Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zarabanie nieletnich


Recommended Posts

[...]

A może stypendia?? U mnie w mieście 5 uczniów dostaje 300zł na miesiąc. Zarobek nie do pogardzenia.

 

postaram się, ale w tym roku muszę przebić ok. 15-osobowe grono rywali, więc łatwo nie będzie, z zachowaniem nie jest źle, ale na stypendium chyba trzeba mieć wzorowe

Link to post
Share on other sites

Do zarabiania trzeba mieć łeb. Tata zawsze mi powtarzał, że trzeba umieć zarabiać głową (nie dosłownie :P ) a nie łopatą. Ja w wieku 16 lat skupowałem od kumpli gdy na PSX (play station 1) po 4zł bo i tak by je wywalili, w końcu kto jeszcze gra na plejce jedynce ;), kupiłem ich w sumie około 25, potem sprzedawałem je po średnio 15zł za sztukę a nie które nawet dużo więcej. Udało mi się sprzedać final fantasy za 80 zł, bo okazało się, że płyta jak nówka. Tak więc zainwestowałem 100zł a wróciło się około 400zł. Zajęło mi to mniej więcej miesiąc. Jeśli jest się kreatywnym i umie się zauważyć pewne sytuacje to można dużo i szybko zarobić.

Link to post
Share on other sites

Też sprzedałem final fantasy za tyle gdzieś i inne gierki na ps1. :cool:

Co do tematu. Pochodź po alles firmach w mieście i na pewno się coś znajdzie. Ja tak obszedłem moje nie za duże miasto i znalazłem pracę na wakacje. Teraz się akurat tak złożyło ,że mogę tam pracować kiedy tylko mam wolne np. piątek po szkole czy inne wolne dni :) Mówię, przejdź po WSZYSTKICH firmach rożnego typu ,a jeżeli się nie uda to przecież krzywdy Ci nie zrobią nie? :)

Link to post
Share on other sites

Offtopujesz i nie jesteś zabawny.

 

Zarabiac można różnie - ja np. dogadałem się z moją mamą pracującą w szkole a ta z dyrekcją czy kimśtam i robiłem gazetkę szkolną :P to znaczy wklejałem w łordzie tekst i zdjęcia ale coś było - 20zł za numer, co prawda miesięcznik to był ale zawsze coś ;) pomysłów jest wiele tylko trzeba szukac. (i czasem odmówic sobie pizzy, kina czy biletu na mecz/koncert).

Link to post
Share on other sites

jak odśnieżysz mi teraz auto to dam Ci 20 zł .... Kombinuj. Pochodz po różnych firmach itp itd. Możesz nawet po domach popróbować i popytać czy nie odśnieżyć np auta bo zbierasz pieniążki na coś. Kurcze pomyśl. Ja w wieku 16 lat roznosiłem ulotki (5zł za godz) i w wakacje wypożyczałem leżaki na plaży(ok 30-40 zł za 8 godz - powiem tyle... udało mi się jednego dnia już bez dniówki zarobić 140 zł :) ) - może i nudna to była praca ale poznało się kilka fajnych dziewczyn a i czasem nie było wcale tak nudno :) Nikt za darmo Ci pieniędzy nie da. Taka przykra prawda

 

Pozdrawiam

Camus

Link to post
Share on other sites

Hmm, jesteś z Gniezna. Proponuję się rozejrzeć, bo w okolicy jest sporo sadów. Akurat na obrzeżach mojej miejscowości jest ich mnóstwo i we wakacje bardzo łatwo można dorobić. Często na mieście lub w witrynach sklepowych można znaleźć porozwieszane ogłoszenia o przyjęciu do pracy przy zrywaniu. W wieku 15-16 lat nie będziesz miał najmniejszych problemów ze znalezieniem takiej pracy dorywczej. Już od początku czerwca można iść na czereśnie. Normalna płaca wynosi 1zł za 1kg czereśni, więc normalnie dziennie zerwiesz z 50kg, czyli średnio masz po bańce co 2 dni.

 

Zresztą z Gniezna do Pyzdr daleko nie masz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...