Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Czyli wszystkie "sensowne" regi są dwuczęściowe? Kurcze kupiłbym mancrafta jakby działał, dużo ludzi ich tam męczy o te regi, mogą być mocno konkurencyjne do amerykańskich, które są obciążone cłem i vatem...

 

A gdyby mancraft nie był na rurkę od cewnika tylko na prawilny wężyk może dawał by radę? Mogli by się za to wziąć!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A gdyby mancraft nie był na rurkę od cewnika tylko na prawilny wężyk może dawał by radę? Mogli by się za to wziąć!

 

I tak chyba lepsze obrotowe kolanko niż reg w dwóch częściach po NW ;)

Co do wyjścia to we własnym zakresie można bez problemu wkręcić szybkozłączkę

http://www.pneumatig.eu/szybkozlaczka-typ21-18-gz.html

jak chcesz kątowe, to kolankiem poprzedzić

http://www.pneumatig.eu/kolanko-18-wz.html

:D

Co prawda nie widziałem nigdzie obrotowych kolanek z gwintem 1/8" ale są tuleje obrotowe z dwustronnym 1/8", niestety tylko w hurcie więc pozostałem przy standardowym kolanku na wcisk w który wciskam kawałek przewodu, który jest wkręcony w złączkę skręcaną a ta z drugą przerobioną złączką dzięki czemu można przewód PU 6/4, 8/6, 8/5 wsadzić w oplot nylonowy i razem skręcić. Między obie złączki wsadzony i skręcony jest koniec oplotu bawełnianego który, z drugiej strony analogicznie przerobiona złączka zakręcona z oplotem nylonowym i przewodem PU i skręcona z szybkozłączką z wciśniętym pomiędzy oplotem bawełnianym. Proste, elastyczne, miłe w dotyku rozwiązanie i nie spuchło przy 18bar.

Też trochę myślałem o normalnym regu z wyjściem w osi ale stwierdziłem, że temat nie jest taki prosty. Jeśli już uda się coś zrobić to będzie mało precyzyjny bo pełny zakres regulacji musiał by się zawierać w 1/4 obrotu pierścienia...

Rozborować go na hiflow to nie problem, problemem będzie jego stabilność. Trzeba by inaczej dobrać równowagę między sprężynami i ogólnie cały układ zaworu musiał by być czulszy albo totalnie przebudować i zastosować membrany a to przy wysokich rps powodowało by szybkie zużycie...

 

Nie jest przypadkiem tak że w dwuczęściowych regach drugi dłuższy element stanowi poniekąd komorę rozprężeniową/wyrównawczą a jej objętość jest prawie taka jak cylindry w markerach/replikach? Jeśli ich magia w odświeżaniu polega na tym że pierwszy zawór odpowiada za przepływność i/lub zbija 800psi z butli a druga większa część po prostu wypełnia się do pożądanego ciśnienia i odcina pierwszy segment to raczej ciężko będzie zrobić jednosegmentowy "rurowy" reg... muszę poszukać schematów tych LPR'ów...

Link to post
Share on other sites

Montaż w regu od MC wyjścia pod wężyk paintballowy, to nie problem. Problemem jest raczej wytrzymałość tych wężyków, w paintballu regi np. LPR mają max. 150 psi czyli 10 bar z lekkim haczkiem i elegancko to rozrywa się przy ciśnieniu roboczym 12-13 bar, a pdik potrzebuje i 14-15bar.

Spajda ściągnął regi od valkena, które dają do 250psi (17bar) i do nich jakieś wytrzymałe wężyki, miał to na MA2016 to pomacałem, jednak nie ma tego w ofercie na sklepie, a cena tego rega jest mniej więcej w cenie LPR ninja, czyli 2x koszt rega mancrafta.

 

Mój reg mc jest przerobiony na highflow i ładnie daje radę z pdik na wyższych ciśnieniach, z tym że 2 razy rozsadziło mi ostatnio wężyki 6mm, a te longlife wytrzymują c prawda, ale są sztywne jak drut. Wkurza mnie to ostatnio i mam coraz większą ochotę powrócić do sdik i rega z kapsułą na kolbie, po redukcji komory jest 70 strzałow na kapsule, tylko tego firepower żal...

Shamoth, zrób może fotki tego twojego wynalazku, jak oplotłeś wenża.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem ale niezawodna E-52 robi zdjęcia gorsze od żelazka ;)

Coś pokombinuję w przyszłym tygodniu...

 

Jak strzeli ten opleciony PU 6/4 Longlife

http://www.pneumatig.eu/przewod-poliuretanowy-longlifetm-6-x-4-szary.html

to przesiądę się chyba na trochę grubszego i sztywniejszego PU 8/5

http://www.pneumatig.eu/przewod-poliuretanowy-czarny-85.html

O dziwo zwykły PU 6/4

http://www.pneumatig.eu/przewod-poliuretanowy-czarny-64.html

jest sztywniejszy od wersji Longlife ale daleko mu jeszcze do PA Longlife

 

Jak przerabiałeś na hi-flow? tylko przez wymianę zaworu ze sklepu?

Link to post
Share on other sites

Taa, mam teraz kompletny zawór nowy: http://shop-mancraft...-reduktora.html

a wyjście z rega jest od razu na wonsz 6/4mm.

 

Czarny i przezroczysty 6/4 szczyla przy 15bar aż miło. Mam też biały longlife, ale to jest za sztywne.

 

Przy okazji, dostałem na serwis replikę na pdkis z takim regiem:

https://palmers-pursuit-shop.myshopify.com/collections/stabilizers/products/female-stabilizer-regulator-0-700-psi-finish-black-1?variant=14403056583

Poza tym że manometr ma jak cebula, to wydaje mi się że ma dosyć biedny przepływ. Jeszcze potestuję.

Link to post
Share on other sites

Jak sprawdzałem szczelność połączeń rega i samej szybkozłaczki to dobiłem do 18bar i zawór zaczął puszczać. Fakt, że pod ciśnieniem przewód nieco się usztywnia i pytanie jeszcze jak wpłynie na niego zmęczenie mechaniczne od ciągłego machania repliką i takich tam innych wygibasów...

 

Kropelkę proszę...

 

https://drive.google...Qnp2STBITTBxY0E

 

Przewód 6/4 czy 8/5.

Oplot nylonowy lub stalowy jak ktoś ma dojście do tanich ale koniecznie mniejszy niż przewód żeby nie latał luźno na przewodzie.

Złączka skręcana dla przewodu 6/4 8/6 G.W.1/8", w której wybieramy materiał w nakrętce bo inaczej nie wejdzie na przewód z oplotem, fazujemy/zaoblamy w środku żeby nakrętka nie przecięła oplotu.

Tanie oploty są mało przyjemne w dotyku więc szukamy bawełnianej wstążki pustej w środku lub oplotu, rozmiarowo także na styk ale tak żeby po skompresowaniu i zluzowaniu wchodziło złącze skręcane.

 

Docinamy pożądaną długość przewodu, na oplot zakładamy obie zmodyfikowane zakrętki złączek i taki oplot naciągamy ruchami robaczkowymi/kompresyjnymi żeby powiększył swoją średnicę i ciasno siedział na przewodzie.

Z jednej strony naciągamy przewód na złączkę wraz z oplotem i zakręcamy.

Z drugiej strony obcinamy oplot i całość zakańczamy taśmą izolacyjną.

Naciągamy oplot bawełniany, przycinamy dłużej zgodnie z zasadą łatwiej przyciąć niż dokleić i zostawiamy sobie go luźno latającego na przewodzie w oplocie nylonowym.

Zdejmujemy izolkę i zarabiamy złączkę skręcaną jak z drugiej strony i już mamy trochę wzmocniony przewód zakończony z obu stron g.w. 1/8".

Jak już zdecydujemy się co z której strony przewodu wkręcamy, np. szybkozłączkę i złączkę wtykową, wkręcamy na teflon tak żeby zostawić z 2-3mm widocznego gwintu.

Teraz naciągamy oplot bawełniany, ma być naprężony, tak żeby końce były poza zostawioną przerwą na gwincie do skręcenia.

Bierzemy nić dentystyczną czy inną mocniejszą i przewijamy 1-2 i zawiązujemy oplot na wysokości przerwy na gwincie między końcówką przewodu a tą którą sobie wybraliśmy.

Pozostaje jeszcze dokręcić palcami z obu stron końcówki tyle ile można a potem przez szmatę żeby nie pociąć bawełny dociągnąć kluczem i kombinerkami/żabką/francuzem/szwedem.

Nadmiar wystającej bawełny obcinamy i zakańczamy izolację termokurczliwą, można przed założeniem termokurczki podlać trochę CA, i wzmocniony przewód PU w oplocie bawełnianym gotowy :icon_wink:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Fotki Panie, albo jak się nie da już fotek machnąć, to rób wenże i sprzedawaj - konkurencji na tym polu nie ma.

 

Link nie działa??

W wolnej chwili chce jeszcze popełnić przewód na bazie PU 8/5, trochę twardszy ale fabrycznie większe ciśnienia wytrzymuje i nieco większa przepływność.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie bardzo wiem gdzie zacząć taki temat, więc jeśli zachodzi taka potrzeba prosiłbym o wydzielenie i przerzucenie treści w odpowiednie miejsce.

 

Rozglądam się za butlą matką do Mancrafta, by ładować swoją małą, 0,8l butelkę którą noszę w plecaku. Zastanawiam się nad pojemnością, a realną ilością nabić do chociażby połowy pojemności butelki 0,8l.

 

Przykładowo, ile razy mógłbym nabić butlę 0,8l z butli 7l? Zakładam, że im więcej razy butla matka zostanie nabita, tym mniejsze ciśnienie maksymalne osiągne na tej małej, 0,8l. Jak to liczyć?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy akurat w tym temacie mam zamieścić informację o produkcie mancrafta czyli smyczy no ale dla zainteresowanych.

 

Pacjent to glock 17 TM, z lufą pdi od hi-capy, wentylowaną głowicą, gumą km-heada zieloną, gumkami ninebala na magazynki i mocniejszą guarderowską sprężyną zbijaka.

 

Glock dzisiaj wrócił od dexa, z serwisu przed nim na 90 psi miał 328 fpsy, po serwisie 335fpsy.

 

Po jego powrocie przeprowadziłem test na reduktorze lpr i mancrafta na przewodach 6mm oraz mancraftowej smyczy.

 

Wynik LPR:

 

6mm:

90 psi 335-337 fps

95 psi 344-345 fps

100 psi 352-353 fps

110 psi 361-362 fps

 

Smycz:

90 psi 335-337 fps

95 psi 344-345 fps

100 psi 352-353 fps

110 psi 361-362 fps

 

Reduktor mancrafta:

 

6mm:

90 psi 335-337 fps

95 psi 343-345 fps

100 psi 351-353 fps

110 psi 360-362 fps

 

Smycz:

90 psi 335-337 fps

95 psi 343-345 fps

100 psi 351-353 fps

110 psi 360-363 fps

 

 

Stockowy magazynek TM bez przeróbek gumki nineballa itp daje około 330 fpsów na mojej replice.

 

 

Tak więc ostatecznie pozostaje mi polecić smycz mancrafta jako najmniejsze możliwe złączki chyba DN 2,7 oraz przewody jakie warto stosować w replice typu pistolet, dzięki tej smyczy, glockowi i boskiemu palcu Dextera, nie ma potrzeby już latać z aeg, glock wykosi każdego, polecam.

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo wiem gdzie zacząć taki temat, więc jeśli zachodzi taka potrzeba prosiłbym o wydzielenie i przerzucenie treści w odpowiednie miejsce.

 

Rozglądam się za butlą matką do Mancrafta, by ładować swoją małą, 0,8l butelkę którą noszę w plecaku. Zastanawiam się nad pojemnością, a realną ilością nabić do chociażby połowy pojemności butelki 0,8l.

 

Przykładowo, ile razy mógłbym nabić butlę 0,8l z butli 7l? Zakładam, że im więcej razy butla matka zostanie nabita, tym mniejsze ciśnienie maksymalne osiągne na tej małej, 0,8l. Jak to liczyć?

 

Mam dokładnie ta samą sytuację, hasam sobie z butlą 0,8l (czyli 48cu) i wystarcz ami to przy 600fps na jakieś 800 strzałów. Niby sporo, ale po festynie czy strzelnicy butla jest pusta i jeżdzę na pobliskie painballowisko by dobić. Przy czym wiadomo, chłopaki grają sezonowo i o tej porze roku dobić butlę u nich to już problem. A lokalni strażacy czy nurkowie, nie bawią się w dobijanie tak małych butli. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zakup matki hp, tyle że takiej mniejszej, np.4L

http://allegro.pl/butla-butle-powietrze-4l-300-bar-pelna-i5601602790.html

 

Co ciekawe, gość wysyła butle zalegalizowane i pełne.

Wiem, że bardziej opłacalne było by zakupienie 7 lub 13l, ale co ja z taką krową będę robił? Nabicie 4l hp, kosztuje kilka zet, a wystarcza na 5 krotne napełnienie 48cu, tak że jako "prywatna butla matka" ma to sens. Do tego trzeba liczyć przetoczkę do napełniania, czyli +/- 160zet.

 

@samael16

co do smyczki mancraftów, to zrobiłem sobie coś podobnego pod SWD (bo ostatnio 2 razy wyrwałem wąż 6mm ze złączek ). Wężyk PA longlife 4/2m o wytrzymałości 27bar, nad parą nawinąłem na mosiężny trzpień z sdik. Spriala lekko się później rozlazła, ale niemniej ejdnak zachowuje kształt i sprężynuje. Kłociłem się z Shamothem, ile wytrzymałości straci wężyk po takiej modyfikacji na ciepło, ale potestowałem i 18 bar pracy i 20 bar chwilowego znosi bez stękania. A wygląda to tak:

49bba9ce7e188c4emed.jpg

Link to post
Share on other sites

To już lepiej matka na 300 bar.

Panie, ale wszystkie matki są na 300bar, niezależnie czy 2,4,7 czy 13 litrów.

 

@Wojdatuz

przetoczę tak czy tak muszę sobie sprawić, bo płetwale ani strażacy nie mają. Mimo wszystko uważam że taka mateczka 4L będzie miała sens.

Link to post
Share on other sites

Mendi matki mają ciśnienie robocze 200atmosfer a dokładnie to coś wysłał, a nie 300atmosfer, chodzi abyś kupił butlę o ciśnieniu roboczym 300atmosfer.

 

Ciśnienie próby to ciśnienie pod jakim wykonuje się test butli ale to nie ciśnienie jej pracy, nie wolno Ci butli o ciśnieniu roboczym 200 tankować na 300, tzn możesz jednak kto potem będzie serwisował SWD jak Ci łapy urwie w najlepszym wypadku.

 

Mendi ty masz tylko butle na 3000 psi wiec kup jak człowiek jakąś matkę na 4300psi i z niej nabijaj wejdzie Ci całkiem sporo pełnych 0,8 litra.

 

Jak byś miał butle na 4300psi to sprawa się komplikuje bo potrzebne są 2 matki:

200 bar do napełnienia.

300 bar do dopełnienia na full.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Kupiłem tydzień temu nową butlę techniczną 200 bar.

200zł netto ;)

Za te pieniądze to nie będę narzekał + butle techniczne mają dłuższą legalizacje od nurkowych i kołpak zabezpieczający zawór i nie kosztują 600+ zł

 

BTW. swoja kupiłem w Kamino w Warszawie

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest metalowa a na 99% to spuść ją, wykręć zawór i zajrzyj do środka jak wygląda. Nurkowe czy PB są bodajże od środka w najgorszym wypadku ciągnięte lakierem czy czymkolwiek żeby się powierzchnia nie utleniała za szybko. Wiem że HP zazwyczaj jest "suche" ale i tak ma jakąś tam wilgotność. W butlach technicznych nie patrzą tak rygorystycznie na parametry pozwalające zachować czystość gazu. Także sprawdzaj ją przynajmniej raz w roku lub jak zauważysz że reg/konwersja zbiera syf...

Link to post
Share on other sites

No, o substancje palne w butli HP to już nikogo nie podejrzewam ;)

Ale gdzieś kiedyś obiły mi się o uszy czyjeś uskarżanie na biały nalot w regu lub konwersji i okazało się że grubościenna butla aluminiową z czasem w środku zaczęła się utleniać.

Mówiąc osuszacz masz na myśli taki ten taki przelotowy skraplacz gdzie zbiera się woda? Czy coś bardziej wysublimowanego?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...