Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka to broń? - identyfikacja


Recommended Posts

Nie.

Tak, zgadza sie, używana jest przez A.T., podejRZewam, że ma niezłe odbicie przy strzale, biorąc pod uwage opór przy strzale. W skład siatki wchodzą jeszcze minimum cztery obciążenia, które po strzale umoŻliwiają rozwinięcie siatki i owinięcie sie na celu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pierwszy rzut oka Mauser ale po detalach górnych prowadnic zamka jestem przekonany że jest to kbk wz. 1929 kaliber 7,92 produkowany był w radomiu 1929 to nie data produkcji :lol: jaki wzór tego nie powiem brak kilku wlementów i jest w niezłym rozkładzie.POZDRAWIAM.

Link to post
Share on other sites

Spoko.

Na allegro możesz do niego dostać zamek i kolbę,przynajmniej było tam coś takiego niedawno.Ogólnie reszta części jest dość czesto tam spotykana.Jak chcesz coś z tego zrobić to najpierw należy go DOKŁADNIE oczyścić.Nie chodzi tu o szmatkę do przecierania kurzy tylko maszynkę do piaskowania.Później-należy go jeszcze odrdzewić(tak piaskowanie to robi,ale nie dokładnie),w tym celu smarujesz go foslolem lub innym odrdzewiaczem.Dzięki temu pozbędziesz się rdzy raz na zawsze.Później bierzesz(jeśli chcesz oczywiście) szlifierke,pilniczek i dajesz czadu:)Żeby to jakoś wyglądało musisz poprostu wżery wyszlifować.Później albo malujesz farbą MATOWĄ,albo przecierasz papierkiem ściernym(żeby wypolerować),odtłuszczasz i dajesz w oksydę i właściwie masz nówkę sztukę:)

To chyba najprostszy sposób(przynajmniej ja tak robie) na "odrestaurowanie" karabinu.Roboty od cholery i ciut ciut ,ale zapewniam-warto:)

Jak coś to pytaj.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

a ja mam pytanie może mi ktoś powiedzieć co to za broń:

mvsrox28wldadaadv8.th.jpg mvsrox28wlakx7.th.jpg

Cywilna, od tego trzeba zacząć. Zgodziłbym się z opinią, że na pierwszym jest jeden z Bushmasterów ze względu na charakterystyczną podstawę muszki, czy też raczej jej brak (ale może mają je też inne cywilne klony). Co się tyczy broni na drugim zdjęciu to pewnie cywilny M1A (czyli samopowtarzalna odmiana M14), z łożem z włókna szklanego. To nie jest M21, wystarczy zerknąć na montaż szyny pod celownik.
Link to post
Share on other sites

Norinco NP20 można kupić w Polsce od przynajmniej 10 lat, cena broni do tego zachęcała wiele agencji ochrony, w swoim czasie za jednego Glocka można było mieć 4-5 takich pistoletów. A tak swoją drogą znacznie zabawniejszy był przodek tej konstrukcji, ze względu na sposób przeładowywania ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...