Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wegetariańskie trepy


Recommended Posts

Nie muszą być ze sztucznej skóry, mogą być z gumy i cordury. Aby nie były z naturalnej. Firma nie musi być poważna, kiedyś miałem jungle milteca i nie były złe. Kupiłbym z miejsca OTB, gdyby były dostępne w kraju.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites
Kupiłbym z miejsca OTB, gdyby były dostępne w kraju

Jest jedna firma, która przymierza się do posiadania całej oferty OTB. Może niedługo coś z tego wyjdzie.

 

Widziałem te wysokie jako buty legii cudzoziemskiej na allegro. Też miltec. Ciekawe czy oryginał ciężko złapać?

Poszukaj na francuskim e-bay.

 

Pewna wskazówka jest w tytule tematu.

Będziesz je jadł?:)

Link to post
Share on other sites

Nie będę jadł. :P Po prostu od jakiegoś czasu nie jem mięsa, i wygląda na to, że tak już zostanie na stałe. Wyrobów ze skóry także już nie używam, poza merrelami, które niedługo pewnie dokończą swojego żywota, dlatego szukam zamiennika.

 

Teraz dolar tani, więc w sumie może się szarpnę na jungle z OTB.

 

EDIT: nie jestem hipisem. Jeśli chciałbyś mnie zaszufladkować, to bardziej kierowałbym się w kierunku sXe.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

@Othar - tak mi się skojarzyło zabawnie z słowem "wegetariańskie" i obecnością tego typu stwierdzenia na wmasgu. Oczywiście nie są to aluzje lub wybiegi w Twoje przekonania, próba zdyskredytowania bądź obrażenia Twojej osoby. Ciekawe to sXe. Nie słyszałem dotąd o tym. Człowiek zawsze coś nowego się dowie o świecie :wink:

 

Co do butów proponuję zrobić wyjątek potwierdzający regułę i jeżeli to tylko problem "przekonania" o nieużywaniu wyrobów skórzanych.

Link to post
Share on other sites

Ohtar niestety musisz się poważnie zastanowić. Gdy byłem młody próbowałem podobnie, bez skóry. Kilka lat prób i błędów i pomimo nastu lat bezmięsnej diety zasuwam w skórzanych butach bo to najlepszy materiał. Również dla naszych stóp. Przemyśl poważnie, bo do tej pory nie ma rozsądnej alternatywy.

Link to post
Share on other sites

Co do tych francuskich gumowo-płóciennych butów to produkowała je (i nadal je produkuje na rynek cywilny, chociaż czy jeszcze robią wariant z opinaczem to nie wiem) firma palladium.

 

Ewentualnie możesz też poszukać butów tropikalnych dla ARVN/CIDG, ale pewnie będzie je trudno dorwać.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Gumofilców mam dość po zimowym poligonie w Bemowie Piskim. :P

 

@WeRT nie odebrałem tego w ten sposób.

 

@Wukasz. Zastanowiłem się zanim przestałem jeść mięso.

 

@aciepk. Wow. Nieświadomie znalazłeś mi zimowe buty do łażenia po mieście. :)

Link to post
Share on other sites

A co jak krowa/koń/świnia zdechnie albo trzeba będzie ją z jakiegoś powodu uśpić to już nie można jej zwłok wykorzystać po jej śmierci? :biggrin: (bez skojarzeń)

 

Jakbym umiał, to bym sam zabił krowę, wygarbował skórę, kupił podeszwę i uszył sobie buta. Ale nie umiem, a kupując but w sklepie nie wiem czy zwierz był zabity szybko i bezboleśnie, czy katowany za życia i tuż przed śmiercią. Ale nie zagłębiajmy się w tym temacie za bardzo, bo nie taki mam cel. :cool:

Link to post
Share on other sites

To wolał byś zabić jedną krowę żeby zrobić sobie buty niż kupić w sklepie buty z krowy z której powstało ich kilka/naście? ;p Rozumiem twój cel ale w taki sposób to to jest bez sensu... kup używane buty z demobilu w b.db stanie będziesz przynajmniej bardziej ekologiczny ;p Kup jedne, porządne buty ze skóry a na pewno zwierzątka mniej na tym ucierpią niż jak gdybyś miał kupować sztuczne co pół roku...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć, dobry temat. Osobiście także jestem wegetarianinem od 3 lat lecz jeśli chodzi o militarne gadżety używam skórzanych, w tym właśnie butów. Cywilnie butki, paski itd mam syntetyczne. W tej kwestii nie ma się co spinać, zapewniam Cię :) Wywody użytkowników wyżej są żałosne, docinki schowajcie sobie... w buty :icon_razz2:

Edited by Kleju
Link to post
Share on other sites

Przejrzyj podobny temat na ngt:

http://ngt.pl/forum/buty-bez-uzycia-skory,1216,1.html

 

Nie wiem jaki nosisz rozmiar ale może się załapiesz na coś z tych:

http://www.airsoftpark.com/product_info.php?products_id=2644

Osobiście polecam Garmont T6 Tactical Boot - buty są naprawdę konkretne i łapią świetne opinie także wśród mięsożerców.

T6weblarge.jpg

 

Jednak taniej wyjdzie wziąć jakieś treki w pl (Merrell, Salomon etc,) np:

http://www.merrell.com/UK/en-GB/Product.mvc.aspx/M-F-F/22525M/49470/Men/Footwear/Filters/Mens/Deseret-Mid-Waterproof/Sand/J88133

 

xSTAYvTRUEx

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...