Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wiatraczek do gogli (gdzie kupić?)


Recommended Posts

No dobra, może ja jestem taki ze nie lubię jak mi się rzeczy psują lub są bezpośrednio na psucie narażone a są delikatne ;)

 

Ja to się zastanawiam czemu przy takim setupie (biegasz w masce) jak twój nie pomyślałeś np nad większym wentylem w maskę i kanały dmuchające w gogle. Wyglądałoby dużo lepiej. Imitacja pochłaniacza z wentylem w środku.

 

Jak się przyjrzysz mojemu Avkowi to właśnie coś takiego tam mam, maska Toxic, i dmuchanie w gogle bezpośrednio. Ciche i wydajnie. Używam tego na Larpy w klimatach postapo bo do normalnej gry maski nie używam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wentylek doszedł i jest zamontowany. Mimo że to takie maleństwo to całkiem nieźle dmucha, jestem zaskoczony. Na pewno dmucha mocniej niż ten stary z moich gogli.

 

Jest też duuuuużo cichszy. Na największych obrotach (napięcie 3V, jak się okazuje tyle daje układ z moich gogli) dźwięk określiłbym jako odkurzacz zza dwóch grubych ścian. Na średnich obrotach naprawdę trzeba się skupić aby go usłyszeć.

 

Na najmniejszych obrotach (1,5v) wentylek obraca się za wolno i bzyczy/piska. Zgodnie z specyfikacją napięcie powinno być 2v do 3,5 v.

 

Jeśli ktoś ma mało miejsca i jest w stanie sklecić sobie układ do regulowania napięcia do 6 V to dwa takie maleństwa nad oczami zapewnią wam spokój z parowaniem i ciszę :icon_smile:

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Po długich bojach muszę z przykrością stwierdzić, że turbinka się nie nadaje :-F

Po prostu nie ma gdzie jej umieścić pod hełmem (FAST) tak, aby nie zatkać otworu wlotowego. Z przesłoniętym otworem spada wydajność, a głośność jest nieakceptowalna. Ponadto dochodzi też problem umieszczenia rurki przenoszącej powietrze.

Link to post
Share on other sites

@wiciok,

 

W FAST-cie to faktycznie zamontowanie turbiny 50mm może być problematyczne bo jest wielka kobyła (takie się w laptopach montuje ) , a hałas będzie powielany przez właśnie kask, powiedzmy z 30 cm będzie akceptowalny, ale że istnieje coś takiego jak słyszenie kostne to za przeproszeniem wibracje spowodują ze człowiek kurwicy dostanie :icon_smile:

 

Dobrym pytaniem jest jeszcze jaka to jest dokładnie turbinka bo jest ich kilka rodzajów, najgorsze są te do Laptopów Lenovo :icon_wink:

 

Myślałeś ewentualnie aby stworzyć pudło z turbinami z tyłu kasku i puszczenie kanału powietrznego ?

Nie wiem jaki dokładnie masz fasunek w swoim FAST-cie ale sądzę że powinno się udać.

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Turbinka z aliexpress, a ja olewam temat - zamontowałem z przodu dwa zwykłe wiatraczki 25mm i na razie wydają się być ok. W niedzielę sprawdzę jak to działa w praktyce.

 

Za to kolega w michu 2000 wsadził ją bez problemu i ma bezpośredni nadmuch, bez żadnych rurek i innego badziewia.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 2 x 20x20 zamontowane w faście od środka tuż nad przednią wkładką ze styropianu. Wiatraki są przyczepione tak ze zasysają powietrze przez otwory zrobione w nim (schowane pod pokrowcem) a strumień chłodnego powietrza skierowany tunelem ( wycięty w styropianie i zakryte kawałkiem plastiku). Wszystko zasilane z powerbanku 5v więc strumień powietrza jest delikatny dodatkowo skierowany bardziej w czoło zakryte kominiarką więc Nie mam problemu ze coś tam po oczach wieje, natomiast z parowaniem zero problemu. Jako że wiatraki są przyczepione do fasta słychać że pracują po chwili idzie się przyzwyczaić a w razie nasłuchiwania przeciwnika mam zrobiony włącznik więc w każdej chwili można włączyć/wyłączyć. Spoko rozwiązanie pasuje do okularów jak i Gogli.

Link to post
Share on other sites

5a2efc4506e85f142d68a10ae109117b.jpg

 

 

5631aff9f922d8eb60a68446470bca0a.jpg

 

 

807d961cba5d5a8dadeaff644876b319.jpg

 

 

694d7d3f4a4cbb07da6fa9bcae02183d.jpg

 

Tak jak widać w tym styropianie są wycięte tunele wszystko przykryte plastikiem aby nie tracić powietrza bokami i zasłonięte ta wyściółka. Ja osobiście nie czuje wentylatorów aby mnie upijały w głowę

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

To są wiatrakczki 20x20 ustawione pod kątem 45stopni względem styropianu tylko z jednej strony zabudowalem aby strumień powietrza skierować tunelem. Ciężko teraz wykonać zdiecie aby to idealnie zobrazować.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

(trochę odkop, ale nie widzę sensu tworzenia nowego tematu)

 

Wymyśliłem, że chcę mieć wentylator w ładownicy na kamizelce, uruchamiany na guzik, i z niego wężyk, którym bym kierował strumień powietrza na gogle i głowę wtedy, kiedy tego potrzebuję - wentylator nie byłby uruchomiony cały czas.

 

Rzadko używam hełmów (a jak już, to ruskie garnki z przyłbicą), więc nie chcę montować wszystkiego na głowę.

 

Co połączyć ze sobą? Taka dmuchawa 50x50 z jakimś włącznikiem, a jak z zasilaniem? Da się jakoś podłączyć lipo 7,4? Kiedyś próbowałem z wentylatorkami na 4 baterie, to wytrzymywało to niecałe 2 strzelanki, więc chciałbym coś, co mogę ładować.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na dostepne materiały, (laik w dziedzinie elektroniki) to myślę o wentylatorze "dmuchawie" 50x50 12v, i w obwodzie prosty włącznik i zasilanie. Żadnych bajerów. Dlatego myślę o zakończeniu obwodu T-connectem i zasilaniu wszystkiego małym lipo 7,4

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...