Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax B6 jak naładować Lipo i Nimh ?


Recommended Posts

Witam dziś przyszła do mnie paczka z karabinem cm048m, ładowarką ( imax b6) , baterią Lipo GE power 7,4 2200Mah 20C.Chciałbym to naładować.Szukałem instrukcji po polsku ale nie znalazłem , a tłumaczenie instrukcji ang do telsalatora to (szkoda gadać), poprostu pisze ten temat bo nie chce walnąć jakiegoś błędu bo niemało mnie to wszystko kosztowało .

Zatem, jak podłączyć tego lipola ?Ma on taką wtyczke 3 pinową, podłączyć tylko ją do ładowarki ? W bateri mam wtyczke małą Tamiya (czy jakoś tak) ale w ładowarce nie widze żadnej przejściówki tą właśnie końcówkę, czy jak bym odciął z chinśkiej ładowarki końcówke (potrzebne do ładowania NImH -mam 9.6v 1200mah w takich dwóch oddzielnych paluszkach) i podpiął ją do jakiejś przejściówki z zestawu było by to dobre rozwiązanie ?

Opisze mi ktoś po polsku jak mam to podlączyć i dać do ładowania ?

Prosze o wyrozumiałość , nie chcę nic schrzanić , proszę by wypowiadały się osoby tylko pewne swej wypowiedzi .

Mam nadzieję że pomożecie, z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czy jak bym odciął z chinśkiej ładowarki końcówke [...] i podpiął ją do jakiejś przejściówki z zestawu było by to dobre rozwiązanie ?

będzie działać obyś tylko nie pomylił biegunów. Dobrym rozwiązaniem było by wywalenie tamiy i zastosowanie deansow.

 

 

polska instrukcja z accucella. Menu ma takie samo jak imax więc wszystkie schematy będą takie same. Zawiera też podstawowe informacje o obsługiwanych ogniwach. Po przeczytaniu tego pdfa, osoba o przeciętnym ilorazie inteligencji powinna bez problemu poradzić sobie z obsługą ładowarki i posiadanych akumulatorów.

Link to post
Share on other sites

Sory za post pod postem (nie mogłem edytować) ale mam pytanie. W ładowarce jest funkcja STORAGE czyli przechowywanie i ładowarka doładuje albo rozładuje pakiet do określonego napięcia i tu pytanie - Stanie się coś jeśli przez dłuższy czas będę przechowywał NAŁADOWANY do pełna pakiet (chodzi mi o LiPo) ?

Edited by kamil_17
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Lipol naładowany reakcja na spust?- dla mnie miodzio na stocku cm048m :D

Obeszło się bez żadnych problemów .

A teraz co do batek to jaką mocą najlepiej ładować Lipola ? Ja naładowałem go 1A

A teraz pytanie co do NImH jaką mocą ją ładować ? a jaką rozładowywać ?Chodzi mi oto by było w miarę szybko ale żeby nie ucierpiał na tym pakiet.

Link to post
Share on other sites

Co do Nimh w instrukcji sie nie doczytałem, było napisane jedynie by wprowadzić w odpowiednie miejsca dane bateri natężenie ładowania i rozładowania i tak tez zrobiłem, napięcie z 9,6 v zaczeło rosnąć do 11 więc odłączylem bo nie chcialem nic popsuć.

Do ile V mozna ładować i rozładowywać ogniwo Nimh?

Link to post
Share on other sites

Czy tak ciężko jest poczytać forum tyle razy było pisane.Kolega Xel20 Ci napisał gdzie masz odp. na swoje pytanie a Ty dalej męczysz. .

 

NiCd i NiMH bezpiecznie rozładowanie do 0.9V na ogniwo ładujemy do max 1,5V na ogniwo. Lipo rozład. do 3,0V na ogniow ładowanie max 4,25 V na ogniwo. Czym wiekszy prad ładowania tym ładowarka pokazuje większe napięcie przy ładowaniu .Jak masz zużyty pakiet Ni.. to napięcie szybko rośnie przy małej ilości wbitych mAh. Dlatego jak nie ma pośpiechu to lepiej dłużej ładować tj. prądem 0,3A. w imaxe ładowarka sama kończy proces ładowania .

Najlepiej ustawiaj program manualny bo w auto lubi ładować prądem ze 2A pakiet o pojemności 1500 mAh a to nie zdrowe jest dla pakietu.

 

Lipo bezpiecznie ładuj prądem 1C (a ile to jest 1C w porównaniu do A?) 1C uzależnione jest od pojemności pakietu jak masz pojemność 1600mAh to śmiało możesz ładować prądem 1.6A lub mniejszym.

 

 

Ot i cała filozofia napisałem to abyś miał wiedzę na święta i nie zjarał choinki jak bedziesz ładował pakiety :blush:

 

 

 

Wesołych.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałeś- należy uformować pakiet czynność powtórz x3 pozostawiając naładowany.

 

Czyli ładuję, rozładowuję, ładuję, rozładowuję, ładuję, rozładowuję i znowu ładuję? (i to tak wszystko za jednym razem czy mogą być przerwy np. 1 dniowe?)

Edited by yeti_pk
Link to post
Share on other sites

Możesz z przerwami ale nie przerywaj w trakcje procesu ładowania/rozładowania. Przed koleją zmiana/przerwą zostaw pakiet naładowany.

 

Jeszcze jedno pytanie, pierwsze co mam zrobić to naładować czy rozładować? Batka była chyba od razu naładowana jak mi ją przysłali, bo parę razy już strzelałem.

Edited by yeti_pk
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, pierwsze co mam zrobić to naładować czy rozładować? Batka była chyba od razu naładowana jak mi ją przysłali, bo parę razy już strzelałem.

 

To nie prom kosmiczny jedno i bez różnicy czy ją rozładujesz czy naładujesz.Choć ja jednak bym wolał naładować.

Link to post
Share on other sites

Niestety mam kolejny problem spowodowany moją niewiedzą na ten temat :icon_biggrin: Otóż w zestawie jest dużo kabelków i nie wiem jak poprawnie podłączyć aku do ładowarki. Dodam, że na zdjęciach, np. w google grafice zestaw zawiera jeden kabel posiadający 2 wtyczki, czerwona i czarną, a z drugiej strony ma wtyk jak u baterii large. Reszta kabli ma wtyk do baterii large. A u mnie jest odwrotnie co do kabli. Ten pierwszy kabel ma wtyk do baterii large, a reszta jak u baterii large. Nie rozumiem tu czegoś, jeśli ktoś mógłby mi to wyjaśnić i powiedzieć jak podłączyć batkę byłbym bardzo wdzięczny.

 

Sorry za powtarzalność, ale chciałem żeby było zrozumiale :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
Jeden kabel posiadający 2 wtyczki, czerwona i czarną, a z drugiej strony ma wtyk jak u baterii large. Reszta kabli ma wtyk do baterii large. A u mnie jest odwrotnie co do kabli. Ten pierwszy kabel ma wtyk do baterii large, a reszta jak u baterii large.

Nie za bardzo rozumiem jaka jest różnica między Large a Large :icon_eek2:

 

Czy chodzi Ci o wtyk damski i męski? :P

 

Jeżeli tak, to raz miałem (w listopadzie) jeden rodzaj, a teraz, gdy parę dni temu kupiłem drugą, jest odwrotnie ;)

Teraz mam dobrze, gdyż wystarczy podłączyć przejściówkę, a wtedy się nie dało i musiałem zamienić wtyki na tym jednym kablu z bananami na drugim końcu. Wtyk wziąłem z jednej z przejściówek dołączonych do ładowarki :)

 

PS Ja też mam pytanie, które dotyczy Li-Po. Czy to normalne, że rozładowywał mi się prawie 2 godziny, a ładował w czasie między 0,5h do godziny. Nie pamiętam dokładnie, ale było to ponad 2x, jak nie 3x szybciej. Niepokoi mnie też to, ze przy rozładowywaniu, cele nie rozładowują się równo i te wahania się różnią. Raz było to 2.8V, a druga 3.2V. Raz odwrotnie. Tak jakby ładowarka nie korzystała z balancera. Przy ładowaniu z balancerem wszystko się rozkłada równo i miernik to potwierdza. Tylko to rozładowywanie mnie niepokoi...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...