Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [APS]


Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli ogólnie polecacie karabiny z serii APS M4'ki?

Jeśli nie to proszę zniechęćcie mnie i to szybko, bo lada moment mogę to kupić ;)

Czy uważacie, że za tą cenę dostanę jakąś lepszą M4'kę? Jeśli tak to proszę rzućcie link.

Dziękuję i pozdrawiam, Axus.

Link to post
Share on other sites

No dobra, dzięki. Ale to jest totalny plastik, wiem ile to jest 1800g- dokładnie tyle miałem w moim karabinie M4A1 poprzednim od BOYI, na którym totalnie się zawiodłem.

Boję się aż takich chinolów.

Ten ASR102 jest kurcze dla mnie idealny, tylko boję się o jego awaryjność.

Z pewnością przy zakupie wymienię gumkę Hop Up, 23zł.

Więc i tak już będę miał maszynę za 600zł.

Poprzedni użytkownicy pisali, że kulki po takim tuningu lecą jak po sznurku więc to chyba dobrze. ;]

Kilka osób na wielu stronach pisało o przegrzewającej się jakiejś rączce i baterii. Na czym polegał problem?

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie napalaj się tak, bo APS wcale nie jest taki cudowny. Ma nie do końca standardowe bebechy, w stocku nie szaleje niewiadomo jak.

Na twoim miejscu brałbym jakiegoś Boyi lub A&K. Tam wymieniasz gumkę i nie musisz się grzebać z EBB w celu jego wyłączenia, no chyba, że posiadasz dobrą batkę o odpowiednim napięciu i dużej pojemności.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co piszą wszyscy by wyłączyć EBB przecież to jest najważniejszy ficzer tych replik. W stocku nie powala fpsami a to , że jest celna to argument jak każdy inny. Wysłałem do krakmanów pytanie co trzeba by było wymienić w celu zwiększenia jej niezawodności, o użyciu lipo i pare innych rzeczy i otrzymałem odp , której się nie spodziewałem :

Witam

Akumulator LiPo 11.1V nie polecam używać, gdyż przy takiej prędkości

replika będzie o wiele bardziej narażona na usterki.

Dobrą inwestycją jest kupno porządnego silnika. Np.

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_silniki/silnik_dlugi_o_zwiekszonym_momencie_obrotowym_p_j-182.html

Zapewni on stabilniejszą pracę mechanizmu. Silniczek polecam jak

najbardziej.

O awariach komory hop-up nic mi nie wiadomo. Kompresja w tych

replikach jest bardzo dobra.

EBB to jest mechanizm, który w każdej replice, niezależnie od

producenta, jest narażony na usterki.

Należy z takimi replikami obchodzić się ostrożnie.

 

 

Każdy widzi co z tego wynika.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ogólnie 2 moich znajomych kupiło te eMki ofc nowe, jedna po tygodniu serwis, drugi nie chciał się bawić w wysyłanie do chińczyków i sam rozłożył, a tam o dziwo PLASTIK FANTASTIK, wszystko plastikowe, tylko szkielet i spring metal xD, więc nie ma co się pchać, nie na darmo Krakman dał takie promocje, bo jednym slotem to syf. Z kolei AK już lepiej im wyszło, ale to swoją drogą.

Link to post
Share on other sites

Aps też ma w środku taki zielony plasticzek, Rafi123 miał chyba tą replikę, ja też ją rozkładałem. To co trzeba zrobić to wymontować BB, ponieważ zżera to więcej energii niż same strzały. Po drugie, GB w nim jest niestandardowe ( choć jak masz pilnik i trochę wiedzy to da się jako tako ustandardowić), a parę plastikowych części wręcz błaga o wymianę. A po trzecie jest dość awaryjny, kolega 2 razy wysyłał do krakmanów w ciągu 5 miesiecy, 3 raz postanowiliśmy go już rozkręcic i po wielu godzinach ( wielu, jak wielu - chyba 4'ech) udało się naprawić ( wywaliliśmy EBB i złożyliśmy GB od nowa).

Link to post
Share on other sites

Mam AK APS'a 4miesiące, ostro eksploatuje(już ponad 15k kulek przeszło, z 60% na Fullauto) prawie stockowa (wymienione: prowadnica sprężyny na łożyskowana, dysza i komora hop-up, ponieważ oryginalna podawała po 2 kulki czasami) jedyne co mi się sypie to styki na kablach się cały czas pala na NiMH 9,6(jeśli ktoś ma jakiś patent to prosze o PM'a) oraz zaczyna mi pękać zębatka tłokowa(zęby są całe, tylko przez jej środek przechodzi delikatna rysa). EBB wymątowałem po 2 miesiącach, znudził mi się. Ale rzeczywiście replika dla osób które lubią samemu grzebać w relice.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie jak sie sprawdzają te repliki z serii ASR104 [APS]? Bo nie wiem czy warto kupowac. I jak macie moze polecic cos? do 600zl.

Nie kupuj APS chyba, że chcesz by replika była twoim największym zmartwieniem na polu walki:).Produkty APS moim zdaniem to tragedia.Pewnie dla ciebie kałasz to "be" a emka to "ultimate weapon of choice":) ale nie APS. Do 600zł moge ci jedynie polecić:

CM.045 Praktycznie pancerny GB.

CM.0003 Jeśli jesteś w stanie naciągnąć się na 4zł więcej.:)GB tak samo dobry jak w AK.Atutem dla tych co nie lubią ak jest to, że to nie ak:)

Odpuść sobie firmę APS, ostatniej rzeczy której ci teraz potrzeba w asg to problematyczna,kapryśna i awaryjna replika.

Co do M4 to żadnej nie markowej nie miałem więc nic o nich nie powiem.Poczytaj tematy o emkach firmy Boyi. Na gunfire.pl i zbrojowni są m4ki tej firmy w twoim zasięgu cenowym.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Simon ,ogółem te modele to jest jedno i to samo tylko inny wizerunek. Gb mają te same! Miałem HK416 agma i powiem że dawał radę i jeszcze ciągnie :icon_biggrin: Więc ja bym polecił wybrać jeden z tych modeli które podałeś, który Ci będzie bardziej pasował. Potem z biegiem czasu możesz sobie go tuningować.

 

Również nie polecam APSów!!!

Link to post
Share on other sites

G36 CM.

+Bardzo poręczna replika.

+Składana kolba

+Łatwe przenoszenie

+Łatwa możliwość montażu kolimatorów itp.

+O wiele lepsze wykonanie niż AGM zew. i wew.

 

Koniec offtopa bo robimy dział dla zielonych z info o APS

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Niech mi ktoś podpowie jak wymontować efekt cofajacego się zamka?

ta sama prośba co wyżej jak BB wymontować i dodatkowo jakie elementy można wymienić w ASR 102 od APS albo jak to ustandaryzować i czy w ogóle można wymienić calutki gerb na jakiś inny metalowy

 

 

a no i dla czego w ASR 102 tak bardzo się batka grzeje?

Edited by Ceglasty91
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...