Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

No, o substancje palne w butli HP to już nikogo nie podejrzewam :icon_wink:

Ale gdzieś kiedyś obiły mi się o uszy czyjeś uskarżanie na biały nalot w regu lub konwersji i okazało się że grubościenna butla aluminiową z czasem w środku zaczęła się utleniać.

Mówiąc osuszacz masz na myśli taki ten taki przelotowy skraplacz gdzie zbiera się woda? Czy coś bardziej wysublimowanego?

 

Taki sam przyrząd jak do kompresorów w warsztatach samochodowych, montuje się przed sprzężarką taki filtr który wiąże wodę.

Zasady działania są różne, może być termicznie, skraplanie na membranie lub wiązane chemicznie, rozwiązanie dość powszechnie stosowane bo wilgoć niszczy narzędzia w tym sam kompresor.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A więc nadszedł ten dzień, strzelił mi wężyk od konwersji do szybkozłączki. Nie dziwota, ponad dwa lata, stwardniał strasznie, powyginany w tym chwycie, długo wytrzymał. Niestety umarł też manometr, aby temu zapobiec w przyszłości chciałbym doposażyć regulator w zawór bezpieczeństwa. Jak montujecie na regach jednocześnie manometr i zawór bezpieczeństwa, za pomocą trójnika?

Edited by Ozzy
Link to post
Share on other sites

W tej chwili reg ma 3 gwinty 1/8", wyjście, manometr, zawór. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby rega zmodować jeśli ma tylko 2 wyjścia. Można też zrobić tak jak wspomniałeś, a jeśli jest miejsce w replice można też z rega puścić jeden przewód do repliki i w replice wsadzić manometr z zaworem przed konwersją...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Miał ktoś doświadczenie lub ma wiedzę na temat wad i zalet wykorzystania dwustopniowego reduktora, lub dwóch reduktorów przy zasilaniu co2? Myślałem nad połączeniem reduktora madbull xco2 z regiem mancrafta. Madbull jako zbijający duże ciśnienie z butli (na manometrze zakres 0-1200psi), a mancraftowy do ciśnienia docelowego. W polskich internetach za dużo nie ma na temat dwustopniowych regów, jedynie jakieś strzępy informacji na zagranicznych forach paintballowców. Akurat mam oba regi, ale nie mam sprzetu do pomiaru fps, więc żadnych wniosków np. na temat powtarzalności nie zdobędę.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie 2 regi szeregowo będą lepsze od 1, bo niby precyzja większa, ale z drugiej strony może być zmniejszony przepływ.

Gdybać można, ale to trzeba by połączyć i przestrzelać na chrono - inaczej nie będzie nigdy wiadomo czy to ma sens.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sprawiłem sobie reduktor empire, ło taki ło: http://www.mrsport.p...-ASA-onoff/3131

Używkę, lekko modyfikowaną, przez co miała już gwint (bodajże 10mm)w który wkręcić można króciec lub szybkozłączkę pod wężyki. Ja wkręciłem na razie króciec pod wąż 4mm.

b1680727c9bc585emed.jpg

 

35bfb461732d6582med.jpg

 

Ustawiłem na 175 psi, co daje ok.12,4 bara i 616 fps na 0,2g w mojej replice. Postrzelałem trochę, fps stałe a wskazówka lekko drga, nawet przy szybkim palcu.

Co mi się w nim podoba:

- ma regulacje do 300 psi, choć mi potrzeba tak 160-200, to większość regów hp oferuje max 120psi.

- jest pękaty, ale krótszy od mankraftowskiego, no i lepiej wykonany,

- ta wajcha, która odcina i wypuszcza z rega gaz, majątek - elegancko można rozładować i zabezpieczyć replikę i odkręcać rega z butli,

- schowane pokrętło regulacji, które łatwo można zakleić nalepką i zrobić taki tournament lock.

 

Ból jest jednak taki, że adapter na kapsuły jakoś się nie bardzo chce uszczelniać w tym regu empire. Kwestia budowy przetoczki, albo gniazda rega.

 

Póki co nie pozbywam się rega mc, po dłuższym użytkowaniu zdecyduję który zostawić.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jestem o krok przed złożeniem zamówienia na Mancraftową smycz ze wszystkimi perypetiami. Nurtują mnie dwe kwestie - nie ukrywam, że założenie jest takie, aby boczniaka móc używać w CQB (350FPS).

 

Po pierwsze, na green gasie strzela w okolicach 400FPS. Muszę zejść do 350FPS. Da radę na ~80-90 psi, przy okazji nie tracąc pełnego ruchu zamka? Ostatecznie widziałem do tego modelu coś w stylu power down valve, no ale wolałbym załatwić tę kwestię regulacją ciśnienia, bo dobranie się do blowback unitu jest wielce upierdliwe i już raz wymiękłem, bo nie potrafiłem odkręcić jednej ze śrub nie niszcząc jej przy okazji. Z tego co widziałem u Samaela na poprzedniej stronie, różnica w FPS nie była aż taka wielka pomiędzy 90 a 110psi.

 

Po drugie, jaką pojemność butli przygarnąć, aby nie skończyła mi się w połowie intensywnej gry? Załóżmy, że nie zużyję więcej niż 40 magazynków, więc ~500 strzałów powinno mi wystarczyć jednego dnia. Za dużo? Za mało?

Będzie siedzieć w takim cargo.

 

Niby mam inne pistolety do CQB, a z klockiem na smyczy mógłbym latać po lesie i unikać walki na bliskie dystanse, ale jeśli nie ma szans smyczą zbić fpsy do limitów CQB, to chyba jednak wolałbym kasę włożyć w coś innego.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Jestem o krok przed złożeniem zamówienia na Mancraftową smycz ze wszystkimi perypetiami. Nurtują mnie dwe kwestie - nie ukrywam, że założenie jest takie, aby boczniaka móc używać w CQB (350FPS).

 

Po pierwsze, na green gasie strzela w okolicach 400FPS. Muszę zejść do 350FPS. Da radę na ~80-90 psi, przy okazji nie tracąc pełnego ruchu zamka? Ostatecznie widziałem do tego modelu coś w stylu power down valve, no ale wolałbym załatwić tę kwestię regulacją ciśnienia, bo dobranie się do blowback unitu jest wielce upierdliwe i już raz wymiękłem, bo nie potrafiłem odkręcić jednej ze śrub nie niszcząc jej przy okazji. Z tego co widziałem u Samaela na poprzedniej stronie, różnica w FPS nie była aż taka wielka pomiędzy 90 a 110psi.

 

Po drugie, jaką pojemność butli przygarnąć, aby nie skończyła mi się w połowie intensywnej gry? Załóżmy, że nie zużyję więcej niż 40 magazynków, więc ~500 strzałów powinno mi wystarczyć jednego dnia. Za dużo? Za mało?

Będzie siedzieć w takim cargo.

 

Niby mam inne pistolety do CQB, a z klockiem na smyczy mógłbym latać po lesie i unikać walki na bliskie dystanse, ale jeśli nie ma szans smyczą zbić fpsy do limitów CQB, to chyba jednak wolałbym kasę włożyć w coś innego.

DUmać można, ale najlepiej byłoby sprawdzić. Zamiast kupować smycz za 150zet, idź do sklepu pneumatycznego i kup sobie złączkę albo króciec na wężyk 4mm, taki żeby miał gwint m4 lub m5 (takie zwykle są w magazynkach ggaz, ale wykręć zaworek i zmierz). Kawałek wężyka, pożycz na chwile od kogoś rega i sprawdzaj. Jak wypali i osiągniesz to co chcesz, to możesz sobie wtedy kupić elegancką smyczkę z odcięciem.

 

A co do butli, to taka 13cu powinna Ci styknąć na 500 strzałów w boczniaku. Jest też niewielka i lekka w porównaniu do gruchy 48cu.

Link to post
Share on other sites

Tak też zrobię, w sumie po paru testach z chronografem, muszę stwierdzić, że to 400 to chyba w bardzo ciepłych klimatach, bo dojeżdżałem do 375, ale to w sumie tyle. Na zagranicznym forum ktoś jeszcze słusznie mi podpowiedział, że w razie czego, mogę wstawić krótszą lufę od USP.

Postaram się gdzieś wyhaczyć te dwie butle do przymiarek i się zastanowię. Jak mi będzie brakło, mogę kiedyś dokupić drugą 13.

Dzięki za odpowiedź, długo mój SOCOM wegetował z uwagi na swoje FPSy i fajnie będzie go trochę poeksploatować.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Ktoś mi powie czemu trzeba czekać aż 3-4 tygodnie od złożenia zamówienia (towar dostępny na sklepie) do wysyłki towaru?

Na masówkę się nie czeka, ale chłopaki masowo nie produkują. Stad takie a nie inne czasy realizacji zamówień.

Link to post
Share on other sites

Czy zasadnym byłaby zmiana sprężyny w konwersji? Nie wpłynie to negatywnie na działanie?

Czemu nie, zmienić zawsze możesz, z tego co się orientuję, to w zestawie z sdik dawany jest kawałek m110 lub m120.

Dotnij taką sprężynę na wymiar tej oryginalnej, zeszlifuj dobrze cięcie, żeby ci trzpienia nie haratał i testuj czy stabilnie konwersja hula. Jak dasz za miękką sprężynę lub za gęsty smar w cylindrze, to konwersja tak się dziwnie zbiera, jakby z ociąganiem, opóźnieniem... uciekają wtedy fps. Jak dasz za twardą, to będzie głośno biła w głowicę cylindra i niepotrzebnie wzrośnie siła potrzebna do naciągnięcia. Kombinuj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Okej, trafiła do mnie konwersja, smycz pod pistolet, reg i wszystko. Pozostało mi tylko porządnie uszczelnić magazynki przed zmianą adapterków i napełnienie butli. Zobaczymy co na to Mk23.

 

Wstępne obserwacje:

>Raczej nie trzeba będzie drylować stopki maga (wziąłem długie adapterki)

>butla 13ci z regiem MC jest dłuższa od butli green gazu Ultair (zielonej 570/520ml), ze średniego cargo miwo będzie wystawał tournament lock, z dużego już chyba nie, jak ją postawić po skosie.

 

Teraz pytanka: Znajduję optymalne ustawienie rega, zakładam tournament lock, kończę strzelać. Zostawić nakręconego rega jak jest? Odkręcić rega, opróżnić butlę? Zostawić rega, zdjąć tournament locka, skręcić ciśnienie na zero? Nie strzelam się zbyt często, dlatego prawdopodobnie butla będzie leżała długo nieruszana między strzelankami. Lepiej ją opróżniać, czy nie zaszkodzi to, podobnie jak nie szkodzi magazynkom? Reg i w ogóle ten setup jaki mam będzie raczej do tej jednej klamki, więc nieczęsto będę zmieniał ustawienia i mogę mieć tournament locka "na stałe".

 

No i czy odłączenie smyczy od rega jest równie proste co podłączenie :icon_biggrin:?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

W starszych regach, wężyki 4mm na króćcach są montowane na wcisk i blokowane nakrętką. Można to teoretycznie rozkręcić i rozłączyć, ale lepiej jest obciąć już te 5mm i nałożyć od nowa. Moim zdaniem zostaw smycz na stałe na regu, a jeśli jednak chcesz rozpinać, to na króciec rega załóż kilka cm wężyka i daj złączkę plastikową (2-3zet) na wężyk 4mm i dopiero w to smycz.

W nowszych regach, jest montowane kolanko z zaciskiem na wężyki 4 lub 6mm, wtedy podłączenie i odłączanie smyczy czy innego węza jest banalne.

 

Co do przechowywania i tournament-locka, to zostaw go na regu skoro już masz dobrane ciśnienie. Aby to przechowywać wystarczy odkręcić rega z butli - nie całkowicie, choć też można. Wystarczy popuścić 2-3 obroty, by tylko zawór pinowy w butli zwolnić. A butle przechowuje się nabite, choćiażby 10-20%, tak jak i magazynki ggazowe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Chcę sobie za jakiś czas dokupić drugą butlę 13ci na gry pistoletowe.

Znalazłem coś takiego:

https://www.mrsport.pl/pl/p/Butla-Mini-HP-13ci-0%2C21-L-3000psi/3238

Warto? Czy dopłacić do

http://kansus.pl/butle-hp/73-first-strike-butla-13ci-3000-psi.html?search_query=13ci&results=1

Na małym rozmiarze mi jakoś specjalnie nie zależy - i tak regulator wystaje mi z cargo :D

I jak to jest z tymi hydrotestami małych butli? Na zagranicznych forach czytam, że 13ci nie muszą ich mieć, a sklep informuje, że hydrotest 5 lat.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...