Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Producent oporządzenia TMC - opinie


Recommended Posts

  • 8 months later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TMC to ogólnie przejściówka między acm a flyem. Jakość wykonania bardziej podobna do acm - pełno odstających nitek, krzywe przeszycia też się zdarzają (przynajmniej w moim egzemplarzu). Różni się tylko w sumie materiałem. Jak ktoś musi mieć konkretnie ten model np 6094 to może być ale jak Ci bardziej na wytrzymałości zależy to polecam dozbierać do flyea lub np. zagaić do Bombla - szyje wytrzymałe, porządne oporządzenie ;)

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś może plecak hydratacyjny MBSS ich produkcji? Jak z jakością i wytrzymałością plecaka i samego wkładu hydratacyjnego? Z tego co widzę jest tutaj tylko jedna opinia co prawda negatywna ale z przed prawie 3 lat więc może coś się w tej kwestii zmieniło. Chciałem kupić ten sam plecak tylko od Flyye ale w Polsce jest niestety nie do dostania. Czy poprawiło się coś jeżeli chodzi o ich odcień olive drab? I najważniejsze czy warto wydać na niego 183 zł? Dostałem propozycję uszycia podobnego plecaka od użytkownika bombelsars lecz posiada tylko cordure w kolorze ranger green a cały szpej mam w olive drab. To byłby mój ostatni zakup jeżeli chodzi o kamizelkę więc chciałbym utrzymać to wszystko w jednym kolorze.

Edited by MayheEM
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Kilka dni temu dojechały do mnie szpargały TMC w ich Khaki. Teraz muszę dokupić sobie pas, żeby nosić na nim kilka cargo z zaopatrzeniem drugiej potrzeby. Biorę pt-2, ale potrzebuję pomocy. Patrząc na załączone real photo, jaki kolor Miwo uważacie za najbardziej zbilżony do tego Khaki TMC? Paczyłem kolory w galerii Miwo, ale te znowu na fotach z recenzji wyglądają inaczej niż w próbnikach :/

 

http://airsoftphotos.net/album/photo/515579

Link to post
Share on other sites

Hmm, próbnik rozumiem jako zdjęcia w ich galerii, a nie jako taką fizyczną szmatkę zszytą z ich cordury, którą mogę przymierzyć do szpeju. Posiadam ich PT-3 w CB i nijak się to ma do koloru ze strony (Praszka).

Według próbnika online (Lubiniec) najbardziej odpowiada temu zielony poliamid z taśm, a jakakolwiek cordura średnio :teethh:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Skoro jest taka możliwość, to będzie to najlepsze wyjście.

 

Miwo w ogóle nie ma pojęcia co to jest KHAKI.

Biorąc u nich kolor Khaki bierzesz jakieś oliwkowo podobne coś.

Tak samo biorąc u nich szpej "zgodny z systemem MOLLE" otrzymujemy coś co nie jest z nim zgodne :)

Najbardziej zbliżony do Khaki MJK na Miwo wydaje się Coyote Brown, ale nie polecam w ogóle brać, jeżeli zależy Ci na dokładnej kolorystyce.

 

Co do TMC, to mam u siebie aktualnie LBT 6094 w AOR1 i, pomijając kolorystykę, bo nie jestem znawcą AORów i nie wiem czy kolor się zgadza, to jestem całkowicie na TAK. Taśmy sztywne, konkretne, szycie bardzo dobre. Nic nie jest krzywo. MOLLE trzyma wymiary (1' między taśmami i 1,5' komórki), rzepy mocne, jak i samo szycie rzepów bardzo dobre. Konkretna robota. Ja ze swojej strony Polecam TMC jak najbardziej. Nie wgłebiałem się w temat oryginalności Cordury, której TMC używa, ale wierzcie mi różnicy raczej nie odczujemy w ASG.

Jedynym minusem TMC jest to, że czasami repliki (w sensie kopie szpeju) mają odstępstwa od oryginału (głównie zdarza się to w chestach LBT), ale dla wymagającej osoby, której chce się np. wymienić klamry na oryginały w odpowiednim kolorze to nie problem. Zdecydowanie bardziej opłacalne od Flyyee.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Saperka.

 

Nie powiem, zaskoczyło mnie to. KLIK

 

Nie mogę edytować, więc będzie post pod postem.

 

Dzisiaj dostałem moje kopie spodni combat w mc tropic i po wstępnych oględzinach mogę stwierdzić jedno - TMC poszło w górę z jakością.

ZERO luźnych nitek, proste, schludne szycie (wytrzymałość oceni się później), materiał z którego wykonano spodnie to 65/35 poliester/bawełna i tutaj spodziewałem się typowej, chińskiej sztywności, a tymczasem ciuch jest miły w dotyku, nie jest śliski, nie widać tutaj tak tej kratki ripstopowej jak w combatach w zwykłym multicamie, czy u Emersona. Materiał też nie jest gruby - nie mam pod ręką, żeby porównać ale jest bardzo podobny jak w wz 2010 w wersji letniej. Spodnie wg danych producenta są pokryte teflonem - tutaj też zmiana, bo u Emersona tę powłokę było od razu czuć w dotyku, w MC Tropic tego nie uświadczysz. Znowuż będę sięgał do wrażeń w pamięci, ale także materiał "strechowy" wydaje się cieńszy niż ten, który miałem okazje ujrzeć w wersji ze zwykłym multicamem.

 

Co do rozmiaru: noszę medium regular, zamówiłem L/R i lezą jak ulał.

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...