Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co, gdzie i za ile?


Recommended Posts

Witam,

 

Jako, że informacje te były rozstrzelone po forum, postanowiłem sklecić z nich jeden w miarę sensowny wątek, takie kompendium wiedzy na tematy sklepowo-serwisowe :wink: , zawierający najważniejsze, podane wcześniej, informacje o sklepach militarnych i ASG w Poznaniu.

I tak:

 

1) demobile i sklepy militarne

- "Camouflage" - Św. Marcin 40 - mieści się on pod wieżowcami Alfy (do której one już teraz chyba nie wszystkie należą :wink: ) - czyli czterema kilkunastopiętrowymi wieżowcami wzdłuż tej ulicy - by wejść do sklepu, musisz przejść koło kiosku między pierwszym (w nim jest bank, chyba BZ WBK) a drugim z nich (licząc oczywiście od strony ulicy Ratajczaka)

 

- "Hero Military Shop" - Szymańskiego 9, jest to ulica równoległa do Podgórnej, koło Kupca Poznańskiego - charakterystyczne było to, że wejście sklepu było pomalowane w kamuflaż, ale teraz sam sklep znajduje się jedno wejście bliżej - ogólnie, wychodząc z Deptaku na Kupca, musisz skręcić zaraz w lewo, minąć sex shop (co prawda, w środku nie byłem, więc nie wiem, czy to aby na pewno tego rodzaju sklep, ale widząc różowe witryny i napis "Beate Uhse" nie spodziewałbym się raczej niczego innego :lol:  :lol:  :lol: ) i zobaczysz na kolejnej witrynie trochę sprzętu militarnego

gdzie dokladnie jest postoj taksowek kolo deptaka.. ??

I faktycznie na Szymańskiego jest postój taksówek - stoją wzdłuż ulicy, także przed sklepem.

 

- "Survival" - ulica Dąbrowskiego 51, jest to pierwsze wejście w bramę, wychodząc na Dąbrowskiego z Rynku Jeżyckiego - po prawej będzie wjazd w ulicę Kościelną i mniej więcej na jego wysokości, po drugiej stronie ulicy, jest wejście w podwórze z tym sklepem - jest tam jakiś napis "US Army" czy coś, więc nie przeoczysz

 

jaki sprzet jest glownie w tych demobilach?? polski,usa ?? bedzie cos z nam ery??

Sprzęt jest w nich bardzo różny. Na Dąbrowskiego raczej USA i polski (sporo kamizelek taktycznych i kabur, szelek, itp. akcesoriów policyjnych/ochroniarskich), w Kamuflażu jest chyba wszystko :wink: - np. kompletuję tam wyposażenie holenderskie, a na Szymańskiego znajdziesz sporo staroci - PRL, ZSRR, coś niemieckiego i brytyjskiego, mają tego sporo i mogą różne rzeczy posprowadzać (Kamuflaż też).

 

- "Specshop" - wcześniej sklep patronacki Military.pl, Pasaż Różowy na Św. Marcinie (niegdyś Piekary 26, na rogu Piekar i Św. Marcina) - najwięcej airsoft'u ze wszystkich ww., sporo AEGów i gaziaków, wielki wybór sprężyn, sporo akcesoriów, plus wiele noży i różnych różnistych :wink:

 

Aha, jeszcze jedno (raczej przydatne 8) ):

w każdą drugą sobotę miesiąca (a może częściej, ale ostatnio obowiązywała ta częstotliwość) giełda militariów i różnych rzeczy z demobilu odbywa się w Starej Rzeźni przy Garbarach.

 

Sam tam nie byłem, ale są to informacje sprawdzone przez mojego kumpla - można tam kupić zgrubsza wszystko, zaczynając od szabli ułańskiej przez różne mundury po najnowsze ciekawostki :wink:  :lol:  

 

Niestety, z tego co mówił, ceny są wysokie :(

Ale żeby coś interesującego w Rzeźni znaleźć, trzeba mieć szczęście :wink:

 

2) nieśmiertelniki

W SpecShop'ie blachy (srebrne, złote lub czarne) kosztują 10zł, z wybiciem 20zł (taką ostatnio dostałem informację od SpecShop'u, więc uaktualniam ofertę 8) )

A w Poznaniu nieśmiertelniki z wybiciem kupisz też w:

- "Wit-Mar" w pasażu na Św. Marcinie (10zł za wybicie, ok.10-14zł za blachy)

- "Camouflage" na tym samym Św. Marcinie, ale po drugiej stronie :lol: (same blachy, nie wybijają)

- i chyba w "Survivalu" na Dąbrowskiego

 

3) olej silikonowy

- przede wszystkim "SpecShop", ale można go znaleźć również w innych miejscach:

ja kupuje na stacjach paliwowych, tylko koniecznie trzeba sprawdzić czy niema jakiś dodatków, z regóły dobry jet ten... "do konserwacji uszczelek gumowych przy drzwiach" kosztują nie więcej niż 20zł a czasem poniżej 10zł
W Castoramie mają też olej sylikonowy. 8zł za 60ml

 

4) naszywki gotowe

a tak btw to najwiecej naszywek chyba jest na szymańskiego, mają je w "koszulkach" - cały skoroszyt
czyli w "Hero Military Shop"

poza tym:

- "SpecShop"

- i trochę w sklepie na Dąbrowskiego oraz w "Wit-Mar"

 

5) wyszywanie naszywek i taśm z nazwiskami/nickami

Oto namiary na firme, która to Wam to zrobi

 

"Piona-Haft"

ul. Zawilcowa 43

Suchy Las

 

tel. 8 12 53 50

 

6) zgrzewanie ogniw w pakiet

"Akubat System" Sp.j. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe

60-113 Poznań, ul. Rawicka 9

woj. wielkopolskie

tel. (061) 830-93-93 fax. (061) 830-92-75

Tak jest, normalnie taki hektar, że szkoda gadać, ale za to przy forcie 9 :)

Zgrzali elegancko, zresztą nie jest to trudne.

 

Poproś tylko, żeby facet używał mocniejszych blaszek, bo moje są trochę delikatne.

 

20 zeta.

 

Mam nadzieję, że temat się przyda.

 

EDIT (Davidoff, 21.X.2005r.):

Uaktualniłem informacje odnośnie siedziby "SpecShop'u".

EDIT 2 (Davidoff, 19.I.2006r.):

Zamieściłem informacje o firmie wyszywającej naszywki, z usuniętego tematu o nametag'ach, oraz dodałem informacje o zgrzewaniu ogniw.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

zgadza sie - specshop jest po jednej stronie pasażu, a po drugiej stronie jest sklep militarny , nawet niezly wybor rzecze i inne rózne takie :)

 

 

ps. ja natomiast jestem mile zaskoczony ofertą specshopu co do części - na stronie nic nie ma, a okazało sie że mogą sprowadzić części i do tego cene lepsze niż na MG :) - wybór nie aż tak duży ale ceny naprawde dobre ale to nie ten topic :wink:

Link to post
Share on other sites
chodzac po pasazu rozowym widzialem tam jeszcze jakis sklep militarny
zgadza sie - specshop jest po jednej stronie pasażu, a po drugiej stronie jest sklep militarny , nawet niezly wybor rzecze i inne rózne takie

Odpowiedź na to jest w pierwszym poście:

- "Wit-Mar" w pasażu na Św. Marcinie (10zł za wybicie, ok.10-14zł za blachy)

 

mam wrażenie czy to nie sa wszystkie sklepy wpoznaniu? Jest jeszcze przynajmniej jeden, koło przystanku tramwajowego traugutta...

Mam wrażenie, że mówisz o pewnym sklepie z bronią i fajerwerkami na ulicy 28.Czerwca. Podstawowy asortyment sklepu (broń i fajerwerki) ma niewiele wspólnego z airsoftem, tak więc nie kwalifikowałem go do kategorii będącej przedmiotem zainteresowania.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Co do naszywek to na zamuwienie i podanie dokładnego wzoru wyszywają co chcesz (plakietki) - W WGL-u (Woda, Góry, Las) sklep ten jest przedewszystkim harcersko - górski. Co do lokalizacji to sklep znajduje się na ulicy strzeleckiej 11a (zaraz za kupcem kawałek w dół po prawej mijamy półwiejską)

Witam jak chodzi o naszywki to troche kiepska jakość tam jest ja właśnie namierzyłem nową firme co haftują porządnie.(robiłem imienne naszyki w dobrej cenie)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
namierzyłem nową firme co haftują porządnie.(robiłem imienne naszyki w dobrej cenie)
Co to za firma? możesz podać jakieś namiary?

No właśnie, możesz podać namiary na tą firmę, czy to jakaś tajemnica? ;-) Ile Was kosztowało "wyrobienie" nametagów?

Link to post
Share on other sites

ojjj taniutko wyszło ale ja robiłem 12szt czena 12zł mniejsze większe jakie wolisz adres dokladny podam jak podejde i zobacze jaka to dokładnie ulica powiem na tą chwile że od Św Marcina się skręca (sorki nie jestem z Poznania) a jeśli potrzeba wam wiecej info szybciej to napisz ile sztuk jaka wyskość długość i wielkość liter mam cennik to wam odpisze.

 

piszcie na naszym forum www.sfor.fora.pl w dziale kupie sprzedam :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

coż dwa miesiące...... ja bym nawet powiedział,

że od prawie trzy nam to zajęło :(

 

no niestety przesyłka z Japonii miała do przepłynięcia

pół globu, ale dopłynęła i mamy ją już na magazynie,

glocki 18C dotarły w towarzystwie beretek 93R TM

i wielu innych interesujących towarzyszy broni :)

 

pozdrawiam serdecznie

Tomas

 

SpecShop

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Swiety marcin to ulica na ktorej jest zamek i ciagnie sie od zamku na wschod

 

specshop - to porazka dosyc ze ceny z kosmosu

to jeszcze obsluga robi z Ciebie idiote do kwadratu gdy udasz ze nie masz pojecia o asg... bylem nie dawno z kumplem ktorego wkrecilem w asg i narazie mozna powiedziec ze malo wie... on pytal sprzedawca odpowiadal... to byly celowe pytania... stalem z boku i myslalem ze zaraz sie pobecze ze smiechu, odradzam wizyt w tym miejscu

nie wspominajac juz iz w camuflagu tez na swietym marcinie 40 (tył Alf-y)

dla nie wiedzacych trzeba przejsc pod wierzowcami obok jedynego tam kiosku na takie niby podworko maja sto razy wiekszy wybor militarii i o wiele korzystniejsze ceny... obsluga tez bardzo dobra i zna sie na rzeczy... jedyne co boli to fakt iz nie ma PRAWIE wyboru replik asg... prawie bo maja jakies sprezyny...

ale za to znajdzie sie tam wszystko inne

POLECAM

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

specshop - to porazka dosyc ze ceny z kosmosu

to jeszcze obsluga robi z Ciebie idiote do kwadratu gdy udasz ze nie masz pojecia o asg...

pozdro

 

Jakieś konkrety?

 

Porównywanie SpecShopu do Camouflaga, to jak porównywanie Empiku do kolesia z Metro na skrzyżowaniu. W każdym razie jeśli chodzi o airsoft.

SpecShop powolutku sobie wyrasta na trzeci sklep airsoftowy w Polsce, a Camouflage to lokalny sklep o zacięciu militarnym. Więc nie bardzo jest co porównywać.

Link to post
Share on other sites

napisalem ze asg tam nie ma wiec nie wiem po co te komentarze

 

"Camouflage to lokalny sklep o zacięciu militarnym. Więc nie bardzo jest co porównywać."

 

sklep tak jak i temat lokalny :!:

 

jezeli chodzi o cale wyposazenie (bez asg) to znajdziesz tam wszystko i to za mniejsze pieniadze... musisz tylko zapytac gdzie szukac w milionie mundurow :) wiec nie moge sie zgodzic z opinia iz camuflage to koles z metro na skrzyzowaniu tym bardziej ze jest odwrotnie i sklepikowi za ALFa blizej do empiku, a szkoda bo maja w specu duzo wolnego miejsca

 

konkrety... za sprawa przeprosin zapomnialem o nich,

dodam tylko ze z tego co mi wiadomo sprzedawca powinien doradzic i pomoc jak najlepiej klientowi i to powinno byc oczywiste

 

tyle na ten temat :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...