Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam. otóż podczas ostatniej strzelance padł mi karabin. a raczej chyba coś w gearboxie. mam SCARa od BOYI. Bateria pełna, gdy naciskam spust, słyszę aby że silnik 'rusza' a nic się więcej nie dzieje. na automatycznym i pojedyńczym tak samo. gearbox nie był otwierany. Dysza padła? Mam karabin jeszcze na gwarancji ale chciałbym znać przyczynę

Link to post
Share on other sites

Dołączę się do tematu, mam M4 Cqbr boyi'a ( ma chyba nawet ten sam gb co scar ) i mam dokładnie to samo. Silnik pracuje ok bo go wyjmowałem ale w replice tylko tak właśnie tyka.

 

U mnie wyglądało to tak że na strzelance najpierw się ta batka z zestawu rozładowywała błyskawicznie ( i przy przy próbie strzelania tykało ) a później po pożyczeniu innej broń działała dobrze ( może zasięg spadł ale to tak minimalnie ). Ostatnio zrobiłem własną batke na której emka strzelała ok ale po 12 h od tej 1szej próby ( przez ten czas nic nie robiłem z repliką ) broń zachowywała się jak przy tej batce z zestawu, czyli tylko tykanie.

 

Czy to może przez docisk silnika? Może był za duży i dlatego tak szybko batki padają ?

Edited by Tona
Link to post
Share on other sites

Rozkręcić, kupić łożyska kulkowe, firmową sprężynę główną, dobrze spodkładkować zębatki, przesmarować, ustawić silnik i do tego lepsza batka. Do tego Mofset i po problemie- raczej na stałe.

 

Jeśli chodzi o docisk- gdyby było za mocno- nie chodziło by od początku, albo były by problemy,gdyby się zaś poluzowała na pewno byś to słyszał. Zębatka pracowała by głośniej. Problem może też tkwić w podkładkowaniu zębatki silnikowej. Za dużo podkładek dociska tą zębatkę do zębatki osi silnika. Zębatki powinny mieć mini-mini-minimalny luz.

 

Zacinki w stylu "tyk tyk" często występują w chińskich Ak- wystarczy odkręcić chwyt pistoletowy, odkręcić kosz z silniczkiem, zakręcić silnikiem "na sucho" (Bez kontaktu z resztą GB), wsadzić, skręcić i powinno działać.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...