Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc serdecznie witam :-P

Prosiłbym o pomoc w postaci patentów, pomysłów i być może zdjęć waszych przeróbek tego typu.

A więc mam AKMSa CM.048S (LINK). Brałem kałacha ze składaną kolbą ze względu na łatwiejszy transport na motorze. Ale kolba się chwieje, ciężko przycelować i ogólnie jest do dupy. Kolega ma CM.048 (LINK) także mam wszystkie wymiary itp. Różnica tkwi w zaślepce z tyłu body. U mnie jest płasko, a u kumpla wystaje kawałek metalu, do której jest zamocowana kolba (tylko JEDNĄ śrubką :strach: ) Wiecie może, gdzie dokupić samą tylną zaślepkę?

Mój pomysł na zamontowanie kolby widzę tak. W gotowej kolbie wywiercić dziurę (wzdłuż, tak jak w broni myśliwskiej) i w tylnej zaślepce poczym to przykręcić. Ale obawiam się, że to będzie zbyt chwiejne i może się po prostu złamać.

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł, proszę o odpowiedź.

PS. Mam nadzieję, że to dobry dział.

Edited by kuba3511
Link to post
Share on other sites

z tego co wiem. można zablokować kolbę AKMS'a w pozycji rozłożonej wymując guzik i wprowadzając pin. Nie można wtedy kolby złożyć. Ale jest stabilna. Od razu mówię , że nie widziałem tego jedynie zasłyszałem na innym forum.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

aby kolba się nie "chwiała" można np. dołożyć podkładkę pod przycisk, wsadzić w gwint np odrobinę izolki, pomiziać gwint lakierem do paznokci i we wszystkich przypadkach - mocno dokręcić ( np kombinerkami ).

Przerabianie akms na akm jest co najmniej dziwnym pomysłem bo w body zostaną Ci otwory po składanej kolbie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie stoję przed wyborem nowej repliki - myślałem pomiędzy - RK-10 a Cymą cm.048

Doszedłem do wniosku że wezmę cymę jednak tutaj mam pewien dylemat - Wersja "S" czy "M"

 

Składana kolba jest wygodniejsza w transporcie jednak, po pewnym czasie robi się luz, traci na celności itd...

Z M nie ma tego problemu tyle że długa kolba potrafi przeszkadzać...

Dochodzę do wniosku że wziąłbym wersję M i do tego najwyżej dokupiłbym kiedyś kolbę krótszą - i tu moje pytanie - nie znalazłem nigdzie jak wygląda ten uchwyt do długiej kolby - to jest jakaś w miarę uniwersalna część do której łatwo dopasuję inną kolbę (AK) ?

Czy ktoś robił coś takiego ?

 

Czy pasowałaby na przykład taka kolba http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_kolby_i_dodatki/kolba_skladana_do_cm_041-mp5_cm-1422.html ?

Link to post
Share on other sites

1. To nie jest temat o wyborze replik.

2. Luzy na kolbie powodują że replika traci na celności?? A to Ci nowości, proszę proszę ... :icon_lol:

3. A widzisz żeby ta kolba była opisana jako pasująca do AK?? :sciana:

4. Kolba do AK już sama w sobie jest stosunkowo krótka więc nie wiem po co Ci jeszcze krótsza :icon_rolleyes:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...