Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Od dziś jestem posiadaczem repliki Walther P99 DAO.

Pistolet jest zasilany kapsułami CO2.

Nie wiem na ile starcza jedna kapsuła ale dziś wystrzelałem już na niej a dworze ( temp. ok. -7 stopni C ) 4 magi ( każdy po 15 kulek, bo tyle mieści replika ) lecz moc się nie zmieniła. Postrzelam jeszcze dziś do końca i edytuję posta ;)

Na niektórych stronkach podają że owa replika nie posiada Hop-Up, natomiast H-P jest ( widać to podczas naciągniętego zamka, którego niestety nie da się zdjąć).

Gun posiada mocny odrzut, jest celny oraz ma wielką moc ( producent podaje że ponad 2 Joule ). Wbudowany system blow-back również robi wrażenie ;)

Replika została wykonana z metalu oraz ABS-u. Z metalu jest zamek, części wewnętrzne oraz górna część magazynka tzn. ta w której są kulki.

Z ABS-u natomiast wykonany jest korpus. Gun jest dosyć ciężki co w pewny sposób oddaje realizm oryginału.

Po materiale widać że jest solidny. Posiada wszystkie oznaczenia broni palnej (Walther P99 DAO - nie mylcie ze zwykłym P99 bo jest różnica), nawet na zamku nabity jest nr seryjny ;) Spotkałem się na niektórych forach z odpowiedziami treści : Pistolet ma nie realnej wielkości zwalniacz magazynka. Nie potwierdzam tego iż zakupiona przeze mnie replika ma taki sam zwalniacz magazynka jak w oryginalnym P99 DAO, natomiast w P99 jest on mniejszy.

Co do strzelania - puszkę dziurawi na wylot tzn. wbija się z jednej strony robiąc jeszcze większą dziurę z drugiej.

To tyle z mojej strony.

Jeżeli miałby ktoś pytania dotyczące owej repliki - proszę zadawać ;)

Edited by Mati2616
Link to post
Share on other sites

Jak już obiecałem wcześniej - wstawiam informacje na ile starcza jedna kapsuła (używałem kapsuły UMAREX-a ) . Otóż wczoraj wystrzelałem na niej 4 magi (15 kulek) na dworze w temperaturze -7 stopni C, natomiast 3 wystrzelałem dzisiaj ( pistolet leżał w normalnej temperaturze pokojowej ( ok. 23 stopni C ) natomiast na chwilę wyszedłem na dwór ;)

Strzelał aż do ostatniej kulki i nie stracił mocy. Dopiero gdy włożyłem nowy mag, to już nie strzelał tzn. nie miał siły z powodu niskiej ilości gazu ;)

Jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony ;)

Edited by Mati2616
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Właśnie dotarł do mnie ów Walther, nadmienię tylko iż jest parę rzeczy do których można się przyssać:

Po ostatnim strzele, zamek zostaje w tylnym położeniu jednak dalej można strzelać, jest odgłos wystrzału.

Drażniące napisy, bardzo małe na korpusie "cal 6mm BB" oraz "Warind Read Safety Manual"

Jak się dowiedziałem, po wkręceniu naboju CO2, słychać lekkie syczenie, tak się dzieje ponoć w każdym modelu jednak gaz ucieka tak powoli że wystarczy na cały dzień strzelania bądź 50-60 strzałów.

Wkurza też że trzeba mocno wachlować spustem i jest dość twardy.

 

Po mimo wad które wymieniłem, pistolet strzela wyśmienicie, odrzut zamka jest bardzo mocny, prawdziwy metaliczny dźwięk wystrzału. Zasięg: z 40 metrów w cieniutkie drzewo kulkami 0,3g. trafia bez problemów.

 

 

Pistolet jest genialny! Jestem nim bardzo podekscytowany, a mnie bardzo ciężko zadowolić :wink:

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

"

Pistolet mierzony przeze mnie na moim chronografie Madbull revolution ver.2.1 na kulkach 0,2g EXCEL:

 

1 pomiar: 490,3

2 pomiar: 574,1

3 pomiar: 430,9

4 pomiar: 566,7

5 pomiar: 447,5

6 pomiar: 621,2

"

Pomiaru dokonał Bartek.

Sam jak mierzyłem, na 0,3g. kuleczkach, wychodziło 445Fps i wahania były +-10fps max.

Niestety 0,2 kuleczki są za lekkie do niego.

 

EDYT:

Wahania mocy są spowodowane złym doborem uszczelek, po dodaniu teflonu, moc jest stabilniejsza.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...