Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wojskowe buty na zime.


Recommended Posts

  • 1 month later...

Wyczytałem, że GROMy Protektora strasznie się ślizgają na lodzie i ubitym śniegu. Prawda to?

 

Jeśli tak, to polećcie jakieś buty, które tego problemu nie mają.

Szukam do ceny 300zł, w dużych rozmiarach 47-48, na zimę, bez przesadnego ślizgania się na lodzie i ubitym śniegu. Do miasta.

 

A może buty firmy Hanzel?

Edited by kfercik
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Typowy but na zimę sprawdzony przez 2 sezony

BUTY 2400 M-9 GORE-TEX

 

http://fashionsport.com.pl/obuwie-taktyczne/214-buty.html

 

 

2267 GX-8 GORE-TEX BATES

 

 

http://fashionsport.com.pl/obuwie-taktyczne/215-buty-wojskowe-szturmowe-obuwie-kowale-oleckie.html

 

 

Kupiłem sobie 2267 przed wczoraj w tym sklepie dostałem gratis oraz mały rabat na buty szczerze polecam .

Sprzedający doradził z rozmiarem co wybrać itp.

Edited by mrb27
Link to post
Share on other sites

A jak jest z wysyłką http://www.ebay.com/itm/Bates-Gore-Tex-ICWB-Waterproof-Combat-Boot-15-R-NEW-/190694389396

49$ +70$ To koszt całkowity czy buty + przesyłka to będzie 70$ ?

 

Ja sobie jeszcze kupiłem skarpety na zimę bates no i powiem że rewelacja chociaż jeszcze jest za ciepło na te skarpety używałem je przez ok 7 godzin w terenie w nowych butach 2267 noga sucha nie spocona no i grunt że nie capi .

Jak będzie mróz ponoć są rewelacyjne jak zacznie się tak -10 w dół , ale to jeszcze sprawdzę .

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie o 3 pary butów. Przeznaczenie to głównie ganianie po lesie, głównie w zimie (do wiosny powinna się znaleźć jakaś kasa to ew kupię drugie na lato). I po przejrzeniu x tematów o butach wybór padł na:

 

1) HAIX 2005

 

2) Bates - 8" Tactical Sport - 2260

 

3) PPO Wzór 971 lub 951

 

Cena tak do 300 zł. Co z tego byście polecali i czy jest w ogóle jakaś mega różnica pomiędzy tymi modelami czy co bym nie wziął to będzie ok? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

A czy ktoś wie, czy gdzieś w wawie można dostać te buty? Bo nie ukrywam, że wolałbym najpierw przymierzyć, pomacać niż kupować w ciemno w jakimś sklepie internetowym.

 

Jeszcze jedno pytanie. Na forum ktoś wrzucał link do haixów 2005 za 289zł. Dziś na tej samej stronie (armyworld.pl) znalazłem też 2005 tyle, że za 400zł. Jak się okazało, te za 289 zł mają dopisek "II gatunek". Jaka jest różnica między tymi modelami?


  •  

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie. Na forum ktoś wrzucał link do haixów 2005 za 289zł. Dziś na tej samej stronie (armyworld.pl) znalazłem też 2005 tyle, że za 400zł. Jak się okazało, te za 289 zł mają dopisek "II gatunek". Jaka jest różnica między tymi modelami?

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale II gatunek to raczej będzie jakaś wada lub jakieś niedoskonałości w wykonaniu .

 

Co do sklepu w to na pewno jest w Nadarzynie sklep Batesa . Jak chcesz obuwie batesa to daj znać dam ci namiar na gościa i dostaniesz rabat odpowiedni .Ja już w sumie miałem 5 różnych modeli Batesa od najtańszych po takie do 700zł .

Ja kupuję w jednym sklepie nigdy się nie zdarzyło że rozmiar zły itp koleś podchodzi indywidualnie do klienta .Dostajesz gwarancję 2 lata fakturę vat lub paragon

Link to post
Share on other sites

Witam. Czy ktoś mógłby polecić buty stricte na zimę ? Cena to ok. 300 zł. Chciałbym tylko, aby były jak najbardziej przyczepne (nie ślizgały się na lodzie/śniegu.). Nie muszą być ocieplane, tutaj wystarczy mi gruba skarpeta.

Wcześniej miałem wzór 926, ale starłem już porządnie podeszwy. Wziąłbym je ponownie, ale zastanawiam się, czy nie ma czegoś bardziej przyczepnego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Czy ktoś mógłby polecić buty stricte na zimę ?

 

Z takim pewnym wahaniem bo to nie sa buty stricte na zime ale z drugiej strony ja ich uzywam. Merrell Sawtooth. Jestem teraz w Szwecji gdzie mroz dochodzi do 20* i sniegiem sypalo przez ostatni tydzien nonstop. I daja rade. Chodze w cienkich skarpetkach bo pakujac sie nie spodziewalem sie takich mrozow a noga mi nie zmarzla ani razu. Podeszwa tez daje rade, nie slizga sie. Buty sa bardz lekkie, nie czuje sie ich na nogach. A kosztowaly 270 zlociszy.

Link to post
Share on other sites

Z takim pewnym wahaniem bo to nie sa buty stricte na zime ale z drugiej strony ja ich uzywam. Merrell Sawtooth. Jestem teraz w Szwecji gdzie mroz dochodzi do 20* i sniegiem sypalo przez ostatni tydzien nonstop. I daja rade. Chodze w cienkich skarpetkach bo pakujac sie nie spodziewalem sie takich mrozow a noga mi nie zmarzla ani razu. Podeszwa tez daje rade, nie slizga sie. Buty sa bardz lekkie, nie czuje sie ich na nogach. A kosztowaly 270 zlociszy.

 

Polecam ci model Bates 2400 M9 Gore-Tex nie ma możliwości żebyś żebyś zmarzł w nogi ,model ten posiadam i używałem w ubiegłym roku gdzie u nas mróz dochodził od -20 do -35 stopni oczywiście skarpety miałem zwykłe .W tym roku kupiłem sobie model 2267 Gx -8 Gore Tex i też jestem z nich zadowolony ten model jest dużo lżejszy od modelu 2400 no i świetnie się sprawuje jak na razie . Jak coś to pisz dam ci namiar na sklep na pewno urwiesz jakiś rabat jeszcze

Edited by mrb27
Link to post
Share on other sites
(...)Jeszcze jedno pytanie. Na forum ktoś wrzucał link do haixów 2005 za 289zł. Dziś na tej samej stronie (armyworld.pl) znalazłem też 2005 tyle, że za 400zł. Jak się okazało, te za 289 zł mają dopisek "II gatunek". Jaka jest różnica między tymi modelami?

Drobne wady, nie wpływające na ich użytkowość. IMO buty doskonałe :icon_exclaim:

Poczytaj na Forum, jest kilka tematów, w których wypowiadali się ich użytkownicy, między innymi ja. Są też uwagi dotyczące II gatunku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Batesy 2400 M-9 są bardzo dobre na zimę/jesień. Doskonale chronią przed zimnem i wilgocią (goretex i thinsulate robią robotę). Są przy tym wygodne i lekkie.

Mam je pierwszy sezon, więc trudno powiedzieć jak z trwałością. Nie są to niestety "kontrakty" a i wyprodukowano je w Chinach co nie znaczy że muszą się szybko rozpaść ;) Dość drogie

Moim zdaniem do wymiany są sznurówki, cieńkie jakieś i z tendencją do rozwiązywania się. W starych pustynnych Batesach czy Bellevillach są lepsze.

 

Na razie jednak jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...