Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wiem tyle, że zbrodnią jest robić to na CO2. Szerszy niż w oryginale magazynek :/

 

Może tylko magazynek będzie szerszy a chwyt będzie miał minimalną różnice, ważne że będzie cały stalowy :wink:

 

Może na początku roku będzie coś więcej, no i cena???

 

Dzięki Kiekos

Link to post
Share on other sites

Może tylko magazynek będzie szerszy a chwyt będzie miał minimalną różnice, ważne że będzie cały stalowy :wink:

 

Może na początku roku będzie coś więcej, no i cena???

 

Dzięki Kiekos

Licz na kwoty rzędu ok ~500$ w wzwyż w zależności od wykończenia zewnętrznego powierzchni...

Co do magazynka to będzie pewnie te 5mm szerszy (o tyle różni się szerokość magazynka od kapsuły co2).

Link to post
Share on other sites

Jednak faktycznie zbrodnią jest robić to na CO2... Rozumiem, że jak cały stalowy to musi być CO2, ale 1911 nie idzie w parze z CO2... Grip faktycznie będzie szerszy. Gość powiedział, że "outlook" będzie jak w prawdziwym, ale wszystko w środku inne. Nie ma opcji, żeby nic nie było poszerzone.

 

Więcej info pod koniec roku, cena także, no a w przyszłym roku czekamy na... Deagle'a :D

 

EDIT: Dokładnie pidzejfat :) Te 5mm musi gdzieś być, a nie zrobią ścianki grubości 1mm w gripie!

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Wcale nie musi być CO2 :D. Dało by radę zrobić to na GG bez problemu, tak jak robi sie to teraz.

Tak?

A znasz jakąś klamkę która jest ze stali ?(zamek i szkielet -> bo one wpływają na odrzut + dodatkowo jeszcze części wewnętrzne)

Bo ja nie specjalnie...

Nawet najlepsze konwersje do pistoletów (Prime / Shooters Design) robią zamki/ lufy/ szkielety ze stopów Aluminium np 7075, bo bez przeróbek w zasilaniu, na stalowym zamku replika działałaby po prostu śmiesznie...

Wydajnościowo na pewno replika sobie nie poradzi na GG, prawdopodobnie nawet nie wystrzeliłaby nawet 1 magazynka przy GG.

Dodatkowo dochodzi fakt że w colt'a magazynku jest po prostu mało miejsca na gaz, co dodatkowo utrudnia.

Dex: to że nie lubisz klamek na CO2, i potwierdzam z reguły są nędznej jakości, w tym wypadku się nie sprawdzi...

W tej replice jest podobnie jak z inokatsu M4 systemu WA. Na GG jest kupa i nie wystrzelisz nawet 1 maga, dopiero przy CO2 rozwija skrzydła.

Gdyby GG był wystarczający, to z pewnością konstruktorzy z INO nie utrudnialiby sobie życia na siłę... :icon_biggrin:

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Stalowych klamek wielu nie znam ale na zamku aluminiowym nieraz montuje sie dziwne gadżety (małe koli na ten przykład, są takie mocowane na zamku). Ponadto zamek (razem z flakami, cały zespół ruchomy) w np hi capie WE (gównolit głównie) waży bardzo dużo bo ma grube ścianki. Sądzę że zamek w tym colcie będzie porównywalny lub lżejszy niż gównolitowe zamki w porównywalnych gabarytami klamkach.

 

 

Zrobienie klamki na CO2 nie jest utrudnianiem sobie życia tylko przeciwnie- pójściem na łatwiznę. Dlatego mam to za złe Ino. Mało miejsca na gaz w 1911- to prawda. Ale daną replikę 1911 powinniśmy porównywać z innymi replikami 1911 obecnymi na rynku. Wszystkie mają taki sam magazynek ;].

 

No i na koniec, gdyby istniała jedna jedyna firma która zrobiła by gaziaka w którym nie trzeba (lub już nie ma sensu) niczego wymieniać- kupił bym. Niestety żadna czołowa firma takiego jeszcze nie zrobiła. Więc tym bardziej wydaje mi się, że stalowego 1911 gdyby był na GG można było by dopieścić do pięknego poziomu niezawodności gdzie masa zamka nie była by problemem. A spora masa szkieletu akurat sprzyja niezawodności repliki.

Link to post
Share on other sites

Zrobienie klamki na CO2 nie jest utrudnianiem sobie życia tylko przeciwnie- pójściem na łatwiznę. Dlatego mam to za złe Ino.

Dex z całym szacunkiem ale gadasz jak potłuczony...

Przy WA mówisz mi, że konstrukcja zbyt skomplikowana, a teraz uproszczenie konstrukcji, a przede wszystkim sprawności działania, jest pójściem na łatwiznę? :blink:

Nie ma szansy zrobienia dobrej symulacji, ciężkiego zamka na GG (bo ma za mały stopień rozprężania)

Tu jest ten sam problem co system magna w M4 Inokastu...

 

Dzięki CO2 klamka będzie lepiej kopać (realizm) i lepiej działać zimą.

Czemu nikt nie zrobi magów na CO2, napełnianych tak samo jak te na GG?

Nie da się zrobić grubszych (z lepszych materiałów) ścianek maga?

Oczywiście że da się zrobić, tylko że jest to nie opłacalne...

Miały wyjść takie magazynki do snajperek (Ares'a) ale skończyło się na planach.

Magazynek taki jest wtedy robiony z 1 kawałka na obrabiarkach CNC ze stopu Alu najczęściej 7075, dzięki czemu się nie odkształca pod ciśnieniem ok 800psi.

Cena cena cena, głównie dlatego nie ma tego typu magazynków (koszta produkcji i pracochłonność, przewyższają znacznie normalne konstrukcje)

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
Nie ma szansy zrobienia dobrej symulacji, ciężkiego zamka na GG
Ech... Owszem, jest.

 

Przy WA mówisz mi, że konstrukcja zbyt skomplikowana, a teraz uproszczenie konstrukcji, a przede wszystkim sprawności działania, jest pójściem na łatwiznę?

Bo WA jest przekombinowane, bezsensowne zmiany zasady działania które nie przynosi żadnej konkretnej korzyści w działaniu. Jest pójściem na łatwiznę bo olali realizm (szerokość) z tego powodu, że nie potrafili zrobić tej klamki aby działała na GG. A zapewniam Cię, że da się to zrobić na GG aby działało niezawodnie w takim stopniu jak TM.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To ci wytłumaczę dlaczego pęka -jeśli wymienisz sprężynę kurka i sprężynę powrotną na 150% silniejszą

Plus zawór magazynka co2 co podaje więcej sprężonego dwutlenku i lufę wewnętrzna na 6.01 PDI to aluminium nie wytrzymuje takich przeciążeń na dłuższa metę!

Wiedz jeśli ten Colt 1911 A1 jest wykonany z stali wtedy tuning jest opłacalny i bardzo cieszy.

Ale wydaje mi się ze Inokatsu musiało już dostosować sprężyny i zawory, aby ten stalowy Colt działał poprawnie na Co2!

Wtedy zostaje tylko wymiana lufy wewnętrznej na 6.01mm PDI.

Link to post
Share on other sites

O czym Ty piszesz? Zawór hi-flow do magazynka CO2? Nie istnieje. U siebie mam na GG zawór Hi-flo i całą masę części, włącznie ze sprężynami wymienionymi i nic nie pęka. Nie spotkałem się też z pękaniem zamków a replikach na CO2. WE to kiepski przykład akurat- jakość tworzywa z którego jest odlany zamek to normalnie kosmiczna technologia... Więc owszem, gównolit może pęknąć w odpowiednich warunkach (choć osobiście nie spotkałem). Ale jeśli zmusisz mój plastikowy zamek od Hi capy lub ten który mam akurat zamontowany- aluminiowy do pęknięcia to masz u mnie browar :D

Link to post
Share on other sites

Standardowy zawór Hi Flow w magazynkach Co2 jest z mosiadzu !

A ja dorabiam zawory stalowe firmy KM, dostępne na Red Wolfie.

Dokładnie nie ma zaworów do Co2 bo je trzeba dorobić- dopasować! .

Tak samo dorabiam nie pasujące do wszystkich pistoletów lufy PDI pod konkretny model .

Dexterkrak ja tuningowałem wiele replik GG -Co2, wiedz wiem co pisze i idioty ze mnie nie rób.

Tylko kto kupi Colta Inokastu jak będzie kosztował 500$ plus części do tuningu .

Edited by edek01
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na obrazku pierwszym

pc016145.jpg

mam wrażenie, że magazynek u dołu to 9PARA a na nim leży 11.43, więc tak jak było pisane wyżej, różnica chwytu może być minimalna i osoba która nigdy nie trzymała w ręku oryginału, nawet nie zajarzy czy jest jakiś problem, a ta która trzymała może nawet tego nie poczuć.

No na pewno widać, że nie będzie to replika dla małych delikatnych rączek 16-latka :wink:

Link to post
Share on other sites

Czemu niby nie dla delikatnych rączek 16 latka? :zastanawia: :zastanawia:

 

Nie wiem czy trzymałeś oryginalnego Colta w rękach (to nie jest, żadne halo teraz jest tyle sklepów z bronią, prywatnych strzelnic, że można to zrobić) ale do rzeczy, to duży i ciężki pistolet a ta replika będzie bardzo zbliżona do oryginału i w małych dłoniach, użytkownik może mieć problem z np. zwolnieniem magazynka, prawidłowym uchwytem repliki itd

 

Bez urazy jak ktoś to sobie wziął do siebie, są różne dłonie 16-latków i nie tylko. Widziałem dorosłych facetów, którzy mieli problemy z prawidłowym trzymaniem pistoletu CZ 85 ze względu na duży chwyt tej broni.

Stąd taka moja luźna myśl.

 

Co do amunicji, może rzeczywiście troszeczke mnie poniosło, może chciałem zobaczyć coś takiego na zdjęciu :wink:

Dla porównania wkleje

cartridge_1_500.jpg

Link to post
Share on other sites

Beduin, ale replika 1911 firmy

Inokatsu ma taki sam kształt i wielkość jak replika 1911 firmy na przykład TM, WE czy też KJW więc nie rozumiem czemu ten colt miał by być za duży dla szesnastolatka skoro przeciętny szesnastolatek potrafi złapać 1911 innej firmy. Nie zapominaj, że to nie jest ostra. Tu nie ma odrzutu. Jestem osobą o wyjątkowo małych dłoniach i z obsługą żadnego colta 1911 problemów nie mam. Ostrego trzymałem. Nie do końca 1911 tylko jego klon któregoś producenta. Ani to szczególnie ciężkie ani duże. Ot, przeciętny pełnowymiarowy pistolet na stalowym szkielecie a nie współczesny subcompact na polimerowym :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...