Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Wczoraj przypadkiem natrafiłem na bardzo ciekawy program na TVN Turbo. Zowie się on Rekrut i opisuje... albo sami zobaczcie:

http://www.tvnturbo.pl/program/2551/view

 

Dla rozwinięcia dodam że program jest dość ciekawie zrealizowany. We wczorajszym odcinku pokazywali poruszanie się w formacji(ach?) patrolowych i element zerwania kontaktu z npl-em. Wszystko łopatologicznie tłumaczone itd. Od siebie gorąco polecam wszelkim maniakom "taktyczności bojowej".

 

A do Was mam pytanie, wie ktoś gdzie namierzyć odcinki tego? Miło by było obejrzeć przegapione epizody.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obejrzałem pierwszy odcinek i ... niby wszystko fajnie, ale jak już wspomniał Ohtar - instruktor cacka się z nimi jak z przedszkolakami co daje komiczny efekt, a szczytem 1 odcinka było dla mnie jak dał im karnych pompek w liczbie aż trzech :icon_biggrin: Generalnie obejrzeć można i nawet w miarę to ciekawe ale jak ktoś się nastawia na full pro mada faka komando omfgh delta seals i inne takie to się przeliczy.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

no tak,

prawdziwi komandosi się będą nudzić :(

Masz absolutną 100 % rację, oni podczas porannego sikania są lepsi niż batalion USMC.

Aż żal że taki potencjał się marnuje, ludzie idźcie do służb, zostańcie funkcjonariuszami lub żołnierzami. A lampasy generalskie macie po kwartale.

Link to post
Share on other sites

Nic!

Dla tych co wiedzą o co chodzi i potrafią tego użyć to tylko powtórka z rozrywki, a dla tych co tylko wiedzą o co chodzi to tylko przypomnienie tego co wiedzą w innej formie.

 

Chcesz potu, łez itd. to polecam "Kawalerie powietrzną" również dostępną na YT.

 

Inna sprawa to, że jak można łatwo zauważyć instruktorzy tam serwują inny "model szkolenia podstawowego" do jakiego co niektórzy z przedmówców widać przywykli.

Wierz mi, że wojsko to nie krzyk, ryk itd.

Co innego to, że jest to program telewizyjny i aby nie wywołał kontrowersji (tak jak kiedyś wspomniany przeze mnie serial TVP2 pt. "Kawaleria powietrzna", gdzie zrobiono skandal z tego bo użyto słowa na "k") i mógł on trafić do szerszego grona odbiorców (zielone kółko, żółty trójkącik czy czerwony kwadracik) unika się pewnych sformułowań.

 

Co do głosu prowadzącego/ych to nie bez powodu nie pokazują ich twarzy, nie podają przydziałów (poza tym, że są tajne) więc nie licz na podanie głosów.

Mogli zastosować podkład przez jakiś lektorów itd. ale skoro producenci/reżyser etc. wybrali taki a nie inny sposób realizacji to do nich można mieć tylko żale...

 

Nie oglądałem wszystkich odcinków bo to co zobaczyłem mi wystarczyło w związku z czym nie wiem do końca kim są uczestnicy szkolenia = poza tym, że nie należą raczej do żadnych służb mundurowych więc łopatologiczny sposób wykładania jest raczej dość dobrym sposobem.

 

Z resztą w kilka dni nie zrobisz z cywila komandosa, nawet dobrego piechura nie wyszkolisz zbytnio.

Mięso armatnie spod Stalingradu pewnie tak, ale to już inna bajka.

 

 

Serial jako tako jest jakąś alternatywą na całą resztę śmiecia telewizyjnego w postaci "jak oni coś tam" czy też innego tanecznego badziewia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...