Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Type 97 vs F2000 vs Tavor TAR


Recommended Posts

Zakładam dosyć nietypowy jak na ten dział temat, którego celem jest jak najdokładniejsze porównanie trzech replik nowoczesnych bezkolbowych konstrukcji (RS Type 97, G&G F2000 vel G2010 oraz ARES Tavor T.A.R. 21) z wyższej półki cenowej. Pomimo pozornego braku związku pomiędzy nimi, doświadczony gracz ASG (bo powiedzmy sobie szczerze, replika za 1500++ pln nie jest dobrym wyborem na pierwszego AEGa) który ceni sobie oryginalność, jakość wykonania, niezawodność, oraz nie przeszkadza mu/lubi jak broń wygląda jakby miała strzelać fioletowo-seledynowym laserem :) prędzej czy później właśnie tymi replikami się zainteresuje.

 

Świadomie pominąłem tutaj repliki L85, zwłaszcza ICS - pomimo bardzo dobrej jakości nie można ich już nazwać rzadko spotykanymi na polach walk ASG. Poza tym o ile o L85 napisano już nie jedno, o tyle wszystkie trzy tytułowe repliki są spotykane raczej okazjonalnie co widać chociażby po marnej aktywności w tematach ich dotyczących (linki podaję poniżej).

 

Zależy mi zwłaszcza, na opinii osób, które mają jeden z modeli i miały okazję przetestować i porównać z innymi. Każda z tych replik bezproblemowo wytrzymuje sprężynę M120, wszystkie wyposażone są w lufy precyzyjne i mechanizmy dobrej jakości więc myślę, że porównanie wytrzymałości i stockowej mocy mija się z celem - chyba, że któryś z elementów GB okaże się szczególnie nietrwały (lub szczególnie trwały). Z głównych zalet i wad poszczególnych modeli które pojawiają się praktycznie na każdym kroku można wymienić:

 

Type 97 Real Sword

+Materiały i wymiary (w tym grubość) identyczne z ostrym odpowiednikiem

+Świetna kultura pracy

+Wymiana sprężyny w 2 minuty

-Problemy z kompatybilnością niektórych magazynków

-Niestandardowy GB

-Cena

 

F2000 G&G

+Możliwość regulacji mocy i łatwy dostęp do HU

+Dobra jakość opcjonalnych przyrządów celowniczych

+Wygodny

-Odpadające stopka kolby

-Brak oryginalnych oznaczeń

 

Tavor TAR ARES

+Jakość materiałów

+Spasowanie i kultura pracy

+Dużo miejsca i łatwy dostęp do baterii

+Ciężki, kompaktowy

-Słabo wyważony

-Bardzo słaba jakość opcjonalnego kolimatora

-Błyszczący przedni chwyt

 

Linki do tematów na WMasg:

Tavor

Type 97

F2000

Link to post
Share on other sites

Najpierw parę sprostowań podanych tu informacji odnośnie Type 97 (posiadam wersję B):

 

Odnośnie magów, jak napisałem dziś w temacie repliki:

Sprawdzone przeze mnie:

- marui low capy

- chiński hi-cap nieznanego pochodzenia

- plastikowy low star'a

- P-mag 120 magpula

 

Wszystkie działają, nie wypadają, niektóre mają trochę luzu, ale nie wpływa to na użytkowanie.

 

Nie wiem czy wadą można nazwać niekompatybilność GB w sytuacji kiedy 130 można wsadzić z miejsca, a M150 po wymianie drobiazgów z GB, które akurat są kompatybilne z częściami innego producenta. Szkielet czy zębatki z dobrej klasy stali (absolutny ewenement na rynku replik ASG, gdzie zębatki robi się z drewna żeby zarobić na częściach do upgrade'u) wydają się praktycznie nie do zdarcia.

Nietypowy GB jest wadą kiedy stanowi wąskie gardło upgrade'u (podobno tak ma Tavor)

 

Nie wiem jednak czy T97 ma lufę precyzyjną. Wręcz nie wydaje mi się i nie wskazywałaby na to celność mojego egzemplarza w stocku. Napisz proszę skąd ta informacja.

 

Aha... i czemu Type jako jedyny ma w wadach cenę?

 

E: Aha, dodam jeszcze rzadką w przypadku ASG wadę (zaletę?): Stal rdzewieje :)

Edited by Augustus
Link to post
Share on other sites
Nie wiem jednak czy T97 ma lufę precyzyjną. Wręcz nie wydaje mi się i nie wskazywałaby na to celność mojego egzemplarza w stocku. Napisz proszę skąd ta informacja.
Z pamięci, z któregoś z zagranicznych sklepów. Faktycznie, teraz nie mogę znaleźć tej informacji, błąd w opisie bądź moje niedpoatrzenie.

 

Aha... i czemu Type jako jedyny ma w wadach cenę?
Ponieważ replika na tym tle się (niestety) wyróżnia - ceny na dziś w WGC: Type 449$, F2000 od 348$, Tavor od 385$. Ponadto są problemy z dostępnością zarówno replik jak i części zamiennych na polskim rynku, przez co może się okazać że przy niesprzyjających okolicznościach trzeba będzie je sprowadzać zza granicy. Drugim powodem jest to, że robiąc to mini-zestawienie opierałem się na racenzjach z internetu, gdzie często zaznaczano tą kwestię.
Link to post
Share on other sites

Weź nie mów za ile kupiłeś,bo mi się przykro robi... = P No, ale takie uroki dolca za 3 zł.

 

Co do magów, to rzeczywiście nie wszystkie działają w 100%, u mnie HI od CA wypada...

 

Mam T97 zwykłego.

 

Nie jestem w stanie się zgodzić co do wysokiej kultury pracy GB w replice, jest głośno i cała się trzęsie, że BB nie jest potrzebny ^^ (oczywiście koloryzuję) ale na pewno nie jest tak wspaniale jak wyczytałeś.

 

Co do materiałów, śmiem powielać plotkę, że z linii produkcyjnej zjeżdżają korpusy T97 na lewo - dla broni ostrej, na prawo - dla RS'a. Nie wiem czy to plotka czy nie, ale jakoś wykonania jest taka, że brzydzę się plastikami innych producentów i nie chce brać ich "full plastik zwany kompozyt" replik do ręki...

 

Precka - fałsz.

 

Sprężyna, przeważnie T97 mają M90? A opcjonalnie 120 (ok. 400fps), prawdą jest, że GB jest tak przystosowany, że spokojnie możesz zmienić sprężynę na 120 i nic się nie posypie.

Edited by Jarmen Kell
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...