościowego, a nie to co się trafi.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...