Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka to broń? - identyfikacja


Recommended Posts

w sieci znalazłem coś takiego

sonja_minifal01.jpg

sonja_minifal03.jpg

z jakiej broni strzela ta kobieta(a raczej sieje serią :P )?...bo jak dla mnie(laika jeśli chodzi o te tematy)to mi to wygląda na karabin FAL bez kolby i z drastycznie "uciętą" lufą(to jakiś mini FAL?)...stąd taki ogromny płomień tak?

I jeszcze jedno zadziwiające(jak dla mnie) zdjęcie

hkat-mac-01.jpg

to samo pytanie: Cóż to za broń w rękach tej kobiety?

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

P.S jeśli pojawiło się to już na forum..to przepraszam(no i wtedy topic do wywalenia)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dwa zdiecia u góry to subkarabinek FN FAL ze zdiętą kolbą przerobiony z wersji dla spadochroniarzy, to niżej to Ingram M 10 z poprzypinanymi pierdołami (kolba chwyt przedni i podwy ższenie z szyną na górze). W obu przypadkach to raczej prywatna inwencja rusznikarza, bo według mnie przerabianie FAL na subkarabinek to pomysł odrobine chory.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę kaliber amunicji to nie mamy tu do czynienia z "subkarabinkiem" lecz z subkarabinem (na bazie jak słusznie zauważono FAL PARA), bo nabój to 7,62x51mm NATO - przynajmniej jesli chcemy sie trzymac terminologii WATowskiej (o czym byla mowa już parę razy) - a uzycie przedrostka sub- na to wskazuje . :wink:

 

Przyznam że obie konstrukcje są dosć koszmarne, ale twoje Julas porównanie do WKM jest raczej nietrafne. Patrząc na strzelacjący WKM płomienia nie widzi się właściwie wcale - a parę razy miałem okazje. Ta bron moze byc porazajaca głownie dla strzelającego - sliny naboj, krotka lufa i brak solidnego podparcia...

Link to post
Share on other sites

Faktycznie nie jak WKM (złe porównanie....długo lufa w stosunku do mocy ładunku prochowego="mały płomień" czy jego brak)..ale np. w Wietnamie komandosi amerykańscy "obcinali" lufy w np. zdobycznej broni na podobna amunicję aby uzyskać duzy płomień wylotowy by sprawić wrażenie, że ma się do czynienia z bronią "większego kalibru"

O to mi chodziło :)

pozdrawiam..dzięki za wytłumaczenie

 

P.S sorry za ten mały OT :)

Link to post
Share on other sites

Zdaje się, że ta historia z Wietnamu mówiła o obcinaniu luf w RPD - pomijam różnicę w rodzaju amunicji (RPD strzela posrednią 7,62x39mm) ale zakładam, ze cele tamtych przeróbek były inne niz "zwiększanie płomienia wylotowego" i stawrzanie pozorów... :wink: Choć nie wnikam, bo Wietnamem się nie interesowałem nigdy specjalnie - może ktoś "siedzący w temacie" powiec coś więcej o tych przeróbkach.

Link to post
Share on other sites

czytałem troszkę o tym. Do tych przeróbek dochodziło jeszcze zwiekszenie pojemności magów bębnowych i ich wyciszenie, usunięcie dwójnogu....ale nie o tym ten topic...nie twórzmy OT :)

pozdrawiam

 

P.S Catch22 poszukaj w necie..w 5 min znajdiesz info na ten temat

P.S2..ja nie napisałem, że obcinali lufy tylko dla zwiekszenia tego płomienia. Skracali te lufy MIN. dla tego efektu(oprócz tego oczywiście dla zwiększenia poręczności i zmniejszenia masy)...A celowi przeze mnie opisanemu służyło również zdejmowanie tłumików płomienia w CAR'ach 15 i ładowanie magów amunicją smugową w większym stopniu)

Link to post
Share on other sites

Julas - te zdjęcia są ze strony festiwalu [niepamietam nazwy] odbywającego sie co roku w niemczech. przyjeżdżają fanatycy broni ze swoimi przerobiobymi gunami i prezentują je. to wszystko są poskładane z różnych części giwery wiec nie mają konkretnej nazwy. np ingram z kolbą od m16, i lufą od thompsona a magazynkiem drum. to na dole to przerobione mac 10 a te wyżej to "coś" z częściami od FAL

pozdro

Link to post
Share on other sites

Popatrzcie na ręce kobiety, która strzela z "FALa". Toż to musi mieć potężnego kopa, skoro łokcie ma zblokowane. Chyba, że nie potrafiła przyjąć innej pozycji.

Natomiast zamontowanie kolby teleskopowej od M-4 w Ingramie i przedłużenie lufy to naprawdę wspaniały pomysł, godzien Ig-Nobla. Dowodzi, że w USA można mieć naprawdę wszystko, pod warunkiem, że się za to zapłaci. Sens nie ma najmniejszego znaczenia.

Link to post
Share on other sites

PaD napisał, że to foty z festiwalu w Niemczech więc nie wiadomo czy ten ingram własnie z USA(że ma kolbe od broni z USA to INNA bajka)..ale dobra nieważne.

PaD napisałeś, że na ten festiwal przyjeżdżają fanatycy broni z najróżniejszymi gunami(zmodyfikowanymy na własny oryginalny sposóB)..hmm..ja na temtej stronie widzałem oprócz tych zdjęć również ludzi strzelających z min. AK, ppsz, m4, MP5, P90, MG42 itd...i to nie były jakieś dziwne "customy"(więc zwykła broń też tam jest tak?,...no na to wyglada)

 

pozdrawiam

 

P.S Okruch ja jak bym pociągnął taką serią z tego mini FAL'a to pewnie bym się przewrócił...silna ta kobita :P :P :P

Link to post
Share on other sites

wyglada na to ze zdjecia byly robione o zmierzchu, stad moze byc tak widoczny ogien wylotowy.

Jak sie strzela "na zywo" plomienia zwykle nie widac, a na zdjeciach - raz na 50 czy 100 zdjec - plomien bedzie widac. Sam mam fotki (robione przez znajomego w Gdansku) gdzie widac plomien - w dzien przy strzelaniu ze strzelby kal. 12 i chyba USP

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Próbowałem na dwóch kompach i palmtopie i ładnie się wyświetla. Ale jak by co spróbuj :

 

www.sony.is.net.pl/gun.tif - Zapisałem ten obraz w TIFF-ie.

 

Jutro spróbuję coś wymyślić, u mnie się wszystko otwiera. :D

 

Jakby coś CSI Miami, Sezon 1, odcinek 24 - Body Count - 40 minuta :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie wiem czy w dobrym dziale, ale jest to na temat broni więc tutaj pytam: jaką broń miał Mirosław Baka("Cichy") w filmie "Demony wojny wg Goi"?? Była to jakaś snajperka, ale nie wiem jaka. Napewno nie był to dragunow, do zastavy też to nie podobne więc pytam, ponieważ bardzo mnie ten karabin zainteresował. Widać go dokładnie w momencie, w którym siedząc nad obozem Skiji Linda-Keller mówi do Kuszy: "siedzieć cicho i w razie czego spieprzać do bazy". Po tym Baka wstaje i widać tę broń dokładnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...