Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Widzieliście zapewne na ryjbuku mancraftów zapowiedź konwersji semi pod swd. Po budowie i krótkiej dyszy, podejrzewam że będzie ona osadzone w cylindrze i do regulacji hu będzie się cofać z suwadłem. Rozwiązanie dosyć proste, tyle że suwadło zwykle ma jakieś luzy, za poza tym sama konwersja dosyc mocno rpacuje i daje czasem wrażenie leciutkiego blowbacku. Niby ewentualne nieszczelności na gumce hu można by zredukować mocniejszą sprężyną na prowadnicy suwadła. No nic, zobaczymy w praniu jak to będzie.

 

Z ciekawostek, przemalowałem w końcu nowego rega, w sensie nie najnowszego, ale aktualnego. Zamiast wariantu obecnie produkowanego, czerwonego, z serii " jesteś tego warta..."

reduktor.jpg

 

 

zastosowałem bardziej przyjazny kolorek, taki by zakręcony na butli i wystający z ładownicy nie rzucał siew oczy z 200m, coś w typie "idealny by zgubić go w trawie"

 

e3406204bc2f5.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzieliście zapewne na ryjbuku mancraftów zapowiedź konwersji semi pod swd. Po budowie i krótkiej dyszy, podejrzewam że będzie ona osadzone w cylindrze i do regulacji hu będzie się cofać z suwadłem. Rozwiązanie dosyć proste, tyle że suwadło zwykle ma jakieś luzy, za poza tym sama konwersja dosyc mocno rpacuje i daje czasem wrażenie leciutkiego blowbacku. Niby ewentualne nieszczelności na gumce hu można by zredukować mocniejszą sprężyną na prowadnicy suwadła. No nic, zobaczymy w praniu jak to będzie.

 

Z ciekawostek, przemalowałem w końcu nowego rega, w sensie nie najnowszego, ale aktualnego. Zamiast wariantu obecnie produkowanego, czerwonego, z serii " jesteś tego warta..."

reduktor.jpg

 

 

zastosowałem bardziej przyjazny kolorek, taki by zakręcony na butli i wystający z ładownicy nie rzucał siew oczy z 200m, coś w typie "idealny by zgubić go w trawie"

 

e3406204bc2f5.jpg

 

Tfu tfu tfu, obyś go nie zgubił ;)

Czym malowałeś i jak się trzyma alu?

Link to post
Share on other sites

Na aluminium daje się grunt epoksydowy. Na nim trzyma się już wszystko. Można też sam grunt zabarwić i wystarczy tyle. Jedyny minus jest taki, że trzeba mieć kompresor i pistolet.

 

No właśnie wiem że epoksyd powinien pójść ale może Mendi coś innego wykombinował ;)

Link to post
Share on other sites

Taa, użyłem farby ameliniowej, bo inną tego nie pomalujesz...

 

Klasycznie zrobiłem, jak kiedyś z moją ramą rowerową. Odczyściłem, odtłuściłem, pokryłem podkładem szarym, a na to baza - w tym wypadku z mieszalni farb, kolor + utwardzacz. Używałem tej farby to krycia replik, z tym że tam podkładu nie dawałem. Nie liczę na to że będzie idealnie trzymać, na bank będą odpryski po jakimś czasie. Przy czołganiu się w chaszczach to i oksyda ze stali schodzi, a co dopiero farba. Ale co mi szkodzi wtedy drugi raz prysnąć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jaką gumke polecacie na 600fps, do komory PDI i promyka ?

 

Na czarnej guardera i kulkach 0,36(guarder)/0,4(PJ) praktycznie nie da się strzelać. Nagrzewa się po 3 szybkich strzałach i niesie w niebo, a co 3-4 strzały znosi o kilka metrów w lewo(na dystansie 80-90m) :icon_neutral2:

Czarna ultimate zbyt słabo podkręca.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad zagazowaniem mojej rezerwowej snajperki: TM VSR-10 G-spec, która jak wiadomo ma króciutką lufę 303 mm. Obowiązuje mnie marny limit 500fps (UK). Z jednej strony chciałbym wycisnąć jak najwięcej na ciężkich kulkach, na ile by tu była pomocna wymiana na długą lufę, to nie wiem. Z drugiej podoba mi się kompaktowość G-Speca i nie wiem czy wymiana lufy na dużo dłuższą jest grą wartą świeczki. Już mój podstawowy karabin ma 137cm długości i nie wiem czy chcę drugie takie samo wiosło :icon_smile:

 

Na ostatnim strzelaniu przechronowałem swojego sprężyniaka (pierwszą replikę) i wyszło 460 fps na 0.2g i dla przykładu 320 fps na 0.43g czyli powiedzmy jest to "spadek" 140 fps. Zakładam, że na gazie różnica będzie mniejsza i straci trochę mniej. Pytanie jak istotna jest w tym przypadku długość lufy i jak duża może być różnica pomiędzy rzeczonym 303 mm, a powiedzmy jakąś 600mm, czyli dwukrotnie dłuższą. Chciałbym wykrzesać ile się da pozostając w tym nieszczęsnym limicie 500fps i zastanawiam się jak bardzo liczy się tu długość lufy. Oczywiście zakładając tego samego producenta i średnicę w obu przypadkach, np. PDI czy EDGI.

Jakieś przemyślenia w tej kwestii?

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad wyborem zasilania do wiosła. Obecnie sdik w swd, w przyszłości pdik. CO2 pasuje mi z tego względu, że mam butlę matkę (do spawarki), więc po zakupie przetoczki byłbym w miarę niezależny. HP za to "czyste" i dające stałe warunki, nie schłodzi gumki hop up itd. Pytanie na ile faktycznie widać różnicę, o wydajność co2 nie pytam, bo miałbym łatwe tankowanie. Ile strzałów na pdik przy 600fps/0.2g zrobię na butli 48cu?

 

Na plus dla co2 jest jeszcze brak konieczności okresowych hydrotestów butli.

Link to post
Share on other sites

@vanyel1985

Gaz (co2, ggaz) ma większe ciśnienie i gęstość niż samo powietrze, więc siłą rzeczy da ci większą energię kinetyczną cięższej kulki. Nie wkładałem sdik mancrafta do replik z lufą 330m, ale za to montowałem w wariorkach, gdzie lufa była 430mm i generowały większe prędkości ciężkich kulek, niż odpowiedniki sprężynowe czy aeg. O ile dokładnie, to trzeba by zmierzyć, a w tej chwili nie mam akurat takiego egzempalrza. Napisz może do chłopaków z hpairsoftu, oni ma warsztacie zawsze mają jakieś krótkie klamki z zamontowanymi silnikami hp - system inny, ale zasada energii ta sama.

 

@ozzy

Jeśli zostaniesz przy sdik, to co2 przez większość roku sprawdzi się znakomicie - zarówno kapsuły jaki butla. Jechałem tak 3 lata, tankowałem butlę z gaśnicy. Zimą to tylko butla co2 i to na wyższym ciśnieniu rega, bo co2 mizernie rozpręża się zimą.

 

Jeśli natomiast celujesz w pdik, to niestety ale na co2 nie działa to stabilnie. Przepływy gazu muszą być większe i mancraftowy reg nie radzi sobie z zasilaniem tego na co2 - mrozi się, nie domyka, skacze ciśnienie. Konwersja pdik została zaprojektowana i stworzona z myślą o zasilaniu hpa. Teoretycznie możesz zawsze rega zmienić, z tym że ból jest taki że do 600fps to pdik potrzebuje 12-14bar, czyli 170-200psi, a regi typowo pod hpa to max. 120psi wyciągają. Zdarzają się oczywiście regi o wyższym ciśnieniu wyjściowym, ale bardzo rzadko.

Na butli hpa 13cu moje wiosło z pdik, przy ustawionych 12 bar i 600fps/0,2g (odpowiednio ok 490-500fps na 0,43g), wypluwało 160-200kulek, zależnie od szybkości strzelania. Natomiast na 48cu, przy tych samych ustawieniach rega, mam wywalone obecnie ok. 400 kul i jakieś 1400psi (z 3000) na butli.

Link to post
Share on other sites

Mendi już pal licho porównanie że sprężyną. Bardziej mnie ciekawi jaka będzie różnica w fps na 0.43g pomiędzy np. lufa PDI 6.01 303mm a PDI 6.01 595mm zakładając, że pozostały konfig jest ten sam.zwyczajnie zastanawiam się czy warto tego G-specäa wydarzenia

 

Shamoth a co z tymi Edgi jest nie tak?

Link to post
Share on other sites

Polski przedstawiciel topguns.eu wysłał zapytanie do EdGi ale co dalej to nie wiem.

Zaczepiłem też EdGi na FB że jak coś to jestem do dyspozycji w tej sprawie, tylko mi podziękowali.

Wpierw sobie żartowałem że potnę guardera albo jakąś kastorurkę i sprzedam jako tester kulek, niestety żarty się zmaterializowały i po pocięciu lufy okazało się że kanał przelotowy odbiega od osi lufy. Leci wewnątrz lekkim lobem, pół biedy jeśli odchyłka była by w pionie z lekkim opadem bo wtedy kulka cały czas toczyła by się po górnej krawędzi przekroju co mogło by być nawet in plus.

W moim egzemplarzu EdGI Custom Works 6.00 455mm odchyłka była prawie w poziomie co skutkuje przynajmniej dwoma rzeczami, wylot kulki nigdy nie pokryje się z osią lufy, na wewnętrznym bocznym tarciu kulki o ściankę tracimy energię i spin.

Podejrzewam że EdGi nie boruje lufek z prętów sam tylko kupuje gotowy substrat o średnicy zewnętrznej 9mm i wewnętrznej 5mm po czym frezuje je zewnętrznie i wewnętrzne na wymiary ASG. Także jeśli dostaje rurki z walniętym kanałem wewnętrznym to nie ma bata żeby go wyprowadził na wprost i ostatecznie mamy jazdę że grubość ścianki biega od 1.13mm do 1.39mm co widać gołym okiem w trakcie toczenia.

Zresztą macie tu materiały

https://drive.google.com/folderview?id=0B2a4cRc4iPk5dG1KRlRoS0RLM0U&usp=sharing

Na testery się nadają bo trzymają średnicę na całej długości ale strzelać bym z tego nie strzelał.

Mam nadzieję że się chłopaki nie obrażą że testery są "lekko krzywe" bo po wykończeniu i polerce raczej ciężko będzie się dopatrzeć ;)

Póki co brak oficjalnego wyjaśnienia także tylko jako informacja dla snajperów a nie szkalowanie produktu EdGi.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Pacjent: m249

Silnik: P* Jack

Komora: Airsoft Pro

Potrzebuję nową gumkę i lufę 509mm. Polecicie jaką dobrą konfigurację?

Paanie, a co to ma wspólnego z konwersją gazową? Szukaj raczej w temacie o śwince, tam kombinowali ostatnio z tymi komorami.

Link to post
Share on other sites

Mam ostatnio problem z moją repliką - VSR, mancraft, CO2. A dokładniej:

 

Podczas przeładowywania słychać jak wszędzie ucieka gaz, gdy pozostawimy przeładowaną replikę to ciągle ucieka ( lecz mniej ), aż do oddania strzału, po strzale jest cisza.

 

Replika strzela teraz w cały swiat, a gdy pozostawie przeładowana to kapsuła wyleci na jeden strzał.

 

Jak to naprawić ?

Link to post
Share on other sites

Mam ostatnio problem z moją repliką - VSR, mancraft, CO2. A dokładniej:

 

Podczas przeładowywania słychać jak wszędzie ucieka gaz, gdy pozostawimy przeładowaną replikę to ciągle ucieka ( lecz mniej ), aż do oddania strzału, po strzale jest cisza.

 

Replika strzela teraz w cały swiat, a gdy pozostawie przeładowana to kapsuła wyleci na jeden strzał.

 

Jak to naprawić ?

Paanie, najnormalniej w świecie oring w konwersji (pierwszy od komory) ci wywaliło, dlatego gaz ucieka po przeładowaniu. 2 oringi na tyle konwersji (przy zaczepie) są nadal ok, bo trzymają ciśnienie na nieprzeładowanym. Rozbierz konwersję, wymień oring ( z tego co pamiętam to 6x2mm w vsr, ale mogę się mylić), albo najlepiej wszystkie 3 oringi wymień. Latem lubią się wycierać od piasku, ale wystarczy profilaktycznie co 2-3 miechy zmienić i hula jak talala.

Koszt takiej wymiany to 1-1,5zet zależnie od kosztu oringów. Jesli brałeś nową konwersję bezpośrednio od MC, to powinieneś dosyać kilka uszczelek w zapasie.

Link to post
Share on other sites

Oringi wymienione na nowe. Lecz nadal ucieka gaz, co prawda mniej, ale nie powinno tak być. Jakies pomysły?

Ta konwersja, to nic innego jak strzykawka na sprężynie. Wyciąg konwersję z repliki, podepnij gaz i wrzuć to to do wody, od razu widać gdzie nieszczelność jest. Może oring źle założyłeś, może trzpień ma uszkodzenie.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Słyszeliście o modzie zmniejszającym pojemność cylindra ?

http://www.airsoftsniperforum.com/41-vsr-rifles/16529-getting-most-out-sdik-mancraft-2.html

 

W skrócie standardowo jest 6cm3 i chcąc osiągnąć jakiś konkretny fps dajemy np 12 bar ciśnienia co daje nam ok 72cm3 rozprężonego już gazu. Jest to dużo za dużo jak na pojemność całej lufy więc nadmiar tracimy.

Zmniejszając rozmiar cylindra zachowujemy ciśnienie a używamy mniej gazu. Wynikiem jest znaczące zwiększenie ilości strzałów na jednej kapsule (przy krótkiej lufie jak g-spec vsr prawie dwukrotnie wiecej) i cichszy strzał.

Cześć osób pisze też o jeszcze stabilniejszym działaniu regulatora i szybszym napełnianiu systemu pomiędzy strzałami ale to nie do końca jeszcze potwierdzone testami.

 

Chciałem zapytać, co o tym sądzicie ? Ktoś już może praktykował ? Wydaje się gigantycznym ulepszeniem jak na poniesione koszty.

Minus to dostosowanie sprawności systemu do wagi kulek, czyli jak ktoś strzela tylko z 0,36 i zrobi pod to będzie miał większy zysk, niż ktoś kto czasem strzela z 0,36 a czasem z 0,44. Będzie musiał dostosowac do cięższych kulek więc zysk na 0,36 będzie trochę gorszy ale nadal jak najbardziej widoczny i odczuwalny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...