Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 P&J BI-3381M zacięcie tłoka


Recommended Posts

Mam problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać. A problem wygląda następująco:

 

Na ostatniej strzelance replika nagle przestała strzelać tzn. wydawał tylko odgłos "tyknięcia" gdy naciskałem spust. Myślałem ,że to przez słabą baterię ale batka po podłączeniu do innej repliki świetnie się spisywała. Jednak problem rozwiązał się sam po chwili bo gdy znów włożyłem baterie do swojej repliki wszystko było ok. Wczoraj musiałem rozłożyć swoją repliczkę by dokręcić selektor ognia i gdy z powrotem ją złożyłem chciałem sprawdzić ci wszystko dobrze złożyłem więc oddałem kilka strzałów na "sucho" i tak po 3 - 4 pociągnięciach z spust replika znów się zacięła i znów wydaje to samo tyknięcie. Gdy ją rozebrałem zobaczyłem ,że tłok stoi ciągle w tylnym położeniu i nie chce odskoczyć gdy naciskam spust tłok drga i zamiera. A silnik i grzeje ( czyli chyba to nie jego wina)

 

Po przeszukaniu forum nie znalazłem rozwiązania tego problemu.:

 

Wyeliminowałem 2 przyczyny :

 

- silnik jest dokręcony

- bateria jest naładowana

 

bardzo proszę o rade. :wink: Dodam jeszcze ,że gwarancja mi się skończyła 2 tygodnie temu wiec z chęcią wysłucham rad jak zrobić to samemu.

Edited by Gogler
Link to post
Share on other sites

Boyi-e tak maja lubią im się przypalać styki więc bądź gotów na powtórkę. Najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie mosfeta.

Jeszcze możesz spróbować smar miedziowany, lecz to nie jest również dobre rozwiązanie.

Edited by MJ6
Link to post
Share on other sites

zeby styki sie nie przepalały to zmienić kable na silikonowe ( ale nie takie od głośników tylko modelarskie) dać deansy, ładnie polutowac i naciskać spust normlanie a nie jak stara babcia. poza tym dobra bateria też jest ważna, na słabej masz ług elektryczny który wypala blachę :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...