Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W zasadzie PT2 na dobrze wyregulowanych szelkach powinien styknąć. Wynalazki typu PT3 czy nawet PT4 to trochę przerost formy nad treścią - przy tak dużej powierzchni na palsy lepiej już brać kamizelkę - wysokość pasa i tak będzie za mała, żeby w poziomie zmieścić dwa rzędy ładownic, na jeden rząd ładownic zaś spokojnie starczą dwa rzędy taśm na pasie. Poza tym wyższy pas będzie gorzej leżał, może także przeszkadzać przy niektórych ruchach (będzie się przemieszczał)

Link to post
Share on other sites

(...) Czy różnica między taśmami polipropylenowymi, a poliamidowymi wpływa jakoś bardzo znacząco na komfort użytkowania oporządzenia?(...)

 

Taśmy polipropylenowe: szorstkie w dotyku, łatwiej się odbarwiają (od długiego użytkowania, słońca itp przybierając odcień lekko szary), łatwiej się trwale odkształcają, są twardsze, są tańsze więc oporządzenie z nimi szyte mniej kosztuje. W aktywnej noktowizji nie robią jasnozielonej poświaty, stanowią ciemne paski, które widać dopiero z paru metrów (przynajmniej te, których używamy czyli z Tech Bandu).

 

Taśmy poliamidowe: śliskie w dotyku (chyba, że produkcji amerykańskiej, oni je robią tak że są szorstkie), zachowują barwę, są miękkie i nie ulegają takiemu odkształceniu jak taśmy polipropylenowe, są droższe (kilkakrotnie, a z IRR jeszcze "droższejsze"). W aktywnej noktowizji taśmy poliamidowe bez IRR przepieknie "świecą" na zielono. Z IRR to wiadomo.

 

Jeżeli chodzi o komfort to zależy on w dużej mierze od "delikatności" użytkownika: dla jednego będzie bez różnicy dla drugiego różnica będzie kolosalna. Poza tym taśmy poliamidowe są ładniejsze i oporządzenie z cordury z takimi taśmami dłużej zachowuje cechy nowości (choć niejeden żółtodziób :wink: pewnie wolałby nie wyglądać jak nówka).

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że dla przeciętnego airsoftowca świecenie taśm poliamidowych w NV nie robi wielkiego wrażenia. Ale za to takie taśmy świecą się również na fotach, a to już dla niektórych tragedia... Taśmy w oporządzeniu świecące mocniej niż karabin? :> Ja używam PT-2, wzrostu mam 1,70 m i jest ok. Przy klękaniu nie jedzie do góry, wszystkie ładownice które mam trzymają się bdb.

Link to post
Share on other sites

Reasumując:

 

komfort zależy od eli: eli jednemu tak dobrze eli drugiemu odwrotnie.

 

W związku z powyższym powstała nam całkiem nowa dziedzina filozofii (obok filozofii systemów taśm przeplatanych).

 

Amerykanie mają taką technologię, że ich taśmy poliamidowe się nie świecą na fotkach (i są szorstkie) czyli dałoby się pewnie zrobić w Polsce, ale po co jak producent jest jeden i tak każdy u niego musi kupić i za każdym razem jak mu mówimy, że trzeba coś zmienić to twierdzi, że pierwszy raz słyszy i nikt się nie skarży tylko my....

Link to post
Share on other sites

Co do ot na temat taśm to z punktu widzenia użytkownika polipropylenowe są słabsze i mniej trwałe, potrafią się przetrzeć w newralgicznych miejscach że o o lamówkach nie wspomnę. Taśmy poliamidowe są nie do zajechania a tym bardziej lamówki. Relacje tych taś można porównać do relacji poliester-cordura.

Edited by MATI12
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...