Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Cześć, mam takie techniczne pytanie: jak zbudowany jest zawór spustowy? głowię się i głowię i nie mogę do tego dojść :( chodzi mi o to w jaki sposób przerywany jest dopływ powietrza, nie ma tam żadnego zewnętrznego mechanicznego przesterowania. Czy możliwe jest że zamyka się przy określonym spadku ciśnienia, tzn. po napełnieniu komory roboczej i jej samoczynnym otwarciu w kierunku lufy następował by owy spadek ciśnienia na zasilaniu. Czy to zjawisko jest odpowiedzialne za przesterowanie zaworu? może ktoś rozbierał i wie jak to wygląda w środku? Czy raczej przesterowanie następuje przez podanie ciśnienia przez przewód odpowiadający za ruch dyszy?

Link to post
Share on other sites

Cześć, mam takie techniczne pytanie: jak zbudowany jest zawór spustowy? głowię się i głowię i nie mogę do tego dojść :( chodzi mi o to w jaki sposób przerywany jest dopływ powietrza, nie ma tam żadnego zewnętrznego mechanicznego przesterowania. Czy możliwe jest że zamyka się przy określonym spadku ciśnienia, tzn. po napełnieniu komory roboczej i jej samoczynnym otwarciu w kierunku lufy następował by owy spadek ciśnienia na zasilaniu. Czy to zjawisko jest odpowiedzialne za przesterowanie zaworu? może ktoś rozbierał i wie jak to wygląda w środku? Czy raczej przesterowanie następuje przez podanie ciśnienia przez przewód odpowiadający za ruch dyszy?

Panie, jaki zawór spustowy i w czym? Doprecyzuj.

Link to post
Share on other sites

http://zapodaj.net/a...7083fc.jpg.html

 

zastanawiam się nad zasadą działania tego elementu.

Działa to w ten sposób, że po podłączeniu gazu, na niewciśniętym spuście, gaz wchodzi do tej kostki, wychodzi wężykiem u góry i napełniając komorę z przodu konwersji cofie dyszę (bez podpiętego zasilania dysza jest wysunięta). Po naciśnięciu spustu, gaz z tej komory cofania dyszy jest uwalniany (przez otworek w tym klocku spustowym, nie widać go na fotce, ale tam jest - jest syknięcie, które powoduje że konwersja jest głośniejsza niż sdik) a dysza popychana sprężyną ładuje kulkę do komory i uwalniana jest główna porcja gazu z konwersji.

 

Poniał?

Link to post
Share on other sites

Trochę offtopowo, ale widać, że mancraft nie tylko w Polsce jest znany :icon_smile:

Eeee tam, do Hiszpanii jeszcze w zeszłym roku poszła duża partia. Poza tym nawet w USA robili recenzje pdik.

 

Wczoraj, przy -11C przez 10h rozgrywki, 3 wiosła na konwersjach SDiK MC - 2 SWD i L96 - bez problemu śmigały na co2. L96 leciało na kapsułach 12g, dawały po 20 strzałów, a SWD miały butle co2. By utrzymać 600fps/0,2g trzeba było jedynie ciśnienie na regu podnieść z 10,5-11bar na ok 14 bar.

Tyle na temat gaziaków bez gbb nie działających w zimie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, kompletuję sobie mambę dla ubogich do swd w oparciu o wąż 6/4mm, ze względu na brak tanich szybkozłączek 4/2mm.

Ma to wyglądać tak:

1. Przy regu mańkowym króciec 90 stopni dla węża 6/4 z gwintem zewnętrznym 1/8" do rega

2. Wąż poliamidowy 6/4mm. W danych ma ciśnienie pracy 27 bar przy 23 stopniach C. Węże polietylenowe 6/4, które znalazłem mają ten parametr 13 bar, chyba lepiej mieć ten zapas do 27?

3. Szybkozłączka jednostronnie odcinająca 6/4 przy chwycie.

4. Złączka wtykowa 6/4 gwint 5mm zewnętrzny przy konwersji.

 

Jest lepsza alternatywa dla tego zestawu?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

13bar to pracujące ciśnienie a pęka bodajże przy 21, nie wiem gdzie i jak będziesz to targał ale może ten słabszy przewód będzie lepszą opcją bo bardziej elastyczny.

Zastanów się jeszcze nad oplotem na przewód jakiś techflex czy cuś, dodatkowa ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi a jak dobrze naciągniesz i zabezpieczysz na końcach to będzie jeszcze ciut większy margines przed zrobieniem się pęcherza i pęknięciem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli używasz sdik, to wężyk PU 4/2 lub 6/4 13bar (roboczego) spokojnie wystarczy, bo konwersja działa na niższych ciśnieniach, a reg jest w stanie dać max 18 bar (te z nowej serii chyba nawet max 16bar). Natomiast na wężyk warto nasunąć jakąś osłonkę, coby się nie uszkadzał w terenie - rurkę lub wężyk o większej średnicy, albo materiał (ja mam pokrowiec z wężyka z kamela).

 

Tanie szybkozłączki są ogromne, zwłaszcza te pod pistolety pneumatyczne. Ja używam tych http://shop-mancraft...bkozlaczka.html

mniejszych nie widziałem, można je kupić w sklepie pneumatycznym w podobnej cenie, są rozkręcane, tak że z powodzeniem można wkręcić 2 króćce pod wężyk 6/4mm, lub kupić gotową http://shop-mancraft...bkozlaczka.html

 

A złączka na regu, wcale nie musi być kątowa, do takiej instalacji rega

902189f111060e12gen.jpg

lepsza jest prosta.

Link to post
Share on other sites

Mi swego czasu od syfów z butli co2, zaczęły korodować części w regu i zaczął się zacinać - losowo sobie ciśnienie wybierał. Zmieniłem rega na nowego i hula, ale faktycznie przy szybkim semi na pdik, potrafi nie nadążać z dobijaniem. Jakby nie patrzeć te regi były projektowane pod sdik, a dopiero te zapowiadane highflow mają oferować stabilne szybkie semi i auto (na przyszłych konwersjach).

 

@Pietrasss

uśmiechnij się do chłopaków z http://hpairsoft.eu, na techblogu doradzą ci rega. A jeśli zostajesz przy mancraftowym, to sobie w palucha młotkiem przywal, cobyś tak szybko spustem nie psztykał :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Pod valkena v12 zakupie LPR bo boblong tez nie wyrabia - testowalismy ze Spajda. Przy czym valken oferuje do max okolo 8,5 bara. Pod v12 ok, pdiks srednio....

 

 

Film nr. 2

 

 

Jeszcze tam myślę czy to też wina braku ciśnienia po strzale (odświeżanie) czy coś innego, np. brak smaru ? Przebieg tej konwersji to 150 kulek.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Wracając do mamby dla ubogich, po skompletowaniu elementów w sklepie internetowym wyszła sumka 68zł, plus najtańsza dostawa z tego sklepu - 22zł. Zaczynam lekko zerkać w stronę najtańszej mamby paintballowej z prostym wężem za 105zł.

 

W jakimś artykule czytałem, że mancraft robi jakąś dodatkową przejściówkę do korzystania z mamb. Czy jest konieczna? Zastanawiam się na ile wygodny będzie zestaw: butla w worku na plecach - mamba - reduktor na kolbie swd - wężyk 4/2 do konwersji. Ktoś gonił w takim układzie?

Link to post
Share on other sites

Wracając do mamby dla ubogich, po skompletowaniu elementów w sklepie internetowym wyszła sumka 68zł, plus najtańsza dostawa z tego sklepu - 22zł. Zaczynam lekko zerkać w stronę najtańszej mamby paintballowej z prostym wężem za 105zł.

 

W jakimś artykule czytałem, że mancraft robi jakąś dodatkową przejściówkę do korzystania z mamb. Czy jest konieczna? Zastanawiam się na ile wygodny będzie zestaw: butla w worku na plecach - mamba - reduktor na kolbie swd - wężyk 4/2 do konwersji. Ktoś gonił w takim układzie?

Wężyk 4/2mm to pod sdik, a pod pdik to raczej 6/4mm. Która konwersją masz?

Link to post
Share on other sites

Wężyk 4/2mm to pod sdik, a pod pdik to raczej 6/4mm. Która konwersją masz?

 

Mam sdik i obecnie wężyk 4/2mm, 6/4mm było w planach przy kompletowaniu armatury pneumatycznej do "mamby dla ubogich" ze względu na dostępność tańszych szybkozłączek 6/4mm. Jednak po zapełnieniu koszyka w sklepie, razem z przesyłką wyszło 90zł. W związku z tym zaczynam się zastanawiać nad mambą paintballową z prostym wężem za 105zł. Mamba prosto ze sklepu ma na wejściu/wyjściu zdaje się gwint 1/2 cala. Jeśli chciałbym to podłączyć bez przejściówek, musiałoby to wyglądać tak: butla co2 w plecaku, prosto na butlę mamba, reduktor przy kolbie, no i wężyk od reduktora do konwersji. Pytałem czy ktoś korzystał z takiego zestawu, czy przy solidnym przymocowaniu rega do kolby będzie się wygodnie odpinać mambę. Ewentualnie proszę o poradę, jakich przejściówek potrzebuję by podłączyć mambę z jednej strony do reduktora mancraft, a z drugiej do wężyka 4/2mm wychodzącego z konwersji.

Link to post
Share on other sites

Relatywne tanie rozwiązania a'la mamba masz TUTAJ

Nadal nie ogarniam, na cholerę ci ta mamba, skoro sdik śmiga elegancko na zwykłych wężykach PU oraz PA 4/2mm. Do tego złączka jednostronnie odcinająca (blokująca gaz na regu, a nie w komorze konwersji - widziałem podpięte odwrotnie) i jadą nasi. Korzystałem tak na wielu imprezach i nadal korzystam zarówno z sdik jak i pdik, z regiem na kolbie lub na butli w plecaku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...