Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja na początku mojej przygody z ASG biegałem w zwykłych zimowych butach z CCC typu trapery. Było w nich ciepło, wygodnie i były "elastyczne". Teraz używam Magnumów Classic. Też są dosyć ciepłe jednak z wygodą jest trochę gorzej bo są to sztywne skórzane buty, trzeba je porządnie rozchodzić, dlatego na początku bardzo obcierały mi pięty.

 

Jak zdecydujesz się na buty typu polskie desanty, magnumy itd. to licz się, że na początku ciężko będzie Ci w nich chodzić, jednak na dłuższą metę będziesz z nich zadowolony. Wytrzymałość butów taktycznych/wojskowych jest większa niż zwykłych np. z CCC. Magnumy mam rok i nie widać różnicy a zwykłe trapery rozpadły się po 3 miesiącach, jednak uważam, że jeśli masz już zwykłe trapery to na początek możesz w nich chodzić, jak uzbierasz trochę pieniędzy to wtedy bierz buty taktyczne.

Link to post
Share on other sites

Bo w CCC to się kupuje buty najwyżej na Gubałówkę...

Moje trapery z Decathlonu trzymają już któryś rok męczenia w górach i na strzelankach. Trzymają, nie nasiąkają zbytnio, jak się opracuje system wiązania, to nawet wygodne są :wink: No i mniej je widać w lesie/na łące niż jakieś czarne 'taktyczne' obuwie.

 

W traperach można śmiało biegać, ale radzę unikać butów nie usztywniających kostki i z cienką podeszwą - nie chcę wiedzieć, co by było z moją stopą, gdybym na tamten gwóźdź nadepnął w adidaskach (ze 3 cm żelastwa ustawionego pionowo w górę - przez 10 minut myślałem, że mi kamień wpadł do buta :teeth: )

Link to post
Share on other sites

Ja korzystam ze zwykłych trekingów i jestem zadowolony. Jak dla mnie ważne jest to, żeby podeszwa była na tyle gruba, żeby nie czuło się pod nią każdej szyszki, żeby nie były za jasne, i żeby przede wszystkim były wygodne. Wyłącznie od ciebie zależy jakich butów będziesz używał. Jeśli dobrze ci się gra w tych, które masz to graj w tych, które masz.

Link to post
Share on other sites

Również polecam buty BW posiadam model 2000 i poza sporymi obtarciami na początku (wiadomo buty trzeba rozchodzić) teraz spisują się świetnie. Poza strzelankami używam je też na codzień.

 

Kupiłem tutaj http://armyworld.pl/product-pol-8-Buty-BW-Taktyczne-Bundeswehr-Model-2000.html

 

Jeśli razi się fakt że to używki dostępne są też nowe ale rzecz jasna za znacznie wyższą cenne.

 

Dodam na marginesie że sklep ten przysłał mi dwa buty w rożnym stanie (jeden bardziej "zużyty" od drugiego) trzeba mieć to na uwadze i najlepiej poprosić o to by postarali się przysłać oba buty w podobnym stanie.

Link to post
Share on other sites

Używam butów BW Model 2000 i są bardzo dobre (jak dla mnie). Niektorzy narzekają, że są ciężkie (1,1 kg jeden), ale ja biegałem w nich dzisiaj cały dzień i nic mi się nie stało. Fakt na początku mnie obcierały, ale już jest ok (pozatym są trochę za duże). podaj rozmier stopy w mm (długość i szerokość) a może będę mieć dla ciebie. Nowe. Dokładnie takie jak w wojsku. Z certyfikatami i innymi pierdółkami. Cena 289 złociszy. Jak jesteś zainteresowany to pisz na Priva.

Link to post
Share on other sites

Również polecam BW, szczególnie po doświadczeniach z desantami-tych butów już nigdy nie założę. A o butach bundeswehry mogę mówić wyłącznie w superlatywach, najwiekszymi ich zaletami są cena oraz wygoda. Jest też jedna wada-po ponad roku intensywnego użytkowania rozpada się podeszwa, tak jak było to w moim przypadku.

Link to post
Share on other sites

Ja śmigam w butach "Protektor GROM (742)" już ok 3 miesięcy i muszę powiedzieć, że jestem z nich bardzo zadowolony.

Zalety:

- wygodne

- lekkie

- ciepłe

- noga się nie poci w nich (przynajmniej jesienią)

- cena (na allegro to koszt ok 150zł)

- wytrzymałe (jak na razie)

Wady:

- miękkie w kostce

 

POLECAM :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...