Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Producent oporządzenia TMC - opinie


Recommended Posts

Możliwe. Była na aukcji od złotówki.

 

Dzisiaj widziałem parę nowych ładownic od TMC i muszę powiedzieć, że mnie zagięło. Jakość naprawdę bardzo przyzwoita, wreszcie załatwili sobie normalne materiały wreszcie. Obawiam się, że Flyye może mieć poważne problemy z nową konkurencją.

 

A jak z kolorami ? Zmienili coś w tej kwestii ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Invista to firma, obecny posiadacz licencji na Cordurę (kiedyś DuPont).

O ile wiem, Invista otrzymała licencję właśnie od DuPont.

 

A jak z kolorami ? Zmienili coś w tej kwestii ?

Wygląda mi na to, że tak. Jestem przekonany, że to była już normalnie wyglądająca cordura, ale światło było nienajlepsze.

 

na ebairsoft jest wydzielony dział na produkty uszyte z Cordury 1000D

Zdaje się, że jest to materiał "podobny" do Cordury oryginalnej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Drugie pytanie dotyczące ichniej RRVki. Teraz to to kosztuje ok 180zł, gdzie odpowiednik Pantaca ok 112 dolarów. ( ok 330-340zł ). TMC kosztuje w sumie 1/2 Pantaca czy Flyye. I- czy TMC-owska RRVka nadaję się do użytku, czy jak Mortis mówił, "Sprzedałem najszybciej jak się dało"?.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości szycia, napów i materiału jakiego używają (wnioskuje po ładownicach jakie posiadam) - może większe rzeczy im tylko nie wychodzą? ;)

Co do porównania cenowego - zarówno Pantac jak i Flyye stoją wyżej pod względem jakości (dla też kosztują więcej, m.in przez oryginalną Cordurę).

Edited by MartiN_BB
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Odgrzeję kotleta..

Czy ktoś ostatnimi czasy kupował kamizelkę od TMC w multicam??

Przymieżam się na RRV właśnie tej firmy w multicamie i nie wiem czy brać... (tzn ktoś kiedyś w temacie pisał że kolory są ciulowe ale może teraz coś się zmieniło)

Pozdrawiam.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

http://www.shootercbgear.com/product_info.php?products_id=2014&osCsid=c4b85j2i3j5ppjve6mqmq5mi41

 

http://www.shootercbgear.com/product_info.php?products_id=3262&osCsid=c4b85j2i3j5ppjve6mqmq5mi41

 

Gacie nr 1 khaki, gacie nr 2 CB. Pytanie, czy te khaki ktoś widział na oczy, i czy rzeczywiście są takie białe/jasne? Być może teraz sobie je pociągnę a chcę coś ala CB, tylko z wkładkami twardymi. Wiem że są na EBB, ale na shooterze będę miał zniżkę.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Mam Platea 6094 od nich (http://www.ebairsoft.com/cordura-6094-style-plate-carrier-khaki-p-3569.html).

Napy są do dupy, w kamizelce szybko się pourywały, wewnętrzne kieszenie na magazynki (http://www.ebairsoft.com/inner-pouch-6094-plate-carrier-p-5437.html) są za szerokie w stosunku do kieszeni, dodatkowo 4 magazynki wchodzą bardzo ciasno. Trzeba je wciskać nogą ;)

 

Oprócz tych dwóch wad wszystko na ten czas jet ok ;)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ciuchy od TMC moim zdaniem to tragedyja. Rozmiarówka jakas z kosmosu, to raz. Dwa, kolor. zaryzykowałem, kupiłem i sam sie z siebie śmiałem. Portki zwykłe http://deltashop.pl/pl/spodnie/998-spodnie-taktyczne-cargo10-tmc-aor1.html kolor z AOR'em łaczy chyba tylko nazwą. Wada kolejna sztywne to, w strukturze a'la ripstop. Kolor po drugim praniu zaczął ewidentnie schodzić. Tak więc ubioru stanowczo nie polecam, przynajmniej tego w AOR'ze.

Link to post
Share on other sites

Czy jest na forum ktoś, kto używał kopii JPC w trochę bardziej wymagających warunkach niż sobotni wygrzew na strzelance i może podzielić się opinią na temat wytrzymałości tego plejta? Proszę o opinię praktyków, bo opinie na zagranicznych forach są sprzeczne, a mnie niezbyt urządza recenzja z YT typu "dobrze wygląda";"wygląda na wytrzymałą".

Link to post
Share on other sites

Opierając się na moich doświadczeniach z tą kamizelką - miałbym pewne wątpliwości co do wytrzymałości w bardziej wymagających warunkach. Generalnie jest ok, ale nitki i zaciągnięcia są normą co sugeruje, że przy bardziej ekstremalnym użytkowaniu może się delikatnie mówiąc posypać.

 

O jakich warunkach "bardziej wymagających" myślisz?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mam JPC OD od TMC, wychodzę z założenia że sprzęt jest po to aby go używać tyrać jak cholera. Jedyne wady jak dotąd to musiałem nadtopić mocniej końcówki taśm, bo w dwóch miejscach zaczęło się toto pruć. Po tym zabiegu żadnych problemów.

Ogólnie jestem zadowolony, wlasnie rozkminiam zakup combatów CB/AOR1 od nich. Mam też ładownice i cargo TMC, tu to już bajko ty moja - tanie i świetne. JPC ma fajne przeszycia w tych bocznych taśmach, tzn jest taśma-wkładka antypoślizgowa-taśma. Sprawdza się.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...