Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SW-04 (M24) [Snow Wolf]


Recommended Posts

  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cytat z opisu: "Do M24 pasują części tuningowe dedykowane do tego modelu

a także jego japońskiego pierwowzoru, APS 2."

 

Któryś już raz trafiam na bzdury i bełkot w opisie produktów u SS (na szczęście nie nagminnie). A więc po pierwsze, APS2 nie jest pierwowzorem dla m24. Wspólne mają tłok, prowadnicę i głowicę cylindra. Dalej, jeżeli do tej repliki pasuje np cylinder dedykowany do m24 (w domyśle: CA) to nie ma opcji aby pasował cylinder do aps2 i odwrotnie. Jest to fizycznie niemożliwe, rączki zamków są inaczej mocowane do cylindrów. Bolce do których są one przykręcane mają inne średnice i długości.

Link to post
Share on other sites

Na przykładzie Barretta M99 od Snow Wolfa - muszę przyznać, że jakość ostatniej serii jest podejrzanie dobra. Pewnie w M24 siedzą te same bebechy, przynajmniej większość (APS2). Co do Barretta - na przykładzie mojego mogę napisać, że korpus jest dobrze spasowany, lufa zewnętrzna nie chybota się (jak we wcześniejszych egzemplarzach, u mnie zostały fabrycznie założone pierścienie usztywniające), magazynek ładnie podaje, mechanizm przeładowania chodzi lekko jak stawy kolanowe pięciolatka i przyjemnie tyka. Zespół spustu wydaje się być niezniszczalny, gdyby produkowano sprężyny dla 250m/s pewnie by je uciągnął. Bardzo dużo przydatnych informacji na temat tuningu znajdziecie w tym profilu: FILMY. Wracając do upgrade'u M24: przy ekstremalnych springach najlepiej wymienić głowicę cylindra (zakładam, że jest ta sama). Spotkałem się z dwoma przypadkami jej pęknięcia w M99 na zagranicznych forach. Oczywiście najlepszy tłok to Lay-Lax, trzeba do tego dokupić też głowicę tłoka do M24, która jest aktualnie dostępna, jak i prowadnicę sprężyny. Wnętrzności Barretta sprawiają wrażenie pełnej zgodności z APS2. Szykuje się killer SWD A&K? Chciałbym w końcu powiedzieć - wreszcie. Ale stan faktyczny zweryfikują dopiero recenzje użytkowników.

 

PS: W powyższym linku są dwa różne testy celności, więc jeżeli w środku siedzi ta sama lufa (precka 6.04), to będzie można się odnieść w pewien ograniczony sposób do M24.

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

A jest tam miejsce na teflon-fix czy wszystko jest mega ciasne?

I jakie lufy podchodzą? AEG?

 

- w komentarzach do innego filmiku na tym profilu pan wyjaśnił, że hop-up mod nie jest konieczny i zrobił go tylko z zamiłowania do grzebania w replikach. Warto zapoznać się z całym materiałem. Naprawdę ciekawe patenty. Osobiście nie rozbierałem jeszcze komory. Aby zamontować lufę i gumkę od AEG, trzeba wymienić komorę na PDI. Bez takiej modyfikacji podchodzą TYLKO lufy i gumki od APS2. Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites
Więc istnieje możliwość iż komora od vsr'ek będzie pasować.

 

Wątpię. Średnica cylindra i komory zazwyczaj jest równa (kwestie technologiczne, odlewa się wtedy lufę zew i komorę zamkową w prostszej formie) replikach sprężynowych więc komora od VSR nie ma prawa pasować. Magazynki (ich konstrukcja) sugeruje to samo- sposób wprowadzania kulki z maga do komory w VSR jest inny. Magazynki od m24 SW sugerują sposób wprowadzania kulki analogiczny jak w ma4/aps2/aps96. Stawiam, że to hybryda- regulacja rodem z VSR i klonów, magazynek (więc i sposób wprowadzania kulki do komory) raczej z czegoś apsopodobnego.

 

 

Nie jest konieczny itp ale snajperki to snajperki, tu oczekuje się maksimum szczelności i ogólnie osiągów więc i tak wszystko do uszczelnienia. To raczej standard w jakiejkolwiek snajperce.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...