Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co, gdzie i za ile?


Recommended Posts

No to chyba zostaje mi "rajka" do Wrocławia. Jak to jest, te butki mają rozmiary na szerokość czy tylko na długość?

Kugar, mógłbyś podać te "drobne szczegóły" między kopią i orginałem? Będe dźwięczny !

Ja kupiłem na odległość, nie chciało mi się tam jechać. Z rozmiarem trafiłem idealnie. Buty przede wszystkim mają rozmiarówkę podaną w milimetrach. Liczy się przede wszystkim długość. Do każdej długości przyporządkowane jest kilka szerokości np. dla 270mm długości jest szerokość 100, 103 i 105. Długość powinna dokładnie odpowiadać stopie, gdyż one mają już wliczony zapas na grubą skarpetę. Na szerokości można wziąć trochę większe, niż wynika z pomiarów.

 

W skrócie różnice to rozmiarówka tylko w mm, żadnych cywilnych numerków. Po drugie ikona na podeszwie. W oryginale masz Indianina lub napisy LHBw oraz ol-u.benzinfest i antistatisch (ja mam to drugie). Trzecia i najważniejsza sprawa to pasek specjalnego srebrnego materiału wewnątrz buta odprowadzający ładunki elektrostatyczne. Wszystkie informacje znajdziesz na forum Niezależnej Grupy Testingowej. Poczytaj pierwsze 20 podstron, a dowiesz się wszytkiego :mrgreen:

 

PS. Te buty są naprawdę rewelacyjne, mogę szczerze polecić je każdemu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Witam

 

Widział ktoś z Was tutaj zgromadzonych może gdzieś w sklepie pakiet mini ale o mało stosowanym napięciu 4,8V ?? byłbym wdzięczny o jakiekolwiek wskazówki,namiary.

 

hmm czy codziło Ci o 8,4 czy o 4,8

 

Bo gdyby nie stwierdzenie "mało stosowanym napięciu" pomyślał bym, że to tylko literówka a tak to już nie wiem (osobiście nigdy nie słyszałem o takim pakiecie)

 

Ale jeśli chodziło ci o 8,4 zobacz tutaj

http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_...e=1&sort=3a

 

Ale jeśli faktycznie mowa o 4,8 (4x1,2v) to naj leopiej będzie polutować samemu takie cudo

 

A tak z ciekawości na co ci to??

 

EDIT

 

Widzę ze Antol był szybszy

Ja zacząłem pisać posta ale miałem chwilową przerwę :D

Edited by Cement
Link to post
Share on other sites

No właśnie widzę że koledze chodziło o 4,8 ale mi to wygląda na literówkę, bo w AS takie niskie pakiety nie występują. Ale teraz już też sam nie wiem, co kolega miał na myśli.

 

Jeśli faktycznie 4,8v to najlepiej będzie samemu sobie te pakiety poskładać.

Link to post
Share on other sites

Wchodzę dopiero w klimat ASG i posiadam replikę mp5 cymy(cm023). To jest pierwsza moja broń by zobaczyć czy się wkręce (obstawiam, że się wkręce i to porządnie) i dużym minusem tej repliki jest to, że właśnie posiada pakiet 4,8V 400mAh co jest strasznie mało :/. i właśnie rozważam zakupienie ogniw i samemu spróbować polutować tylko ktoś wie czy może dostane na Chwaliszewie ten wtyk (molex podobno sie nazywa ten 2pinowy) który łączy akumulatorek z repliką ? lub gdzie mogę taki wtyk dostać ?

Link to post
Share on other sites

Wchodzę dopiero w klimat ASG i posiadam replikę mp5 cymy(cm023). To jest pierwsza moja broń by zobaczyć czy się wkręce (obstawiam, że się wkręce i to porządnie) i dużym minusem tej repliki jest to, że właśnie posiada pakiet 4,8V 400mAh co jest strasznie mało :/. i właśnie rozważam zakupienie ogniw i samemu spróbować polutować tylko ktoś wie czy może dostane na Chwaliszewie ten wtyk (molex podobno sie nazywa ten 2pinowy) który łączy akumulatorek z repliką ? lub gdzie mogę taki wtyk dostać ?

A jesteś pewien na pewno że nie 8,4v 1400 mAh? Bo coś mi się wierzyć nie chce.

Gdzie kupowałeś replikę?

http://www.cyma.com.pl/sklep,3440,,,03,,pl-pln,457257,0.html

No chyba że tą cymkę kupiłeś?

To zrobiłeś błąd

Link to post
Share on other sites

w promocji Wielkanocnej na airsoftguns.pl

tutaj jest link to tej repliki: MP5 cm023

 

Ale po kupieniu zmierzyłem miernikiem napięcie na pakiecie i wynosiło 4.8V oraz ładowarka również oznaczona jest napięciem 4,8V. Więc wszystko wskazuję, że to jest to słabe ogniwo i będzie trzeba tworzyć własnej roboty.

 

Tak kupiłem tą cymke. fakt faktem, że nie na długo ale jednak wolał bym narazie mieć większy akumulatorek.

Edited by yarooo
Link to post
Share on other sites

w promocji Wielkanocnej na airsoftguns.pl

Przypomniałeś mi dawne czasy ;) Dawno temu (jakieś 3 lata temu), zanim jeszcze poznałem znaczenie skrótu ASG i TM, zanim ktoś mnie nie uświadomił, że istnieje wmasg i można tu spotkać tylu wspaniałych i pozytywnie zakręconych ludzi, po kilku wyjazdach na paintball zamarzyliśmy z kolegą, aby też się postrzelać. Wtedy właśnie trafiłem do tego sklepu. Mile zaskoczeni cenami zamówiliśmy łącznie 4 repliki AEG (ja SIGa 552, 2 kumpli M16, a kuzaj AEPa).

 

Wielce uradowani przesyłką, która do nas przyszła, już w biurze zaczęliśmy siekać pobliskie kartony. Było mega. Po powrocie do domu każdy z nas zaczął testować swoją zabawkę. Jakie było nasze rozczarowanie, że zasięg kulek kończy się na parunastu metrach, magazynki ciągle się zacinają, niektóre kulki spadają pod nogi zamiast lecieć, kulki z farbą wcale się nie rozpryskują, a strzał z 1m w brzuch przez bluzę nie jest odczuwalny. Następnego dnia spakowany towar wysyłaliśmy do sklepu korzystając z możliwości zwrotu w ciągu 10 dni przy zakupach na odległość bez podania przyczyny. Po miesiącu przepychanek telefonicznych i uników ze strony szefa firmy odzyskaliśmy nasz majątek (prawie 800zł).

 

Po tym wydarzeniu uprzedziłem się do tego sportu na 2 lata, aż pewnego dnia koleżanka z uczelni opowiedziała mi, że to może wyglądać inaczej. Dzięki niej tutaj jestem. Kumple do zabawy już nie powrócili.

 

Podsumowując, nie polecam nowym airsoftguns.pl Repliki z tego sklepu naprawdę potrafią zniechęcić do zabawy.

PS. Oni "promocje" mają przez cały rok ;)

Link to post
Share on other sites

w promocji Wielkanocnej na airsoftguns.pl

tutaj jest link to tej repliki: MP5 cm023

 

Ale po kupieniu zmierzyłem miernikiem napięcie na pakiecie i wynosiło 4.8V oraz ładowarka również oznaczona jest napięciem 4,8V. Więc wszystko wskazuję, że to jest to słabe ogniwo i będzie trzeba tworzyć własnej roboty.

 

Tak kupiłem tą cymke. fakt faktem, że nie na długo ale jednak wolał bym narazie mieć większy akumulatorek.

No to plaża.... :-F

 

Nie radzę Ci tam wkładać niczego co ma większe napięcie bo ta "replika" nie wytrzyma Ci nawet miesiąca

Link to post
Share on other sites

nasza historia podobna zamówiliśmy 3 repliki by właśnie zapoznać się z tym "sportem" i o dziwno jak na start nie jesteśmy rozczarowani (tylko ja tym akumulatorkiem:P) ale właśnie znalazłem wtyczke w rupieciach w domu i stworze własny pakiet. a o dziwo repliki narazie się sprawują i jesteśmy zadowoleni co fakt myśli już krążą do mocniejszych replik w przyszłości wiec przyszłość jeszcze przed nami :D w tym wspaniałym ASG świecie :D

 

P.S do wypowiedzi "Cementa" zamontuje pojemniejszy aku ale o napięciu 4,8V made in home:P. ale jak ta replika się wkońcu rozpadnie to zainwestuje w mocniejszą napewno. Tą cymke nazwał bym testową jak to jest pobiegać po budynkach i postrzelać :P

Edited by yarooo
Link to post
Share on other sites

nasza historia podobna zamówiliśmy 3 repliki by właśnie zapoznać się z tym "sportem" i o dziwno jak na start nie jesteśmy rozczarowani (tylko ja tym akumulatorkiem:P) ale właśnie znalazłem wtyczke w rupieciach w domu i stworze własny pakiet. a o dziwo repliki narazie się sprawują i jesteśmy zadowoleni co fakt myśli już krążą do mocniejszych replik w przyszłości wiec przyszłość jeszcze przed nami :D w tym wspaniałym ASG świecie :D

 

P.S do wypowiedzi "Cementa" zamontuje pojemniejszy aku ale o napięciu 4,8V made in home:P. ale jak ta replika się wkońcu rozpadnie to zainwestuje w mocniejszą napewno. Tą cymke nazwał bym testową jak to jest pobiegać po budynkach i postrzelać :P

To zapraszam na strzelanke w Poznańskim gronie, daje wam 2 scenariusze gdzie będziecie klnąc na nie. Aż mnie korci żeby podjechać z P90 do was do Swaja i pokazać co mam na myśli.

Link to post
Share on other sites

antol: to że ktoś tam robi of topa tam gdzie nie trzeba to jeszcze rozumiem ale mod??

 

yarooo: moim zdaniem nie warto inwestować ani grosza w ta zabawkę (bo repliką tego nazwać nie można), najlepiej to od razu sprzedaj póki sie jeszcze kupy trzyma (na allegro wszystko idzie sprzedać :D )

Link to post
Share on other sites

antol: to że ktoś tam robi of topa tam gdzie nie trzeba to jeszcze rozumiem ale mod??

Primo, z szacunku dla adwersarza piszemy jego ksywke,imię it. z dużej litery.

Secundo, księga skarg i zażaleń wiesz gdzie jest.

 

A temat jak przycichnie i kolega Jaroo się zapozna z wypowiedziami, to offtop zostanie wydzielony z tego tematu i usunięty. Tak to działa.

 

Fora regionalne, nie podlegają aż takiemu restrykcyjnemu moderowaniu, jak pozostałe tematyczne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam pytanie - ma ktoś replikę z customsów i może powiedzieć jak się sprzęt spisuje ? I na oko ile te dodatki,które wkładają do broni są warte ? Bo u krakmana podobne repliki chodzą po parędziesiąt złotych mniej ( teraz jeszcze mają promocję ). Dla przykładu MP5A5 od JG można na taiwanie wyrwać za ponad 100 zł mniej. Pytanie teraz czy bebechy,które wkłada customs kosztują więcej niż różnica w cenie ?

Link to post
Share on other sites

Ja mam teraz AKSU Boyi od Customs.pl i jestem zadowolony. Tylko jeszcze za krótko go mam, żeby ocenić wytrzymałość - a te części głównie są po to wkładane, żeby zwiększyć żywotność repliki.

Pogadaj najlepiej na żywo z chłopakami, bo teraz całkiem sporo ludzi sobie kupiło od customsów giwery.

Ja tylko myślę, że lepiej jest kupić w Poznaniu w razie ewentualnego serwisu niż później wysyłać towar z powrotem do Krakowa czy gdzieś indziej.

Link to post
Share on other sites

Wracając do posta Dawidosa na temat repliki zakupionej w Customs.pl podzielę się z kolegą moimi doświadczeniami z repliką AKSU, którą zakupiłem właśnie w sklepie na Placu Kolegiackim.

Replikę mam już jakiś czas i kilkanaście strzelanek przeżyła. Zaraz po zakupie wymieniona została sprężyna na mocniejszą - m120. Jak to wygląda w środku:

- zębatki miałem nieźle zasmarowane i "wypodkładkowane",

- łożyska metalowe zostały starannie osadzone w szkielecie GB,

- zarówno łożyskowanie tłoka jak i prowadnicy było prawidłowo zamontowane i posmarowane.

Teraz jak to strzela? Powiem, że całkiem zacnie, z tym zastrzeżeniem, że wymieniłem gumkę hu. Co warto podkreślić nawet na standardowej lufie nie było źle, aczkolwiek wymieniłem ją na precyzyjną.

Pewnie chciałbyś jeszcze wiedzieć jak jest z awaryjnością sprzętu. Jak na razie broń raz odmówiła posłuszeństwa. Po prostu zablokował się mechanizm - może mocniejszą baterią dałbym radę to przepchnąć, ale nie chciałem ryzykować. Rozłożyłem i złożyłem, a karabinek wrócił do stanu pierwotnego. Tak więc części GB nie uległy żadnemu uszkodzeniu.

Podsumowując napiszę, iż AKSU kupiłem jako moją zapasową replikę, ale zamiast leżeć sobie w futerale stała się moją bronią podstawową, co staje się niezłą rekomendacją dla sklepu.

Edited by milijon44
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...