Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK CM.048 [Cyma]


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim, trzeba wymienić sprężynę główna, wymienić zębatki na wzmocnione, silnik o zwiększonym momencie obrotowym oraz wzmocniony tłok poliwęglanowy, wzmocnioną prowadnicę sprężyny oraz wzmocnioną listwę dosyłacza, wzmocnioną głowice tłoka, oraz cylindra no i bateria 9,6V :) praktycznie wszystko musisz wymienić :) 500FPS to dużo, dlatego trzeba tyle części wymienić :)

Edited by Aroo97
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim, trzeba wymienić sprężynę główna, wymienić zębatki na wzmocnione, silnik o zwiększonym momencie obrotowym oraz wzmocniony tłok poliwęglanowy, wzmocnioną prowadnicę sprężyny oraz wzmocnioną listwę dosyłacza, wzmocnioną głowice tłoka, oraz cylindra no i bateria 9,6V :) praktycznie wszystko musisz wymienić :) 500FPS to dużo, dlatego trzeba tyle części wymienić :)

 

No odrazy niech sobie kupi gerboxa systema z m170 .

Tak Kupujesz sprężynę sp130 guardera, bor upa guardera i masz to 490-500fps .

Edited by rafik1213
Link to post
Share on other sites

Można też m130 systemy, zestaw głowic systemy oraz jak prowadnica jest plastik - to wymienić na łożyskowaną metal i powinno wyjść w granicach 480. Do mocniejszej sprężyny przydałoby się zębatki o przełożeniu STU i wtedy można wkładać m150. Ale do tego to już trzeba być przygotowanym psychicznie ;).

Link to post
Share on other sites

SP130 to żaden problem dla zębatek nowych cymek ...

 

#top

 

SP130 guardera - 55 zł ( specshop.pl )

Bore-up ( Guarder, ICS, Systema itd. ) - ok. 200 zł

Tłok w tej replice nie będzie miał problemów z tą konfiguracją, a przynajmniej nie powinien, ja bym zostawił :)

Świetny serwisant i jego magiczne rączki i smary, teflon fix - 50 zł ( Polecam serwis użytkownika Lukira - na sp130 i BU robi do 520 fps, stabilnych :) [oczywiście zależy to od Twojej konfiguracji, te info podałem dla przykładu ] ).

 

Oczywiście puste fpsy nic Ci nie dają, jeśli będziesz miał na dużych odległościach masakryczny rozrzut - koniecznie lufa precyzyjna.

Systema - ok. 170-180 zł

Km-head/prometheus - ok. 250-300 zł

 

Aktualnie mam na sprzedaż lufę Systemy 6.04x455mm, która powinna Ci odpowiadać :) Jeśli jesteś zainteresowany, to kontakt na gg: 256648.

 

Nie mam pojęcia jak z szczelnością stockowej komory - bo tylko tam jeszcze możesz jakoś fest tracić FPS'y.

 

Pozdrawiam

Mleczaj

Edited by Mleczaj_Krowka
Link to post
Share on other sites

@Aroo97:

widzę, że miałeś do czynienia z replikami Cymy najnowszej serii...

 

@Legionista12:

Mam nadzieję, że liczba 12 w nicku to nie jest Twój wiek...

 

Tak poza tym jest dokładnie tak, jak pisze Mleczaj.

 

Wystarczy wrzucić m130 + Bore Up. Reszta spokojnie wytrzyma;)

 

Jednak musisz pamiętać, że fps to tylko i wyłącznie szybkość kulki wydostającej się z lufy. Jak chcesz zwiększyć zasięg to kup PORZĄDNĄ preckę i gumkę HU ;) Uwierz, da to lepszy efekt niż podnoszenie mocy;)

Link to post
Share on other sites

Aroo97 powiem tak: HAHAHAHAHAHAHAHAH

 

Twoja wiedza nt. nowych cymek to totalne dno. Nie zdziwię się, jak o reszcie replik wiesz tyle samo. Posiadałem ją jako jeden z pierwszych, robiłem magie z nią, do tej pory działała bez wymiany tych części co podałeś (z wyjątkiem sprężyny) Chciałbym zobaczyć jakąkolwiek replikę z pod twojego śrubokręta (1000 replik zrobionych to w ...).

 

DO autora. Preca systemy, guma czarny guarder, m130 guarder, teflon tu i tam - więcej nie trzeba. 460 fps powinno się pojawić na chrono, a będziesz bardzo zadowolony.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

30fps różnicy. Ja bym pozbierał kasy i poszukał precki Prometheusa / Km Heada.

 

Ogólnie w osiągach pomiędzy Systemą, a JBU różnicy nie zauważysz. Poza tym, że więcej kulek Ci się będzie zacinało i ciągle będziesz musiał czyścić lufę z syfu.

 

Wiem bo porównywałem;)

 

Ogólnie wszystkie precki są gorsze lub podobnej klasy co Systema poza Km Headem / Prometheusem / PDI.

 

Dla porównania:

- 360fps, precka Km Head 247mm 6.04 - zasięg skuteczny 55m / zasięg całkowity 60m

- 380fps , precka Systema 510mm 6.04 - zasięg skuteczny 48m / zasięg całkowity 55m

- 500fps, precka Prometheus 510mm 6.03 - zasięg skuteczny 85m / zasięg całkowity 95m

- 510fps, precka JBU 550mm 6.01 - zasięg skuteczny 70m / zasięg całkowity 85m

 

Takie małe testy ;) Więc pytanie: czy zależy Ci na pustych fps`ach, czy na odpowiednim ich wykorzystaniu (czyt. zwiększeniu zasięgu i celności)...

Link to post
Share on other sites

lukira z ciekawości powiedz jeszcze co za replika i jaka komora hp ? A tak żeby dodać coś do tematu , znajomemu złożyłem takiego AK dokładnie jak pisze Zwierzu93 do tego elektryczny mag i li-polek 11.1 , od pół roku replika robi za wsparcie i normą jest wywalanie po 3000 BB na niedzielnej strzelance , kupiona jako jedna z pierwszych w Polsce i więc tuning przeprowadzony gdzieś po 2 latach użytkowania .

Link to post
Share on other sites

- 360fps, precka Km Head 247mm 6.04 - zasięg skuteczny 55m / zasięg całkowity 60m - P90 CA, komora stock, gumka biały Guarder

- 380fps , precka Systema 510mm 6.04 - zasięg skuteczny 48m / zasięg całkowity 55m - G36 JG, komora stock, gumka biały Guarder

- 500fps, precka Prometheus 510mm 6.03 - zasięg skuteczny 85m / zasięg całkowity 95m - M16 KA, komora stock, gumka Systema

- 510fps, precka JBU 550mm 6.01 - zasięg skuteczny 70m / zasięg całkowity 85m - SWD A&K, komora stock, gumka Systema/ czarny Guarder (taki sam efekt)

 

Przemek, i ile fps wyszło na tym springu?

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites

Wsadziłem sprężynę M130 Systemy Gumkę Systemy energy preck 450mm Systemy efekt bardzo fajny skupienie zasięg jestem bardzo zadowolony dzięki za pomoc ale ROF niski mam zamiar wsadzić baterię 10,8v Firefoxa przydało by się wymienić Tłok i silnik powiedzcie mi mam do kupienia od kumpla taki tłok i taki silnik za grosze :D ten Silnik jest lepszy od stokowego ?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_218&products_id=2152&name=CA_-_Silnik_Torque_Up_-_Long

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_140&products_id=4008&name=CA_-_Tlok_Wzmocniony_-_NEW

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Nie chcę zakładać nowego tematu, stąd spytam;

czy dla polepszenia osiągów, tudzież uszczelnienia cm 048 na stockowej sprezynie warto jest wymieniac komore hop up? Bo gumkę na pewno wymienię, na systemę albo guardera silikonowego, z tym że nie wiem czy komorę warto, ponieważ jedyne jakie znalazłem to z tworzywa POM i duracon'u

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu, stąd spytam;

czy dla polepszenia osiągów, tudzież uszczelnienia cm 048 na stockowej sprezynie warto jest wymieniac komore hop up? Bo gumkę na pewno wymienię, na systemę albo guardera silikonowego, z tym że nie wiem czy komorę warto, ponieważ jedyne jakie znalazłem to z tworzywa POM i duracon'u

 

Nie kupuj innej komory jeżeli z tą co masz jest wszystko ok.

Lepiej:

-zamontuj dystanser typ H lub ze zwykłego zrób twardszy

-teflon pod gumke

-wyczyść lufę wewnętrzna

-strzelaj co najmniej z kulek Guardera

-a jeżeli to za malo to jeszcze doklejasz do klocka który dopycha komorę do GB element grubości max 1 mm np. z karty płatniczej i przyklejasz go do klocka w miejscu gdzie klocek zapiera sie o body-lufę zewnętrzną

 

A w GB :

-teflon pod glowice cylindra lub kleisz głowicę do cylindra

-zmiana dyszy na uszczelniona 19,7 mm

-i daj sprezynke z Guardera

Możesz jeszcze dać nowy oring na głowice tłoka i smar na cylinder.

Stockowe sprężyny szybko sie obijają.

 

lukira jak z wytrzymałością białego guarderka przy 500fps ? dużo kulasów wystrzela sie za nim dzyndzel padnie?

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu, stąd spytam;

czy dla polepszenia osiągów, tudzież uszczelnienia cm 048 na stockowej sprezynie warto jest wymieniac komore hop up? Bo gumkę na pewno wymienię, na systemę albo guardera silikonowego, z tym że nie wiem czy komorę warto, ponieważ jedyne jakie znalazłem to z tworzywa POM i duracon'u

 

 

Do tej repliki polecam gumkę czarną, replika jest zbyt mocna na gumkę sylikonową wiem bo miałem i mi poszarpało

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...