Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[krawiec] BOMBEL86 (dawniej: bombelsars)


Recommended Posts

Witam, ostatnio skontaktował się ze mną Użytkownik BOMBELSARS i przedstawił mi bardzo ciekawą ofertę, więc zastanawiam się mocno nad wyborem jego produktów. W opcji szukaj znalazłem taki wątek ,ale na starym forum i dzisiaj nie da się go przeczytać. Jakie są wasze opinie na temat tego producenta? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szpej uszyty dobrze czy trwale zobaczymy w praktyce ale wydaje się solidny Pas i szelki wyglądają bardzo dobrze, szwy zakamuflowane taśmami starannie wykonane. Ładownica z zewnątrz tez wygląda fajnie w środku troszeczkę mniej estetycznie ale mała powierzchnia wiec pewnie trudno było operować maszyna i nie ma się czym przejmować najważniejsze ze funkcjonalne. Jak w tej cenie jet to produkt godny polecenia i jestem zadowolony z zakupu. Według mnie porównując z Miwo nie odbiega zbytnio jakością wykonania.

Link to post
Share on other sites

Mam plecak Camelback BMF, mam belt kit,ladownice,buttpack Miwo L, ladownice flyye, i plecak robiony na zamowienie przez Night Fox-a. Wiec porownanie mam. Inni krawcy jak kthullu,orkan i ich pierwsze produkcje tez nie byly wysokich lotow. Ale z czasem sie wyrobili tak samo jak Bombel. Dla ciebie arafat jak cos nie jest kontraktowe(koszerne) lub nie kusztuje kilka stow 100$ to jest do bani. Ja wiem ze sprzet Bombla nie rozsypie sie jak niektore markowe polskie produkty.

 

 

http://s206.photobucket.com/albums/bb264/Bombel-/

Edited by xxNDxx
Link to post
Share on other sites

Co lepszego masz na myśli ?? (wszystko co lepsze wiąże się z ceną a w tych cenach jakie oferuje Bombel myślę ze to dobry wybór szczególnie ze oporządzenie w wz.93 jest dość drogie w porównaniu z innymi kamuflażami ) miałem rożne oporządzenia kontaktowe w większości ale ceny też są tu inne

Edited by adrian0403
Link to post
Share on other sites

Na czym polega "testowanie" sprzętu przez Arafata? O ile wiem on sobie tylko robi w tym fotki. Nie widziałem specjalnych śladów zużycia na rzeczach które potem sprzedawał.

 

Widziałem jakieś tam rzeczy szyte przez owego Bombla z rok temu i to co widziałem nie było złe - nie był to CROM (prywatnie uważam za najlepiej szyjącą firmę w kraju i w większości przypadków poza granicami też, a myślę że porównanie mam spore), ale powiedzmy że prezentowało to średni poziom zbliżony go innych custommakerów. Prawie wszyscy się z czasem wyrabiają...

Link to post
Share on other sites

Teraz dopiero zdałem sobie sprawę, że nie ma na forum zbyt wielu informacji o osobach lub małych firmach, które szyją sprzęt na zamówienie. Gdzieś tam się czasem przewali czyjaś ksywka w środowisku, ale konkretów i porównań z większymi producentami trudno uświadczyć.

A szkoda, chętnie poznałbym opinie o tego typu produktach, choćby te szczątkowe, kończące się na wizualnym porównaniu i organoleptycznej ocenie materiału oraz szycia bez katowania samego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Na kupowaniu, fotografowaniu i sprzedawaniu jak już mu się znudzi :icon_biggrin:

Co nie zmienia faktu, że ogarniam jak coś jest uszyte, z czego jest uszyte i jakie sprawia wrażenie pod względem trwałości (a tu naprawdę nie trzeba miesiącami testować)...

 

Nie widziałem specjalnych śladów zużycia na rzeczach które potem sprzedawał.

 

Na zdjęciach, czy na żywo - bo jakby nie było, to raczej jest różnica...

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu, że ogarniam jak coś jest uszyte, z czego jest uszyte i jakie sprawia wrażenie pod względem trwałości (a tu naprawdę nie trzeba miesiącami testować)...

Tylko że "sprawianie wrażenia pod względem trwałości" może się mieć nijak do rzeczywistości. Bo nuż przez tydzień robienia zdjęć nic się nie rozpadło, ale kto wie może po pół roku intensywnego użytkowania coś co sprawiało pozytywne wrażenie nadawałby się do wyrzucenia.

Link to post
Share on other sites

Też dodam swoje trzy grosze, z racji, że korzystam z "usług" Bombla. Mam już sporo gratów od niego, mam też porównanie do MIWO czy innych firm (a także krawców- mam chest'a i ładownice wykonane przez Qbona). Nie wiem jak było kiedyś, ale teraz mogę polecić z ręką na sercu Bombla, wszystko wykonane bardzo dobrze, jak chłopaki w ekipie zobaczyli to nie bardzo chcieli wierzyć, że to nie od "renomowanej firmy".

Jest też jeszcze jedna sprawa- czy do ASG na prawdę potrzeba nam super wytrzymałego sprzeju za cenę kilku zer po przecinku? Oczywiście nie popadajmy z skrajności w skrajność (idąc w ACMy). Uważam, że sprzęt od takich ludzi jak Bombel, Qbon, czy inni taktyczni szwacze w zupełności starczy do rozgrywek AS.

Link to post
Share on other sites

http://s206.photobucket.com/albums/bb264/Bombel-/?action=view&current=DSCN3877.jpg

 

Na początek powiem, że Bombla mogę polecić z czystym sumieniem. Bardzo dobry kontakt, był przychylny na moje wariacje. Zrobił szybko, szybko wysłał. Miałem oporządzenie od Miwo P, dr. Mervina, Kthula. Jakość miwo p była odrobinę lepsza od Bombla, Praktycznie to samo. Co do dr. Mervina, Bombel wypada o niebo lepiej od niego. Kthulu/PSTG wiadomo...

Oporządzenie w Cordurze wz93 wydaje mi się trochę za jasne. Wszystko jest solidnie wykonane. Miałem chesta od Bombla z 2-3 lata temu, w tedy było to naprawdę liche. Jestem zadowolony. Gdy znowu coś będę potrzebował biorę od Bombla.

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/107198-torby-na-ramie/page__view__findpost__p__1432939

Ładownica z radiem niewiadomego pochodzenia, a pistoletowa w Rg jest od PSTG, reszta bombla.

 

 

0004035.th.jpg0004041.th.jpg

 

Pas i szelki od Bombela

 

Od słabszej ręki:

1. "Shingle" na jeden magazynek MP5. (Bombel nie widać)

2. na "shinglu" ładownica na krótki magazynek MP5. (PSTG)

3. Ładownica CQB na trzy magazynki MP5. (Miwo p)

4. Apteczka z allegro.

5. Kieszeń na zestaw surwiwalowy. (na chlebaku) (Bombel)

6. Worek na zrzut. (na chlebaku) (Bombel)

7. Chlebak. (dr. Mervin)

8. Ładownica pistoletowa z ładowarką do magazynków. (na chlebaku) (Bombel)

9. Nóż. (na chlebaku)

10. Manierka z allegro.

11. Małe cargo. (Bombel)

12. Kieszeń z radiem.

Edited by bd_siwek
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Od Bombla mam chesta zbliżonego do RACK'a, tyrany od 1,5 roku i ani śladu zużycia, latających nici, palsy przyszyte równo i trwale. Mam jeszcze cargo dość duże i też niczego nie mogę zarzucić, zamek chodzi ładnie, nic się nie spruło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...