Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie bateria w M4/M16


Recommended Posts

to są typowe kolby do m16 ale pasują do m4 to to samo przecież ;p

Tylko, że są body G&P pod M4 i M16 których różnica polega na długości prowadnicy kolby. Więc jeśli kolega ma G&P M4 i krótką prowadnicę to istnieje możliwość że mocowanie takiej kolby będzie sprawiało problemy i np ta wewnętrzna śruba mocująca kolbę będzie za długa. Ale mogę potwierdzić z praktycznego punktu że krótka prowadnica nie przeszkadza w kolbach stałych gdzie śruba mocująca idzie przez całą ich długość(czyli od stopki po gwint w prowadnicy). Ale do tego wszystkiego mając tą krótką prowadnicę i stałą kolbę czy to ze śruba krótką czy po całości nie zastosujesz między kolbą a body żadnego mocowania na zawieszenie, bo wtedy nie będzie takiego osadzenia i kolba będzie chodziła na boki.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że są body G&P pod M4 i M16 których różnica polega na długości prowadnicy kolby.

Pierwsze słyszę. I jakoś nie chce mi się wierzyć, że producent klepałby dwa rodzaje dolnego body z różnymi długościami prowadnic tylko dlatego, żeby dopasować odpowiednie kolby. Zresztą mam M4 G&P, które miało pierwotnie stałą kolbę i teraz ma składaną i nie było z tą zamianą żadnego problemu.

Więc jeśli kolega ma G&P M4 i krótką prowadnicę to istnieje możliwość że mocowanie takiej kolby będzie sprawiało problemy i np ta wewnętrzna śruba mocująca kolbę będzie za długa. Ale mogę potwierdzić z praktycznego punktu że krótka prowadnica nie przeszkadza w kolbach stałych gdzie śruba mocująca idzie przez całą ich długość(czyli od stopki po gwint w prowadnicy). Ale do tego wszystkiego mając tą krótką prowadnicę i stałą kolbę czy to ze śruba krótką czy po całości nie zastosujesz między kolbą a body żadnego mocowania na zawieszenie, bo wtedy nie będzie takiego osadzenia i kolba będzie chodziła na boki.

Śruba jest dopasowana do kolby. W G&P w stałych kolbach są długie śruby bo otwór, przez który śruba najpierw przechodzi, jest zaraz za stopką kolby. W PJ, Boyiach itp. śruby są krótsze bo ten otwór jest głębiej w kolbie.

Co do przerwy między kolbą a body to można zastosować dedykowane dystansery do kolb stałych. Też do dostania na Allegro.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze słyszę. I jakoś nie chce mi się wierzyć, że producent klepałby dwa rodzaje dolnego body z różnymi długościami prowadnic tylko dlatego, żeby dopasować odpowiednie kolby. Zresztą mam M4 G&P, które miało pierwotnie stałą kolbę i teraz ma składaną i nie było z tą zamianą żadnego problemu.

 

Śruba jest dopasowana do kolby. W G&P w stałych kolbach są długie śruby bo otwór, przez który śruba najpierw przechodzi, jest zaraz za stopką kolby. W PJ, Boyiach itp. śruby są krótsze bo ten otwór jest głębiej w kolbie.

Co do przerwy między kolbą a body to można zastosować dedykowane dystansery do kolb stałych. Też do dostania na Allegro.

Nie mówię, że jest tak w każdym przypadku ale dla przykładu:

LONG & SHORT

 

Więc lepiej wcześniej mieć to na uwadze.

O jakich dystanserach mówisz? Bo mi chodziło o to że jeśli kolega a nóż będzie miał krótką prowadnicę kolby to nic między body a stałą kolbę nie wsadzi bo mu się będzie bujało.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...

tamat stary ale.. ja wcisnąłem batkę w chwyt przedni w M4 tzn. mam front RIS o powiększonej średnicy i mieści mi się tam batka Power Bean 7,4 2600 (1+1) takie cuś: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=8710 a teraz dokupiełm jeszcze Redoxa 2400 (1+1) i też się mieści, takie cuś: http://www.modelux.pl/Pakiet_ASG_Redox_7%2C4V_2400mAh_20c_1_1.html.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jakoś dziwnie nikt nie pisał o genialnym moim zdaniem patencie - mianowicie granatnik. I batkę mocujemy w granatniku. Wiadomo, że przód repliki jest cięższy, ale w oryginalne też jest cieższy bo ma stalową lufę od m203ki. Wcześniej nosiłem w dedykowanej ładownicy na kolbę, mieściła się super, ale... chce widzieć kolbę i mieć możliwość regulacji :)

Link to post
Share on other sites
W sensie, że w atrapie granatnika? Bo do działającego granatnika to chyba nie ma jak włożyć?

Od przodu wejdzie, od tyłu pewnie też, jak się przykleszczy kable/wypiłuje rowki.

 

Ja się osobiście ostatnio przerzuciłem na http://www.ebairsoft...mmy-p-5760.html

Całkiem urocze i dosyć ułatwia proces odłączania baterii do ładowania, bo grip RIS JG (do G36) wchodzi tak ciasno, że odechciewa się go ruszać.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak sądzicie, które rozwiązanie przechowywania baterii jest lepsze:

- Wewnątrz łoża MOE

- Na risach na atrapie lasera?

 

Inne pytanie, powiedzcie mi proszę bo średnio siedzę w temacie. Jak to jest z przechowywaniem baterii w emkowych kolbach teleskopowych i prowadnicach? Da się zrobić tak, by batka była w prowadnicy, kolba miała pełen zakres regulacji, a samo wkładanie nie było wyjątkowo upierdliwe?

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Ad pierwszego-kwestia preferencji-zwróć tylko uwagę na fakt, że gros tanich puszek to badziewie otwierające się przy byle machnięciu repliką, no i atrapa an/peq 15 czy dbal nie jest bardzo wielka-wchodzą naprawdę nieliczne baterie przeznaczone do trzymania w puszkach. Z kolei atrapa an/peq 2 to albo bezndziejna replika Boyi albo droga jak cholera replika G&P.

Ad drugiego-każda prawie prowadnica zmieści Ci baterię lipo (stick albo dwa/trzy listki), to kwestia dopasowania baterii i prowadnicy kolby. Dostęp będzie prosty-sciągasz kolbę albo odkręcasz stopkę kolby (przydatne w kopiach ctr/moe, bo one raz założone ciężko schodzą).

Link to post
Share on other sites

Ad pierwszego, wygląda na to, że lepszym wyborem jest batka wewnątrz nakładek na lufę. A przynajmniej to z twojej wypowiedzi wynika.

No i pucha na batkę to dodatkowy wydatek

 

Ad drugiego, po prostu słyszałem że troche pieszczenia się z tym jest, a to potrzeba specjalną prowadnicę kolby, a to się batka nie mieści, a to ledwo wchodzi, a to nie zasuniesz kolby do końca

 

Jednego jestem pewien - bateria na kolbie w ładownicy to zło. Wiem z własnego doświadczenia.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Odnośnie specjalnych prowadnic to jest to BZDURA-jeśli prowadnica ma podcięcie na kable i ten metalowy stopper ma podcięcie na kable to dopasujesz lipola (trzeba chwilkę spędzić z suwmiarką). Miałem batkę 11,1 (3 listki chude) w prowadnicy kolby Evolutiona, a tam jest zwykła prowadnica kolby.

Link to post
Share on other sites

Zależy od budowy eMki, bo taki Evolution ma dużo miejsca w prowadnicy, bo sam dzyndzel wystający z uppera jest krótki. I można spokojnie wrzucicić czy to 7.4V czy 11.1V. 1200mAh Redoxa stick na luzie wchodzi, kolbę można złożyć całkowicie. A w takim Boyi, mniej miejsca i żeby kolbę złożyć całkowicie krótsza batka potrzebna, a krótsza batka - mniej mAh. Ale jak masz łoże MOE to nie ma się nad czym zastanawiać i ładować tam batkę, pucha w takim wypadku to tylko zbędny wydatek. I brzydkie kable wystające :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...