Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Odnośnie szybkozłączek z odcięciem.

Tego typu szybkozłączki http://sklep.mancraf...bkozlaczka.html

są skręcane z 4 elementów w sumie, na pewno można sobie tez skręcić z wyjściem na wężyk 6mm. Poszukajcie na sklepach pneumatycznych.

 

A ten kompozytowy zaworek do co2, to miałem taki w akwarium i dawał radę podpięty bezpośrednio na wężyk z butli. Za regiem to tym bardziej powinno dać radę, bo jakby nie patrzył, reg działa zwykle w zakresie 0-14bar. Jedyny ból to taki, by nie wypinać za często węzyków z tego zaworka, bo te łapki zaciskające wewnątrz, siadają.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ta złączka w sklepie mancrafta na allegro kosztuje 14 zł

Nie widziałem tego nigdy w tak okazyjnej cenie - podziel się linkiem jak możesz.

Czy brałem to u chłopaków, czy w sklepach pneumatycznych, to koszt wychodził podobny - miedziane ok. 50zet, a stalowe 70zet. Przy czym ból był jak na jednym sklepie wszystkiego nie mięli, trzeba było z 2 brać i przesyłka dodatkowa wychodziła. Poz tym po kilku miechach, po strzelaniu w deszczu, miedziane zaczęły się kryć nalotem i lubiły się same rozpinać lub niedopinac do końca. Dlatego wolę nierdzewne.

 

Sama złączka, np rectus http://allegro.pl/gn...5184659964.html

do tego trzeba jeszcze podpięcia do wężyka - i tu właśnie można sobie dobrać pod 4 czy 6mm. Pod 8mm i więcje sa już gniazda z większą średnicą.

Link to post
Share on other sites

O widzisz, faktycznie, trochę innego typu, ale bardzo podobne funkcyjnie rozwiązanie.

Jest co prawda spore, bo połączone złączki dadzą ok. 80mm i wymagają wężyków o dosyć grubej ściance, coby ich ta "choinka" nie rozerwała. Z tego co kojarzę, to na wężu powinna być jeszcze okówka, ale to pod pistolety pneumatyczne, a u nas przy tych 14 bar powinno wytrzymać bez.

Niemniej jednak powinny dać radę.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki z Mancrafta napisali mi, że złączki będą pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia.

Na razie za mało w tym się orientuję, żeby samemu zamawiać. A i cenowo wyjdzie podobnie.

 

Dzięki Panowie za pomoc.

Edited by zolzemon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może zmienił się zamysł, design albo wzór. Na pewno się pojawi, nie ma się co martwić.

 

@hamilkar

W nawiązaniu do szybkozłączek, o których rozmawialiśmy stronę wcześniej.

Kupiłem 1 szybkozłączkę z allegro, do wężyków 6mm. Wygląda to tak:

 

b7e1796b6fc2d8cfmed.jpg

na górze złączka od mancraftów do wężyk 4mm, by podpiąć węże 6mm, trzeba tylko dokupić i wkręcić 2 trzpienie pod wąż 6mm, koszt 3zł.

 

na dole złączka do węży 6mm z allegro.

 

Zasada działania jest taka sama. Cena już nie. Gdy ktoś nosi to przy butli w plecaku, to wielkość nie gra roli, ale przy replice taka cebula...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wincyj nic nie powiem...

 

Mendi, a żeby Cię...

Kiedy chłopki planują to wypuścić?

Przypucuj się trochę jak to w praktyce wygląda z mocą i powtarzalnością?

Nie wiem czy i w ogóle wypuszczą, choć składałem to tak, by elementy były łopatologiczne a montaż był możliwy w swd a&k przy minimalnej ingerencji w replikę.

Jak widać działa. Kminie teraz nad blokadą spustu i czekam jeszcze na dedykowaną dyszę pod to.

A moc i powtarzalność będą jak to w produktach MC - w pytkę ;D

Link to post
Share on other sites

Witam! Mam dwa pytania:

1. Jak jest średnica adaptera na kapsuły co2 z reduktorem (obydwa Mancraft)?

2. Jakie wężyk będzie najlepszy do zasilania gazowego co2?

1.Adapter na kapsuły ma 25mm średnicy, jak i reszta rega bez manometra (z manometrem jest grubszy), a długość adaptera to 100mm.

 

2. Każdy wężyk poliuretanowy o średnicy zewn. 4 lub 6mm (4mm do sdik, 6mm do pdik) się nada, zarówno te najtańsze przezroczyste, jak i wzmacniane, z grubszymi ściankami. Do kupienia w każdym sklepie z pneumatyką i w niektórych samochodowych ( samochody z pneumatycznym zawieszeniem mają te same wężyki i złączki co konwersja MC), w cenie 1,2 - 5zł za metr, w zależności od wytrzymałości.

Konwersje do asg działają na ciśnieniach 0-18 bar, a najtańsze wężyki 4mm mają coś ok 24 bar rozerwanie. Dlatego też nie ma większego sensu inwestować w gotowe i drogie mamby, choć jeśli ktoś chce, to wolna wola, pasują.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem zawiedzony konwersją do v2. Wczoraj chronowałem i przy max skręconym regu wyszło niecałe 610 fps na 0.2. Więc Panowie przesadzili z marketingiem. Nie po to daje się 930 za konwersje plus reduktor plus montaż by mieć lekko ponad 600 fps

Skoro tryb semi-auto i stabilne 600fps to mało, to może sobie kolego wiatrówkę lepiej kup...

Wiem, że nadal gdzieś tam są wyznawcy mitu 1000 fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...