Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Elcan + szybkie celowanie.


Recommended Posts

Hmm, a skąd wiesz, że to jest OK?

No powiedz, bo chyba nie z autopsji Grzechotniku.. :cool:

 

Pozdrawiamm

Lambert

 

P.S.

Wiara z poza wlkp nie wie, że Ciebie nikt nie widział na żadnej strzelance.

I to właśnie Ty "drzesz łacha" z problemów innych.

No chyba, że po obejrzeniu obrazków i mpgów uważasz się za eksperta...

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Ja bym doradzał autorowi topicku rezygnację z kopii Elcana.

Jest mizerna, przede wszystki pod względem optyki.

Po drugie, swoimi wymiarami ( gumowa obudowa ) utrudnia szybkie celowanie po lufie.

Miałem kiedyś Guardera i moim zdaniem, każdy chiński Acog jest lepszy - dodatkowo, można je rozbudować o rożne gadgety.

 

Co do dodatkowych mikro-kolimatorów na replikach z celownikami optycznymi;

Nie jestem entuzjastą tego rozwiązania w AS.

O ile w ostrej broni uzasadnienie jest oczywiste ( różne cele, różne sposoby wykorzystania ) to już w naszych realiach mniej lub wcale.

Kiedyś zmontowałem coś podobnego do tego SPRa z Twojego linka, miałem jednak dwie wątpliwości:

- replika z optyką jest zbyt silna do strzelań na małych dystansach ( a po to zakładamy mikro-koli )

- "choinka" którą budujemy na replice mnie osobiście przeszkadzała

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Ale czy przypadkiem obrót repliki o niewielki nawet kąt nie wpływa negatywnie na tor lotu kulki 6mm?

 

Ja przyłączam się do chóru wołającego o pozbycie się ELCANA i inwestycję w ACOGa, np. repliki TA01NSN z mechanicznymi przyrządami celowniczymi ( http://www.ebairsoft.com/ta01nsn-4x32-ta51-matte-scope-p-1101.html ) - chyba jednak o wiele pewniejszymi aniżeli "chiński" docter na ACOGu

Link to post
Share on other sites

Ale czy przypadkiem obrót repliki o niewielki nawet kąt nie wpływa negatywnie na tor lotu kulki 6mm?

Oczywiście, będzie miało - a dokładnie kulki będą skręcać.

Ten sposób ( półobrót względem osi podłóżnej ) często wykorzystuje się do ostrzelania celu kryjącego się za przeszkodami np. drzewami, narożnikami muru itp.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

No właśnie, a nie o rażeniu celów za przeszkodami tu mówimy, dlatego idea tych skośnych kolimatorów rozbija się trochę o realia ASG. Bo jeżeli przy celowaniu ze skośnie zamontowanego koli, kolega miałby brać kolejną poprawkę na tor lotu kulki, w sytuacji gdy chodzi właśnie o dynamiczne celowania, uzyskałby przysłowiową zamianę stryjka siekierki na kijka :zastanawia: .

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Poza tym jeśli koli na ukośnym montażu ma służyć do awaryjnego strzelania na mniejszy dystans np 20m to można wyregulować koli i łuk po którym leci kulka nadal umożliwi trafianie celów do 25m na przykład. Dopiero potem zejście zlinii celowania będzie tak znaczne że minie się z celem. Wartości liczbowe podane przykładowo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

"System HU robi swoje..."

Widzicie problemy tam, gdzie ich nie ma - przy okazji pewnie w życiu, co niektórzy, nie korzystając w ASG z rozwiązań przedstawionych w tym temacie.

Niestety kopii montażu Larue LT-724 do Aimpointa T-1 ze zdjęć nikt jeszcze nie wykonał.

 

Ja korzystam z czegoś zbliżonego - Micro T-1 G&P na kopii montażu Daniel Defense 1 O'Clock Offset.

 

Oryginał: DD Offset Mount

 

Moja SPR Mod0 z lunetą M3 i powyższym rozwiązaniem.

900fbc121139464.jpg d4f09b121139471.jpg

717c60121139478.jpg b31331121139482.jpg

 

Sprawdza się DOSKONALE - karabin ma 540 fps i nie używam tego regulaminowo poniżej 35-40 m, kiedy luneta przy powiększeniu 4x nie pozwala wygodnie celować.

Przy tej mocy kulka 0,3 skręca dopiero na 50-60 metrze. Kwestia regulacji HU. Podejrzewam, że z Elcanem to połączenie też się sprawdzi. Montaż jest dostępny na AirsoftGlobal, hasło 'offset'.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...