Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bym widział to tak:

Logika wskazuje że im bardziej gładka powierzchnia dyszy, tym lepiej.

Ale.

Razem z mniejszą chropowatością powierzchni dyszy, doprowadzamy do wytworzenia się coraz bardziej "jednolitej" i coraz większej warstwy przyściennej, która to, ze względu na lepkość powietrza, hamuje strugę (zmniejsza się powierzchnia przekroju gdzie przepływ jest turbulentny). A w tym wypadku chodzi raczej o to żeby uzyskać jak największy przepływ turbulentny. A to znaczy że chropowatość do pewnego stopnia była by nawet pożądana. Coś jak zjawiska na powierzchni piłki golfowej.

Tyle bym wywnioskował z teorii.

Natomiast w warunkach asg, przy tych przekrojach jakie występują w dyszy i temperaturach może to wyglądać nieco inaczej, dlatego ja chętnie bym taki test zobaczył. Chociaż wydaje mi się że bez utrzymania stałych parametrów otoczenia (temperatura, wilgotność etc) test taki wskaże że "trochę zależy albo i nie".

Link to post
Share on other sites

Może być. Przepływ laminarny daje równiejsze porcje powietrza na dolocie. Gładka powierzchnia cylindra to mniejsze tarcie tłoka. Co do wylotu, to nie wiem, nie będę się wypowiadał. Na wylocie mamy już inną substancję - mieszanina CO2, CO, para wodna, w wypadku 2T zapewne i ciężkie (w porównaniu z gazami) cząstki oleju. Wyższa jest również temperatura spalin. Ergo: może zachowywać się zupełnie inaczej niż powietrze.

Link to post
Share on other sites

No dobra.

 

Chcialbym tylko zauwazyc, ze kulka posiadajac pewna bezwladnosc - ktora z kolei jest jest wielokrotnie wieksza od powietrzea. Calemu cyklowi strzalu nadaje troche mniej zlozony charakter.

 

Zanim kulka oposci nasza nieszczesna lufe, gaz ja rozpedzajacy spietrzy sie za nia tworzac pewne cisnienie statyczne. W duzym uproszczeniu kulka bedzie dzialac w tej chwili jak tama. Na chlopski rozum - nie wazne jak bardzo wsciekla i kreta bylaby rzeka przed tama, i tak przy niej woda bedzie miec relatywnie jednolite parametry.

 

Idac dalej ta ideologia - wszelkie opory w ukladzie spowoduja wolniejszy ruch gazu do naszej kulki (tamy). Jednak dopiero po przekroczeniu bog wie jak niskiego stezenia gazu za kulka wyniki powinny sie zmienic zauwazalnie. Do tej pory dlawienie bedzie niezauwazalne dla uzytkownika.

 

Zaloze sie, ze wieksze zaburzenia wprowadza wylot z dyszy i jej uszczelnienie w ukladzie niz stan jej powierzchni wewnetrznej.

Link to post
Share on other sites

dobra Panowie, bo do silników odrzutowych dyskusja doszła. Może faktycznie niepotrzebnie o tym pisałem...

Może inaczej - jestem przyzwyczajony do gładkich wnętrz cylindrów i dysz, o ile konwersja Mancrafta wykonana jest estetycznie i pięknie w swej prostocie, to jakość wnętrza dyszy psuła efekt. Może taki mi się egzemplarz trafił po prostu, "przedpremierowy", z bardzo brzydkimi bruzdami, ale dało się to wypolerować. Różnica po polerce jest - rozrzut był fps z +/- 10 mam teraz +/-5 fps, może nie dużo, ale jednak. Powinno być w sumie jeszcze mniej, ale gumeczka hu ma spory przebieg, pewnie należy jej się wymiana i stąd nieszczelności i rozrzut. Choć z drugiej strony taki rozrzut przy 470fps na 0,40g to chyba można sobie odpuścić.

 

Pytanko mam jedno - ten wężyk przezroczysty 4mm w zestawie z konwersją, można kupić w każdym sklepie "wesołego bimbrownika", ogrodniczym lub akwarystycznym? Jak się ma giętkość i wytrzymałość tego wężyka przezroczystego do niebieskiego?

Link to post
Share on other sites

Kupisz w sklepach z pneumatyką. Niebieski/czarny/czerwony/przeźroczysty to tylko kolory.

 

A jesteś pewien, że zmiana rozrzutu wynikła z polerki? ;) Mi zwykle wychodzi mniej a nigdy w polerki się nie bawiłem. Ot, postaramy się w miarę możliwości by to było gładsze w środku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

GBwewn.png

 

GBzewn.png

 

Więcej info zaraz na stronie (www.mancraft.pl) :icon_smile: Na razie prace nad prototypem, przemyślenia, obliczenia itp itd. Wersja bez bb na elektrozaworze, z bb będzie kolejna :icon_wink:.

 

Wydaje mi się, że wa2000 wyjdzie pierwsze. Ale to czas pokaże jak to będzie.

Link to post
Share on other sites

Chyba się nie zrozumieliśmy, chodziło mi o to: http://www.mancraft..../Galeria/R7.jpg (jakbyś pokombinował to może by weszło) takich małych butli, żeby weszły w kolbę raczej nie znajdziesz.

Kazana, to fotka starego rega z przejściówką do kapsuł co2, później wyszły sporo krótsze te regi - ło proszę bardzo: http://wmasg.pl/pl/news/show/365688

używam dokładnie takiego do SWD, a obecnie chłopaki chyba jeszcze pracują nad zmniejszeniem. Regi mieszczą się do replik ze stała kolbą co widac na fotkach w artykule.

W SWD jako, że kolba jest specyficzna, rozwiązałem sprawę tak:

8b71b25367a68a16m.jpg

 

Uszyłem sobie z klapki do ładownicy AK ;p pokrowiec na rega z kapsułą, mocowane jest to na rzepach, nie przeszkadza w użytkowaniu repliki. Dodałem sobie szybkozłączkę, by w razie potrzeby założyć na szybko długi wężyk (do butli 12oz co2 w plecaku, lub by rega z kapsułą do jakiejś ładownicy wrzucić).

Bezbarwne wężyki, które dostałem z konwersją, niestety puchły i pękały, zwłaszcza w miejscach gdzie były narażone na zginanie. Zastąpiłem je wzmocnionym wężykiem PU 4mm (śred. wewn. 2,5mm, jest srebrny, ale pomalować można zawsze), do kupienia w sklepach z pneumatyką.

 

Przy okazji, zerknijcie na stronę Mancrafta - zrobili świąteczne promocje na swoje konwersje i regi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć,

 

Mam problem tego typu, że jak ustawie na jakies 900 fps do postrzelania do tarczy to hopek kreci wysmienicie... można go regulować etc. Ogółem zero problemów.

Problem pojawia się przy bardziej cywilizowanej mocy, rzędu 650-700 fps, hop po prostu nie kreci.... czy gumka jest maksymalnie wysunięta czy np. do połowy to problem jest ten sam... znaczy róznica pomiedzy zero hop-upa a np. połową wysunięcia gumki jest ale bardzo niewielka (tor lotu kulki)....

 

Macie może jakieś pomysły ? (wszystkie części są nowe, komora zlożyłem zgodnie z instrukcją, jedynie czego nie zamontowałem to spręzynki na wierzch)

 

Zestaw:

 

- L96 Well

- Konwersja Mancraft

- Lufa Systema 6.04 590mm

- Komora PDI

- Gumka PDI

- Regu Bob Long

- Butla 3.5 oz

 

 

Maksymalna moc jaką można z tego zestawu wycisnąć to 251 m/s na kulasach 0,4g.

 

 

Pozdrawiam,

Pietras.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

 

Wykonałem test kapsuł n2o i oto wyniki:

 

Konfiguracja:

Tokyo Marui VSR+ konwersja Mancraft

-Prec lufa PDI 6,01 550mm

-Cylinder PDI raven

-Zespół spustowy PDI v2

-Komora hop PDI v2

-Gumka (W hold PDI)

-Profesjonalny tłumik 5 komorowy 230mm

 

+kulki 0,20 Rocket (tylko takie były pod ręka)

 

 

Wszystko ustawione na 710/720 fps z wykorzystaniem co2

 

 

 

Kapsułka n2o+ tłumik

 

1-700 fps

2-694 fps

3-701 fps

4-705 fps

5-707 fps

6-709 fps

7-713 fps

8-747 fps ???

9-724 fps ???

10-681 fps

11-685 fps

12-615 fps

13-400 fps

 

 

Te same ustawienia tylko kapsułka co2 + tłumik

1-724 fps

2-722 fps

3-715 fps

4-713 fps

5-715 fps

6-711 fps

7-711 fps

8-715 fps

9-722 fps

10-713 fps

11-722 fps

12-745 fps

13-720 fps

14-699 fps

15-511 fps

 

n2o bez tłumika:

 

1-717

2-713

3-717

4-711

5-718

6-722

7-737

8-711

9-638

10-477

 

 

Co2 bez tłumika:

 

1-707

2-711

3-709

4-718

5-715

6-720

7-718

8-720

9-722

10-718

11-722

12-728

13-720

14-721

15-720

16-555

 

Temperatura "sklepowa" i chrono UFC ( http://gunfire.pl/pr...UFC-czarny.html )

Edited by brzoza1234
Link to post
Share on other sites

@brzoza

Osobiście to ja bym to ustawił na częściej używaną moc - czyli 600fps. Masz tulejkę teflonową w komorze konwersji>?

Poza tym, ten twój "profesjonalny tłumik" to Ci jakieś zawirowania spore robi.

Bombiczki n2o są tańsze i lepiej radzą sobie na mrozie - taka jest poparta doświadczeniem opinia wiatrówkarzy. W przypadku asg i konwersji mancrafta, różnica w wynikach jest niewielka 1-3%, ale zmniejszenie wymiaru rega z miejscem na kapsułę n2o może mieć czasem dla kogoś duże znaczenie. Wydajnościowo kapsułą n2o 8g i co2 12g wychodzą bardzo podobnie (n2o ma ciut wyższe ciśnienie)

Link to post
Share on other sites

Medni?

Bombiczka n2o może dać kilka strzałów mniej w temp. pokojowej lub wyższej, ale na mrozie co2 idzie sporo więcej, więc wtedy na kapsułce n2o 8g strzałów będzie tyle samo na co2 12g lub nawet więcej, a na bank będą bardziej stabilne.

 

Producent nie ma takiego znaczenia, aczkolwiek kapsuły co2 mosa są zauważalnie gorsze (w sensie gorzej sie uszczelniają i jakoś mniej strzałów jest) niż np. crossman czy umarex. Bombiczki n2o mam jakieś takie srebrne, bez napisów, były z maszynką do bitej śmietany ;p

 

Podejrzewam ze nie masz tulejki, skoro po 10-15 strzałach masz już takie spadki fps, a tłumik robi ci takie zawirowania - popatrz jak stabilne fps są bez tłumola.

 

Pomiar na kulkach 0,20g jest faktycznie przyjęty jako podstawa, ale w snajpach jest to magiczne podciśnienie. Może lepszym wyjściem byłoby ustawienie 500fps na kulkach 0,40g lub 0,43g i dostrojonym hopku ( tak się zwykle docelowo snajpy ustawia) i chronowanie.

Dla mnie osobiście chronowanie replik bez hopka i na kulkach 0,12g lub 0,20g jest jak podawanie wacka mierzonego razem z kręgosłupem... ;p

Link to post
Share on other sites

Da rade upchać w kolbie albo okładzinie swd reduktor z adapterem ? (biorąc pod uwagę piłowanie)

Można upchnąć w wycięciu kolby, ale utrudni to znacznie złapanie chwytu i normalne użytkowanie. O upchaniu wewnątrz samej ramy kolby - zapomnij. Okładzina przednia rokuje pewne nadzieje, ale należy zwrócić uwagę na funkcjonalność - będziesz rozbierał przód repliki by wymienić kapsułę co 40 kulek? Poza tym ciężko by było sam wężyk poprowadzić do okładziny przedniej.

 

Ja to rozwiązałem tak

 

8b71b25367a68a16m.jpg

 

nie jest może najpiękniejsze, ale nie przeszkadza w użytkowaniu repliki, a kapsułę można łatwo i szybko zmienić.

Obecnie wężyk jest przezroczysty i neico krószy, przez co nie rzuca sie tak w oczy. Sam pokrowiec uszyłem ręcznie z klapki chińskiej ładownicy do ak ;p

 

Szybkozłaczka 4mm (nieoferowana przez mancraft) widoczna na fotce, jest po to, by móc w każdej chwili wypiąć wężyk wychodzący z rega, w celu zmiany kapsuły czy podpięcia rega na butki (na dłuższym wężyku oczywiście). Nie jest to rozwiązanie idealne, bo szybkozłączka nie ma odcięcia i wypiąć można jedynie pusty lub niemal pusty wężyk (gdy jest ciśnienie to sam się doszczelnia i nie idzie wyjąć czy wyrwać nawet) - szukam czego z odcięciem, jak mamba paintballowa, ale same wkręcane mosiężne zaworki znajduje, a mi pasuje coś zewnętrznego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...