Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mierzenie fps bez chronometru? Da się?


Recommended Posts

Ja mam lepszy pomysł ;P

Zamiast kartonu lepiej zrobić coś w stylu żelu balistycznego "a'la pogromcy mitów", oddać kilka strzałów replikami mierzonymi na chrono i porównywać głębokość wejścia "pocisku", żeby mieć pojęcie ile fps daje jaką głębokość.

 

(tak wiem, że kulka nie przebije żelu balistycznego, który imituje gęstość ludzkiego ciała, ale przecież można zrobić mniej gęstą mieszankę)

Link to post
Share on other sites

Trzeba będzie to sprawdzić metodą prób i błędów. Szczerze mówiąc jak kulka będzie się wbijała na max 1cm to porównania nie będą dokładne. Jak zrobisz większy żel (np. blok 10x10x10cm) o takiej gęstości żeby kulki wchodziły mniej więcej na 8cm to "pomiar" będzie dużo dokładniejszy. Mi nie bardzo chce się w to bawić bo nie długo będę miał chrono w domu ;)

 

Poszukaj na google lub nawet na youtube, może ktoś się bawił w coś takiego (kiedyś widziałem takie rzeczy tyle, że z wiatrówkami).

Link to post
Share on other sites

metoda z głośniczkami piezo polega na tym, że jeśli przykleisz taki do kartki papieru a kartka oberwie kulką to głośniczek idealnie to rejestruje. Nie interesuje Cię wtedy np ile milisekund od uderzenia tłoka o głowicę cylindra kulka wylatuje z lufy. Albo ile przed.

 

Podpinasz je jako prawy i jako lewy mikrofon i obrabiasz w programie do obróbki dźwięku.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

A odświeżę temat po 6 latach! :D

A mianowicie chodzi mi o test puszki. Musi być zastosowana odległość, czy wystarczy jak przy chrono, z bliska?

Pytam, bo na szybko potrzebuję jako takiego zmierzenia prędkości, a w pobliżu nikt nie ma chrono. Jedynie w niedzielę, ale to już na miejscu, gdzie org może mi "podziękować" za za mocną replikę.

Link to post
Share on other sites

Znaczy powiem tak. Ogólnie w replice aktualnie mam jakieś 370 fps. Wcześniej, na tym samym secie miałem 360 +/-. Więc mniej więcej wiem ile mam i porównam to do tego, co "wyjdzie" z puszki. Z ciekawości, po prostu. :) A ubolewam strasznie nad brakiem chrono, ale to też równa się z brakiem "piniondza" na życie. :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...