Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Producent oporządzenia TMC - opinie


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Typowa chińszczyzna. Niezłe szycie (znaczy nitki nie wypadają już na starcie) ale materiał i kolory mi nie zagrały. Na pewno lepsze to niż tradycyjny ACM z prosa ryżowego zszytego w fabryce wycieraczek, ale do szału daleko.

 

Nie wiem jaka cordura jest używana przez tę firmę, ale pewnie jakaś chińska podróba. Twarda, sztywna. Wytrzymałości nie sprawdzałem.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Mam maski i pas najperski. Ogólnie tak sobie, widać że chińszczyzna ale jakaś taka lepsiejsza. Pas wykończony nieżle ale w maskach widać niedoróbki głównie w wykończeniu (miejscami wyłazi klej spod tkaniny, lekko przykrótkie paski maskujące połączenia. Kolorystyka też taka jakaś mało sensowna. oliwka bardziej kojotowa RG taki cóś mocno szary. Multicum tez się wyrażnie odcina nawet na tle innej chińszczyzny.

Ale wytrzymałością kordury użytej przez firmę jestem mocno zadowolony. Pas jest ostro szorowany po ścianach faktury wszelakiej i praktycznie nie widać na nim żadnych starć (a noszę go już dobre pół roku)

Link to post
Share on other sites

Miałem w ręku PlateCarriera od TMC z zamontowanymi ładownicami Flyye, wszystko w Oliwce. Kamizelka była zauważalnie jaśniejsza od ładownic, ale nie była to na tyle duża równica aby przeszkadzała.

 

Co do jakości - znajomy korzysta od pół roku z wyżej wspomnianej kamizelki i nie narzeka... a raczej nie cacka się ze oporządzeniem. O ile wiem to jedyne co musiał zrobić przy kamizelce po jej zakupie to pozbyć się kilku wystających nitek, ale przeszycia taśm były w pełni wymiarowe co wskazuje na przyzwoity poziom szycia. Dla porównania w produktach MIWO (oba) i Condora spotkałem się z nie wymiarowi przeszyciami.

 

Na EbairSoft taka nereczka TMC chodzi po 19,90$ więc 79zł wydaje się być cena do przeżycia.

Link to post
Share on other sites

Mam MAPa od TMC i nie polecam. Wkład hydracyjny nieszczelny, w sumie jedyne co oferuje to "kondomik" na rurkę w RG, Corduda, z której wykonany jest sam plecak jesz dosyć sztywna. Jedna szelka już w połowie naderwana, a dziś rozstrzelali mi te Nexuso podobne klamry - niby ok 20 m, aegi max 400 fps, a z klamry nic nie zostało.

Link to post
Share on other sites

http://www.ebairsoft.com/molle-vest-p-3612.html

 

Miałem tego RRV i powiem od razu, że większego badziewia dawno nie widziałem. Cienizna straszna.

Kolor OD był raczej w tym odcieniu:

 

leprechaun.jpg

 

Nie wiem jaki mają multicam, ale wnioskując z analogii, to coś w tym stylu:

splash-color-tights-3.jpg

 

Koszt samego RRV jest w okolicach 200-220 złotych. Za to można już się nieźle oszpeić w prawdziwej, oryginalnej cordurze.

Wg. mnie szkoda kasy.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Tak. Cienizna w każdym sensie. Szelki chyba wypchane tekturą miast pianki/gąbki, "złamane" zresztą. Brzydkie to to i nieprzyjemne. Taśmy wyglądały, jak ze sklejki zrobione - twarde i uporczywe. Chyba jedyną zaletą tego RRV była możliwość pływania na nim na basenie :wink:

 

No i pewnie był w miarę wytrzymały, choć tego nie sprawdziłem, bo sprzedałem nim zacząłem używać.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
Najprawdopodobniej mój kumpel ją odkupił od Mortisa ;)

Możliwe. Była na aukcji od złotówki.

 

Dzisiaj widziałem parę nowych ładownic od TMC i muszę powiedzieć, że mnie zagięło. Jakość naprawdę bardzo przyzwoita, wreszcie załatwili sobie normalne materiały wreszcie. Obawiam się, że Flyye może mieć poważne problemy z nową konkurencją.

Link to post
Share on other sites

Flyee używa cordury "Invista 1000D", a na ebairsoft jest wydzielony dział na produkty uszyte z Cordury 1000D, nie mam pojęcia tylko co znaczy Invista. Może faktycznie jakością szycia i materiałów poszli w górę.

Jeśli ktoś miałby kontakt z kamizelką od TMC kupioną niedawno oraz uszytą z tej cordury 1000D, byłbym wdzięczny za jakieś opinie, bo z tego co mówi Mortis wynika, że jest szansa na dobrą i tanią alternatywę dla droższego Flyee.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...