Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE-4168 (HK416)


Recommended Posts

No tak, wszystko fajnie, pięknie, ale replika WE na pełnym wypasie w Ra-tech kosztuje 530$ co daje nam w przeliczeniu trochę ponad 1500zł. Nawet po doliczeniu przesyłki wyszłoby taniej.

 

Tak czy inaczej dzięki za linka ;]

 

 

Replika z "linka" to Umarex czyli platforma VFC.

Przy okazji: $530 + cło i vat + wysyłka wyjdzie ponad 2200pln. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Ponieważ przymierzam się do przejścia na gbb zastanawiam się nad tą repliką hk. która to jest wersja ? Czytając tematy o gbb już się pogubiłem w różnicach.

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-4168_hard_kick_gas_blowback_type-1887.html

 

Czy tu tak samo jak w m4 występują problemy z hop up? Jest to wersja niby wzmocniona do co2 , coś na starcie by trzeba wymienić ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hopek będzie pewnie tak samo żenujący jak w M4. 0.25 leci po 30 m prawie pionowo w górę, jak jest 20* i hopek skręcony na 0. Bo jak jest tak jak dzisiaj, że trzeba ręcznie przeładowywać, to 0.23 może leciałyby normalnie, bo 0.28 spadały. Tak, czy owak hop up jest bardzo denerwujący. Poza tym poniżej 15* masz w zasadzie sprężynę (po strzale trzeba ręcznie przeładować).

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Kurcze to nieciekawie bo się powiem lekko napaliłem na gaziaka ale jak jest tak jak mówisz to sobie daruje bo myślałem ze przy ok 5 stopniach w górę już sobie postrzelam no nawet na singlu ale że będzie działać na gg a co dopiero na co2

Link to post
Share on other sites

CO2 lepiej sobie radzi w chłodzie. Jak będzie open bolt do emki, to pewnie hopek też będzie lepszy, tak jak działanie w niskich temperaturach. W każdym razie są gaziaki, które radzą sobie dużo lepiej z zimnem niż WE. Niestety dzisiaj potwierdziło się, że przy 10 stopniach z emki sobie nie postrzelam ;/

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Hej.

Temat trochę upadł, a ja zamierzam zakupić jakiegoś porządnego gaziaka.

I otóż moje pytanka:

1. Słyszałem iz M4 i 416 od WE są bardzo awaryjne. Jak wypadają na tle 416 od VFC.

2. Zastanawiam się też nad SCAR-em od WE, który jeżeli dobrze czytam z open boltem lepiej radzi sobie w niskich temperaturach. Czy to prawda? I czy da się jakoś używać tego HK416 w niskich temperaturach?

3. Czy warto inwestować w repliki z częściami Ra-Tech, czy są zauważalne różnice od stokowych w czasie używania / żywotności części?

4. Jaka jest różnica pomiędzy CO2 i GG?

5. I najważniejsze, cobyście polecili z replik gazowych dla żółtodzioba w temacie gaziaków? Zastanawiam się nad 416 i SCAR-em, może jest coś jeszcze fajnego??

Edited by Grim_Warrior
Link to post
Share on other sites

1 Awaryjne są tylko closse bolty które bez sensu jest teraz kupować.

2 Ogólnie Open bolty lepiej sobie radzą przy niskich temperaturach,ale nie wydaje mi się żeby Scar był jakoś lepszy pod tym wzglądem od Hk416 OB.Scar ma jeszcze jeden dość duży problem a mianowicie pękający zawias kolby.

3 Do replik closse bolt kompletnie nie opłaca się wstawić części Ra-tech bo co byś z tym nie robił to i tak Hop-up dobija użytkownika,zaś to open bolt nie ma jakoś dużo części :npas,lufa,gumka,zespół spustowy.

4 Co2 jest lepsze przy niskich temperaturach i replika lepiej "kopie",ale niestety Co2 jest droższe w użytkowaniu.

5 Ja bym polecił G36 WE (G39) najmocniej "kopie z całej rodziny WE" i konstrukcja magazynka pozwala na strzelanie nawet przy ujemnych temperaturach (strawdzone na własnej skórze).

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Czyli jeżeli dobrze rozumiem to M4 i HK 416 WE mają te same magi (open bolt oczywiście)?

 

Zastanawiam się nad kupnem HK 416 wersja na Co2 i mam pewien dylemat nad wzięciem:

1. zwykłą wersje Open Bolt http://www.specshop....CO2_-_Open_Bolt

2. Czy liepiej

a) dopłacić i mieć wersje z polskiego sklepu z dodatkami z Ra-Tech'a np. Capri http://www.asg.com.p...m_WE,p,4005.php

LUB

b) zamówić od razu wersje (najbardziej wypasioną?) bezpośrednio z Ra-Tech'a http://en.ratech.com...ries&Itemid=139

 

Którą z podanych opcji byście Panowie najbardziej polecali?

 

Jak ktoś miał styczność z lufami precyzyjnymi w HK 416 to może napisać jaki wtedy replika ma zasięg?

Oraz jak się sprawuje po dłuższym użytkowaniu i czy nie ma żadnych z problemów technicznych?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...

Hej. Akurat wczoraj zakładałem temat o AK ale znalazłem takie coś http://allegro.pl/we...4997969982.html

 

Poczytałem ten temat i jeszcze kilka innych na tym forum. Opinie raczej były dobre. Trochę gubię się w oznaczeniach replik ASG. Jedni używają jakiegoś dziwnego slangu, sklepy podają numery modeli, a na stronie producenta to już w ogóle sajgon...

 

Proszę mi powiedzieć czy to dobra okazja, nigdy nie miałem gaziaka a i w ogóle to jestem zielony ale podoba mnie się ta sztuka :icon_smile:

 

EDIT:

Czy to z allegro to to samo co tutaj?

http://www.weairsoft.com/guns/gas-blowback-guns/rifles/we-r-m006-b-we888-bk.html?___store=eu&___from_store=default

Edited by 5iwy3551
Link to post
Share on other sites

Okazja ino brać od razu.

 

Nikt Ci nie powie, bo to zależy od stanu faktycznego a po ilości postów śmiem twierdzić, że nie masz zielonego pojęcia o replikach gazowych więc kupuj i ślij do Dexa jak coś się spieprzy w 1 miesiąc po zakupie bo to WE.

Masz wielki temat o m4 i hk416 więc czytaj

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...