Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nsr - Narodowe Siły Rezerwowe


Recommended Posts

docelowo stworzyć armię w składzie 20 tys. czynnej + 100 tys. NSR?

 

Aż tak źle nie będzie, ale wierchuszka vide "teoretyk generał" rez. KOZIEJ i SGWP głowią się nad rozwiązaniem 60 tysięcy żołnierzy zawodowych + 20 tysięcy NSR.

Mniejsza armia, mniejsze wydatki, mniejsze obciążenie budżetu MON i państwa.

Mniej pieniędzy z podatków na cele wojskowości, bo jakim prawem służby mundurowe mają mieć przywileje emerytalne, kiedy pozostałej części społeczeństwa planuje się podnieść wiek emerytalny.

W Armii lepiej już nie będzie, bo już było, za czasów Układu Warszawskiego.

Siły Zbrojne RP nie będą działały w ramach totalnego konfliktu w klasycznym tego słowa znaczeniu.

Po co tyle czołgów, samolotów, po co nam korwety, niszczyciele, okręty podwodne, większość z nich nadaje się do muzeum. Kilka nowości sprzętowych na zasadzie śliwek w szambie, z tego ostatniego kompotu nie uczyni.

Konflikty, w jakich będzie uczestniczyć będą miały charakter asymetryczny, będą polegać na wymuszaniu posłuszeństwa, stosowania blokad etc. Wystarczą więc lekkie komponenty bojowe. TAKA JEST TERAZ WIZJA kształtu sił zbrojnych. Poczytajcie artykuły w prasie.

 

Co do NSR - Panowie to jak dla mnie zasłona dymna! Sztuka jest sztuka, a największą jest ta w maskowaniu i pozoracji. NSRowcami kryje się dziury, tylko nikt nie chce tych dziur zalepiać! 45 etatów NSR - zgłosił się 1 chętny, który oblał egzaminy z WF-u, pusty śmiech mnie bierze. Za dużo wodzów, za mało Indian, po co nam brygady, w sile batalionu wirtualnie zasilanych wirtualnymi NSRowcami?

Od lat brak jasnej polityki obronności, co ekipa to złote pomysły.

 

Wasz smerf Maruda.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites
  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na NFOW ktoś napisał że za dzień aktywnie spędzony [odsłużony] w NSR kandydat dostanie 70zł .... Pokażcie mi lekarza który oleje 30 dni pracy [głównie w prywatnej klinice zaraz po tym jak mu się dyżur w przychodni czy szpitalu skończy] na rzecz tej kasy ....

 

 

Dla porównania - w UK miałem przyjemność być wiosną tego roku na międzynarodowych zawodach rezerwy - rozmawiałem tam z kilkoma żołnierzami armi terytorialnej. Za dwa dni [sobota , niedziela] spędzone na służbie na zawodach otrzymali wiecej kasy niż ja tygodniówke w pracy 5 dniowej.

Edited by ThePesH
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Siły Zbrojne RP nie będą działały w ramach totalnego konfliktu w klasycznym tego słowa znaczeniu.

Znaczy Rosja rozjeżdża Gruzję, a potem robi wielkie manewry na Białorusi, a my opuszczamy gardę? Bo co? NATO?

 

Po co tyle czołgów, samolotów, po co nam korwety, niszczyciele, okręty podwodne, większość z nich nadaje się do muzeum.

Przynajmniej byłoby za czym się schować :wink:

Link to post
Share on other sites

tylko dla tego że zwierzchnicy tych formacji się nie nadają do wykonywania powierzonych im zadań.

To widac jedno - ci przelozoni to albo imbecyle i idioci albo kretyni bez kszty wyobrazi, co ludzkie zycie maja w totalej glebogiej kiszcze obdytniczej, dla ktorych kolesiostwo , kariera i pieniadze sa priorytetami.

Wyobraz sobie ordynatora szpitala, ktory zostal wybrany na to stanowisko podczas rozlewania wodki pod stolem, ktory nie wie jak szpital funkcjonuje i nie potrafi nawet wskazac gdzie sa migdalki ...

 

Dla mnie NSR to nic innego jak kolejny sukces "progagandy sukcesu". Jest to nic innego jak zwykle kosciuszkowskie pospolite ruszenie.

 

Problem wynika z tego że armia by chciała światowej klasy specjalistów w danych dziedzinach tyle że Ci ludzie nie są zainteresowani tym żeby ich ganiał kapral z maturą tudzież tego typu działalnością bo w cywilu zarabiają tyle że nie muszą nadstawiać karku bez potrzeby, dla tego więc nigdy się nie zgłoszą.

Wolny rynek. Wolny wybor. Jezeli MON mysli, ze przyciagnie w kasamsze 20-30 latka, ktory ma rodzine, dzieciaki za tak " bajonskie" sumy , to niestety, widac golym okiem, ze jakis imbecyl , ktory zatrzymal sie mentalnie na poziomie 16 latka, zasiadl na stanowisku szefa MON'u

 

NSR musi zacząć działać i pokazać na ile jest sens jej istnienia. Jeżeli się nie sprawdzi zostanie zlikwidowane a uważam że pomysł jest fajny. Jeżeli natomiast formacja się sprawdzi w warunkach kryzysowych to jestem pewien że stan osobowy NSR będzie się zwiększać dużo szybciej niż do tej pory.

Za jakies 2-3 lat bedzie mialo okazje do sprawdzenia sie, jak bedzie palowac emerytow i rencistow , ktorych ZUS i OFE wykiwalo na kase i ich lata ciezkiej pracy oraz wyrzeczen ;). Zreszta emeryt i rencista nie bedzie machal kilofem czy rura i nie bedzie rzucal srubami w gmach sejmu, bo juz samo chodzenie sprawia emerytowi problemy.

Jezeli premier Pucus-Glancus juz wyciaga kase z OFE do latania ZUSu to swiadczy to tylko o tym, ze jest gorzej niz bylo.

 

nie wierzę w to co MON mi obiecuje, natomiast wierzę w ludzi

To chyba w MONie same komputery musza siedziec ;)

Jeżeli społeczeństwo da projektowi szanse to projekt się rozwinie

W chwili obecnej 83% pieniedzy ktore powinienes zarobic jest ci zabierane w formie przeroznych podatkow. W starozytnym Rzymie niewilnikowi zabierano 90% tego co zarobil, z tym , ze wlasciciel go zywil i utrzymywal. Chcesz dac jeszcze wiecej pieniedzy? Bo tak naprawde o to sie tutaj rozchodzi

kasa wyrzucona w błoto ale tylko i wyłącznie z winy obywateli.

Raczej kasa wrzucona na czyjes konto w banku szwajcarskim ;)

 

Nikt tu nie mial ciebie za cel wysmiania, ani wyszydzania. Dobrze , ze napsiales ten temat , bo przynajmniej wiadomo jak to wyglada , jaka jest " wizja " calego NRS'u a jakie sa realia.

Spojrz tez na inny aspekt jak sie traktuje ranych zolnierzy wracajacych z Afganiu czy Iraku, i na postawie tego przykladu bedziesz dobitnie wiedzial jak MON traktuje swoich ludzi.

Dla mnie ten caly NRS to nic innego jak polityka mydlenia oczu spoleczensta oraz proba odciagania ludzi od realnych problemow.

Link to post
Share on other sites

Znaczy Rosja rozjeżdża Gruzję, a potem robi wielkie manewry na Białorusi, a my opuszczamy gardę? Bo co? NATO?

Przynajmniej byłoby za czym się schować :wink:

Moja wcześniejsza wypowiedź miała charakter cyniczno - sarkastyczny

Niestety takie jest mylne przekonanie wielu obywateli oraz polityków i ekonomistów.

NATO - odsyłam do materiałów szczegółowych dotyczących konferencji w Lizbonie i nowej doktryny.

A potem skonfrontowanie ich z obowiązującą doktryną militarną Federacji Rosyjskiej.

Następnie porównania wydatków na zbrojenia w Azji i u nas.

 

Diabeł tkwi w szczegółach.

Co do NSR - to jak dla mnie Niewielkie Szanse Realizacji.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak szczerze powiedziawszy to NSR wg prasy jak i części polityków formacja wzorowana na amerykańskiej Gwardii Narodowej.

Z tym, że nasz twór jest to połowa wersji z USA czyli cywile/rezerwiści, ale na etatach w jednostkach zawodowych. A w USA jest to zupełnie oddzielna formacja.

 

Jest to jak już ktoś powyżej napisał sztuczne zapełnianie etatów.

 

Co do szeregowych służby czynnej to powiem tylko tyle, że część z nich w wojsku jest tylko dla pieniędzy i ma dziwne "ale" jak ma się nauczyć instrukcji, zrozumieć ją i znać itd.

 

Niektórzy - np. jeden airsoftowiec, który został po ZSW w służbie nadterminowej myślał, że będzie biegał z karabinem po lesie itd.

Niestety rzeczywistość jest inna. Wszystko zależy od kompanii, batalionu, jednostki i jej zadań. Inne zadania są w piechocie, w kompanii łączności itd. Od tego zależy jakie szkolenie jest tam prowadzone przez większą cześć roku i jakie zadania się wykonuje.

 

Jak słyszę, że jakiś polityk ma plan zmniejszyć wydatki na wojsko i przeznaczyć je na kulturę to szlag mnie trafia.

Niech zmniejszą pensje posłom i przeznaczą to na kulturę.

Z tych pieniędzy tak jak pieniędzy z UE będą korzystać jak zwykle nieliczni, a blokersi i tak do teatru nie pójdą...

 

Jest wielu ludzi, którzy są być w NSR, ale wolą swoją pracę w cywilu bo zarabiają więcej.

Wierzcie mi, że wojsko nie zarabia mało chociażby z tego względu, że znajoma również na państwówce w urzędzie miasta zarabia mniej więcej tyle ile wynosi dodatek za brak kwatery - poniżej 800 zł.

A do tego dochodzi pensja...

 

Wkurza mnie też grzebanie przy emeryturach.

Spójrzcie chociażby na weterynarzy w ostatnich dniach. Zastrajkowali a w zasadzie zaszantażowali rząd, że nie będą badać mięsa w ubojniach itd. = nasze bezpieczeństwo zdrowotne, epidemie itd. więc dostali to czego chcieli czyli większe stawki o 16% i 12%.

Niestety żołnierze nie mogą strajkować w przeciwieństwie do Policji, nie możemy wyjść na ulice itd.

Nam również nikt nie płaci za nadgodziny w robocie. Jak masz walniętego dowódcę to nie odda ci tych 30 minut czy więcej za to, że pracowałeś bo nie było punktu w rozkazie. Nie interesuje go to, że przychodzisz codziennie 30 minut wcześniej, ale o to, że 2 minuty (słownie: dwie minuty) wcześniej wyszedłeś. Bo skoro na bramie byłeś dwie minuty wcześniej to z kompanii musiałeś wyjść co najmniej pięć minut. I wielka afera. Poważnie!

 

Jak zadzwoni telefon, że masz się stawić to się stawiasz bez szemrania.

Nikogo nie obchodzi, że na służbie siedzisz 24h, a nawet więcej i powinno ci się należeć wolne. Kiedyś było to dobrze policzone, ale kilka lat temu ktoś to zmienił i teraz jest inaczej.

 

Wszystko ma dwie strony medalu niestety jakby nie patrzeć część ludzi do wojska idzie z przypadku, cześć nadaje się doskonale, ale do tego trzeba mieć pasję, a nie szukać tylko łatwej dobrze płatnej roboty bo z takimi ludźmi nie można nic zrobić - oni po prostu nie czują tej roboty...

Link to post
Share on other sites

Jak na razie to warty mają ochroniarze, po kiego grzyba im wartownik na 31 dni w roku ?

 

kasa, kasa i jeszcze raz kasa :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

Oj chłopie, chłopie z postu wynika, że już troszeczke żyjesz.

Myślisz, że firmy ochroniarskie "pilnują" obiektów wojskowych za darmo?

Mam wrażenie, że NSR jest (jak zwykle u nas) elementem przejściowym i wszystko się posypie za kilka lat.

Zastanawia mnie tylko fakt, po co pakować pieniądze w twór podobny to OC (obrona cywilna) zamiast profesjonalizować armie?

Wszystkim kolegom zaręczam, że kursy, szkolenia i obozy prowadzone przez byłych "komandosów", na przyjmujących do armii nie będą robić większego wrażenia, tak jak napisał kolega. Armia sama musi cię wyszkolić, chociaż szkolenie jest czasami takie samo (piszę o czasach dla niektórych prehistorycznych kiedy istniała 1 federacja nurkowa w Polsce a szkolenia spadochronowe odbywały się w aeroklubach pod okiem wojskowych instruktorów)

No cóż, czas pokaże kto miał rację i czy rzeczywiście NSR to będą wojska "łopata-ziemia-powietrze" czy ich siła "bojowa" przestraszy ewentualnego wroga za wschodniej granicy?

Link to post
Share on other sites
Z tych pieniędzy tak jak pieniędzy z UE będą korzystać jak zwykle nieliczni, a blokersi i tak do teatru nie pójdą...

Zdziwilbys sie....

 

http://informacje24.co.uk/polska/informacje/1249-polacy-przesali-wicej-pienidzy-do-polski-ni-polska-otrzymaa-od-ue.html?joscclean=1&comment_id=1036

 

Skoro w ciagu ostatnich 5 latach otrzymalismy 14mld czyli 14x10^9 Euro , a w Polsce zyje 38mln ludzi ( 38x10^6) to latwo policzyc:

0,368x10^3 czyli 368Euro na glowe w ciagu 5 lat ,daje nam 73 Euro na rok na osobe, czyli 0,2 Euro na osobe dziennie. Jezeli kurs Euro wynosi 5zl, co jest juz zawyzony ( faktyczy z dnia 17.1.2011 wynosi 3,88zl ) to mamy bajeczne pieniadze : 1zl ( faktyczny 0,78zl ) :cool:

 

Powiedzmy sobie wprost : wiecej pieniedzy to uzbiera przecietny menel i obrzygus stojacy pod sklepem , bo on przynajmniej potrafi uzbierac na 2-3 wina dziennie czyli jakies 15 - 20 zl ...

Link to post
Share on other sites

wojtekk8 jeśli chodzi o system emerytalny panujący w Polsce polecam Ci książkę Stanisława Michalkiewicza "Dobry "zły" Liberalizm" - takiej skali grabieży ten świat jeszcze nie widział.

 

Warto wspomnieć o porównaniu Pana Korwina Mikke a mianowicie, że za Adolfa Hitlera podatki w Polsce były ponad dwa razy mniejsze niż obecnie w naszym kraju. Z tej kasy finansowano armię, która walczyła 5 lat na kilku frontach, dzisiaj jak trafnie zauważył johny13 przeciętna rodzina kowalskich oddaje państwu w podatkach ok 80% swojego dochodu [badania centrum im. Adama Smitha i nie tylko] a nasza armia prosi Amerykanów o 3000 kamizelek.

Przecież to jest jawna kpina.

 

johny13 jeśli chodzi o wyliczenia "unijnej manny z nieba" - strzał w dziesiątkę.

Chciałbym dodać informację o Prawie Pana Steve'a Savasa mówiącym, iż przeniesienie jakiejkolwiek usługi z sektora publicznego do sektora prywatnego pozwala zaoszczędzić od 20% do 40% środków. Te 20-40% środków czyli pieniędzy pochłania aparat biurokratyczny bo przecież np. korzystając z publicznej opieki zdrowotnej, każdy z nas opłaca nie tylko lekarza i szpital ale także pośredników czyli ministerstwo zdrowia i zgraję darmozjadów z NFZtu - proste i logiczne, zatem w związku z powyższym rodzi się pytanie ile z 14 mld Unijnej kasy przejęła biurokratyczna kasta - 20-40%? Dodajmy łapówkarstwo, defraudacje i tym podobne zagrywki jakże popularne w kręgach III RP.

 

Kolejna sprawa to fakt, że te 14 mld to pieniądze ze składek innych państw członkowskich czyli podatków tamtejszych obywateli przez co niewątpliwie spadł poziom ich konsumpcji - kupili mniej dóbr bo więcej musieli oddać bandytom z Unii. Pragnę wspomnieć, że najwięcej handlujemy z Unią Europejską [Niemcy na czele] zatem obroty naszych eksporterów spadają w wyniku spadku konsumpcji za granicą.

 

 

"kasa, kasa i jeszcze raz kasa" Dokładnie, nażreć się cudzym kosztem...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem Johny13 jak fragment tekstu jaki zacytowałeś w dodatku wyrwany z kontekstu ma się do linku jaki podałeś. Jeżeli chodzi o cały tekst jakiego dotyczył ten fragment to niestety informacje z linku mają się nijak do niego.

 

Skoro już tak liczymy to: poseł zarabia 9892 zł 30 gr + 2473 zł diety poselskiej co daje nam razem ok. 12365 zł miesięcznie.

Zostawiając same diety, które wynoszą 25% podstawowego uposażenia posła na takiej samej stopie. Z tym, że obniżmy zarobki posła o 2000 zł czyli niech zarabia 7892,30 zł + 25% diety da nam razem 9865 zł.

 

I teraz: zaoszczędzone 2000 zł mnożymy przez ilość posłów czyli 460 i: 2000 x 460 = 920000 zł miesięcznie. Kwotę tę mnożymy przez ilość miesięcy w roku czyli 920000 x 12 = 11040000 zł (słownie jedenaście milionów czterdzieści tysięcy złotych).

 

Teraz sobie policzcie ile można zakupić sprzętu za taką kwotę:

za R3501 płacąc ok. 11500 zł można ich nabyć: 960 szt.

za kbs wz. 96 beryl płacąc ok. 3500 zł (stara cena jeszcze, źródło PZ) można ich nabyć: 3154 szt.

za oporządzenie np. Miwo Military Praszka lub Lubliniec płacąc np. za podstawowy pakiet średnio 500 zł można zakupić 22080 kompletów kamizelek i ładownic.

Nie sugerujcie się tutaj tym, że jakaś kamizelka kosztuje w Miwo tyle i tyle bo przy dużym zamówieniu kwoty te byłyby zupełnie inne.

Ale co najważniejsze pasoszelki Lubawy zostałyby zastąpione czymś lepszym.

Oczywiście są już takie projekty jak UKO itd. ale takie zestawy oporządzenia były, są i będą również wykorzystywane jak kamizelki/chestrigi itd.

Idąc dalej tym tropem czyli za kwotę ponad 11 mln. zł w ciągu jednego roku mamy wyposażone niemal 25% etatów w nowoczesne oporządzenie, a nie zemstę stalina. Czyli co za tym idzie w ciągu 4 lat można w taki sprzęt wyposażyć niemal 100% WP.

 

Resztę cen sprzętu sobie porównajcie patrząc na to ile kosztują chociażby celowniki itd. Kwotę tą można by przeznaczyć chociażby na zakup amunicji strzeleckiej czy też modernizację obiektów (chociaż tutaj potrzeby są większe).

Już samego wyposażenia indywidualnego zakupiono by dużo więcej.

 

Z resztą nie zapominajcie, że pisząc o tych zaoszczędzonych na posłach pieniądzach nie trzeba skupiać się tylko na wojsku, ale np. w następnym roku można już te 11 milionów przeznaczyć na Policję, w roku kolejnym na pogotowie/ratownictwo medyczne, SG itd. (nie mylić z ITD).

 

 

A tak szczerze powiedziawszy w odniesieniu do poprzednich wypowiedzi zadajcie sobie pytanie ile z tych 14 miliardów od unii rzeczywiście spłynęło do was?

Korzystasz z jakiś dziwnych instytucji, które zostały wsparte czy wybudowane prze UE?

Ile z kolei też w takich właśnie instytucjach pracuje żon, córek, synów i innych pociotków urzędników chociażby z urzędów miejskich itd., którzy mają głos w obsadzaniu etatów.

Wiele...

Link to post
Share on other sites

wojtekk8 - chce ci tylko uzmyslowic, ze w Polsce dyma sie ludzi na kase az do takiego stopnia, ze brak obrzeku i obtarcia na tylku powoduje zdziwienie jako cos nienaturalnego i aspolecznego. Powiem ci wprost- ludzi sie w Polsce dyma od tak dawna na kase, ze jest to juz wpisane w nasza tradycje oraz mentalnosc.

Zaden polityk, biurokrata czy urzedas nie odejmie sobie od pyska ani grosza, bo to jest jego byt albo niebyt. W mysl zasady Kalego- ja tobie ukrasc dobrze, ty mnie zle.

Dla mnie, jak i dla wielu osob na tym forum, NSR to nic innego jak przykrywka umozliwiajaca wydymanie spoleczenstwa na przeogromna kase.

Sam dobrze zauwazyles, ze pieniadze sie znajda jezeli beda dobrze zagospodarowane. Problem polega na tym, ze nikomu nie jest wsmak aby pieniadze byly dobrze gospodarowane, bo dlaczego ty masz miec lepiej niz ja ? ( odsylam do pewnego zjawiska odkrytego przez Kopernika odnosnie uborzenia pieniadza : http://pl.wikipedia.org/wiki/Psucie_monety )

Glowny problem tutaj lezy w mentalnosci samych Polakow ! i to trzeba zmienic. Zastanow sie - jak mozna zaufac zlodziejowi ? i dlaczego bandytyzm jest wychwalany ,a walka z nim jest uwazana za frajerstwo (konfident, kapus bo doniosl na kogos ze ten zamordowal lub ukradl ) ?.W normalnym zdrowym spoleczenstwie miejsce bandziora jest albo w wiezieniu albo na szubienicy.

Dla mnie osoba ktora cos takiego wyznaje tj " kult przestepcy " jest po prostu idiota najacym IQ uposledzonego orangutana , ktora chce doprowadzic do anarchi oraz gangsteryzacji spoleczenstwa, czyli chce cofnac cywilizacje do epoki kamienia lupanego, gdzie kazdy byl sobie panem i mogl zywnie robic co mu sie podoba.

Jest to nic innego jak proces degeneracji spolecznej. 3 mln lat temu czlowiek zlazl z drzewa i utworzyl cywilizacje oparta na prawie (Hamburadiego, pozniej Tora ), teraz robi wszystko aby na to drzewo wrocic.

 

Korzystasz z jakiś dziwnych instytucji, które zostały wsparte czy wybudowane prze UE?

Moj ojciec mial okazje skorzystac z pewnej instytucji wybudowanej za pieniadze z UE w celu walki z bezrobociem. Po odbyciu kursu na przewodnika turystycznego oznajmiono mu, ze te papiery ktore uzyska nie sa w zaden sposob respektowane przez pracodawcow w PL czy UE. Po prostu, musieli cos zrobic z tymi pieniedzmi aby pokazac , ze cos wogole robia. Jezeli tak pieniadze czyli wysilek ludzki jest tak marnotrawony, to sam widzisz do jakiej degeneracji doszlo.

za kbs wz. 96 beryl płacąc ok. 3500 zł (stara cena jeszcze, źródło PZ) można ich nabyć: 3154 szt.

Wcale bym sie nie zdziwil, gdyby sie okazalo, ze za 30 lat glownym uzbrojeniem dalej jest kbk AKM. Wiem, ze MSBS ma zastapic Bryle i nie bede tez zdziwiony , gdyby sie okazalo, ze 1 sztuka MSBS zakupiona przez MON kosztuje wiecej niz M16 wykonane ze szczerego zlota obsadzango diamentami i koscia sloniowa.

Nie wiem Johny13 jak fragment tekstu jaki zacytowałeś w dodatku wyrwany z kontekstu ma się do linku jaki podałeś. Jeżeli chodzi o cały tekst jakiego dotyczył ten fragment to niestety informacje z linku mają się nijak do niego.

Ma sie do tego. Pokazuje tylko tyle na jakie przekrety ludzie sie godza i pokazuja tylko tyle, jak pieniadze sa rozkradane i marnotawione.

Skoro już tak liczymy to: poseł zarabia 9892 zł 30 gr + 2473 zł diety poselskiej co daje nam razem ok. 12365 zł miesięcznie.

Zostawiając same diety, które wynoszą 25% podstawowego uposażenia posła na takiej samej stopie. Z tym, że obniżmy zarobki posła o 2000 zł czyli niech zarabia 7892,30 zł + 25% diety da nam razem 9865 zł.

 

I teraz: zaoszczędzone 2000 zł mnożymy przez ilość posłów czyli 460 i: 2000 x 460 = 920000 zł miesięcznie. Kwotę tę mnożymy przez ilość miesięcy w roku czyli 920000 x 12 = 11040000 zł (słownie jedenaście milionów czterdzieści tysięcy złotych).

W przyrodzie nic nie ginie, a zwlaszcza pieniadze ktore lubia zmieniac wlasciciela. Wierzysz w to,ze te pieniadze beda dobrze zagospodarowane dla porzytku publicznego ? Podam ci zupelnie inny przyklad: kilka dni temu zostal obalony prezydent Tunezji, ktory wraz ze swoja zona uciekl z kraju, a wraz z nimi ucieklo 1,5 tony zlota ( http://www.travelmaniacy.pl/artykul,tunezja-_zona_prezydenta_wyprowadzila_1-5_tony_zlota,1935,1,0.html )

 

A tak szczerze powiedziawszy w odniesieniu do poprzednich wypowiedzi zadajcie sobie pytanie ile z tych 14 miliardów od unii rzeczywiście spłynęło do was?

Ja wyliczylem : 0,2Euro dziennie / osobe. Za tyle to moglem bulke slodka kupic w 2004, i tych pieniedzy nie dostalem od urzednika tylko od swojej mamy.

Prawda jest taka - tych pieniedzy nigdy nie zobaczysz ani nie zobaczysz ich efektu.

Ile z kolei też w takich właśnie instytucjach pracuje żon, córek, synów i innych pociotków urzędników chociażby z urzędów miejskich itd., którzy mają głos w obsadzaniu etatów.

To jest przyklad nepotyzmu i feudalizmu urzedniczego.

 

Reasumujac - w NRS chodzi o gruba i przeogromna kase ktora mozna latwo wypompowac. Wszystkie pobudki patryiotyczne sluza tylko do zamydlenia ludziom oczy i mozna je wsadzic w buty, bo nawet nie w bajki gdyz one maja moral.

Nie chce mi sie tego juz wiecej kontynuowac, bo prawda wyjdzie w czasie i okaze sie bolesna.

Link to post
Share on other sites

Ooo widzę że zeszło na politykę :D. SUper!

 

"Jak zadzwoni telefon, że masz się stawić to się stawiasz bez szemrania.

Nikogo nie obchodzi, że na służbie siedzisz 24h, a nawet więcej i powinno ci się należeć wolne. Kiedyś było to dobrze policzone, ale kilka lat temu ktoś to zmienił i teraz jest inaczej.

"

 

 

I dlatego są tzw przywileje dla mundurowych i dlatego też nadal jest to bardzo opłacalna praca. Jako rekompensata tego, że nie jest to zwykła praca na 8 odzin dziennie tylko SŁUŻBA. Nikt kontraktu podpisywać nie kazał.

 

"Warto wspomnieć o porównaniu Pana Korwina Mikke a mianowicie, że za Adolfa Hitlera podatki w Polsce były ponad dwa razy mniejsze niż obecnie w naszym kraju. Z tej kasy finansowano armię, która walczyła 5 lat na kilku frontach, dzisiaj jak trafnie zauważył johny13 przeciętna rodzina kowalskich oddaje państwu w podatkach ok 80% swojego dochodu"

 

Pewnie dlatego, że dziś na tą armię nie pracuje kilka milionów przymusowych robotników. Porównanie trafne jak i inne tak zwane "argumenty" Jego Królewskiej Mości pożal się boże Korwina-Mikke.

 

A propos Johny13 i kolegi Julasa, 1zł dziennie, tajest! Malutko, to banda złodziei i zdzierców, żydomasonów którzy chcą zniszczyć Polskę. Wytłumaczcie to mojej Ciotce na wsi która za tą kasę wyremontowała i rozbudowała stajnię. Kupiła ciągnik za grube tysiące, dojarki, ogrzewanie dzięki któremu krowom żyje się lepiej, kombajn dzięki któremu wujek nie musi zap... po polu w starym ursusie c360. Za to wszystko mogła posłać syna (mojego kuzyna gwoli ścisłości) na studia do Krakowa. Pomnóż sobie to przez tych rolników którzy takie dopłaty dostali i oblicz sobie o ile mniej dzięki temu podrożało twoje własne żarcie. Więc proszę, bez takich tekstów bo niestety kiedy rozglądniesz się szerzej one zwyczajnie upadają. Aha, wróć się do liceum do którego kiedyś chodziłeś (lub może chodzisz) i przyglądnij się na ilu monitorach w Twojej szkole jest naklejka "EFS". I wyobraź sobie, że bez tej złotówki dziennie tych monitorów by nie było. Lub była by połowa.

 

Amen

Link to post
Share on other sites

Widzisz każdy kij ma dwa końce.

Pieniądze z UE nie są dla każdego i o tym trzeba pamiętać.

Osobiście dlatego też skupiłem się na finansach państwa wydawanych na polityków...

 

Co do przywilejów to powiem Ci tylko tyle, że są one ucinane.

 

Chociażby w cywilu jak idziesz na L4 to masz płatne 80%, w wojsku jeszcze jest to 100%. Mają zrównać to do 80% w wojsku.

Niby ok, bo dlaczego mamy mieć lepiej.

Ale nikt nie widzi tego, że jak cywil zostaje po godzinach to ma płacone nadgodziny a w wojsku tego nie ma.

 

Jak już napisałem NSR to po prostu zapełnienie etatów na sprzęcie będącym w jednostkach ludźmi, którzy wg wzoru z USA mają swój sprzęt.

Niestety jest to szukanie taniej siły roboczej i nic więcej...

 

Johny13: zwroty grzecznościowe pisze się z dużej litery!

Link to post
Share on other sites
Pewnie dlatego, że dziś na tą armię nie pracuje kilka milionów przymusowych robotników. Porównanie trafne jak i inne tak zwane "argumenty" Jego Królewskiej Mości pożal się boże Korwina-Mikke.

 

No cóż dotarcie do sedna sprawy, zrozumienie oraz skupienie się na merytoryczności argumentu przesłania Ci Twoje emocjonalne uprzedzenie wobec osoby Janusza Korwin Mikke. W związku z powyższym mam do Ciebie wielką prośbę - porzuć w tej dyskusji jakiekolwiek uprzedzenie oraz emocjonalne podejście do sprawy gdyż jest to warunek sine qua non kulturalnej rozmowy - mogę na Ciebie liczyć?

 

Ok, dziękuję, zatem podatki za Hitlera na prawdę były dwukrotnie mniejsze niż obecnie. wojtekk8 napisał Ci ile kosztuje kamizelka kuloodporna, chcę również zwrócić Twoją uwagę na fakt, że np. w 2003 roku wydatki budżetowe na armię wyniosły niemal 10 miliardów złotych. Pomijam fakt, że moim zdaniem jest to jak na 38 milionowy kraj mało [dużo w kontekście procentowej części PKB naszego kraju] zwłaszcza biorąc pod uwagę np. koszt jednego F16 których "kilka" mamy na swoim terytorium, dlatego też podtrzymuję swoją ocenę. Fakt, że armia 38 milionowego państwa prosi armię Stanów Zjednoczonych Ameryki o 3000 kamizelek jest kompromitacją na arenie międzynarodowej.

Swoją drogą proszę Cie o podanie innych jak to ująłeś "trafnych argumentów" Pana JKM. Z mojej strony możesz liczyć na wszelką pomoc w zrozumieniu.

 

 

...to banda złodziei i zdzierców, żydomasonów którzy chcą zniszczyć Polskę...

Czy aby na pewno dobrze się czujesz? Znowu zareagowałeś emocjonalnie przyjacielu... Nikt tu nic nie sugerował na temat żydów, pedałów, masonów, czy cyklistów :)

 

Wytłumaczcie to mojej Ciotce na wsi która za tą kasę wyremontowała i rozbudowała stajnię. Kupiła ciągnik za grube tysiące, dojarki, ogrzewanie dzięki któremu krowom żyje się lepiej, kombajn dzięki któremu wujek nie musi zap... po polu w starym ursusie c360. Za to wszystko mogła posłać syna (mojego kuzyna gwoli ścisłości) na studia do Krakowa. Pomnóż sobie to przez tych rolników którzy takie dopłaty dostali i oblicz sobie o ile mniej dzięki temu podrożało twoje własne żarcie. Więc proszę, bez takich tekstów bo niestety kiedy rozglądniesz się szerzej one zwyczajnie upadają. Aha, wróć się do liceum do którego kiedyś chodziłeś (lub może chodzisz) i przyglądnij się na ilu monitorach w Twojej szkole jest naklejka "EFS". I wyobraź sobie, że bez tej złotówki dziennie tych monitorów by nie było. Lub była by połowa.

 

Kolego ja nigdzie nie napisałem, że pieniędzy z Unii nie widać. Umiesz czytać, ze zrozumieniem? Powtórzę Ci prostym językiem czego dotyczyła moja wypowiedź - ile z tych 14 mld zostało "przejęte" oficjalnie, legalnie przez aparat biurokratyczny urzędników polskich i brukselskich jako wypłaty i koszty różnych operacji.

Teraz wytłumaczę Ci dlaczego Twoja ciotka klepała biedę a w szkołach nie ma pieniędzy na papier toaletowy przyjacielu. Przede wszystkim fiskalizm, biurokracja, defraudacje powszechne ubezpieczenia społeczne, rozdrobnienie gospodarstw rolnych ponadto socjalizm [ZASIŁKI], prawo Savasa i prawo Parkinsona - to w kontekście publicznej oświaty, opieki medycznej i "społecznej". Żeby zrozumieć te zagadnienia odsyłam do np. pozycji przedstawicieli austriackiej szkoły wolnorynkowej - Ludwig von Mises, August von Hayek poza tym Milton Friedman, Frédéric Bastiat a z naszego podwórka Stanisław Michalkiewicz. Pozycje tych autorów są powszechnie dostępne w bibliotekach ekonomicznych.

 

A propos cen, zapoznaj się z subiektywną teorią wartości oraz czynnikami wpływającymi na ceny.

 

Kolejna rzecz. Ja osobiście uważam, że pobieranie unijnej jałmużny uwłacza godności. Jestem zdania, że praca własnych rąk jest godna pochwały dlatego też nie pochwalam działania Twojej ciotki.

 

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

 

p.s Gwoli ścisłości studiuję europeistykę i mam szansę od podszewki poznać "unijne bagno".

p.s2 Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na argumentach JKM, których nie rozumiesz.

Edited by Julas
Link to post
Share on other sites

"zatem podatki za Hitlera na prawdę były dwukrotnie mniejsze niż obecnie."

 

Nie przeczę. Gdybyśmy mieli wspomniane setki tysięcy czy miliony niewolników, też by u nas mogły takie być. Na szczęście żyjemy we względnie cywilizowanym kraju.

 

 

 

Co do tych bzdur o których mówię, podam przykładowe, znane, wypowiedzi JKM:

 

"Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!"

 

"Chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom. "

 

"Demokracja polega na tym, że jeżeli ja z panem i panią będziemy na bezludnej wyspie, to większością głosów ustalimy, że pani ma z nami na zmianę sypiać! To jest właśnie demokracja! A mając większość 2/3 wpiszemy to nawet do konstytucji... "

 

"Gdy w organizmie pojawiają się komórki raka, to trzeba je wyciąć i zniszczyć – a nie litować się nad nimi, że są „takie młode” i „takie twórcze”. "

 

"Geje to banda chamów importowanych z zagranicy. To ludzie, którzy za pieniądze z zagranicy chcą rozbijać społeczeństwo."

 

"Genetyka zamorduje różnorodność, a więc i mechanizm ewolucji, a w konsekwencji zginie rodzaj ludzki. "

 

"geje, tfu, to jest banda chamów importowanych z zagranicy. Część z nich; w ogóle nie są homosiami. Oni tylko za pieniądze, że tak powiem, udają homosiów. To są importowani z zagranicy ludzie, którzy za pieniądze z zagranicy udają często; często w ogóle nie są homosiami; dostają pieniądze, na to żeby rozbijać społeczeństwo i imputować dziwaczne wartości. "

 

"Jak może istnieć ustrój, w którym dwóch meneli spod budki ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu ma jeden głos? Trzeba być idiotą, żeby chcieć w takim ustroju żyć. "

 

"Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju. Za tego łajdaka Hitlera podatki były trzykrotnie niższe niż obecnie. Hitler wyzyskiwał Polaków trzy razy mniej niż Kwaśniewski. "

 

"Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania przez dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę. "

 

"Mam normalne, zdrowe poglądy, a wy jesteście jacyś chorzy. "

 

"Otóż po to kobieta sobie znajduje faceta, żeby był od niej mądrzejszy, silniejszy i wykonywał za nią różne czynności, jak rąbanie drzewa, całkowanie i inne, dla kobiet niedostępne."

 

"Socjalista nie jest człowiekiem, lecz bydlęciem – człowiek bowiem różni się od zwierzęcia tym, że kieruje się Zasadami Moralnymi. A Czerwoni ich programowo nie przestrzegają. "

 

 

 

 

 

"Nikt tu nic nie sugerował na temat żydów, pedałów, masonów, czy cyklistów :)"

 

To hiperbola była :D

 

 

 

"Kolego ja nigdzie nie napisałem, że pieniędzy z Unii nie widać."

 

To do Johnyego było. On tam podliczył, że złotówka dziennie. Ale oczywiście tu: "ile z tych 14 mld zostało "przejęte" oficjalnie, legalnie przez aparat biurokratyczny urzędników polskich i brukselskich jako wypłaty i koszty różnych operacji. " też oczywiście prawda jest zawarta.

 

 

"Kolejna rzecz. Ja osobiście uważam, że pobieranie unijnej jałmużny uwłacza godności. Jestem zdania, że praca własnych rąk jest godna pochwały dlatego też nie pochwalam działania Twojej ciotki. " No to cóż, bardzo mi przykro. Wydaje mi się, że aby to zrozumieć powinieneś urodzić się ze 30 lat temu na wsi. Inaczej po prostu się nie da.

Link to post
Share on other sites

Przyjacielu sprawdź od czego zależy wysokość podatków i co "finansują" podatki w konserwatywno-liberalnym modelu państwa - co determinuje ich wysokość [Michalkiewicz "Dobry "zły" Liberalizm]

 

 

Co do tych bzdur o których mówię, podam przykładowe, znane, wypowiedzi JKM:

 

"Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!"

 

Przenośnia mająca związek ze związkami zawodowymi, które w demokracji, w naszym ustroju parlamentarno-gabinetowym mają wpływ na politykę a nawet na kształtowanie praw - jak np. wzrost płacy minimalnej, która zwiększa wpływy do budżetu np. z tytuły podatku dochodowego ale zwiększa bezrobocie. [odsyłam do Misesa i Friedman'a] Korwin Mikke sprzeciwia się takiej dziczy.

 

"Chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom. "

 

Przeciwnik Demokracji tak jak i ja. Demorkacja to tylko jeden z wielu sposobów wyłaniania aparatu władczego w ustroju republikańskim - jest to tyrania większości, odsyłam do starozytnych i ich oceny demokracji a także co do innych sposobów wyłaniania władzy np do zasady kooptacji. Zrozum, że ludzie nie są równi.

 

"Demokracja polega na tym, że jeżeli ja z panem i panią będziemy na bezludnej wyspie, to większością głosów ustalimy, że pani ma z nami na zmianę sypiać! To jest właśnie demokracja! A mając większość 2/3 wpiszemy to nawet do konstytucji... "

 

Przecież to jest oczywiste. Przesledź proszę ustawodastwo naszego sejmu. OD 20 lat jestesmy swiadkami gwałtu na naszej wolności - powoli jej ubywa w imię wyimaginowanego bezpieczeństwa [Orwell 1984 polecam]. Cytate ten to hiperbola.

 

"Gdy w organizmie pojawiają się komórki raka, to trzeba je wyciąć i zniszczyć – a nie litować się nad nimi, że są „takie młode” i „takie twórcze”. "

 

Ten cytat dotyczy ekonomii. Chodzi o interwencjonizm państwowy. Ratowanie upadających przedsiebiorstw i daremnosc tego działania, odsylam do Mises'a i Friedman'a.

 

"Geje to banda chamów importowanych z zagranicy. To ludzie, którzy za pieniądze z zagranicy chcą rozbijać społeczeństwo."

 

Zakładam, że wiesz czym charakteryzuja sie poglady lewicowe oraz prawicowe. Cytat dotczy pogladow lewicowych, które za cel obieraja sobie przekształcanie społeczenstwa na swoja utopijna modłę. Zlikwidowanie różnorodności. {polecam ksiazki prof. Wolniewicza dot. lewicy]

 

"Genetyka zamorduje różnorodność, a więc i mechanizm ewolucji, a w konsekwencji zginie rodzaj ludzki. "

 

Zabawy w Boga budzą uzasadnione obawy wśród konserwatywnych liberałów czyli również mnie. Przypominam, że w Boga bawili się również naziści [eugenika] i komuniści [kult stalina]

 

"geje, tfu, to jest banda chamów importowanych z zagranicy. Część z nich; w ogóle nie są homosiami. Oni tylko za pieniądze, że tak powiem, udają homosiów. To są importowani z zagranicy ludzie, którzy za pieniądze z zagranicy udają często; często w ogóle nie są homosiami; dostają pieniądze, na to żeby rozbijać społeczeństwo i imputować dziwaczne wartości. "

 

Wyżej wytłumaczyłem.

"Jak może istnieć ustrój, w którym dwóch meneli spod budki ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu ma jeden głos? Trzeba być idiotą, żeby chcieć w takim ustroju żyć. "

 

To chyba jest oczywiste. Przeczysz temu, uważasz, że głos menela jest równy Twojemu?

 

"Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju. Za tego łajdaka Hitlera podatki były trzykrotnie niższe niż obecnie. Hitler wyzyskiwał Polaków trzy razy mniej niż Kwaśniewski. "

 

Ależ oczywiście, statystyczna rodzina w Polsce oddaje państwu ok 80% dochodu. Niewolnik w starożytnym Rzymie oddawał 90%. Miał prawo do 10% czyli do "pecculium". 2000 lat postępu i zwiększania dobrobytu jest niweczone przez socjalistyczny aparat państwowy.

 

"Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania przez dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę. "

Polecam książkę "Mężczyźni są z Marsa kobiety z Wenus". Juz dawno udowodniona, że kobiety i mezczyzni róznia się. Korwin Mikke dośc niezręcznie tłumaczy rózne predyspozycje kobiet i meżczyzn w społeczeństwie.

 

"Mam normalne, zdrowe poglądy, a wy jesteście jacyś chorzy. "

 

To chyba cytat z jakiejś dyskusji z socjalistami, nie pamietam dobrze, w każdym bądź razie obejrzyj sobie parę debat Korwina na YT a z pewnościa zobaczysz, że wiekszość jego interlokutorów unosi się dumą i bredzi sprawiając wrażenie, że maja nie po kolei w głowie, zamiast skupic się na merytorycznosci konwersacji.

 

"Otóż po to kobieta sobie znajduje faceta, żeby był od niej mądrzejszy, silniejszy i wykonywał za nią różne czynności, jak rąbanie drzewa, całkowanie i inne, dla kobiet niedostępne."

 

Wyzej wyjasnione. Różne role kobiety i mezczyzny w spoleczenstwie. Przeczysz? Masz dziewczyne? Zapytaj ją czy chciałaby pracowac w kopalni węgla czy wolalaby gre na fortepianie w momencie gdybyś Ty zarabiał 1500zł a chleb kosztował 25 groszy.

 

"Socjalista nie jest człowiekiem, lecz bydlęciem – człowiek bowiem różni się od zwierzęcia tym, że kieruje się Zasadami Moralnymi. A Czerwoni ich programowo nie przestrzegają. "

 

Jakie są prawa naturalne człowieka odróżniające go od bydląt? Odpowiadam:

Życie, wolność, własność - Socjaliści w swojej polityce podważają wszystkie te fundamentalne prawa. Proste.

 

 

 

 

 

Dobrobyt Twojej Ciotki, przyjacielu, powinien zależeć od jej własnej pracy na wolnym rynku [z którym dziś nie mamy do czynienia] a nie od widzimisię unijnego urzędnika - redystrybucja dochodów <tfu> uzależnianie ludzi od unijnego koryta <tfu>

Przyjacielu gwoli scisłosci ja majac 14 lat podjąłem pierwszą pracę na roli, pracowałem po 7 h dziennie za 3 zł za godzinę, a było to w 2004 roku, dzisiaj tez się nie obijam bo pracuję na budowie po 11h dziennie za 10zl za godzinę, jednocześnie studiując zaocznie wiec nie zabrzmi to skromnie ale wiem co to ciężka praca.

 

p.s Dziś jestem na zwolnieniu lekarskim ;)

Link to post
Share on other sites

Nie jestem na L4 bo nie pracuję na "socjalistyczną umowę o pracę". Chodzi o zwykłe zwolnienie na kartce "socjalistycznej książeczki zdrowia" o które prosił mnie szef zatem nie będzie z tego dnia kasy mój czujny przyjacielu;)

Edited by Julas
Link to post
Share on other sites

"Przenośnia"

 

Boję się, że kiedyś osoby stosujące takie przenośnie dojdą do władzy.

 

"Zrozum, że ludzie nie są równi."

 

No i to chyba jest podstawowy błąd w rozumowaniu. Nie są tacy sami. Ale są równi.

 

"Przecież to jest oczywiste."

 

Cóż, o ile mi wiadomo (choć jedynie z regułek klepanych na WOSie bo w tej materii nie jestem biegły zupełnie) demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. Czy coś się zmieniło? Hiperbola średnio trafiona.

 

"Zabawy w Boga budzą uzasadnione obawy wśród konserwatywnych liberałów czyli również mnie."

 

Jednk stwierdzenie "genetyka zabije gatunek ludzki" jest lekko za daleko posunięte, nie sądzisz?

 

"Ależ oczywiście, statystyczna rodzina w Polsce oddaje państwu ok 80% dochodu. Niewolnik w starożytnym Rzymie oddawał 90%. Miał prawo do 10% czyli do "pecculium"."

 

Tak ale starożytny Rzym jak i III Rzesza opierały się na niewolnictwie. Dzisiejsza Polska- nie.

 

"Polecam książkę "Mężczyźni są z Marsa kobiety z Wenus". Juz dawno udowodniona, że kobiety i mezczyzni róznia się. Korwin Mikke dośc niezręcznie tłumaczy rózne predyspozycje kobiet i meżczyzn w społeczeństwie."

 

Czytałem oczywiście. No i..? Jeśli to jest niezręczne tłumaczenie to chyba mamy inne definicje niezręczności. Dla mnie to jest nazwanie mojej matki/ciotki/babki/kuzynki/dziewczyny/przyszłej żony czy jakiejkolwiek innej osoby płci przeciwnej "niezbyt inteligentną". Oczywiście, że kobiety i mężczyźni się różnią. Jedno drugiemu nie przeczy.

 

"Wyzej wyjasnione. Różne role kobiety i mezczyzny w spoleczenstwie."

Jak wyżej. Akurat na studiach nie stwierdziłem, żeby niewiasty miały większy problem z całkowaniem od samców.

 

 

"Jakie są prawa naturalne człowieka odróżniające go od bydląt?"

Za daleko posunięty wniosek no ale cóż, nawet zakładając, że się tu z Toba zgodzę to o ile mi wiadomo prawa naturalne człowieka są niezbywalne a ja w tym cytacie widzę, jak JKM pozbawia tych praw socjalistów.... Mylę się?

 

"Dobrobyt Twojej Ciotki, przyjacielu, powinien zależeć od jej własnej pracy na wolnym rynku [z którym dziś nie mamy do czynienia] a nie od widzimisię unijnego urzędnika - redystrybucja dochodów <tfu> uzależnianie ludzi od unijnego koryta <tfu>"

 

Czyli informujesz mnie, że moja ciotka na wsi klepała biedę bo się opierdzielała. Bardzo ciekawa teoria, szkoda, że bzdurna.

 

 

 

Wiesz, założenia JKM ma super (w kilku kwestiach). Szkoda, że nierealne w stu procentach oraz przedstawiane w formie która przypomina mi retorykę propagandy III Rzeszy. Tam też zaczynało się od "poobijał mordy". Jest takim samym utopistą jak każdy socjalista/lewak/czerwony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...