Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Chcę coś włożyć do emki za 250 zł :) W środku siedzą: komora KA, gumka Systemy ( bankowo do wymiany ), tłok JBU ze stalową szczęką, sprężyna m130 Mad Bull'a, dysza CA, głowica dyszy CA stock, popychacz dyszy CA stock. Do tego teflon oczywiście i batka FF 9.6 1500 mAh. Zauważyłem że kable też są w średnim stanie. Prosze o pomoc co wymienić aby uzyskać lepszy zasięg, celność i trwałość repliki.

Link to post
Share on other sites

Batka to chyba ostatnia rzecz jaką zmienie. Po co mam ją zmieniać skoro mi wystarcza. Trzyma bardzo długo a rof też jest ładny ? Musze wymienić gumke - 25 zł i kable na niskooporowe od Guardera - 110 zł oraz głowice tłoka ale nie wiem jaką. Za reszte przesyłka i może jakaś pierdółka.

 

Edit:

 

jednak rezygnuje na razie z głowicy tłoka i za miast tego wezme precke Black Pythona za 130 ileś ;) Mógł by mi ktoś polecić z tej strony DOSTĘPNE kable, lecz tańsze ale nadal dobre :) ?

Edited by JaiLpl
Link to post
Share on other sites

a gdzie je kupić i co trzeba dokupić aby działały jak należy ? :)

 

Na dzień dzisiejszy na pewno wezmę: gumke czarną guardera, precke Black Pythona. Wziął bym jeszcze kable i głowice lecz nie wiem jakie ? Rzeczy kupuje w specshopie chyba że znajdziecie to samo w innym sklepie za miejszą cenę bądź będzie tam głowica i kabel godny uwagi :)

Link to post
Share on other sites

Kable modelarskie możesz zakupić w sklepie modelarskim :-F . Modelarskie sklepy to tam gdzie masz te modele RC itd. itp. etc. rpg. A co trzeba kupić ? W sumie nic. Masz wszystko w starych okablowaniasz to możesz wyciągnąć wszystkie wtyki, tą kostke co w GB jest ale zapomniałem fachowej nazwy :] Łączy ona styki spustu. Wszystko przylutujesz do nowych kabli i będzie ci śmigało.

Edited by zolbo
Link to post
Share on other sites

Seger, po cholerę się produkujesz i dajesz dobre rady?? Kolega baardzo chce zapłacić za te przewody 110 zł, wtedy replika będzie miała +10 do lansu :wink:

 

@JaiLpl po co ci te dwie głowice?? Nie masz szczelnośći? Lepiej zobacz co za prowadnicę masz, że by nie wyszło, że przy m130 latasz na plastikowej. zamiast głowicy cylindra i głowicy tłoka robisz teflonfix na głowicy cylindra i wymieniasz o-ring na głowicy tłoka za uwaga, uwaga!! całe 10-40 gr (w zależności od sklepu) I masz 100 zł w kieszeni. Do tego weź sobie zauważ, że głowica tłoka jest alu, co w połączeni ze sprężynką jaką już masz da ci mało przyjemny efekt w postaci gustownych rys w przedniej części szkieletu gb. :twisted:

 

Chcesz już coś koniecznie wymieniać to rób to z głową. Jbu ma całkiem fajne łożyska stalowe i te sobie wymień, o ile już nie masz stalowych!! w swojej replice. No a wymiana kabelków jest o tyle pożyteczna, że przedłuży Tobie pracę bateryjki, a i rof zauważalnie wzrośnie. Do tego ta preca, ale ja zaufałbym jednak systemie i gumka również od systemy. Przynajmniej parametry lufy nie zmienią się pomimo tysiecy wystrzelonych kulek, czego o black phytonie powiedzieć nie można.

Link to post
Share on other sites

bardzo dużo ludzi ma gumki Guardera więc nie wiem dlaczego Rodnath uważa że Systema była by lepsza. Po za tym aktualnie mam Systeme i chcę ją zmienić. Zastosuje się do rady Seger'a co do zmiany kabli. Głowice muszę wymienić gdyż g. tłoka jest prowizorycznie założona bo jest pęknięta a g. cylindra jest również uszkodzona. Prowadnica jest na pewno metalowa. Precke mają moi dwaj koledzy i nie narzekają, a sam zauważyłem że spojenie jest u nich b. dobre jak na tą cenę. Dzięki za rady i Nerpa nie mów że mam ludzi gdzieś bo po prostu jestem obiektywny i słucham rad wielu ludzi. Łożyska w mojej M16 z tego co pamiętam są stalowe.

 

Ta konfiguracja którą mam w moim panelu jaki powinna mieć zasięg i ile fps ?

Edited by JaiLpl
Link to post
Share on other sites

człowiek powie jak tu kasę zaoszczędzic a tu jeszcze go zbesztają :cry: ;-)

Seger przyjacielu, mam nadzieję, że mimo wszystko zrozumiałeś ironię w mojej wypowiedzi. Sam w swoich sprzętach wymieniam kabelki na modelarskie i jest mi z tym dobrze. I mój portfel jest mi wdzięczny.

 

@JaiLpl rozumiem już dlaczego zmieniasz głowice, ale dlaczego na Boga bierzesz głowicę tłoka alu?? poszukaj jakiejś z tworzywa "wzmocnionej"- szkielet gb wyśle Ci radosne pozdrowienia. Co do gumki systemy- polecam, gdyż ja ze swoimi egzemplarzami wyprawiałem różne cuda i jakoś zepsuć się nie chciały, a kręcą i przy 360, jak i przy 560 fps-ach. Na temat precy powiem tylko tyle, że bardziej przekonuje mnie mosiądz w Systemie, niż powlekane teflonem alu w Black Phytonie. Oczywiście różnica pomiędzy fabryczna lufą, ą jakąkolwiek lufą precyzyjną jest widoczna gołym okiem. Nie mam zamiaru Cie przekonywać o wyższości jednych nad drugimi. Wolałbym jednak wydać raz pieniążki i kupić dobrą lufę.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem rodnath tego porysowanego GB. Przecież wiele ludzi wymienia i nic się nie dzieje, ba nie którzy nawet polecają je ! Uwieżysz ? Słyszałem że MB ma b. dobre spojenie lecz jest bardzo wrażliwa na uszkodzenia ( czyt. nie odpowiednie obchodzenie się z nią ). Gumka guardera dobrze kręci ! :)

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem rodnath tego porysowanego GB. Przecież wiele ludzi wymienia i nic się nie dzieje, ba nie którzy nawet polecają je ! Uwieżysz ? Słyszałem że MB ma b. dobre spojenie lecz jest bardzo wrażliwa na uszkodzenia ( czyt. nie odpowiednie obchodzenie się z nią ). Gumka guardera dobrze kręci ! :)

Płaskie aluminiowe głowice tłoka są prze z wielu ludzi, w tym i przeze mnie uważane za niszczycieli gearboxów. Sam mając sprężynę m 130 systemy i super pro alu głowicę tłoka systemy, albo CA (nie pamiętam już dokładnie producenta) zajechałem tym zestawem 2 szkielety v2. Teraz w emce siedzi m150 Guardera i borek (głowica z tworzywa) i jakoś nie widzę uszkodzeń. A leci drugi sezon jak biegam z tym smokiem. Wnioski wyciągnij sam.

 

Na temat luf (m.in. o lufach madbulla) masz w tym temacie dosyć czytelne opinie:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=61204&st=0

Link to post
Share on other sites

Rodnath, ludzie tam porównują Mad Bulla z Promykiem a ja nie mam zamiaru robić z eMki snajperki tylko karabin szturmowy. 120 zł a 300 zł to nie lada różnica. Po za tym nie zauważyłem żeby ktoś tam wypowiadał się negatywnie na temat tej lufy... Może po prostu coś robiłeś źle bo wiele ludzi ma aluminiowe głowice i nie mają takich problemów. Cud ?

Link to post
Share on other sites

Więc kupuj i baw się dobrze. Ja Cię ostrzegłem prze następstwami. Oczywiście to Twoja kasa i Twoja zabawka. Wrzucisz do niej co tam tylko będziesz chciał. Tylko po co zakładać temat z pytaniami, skoro z góry zakładasz, że i tak zrobisz tak, jak postanowiłeś??

 

@Nerpa, a powiedz mi jaką masz sprężynkę?? No i druga sprawa masz G&P, czyli dosyć podatny na tuningi siłowe szkielet gb. Chociaż i mnie na takim zestawie odpadł przód gb (ale to efekt strzelania zimą ;-) )

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru udawać rambo, strzelam na semi bądź 2-3 strzałowymi seriami. Jeśli pęknie gb to wtedy wymienie głowice tłoka na poliwęglanową i nowy wzmocniony gb. Zamówiłem szybciej niż was posłuchałem i nie moge już tego odwołać. Chyba że ktoś zna jakiś sposób jak na spec shopie odwołać zamówienie które jest w stanie 'zrealizowane' lecz na mail dostałem inf. że zostanie wysłany w poniedziałek. W internecie wyczytałem że do sprężyny m130 ( taka jaka posiadam ) mogę bez obaw założyć metalową głowice tłoka bez obaw o żywotność gb.

Edited by JaiLpl
Link to post
Share on other sites

Czy bez obaw to mam wątpliwości. Na pewno prędzej pójdzie niż przy gumowych.

 

@rodnath - Generalnie na dzień dzisiejszy mam SP130 Guardera. Planuje pozostać przy niej, a, że głównie replikę używam do 3-gunu airsoftowego, myślę nad SP140, żeby kulki troszkę szybciej leciały. Aktualnie używam 0,36g, ale trzeba będzie poczekać na Biovale 0,30g.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...