Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

IVO JIMA III - "NOWY ŚWIT" 20110327


Recommended Posts

IVO JIMA III "NOWY ŚWIT"

 

 

iwo3x2sns2xdawn800.jpg

 

 

 

Lata 80-te. W głębi wyspy IVO JIMA odnaleziono zwłoki turystów. Badania balistyczne wykazały iż pociski pochodzą z karabinu Arisaka Type 38 używanego przez wojska Japońskie do końca IIWW.

 

Komisja Narodów Zjednoczonych za przyzwoleniem rządu JAP w obawie o podróżujących obywatelach państw należących do Strefy Narodów Zjednoczonych, wysłała mały oddział rozpoznawczy.

 

Raport, który został sporządzony wskazywał na zaskakujące fakty. Rozpoznanie nie natrafiło na przeciwnika, jednak wiele śladów pozostawionych po bytowaniu dość liczebnej jednostki wojsk, wskazywały na JAP oddział z okresu IIWW. W celu zbadania i ustabilizowania sytuacji na wyspie IVO JIMA, Komisja Narodów Zjednoczonych uruchomiła nabór do misji stabilizacyjnej.

 

Postanowiono, że zostaną rozesłane Listy Powołania jednostek specjalnych z wielu krajów należących do Strefy Narodów Zjednoczonych. Oficjalnie misja będzie polegała na odnalezieniu źródła krwawych mordów oraz ustabilizowania sytuacji na wyspie IVO JIMA.

 

 

 

 

 

Paręset km od wyspy IVO JIMA. Gabinet. Wieczór wypełnia czernią pomieszczenie. Lampa oświetla dyskretnie stolik na którym leżą dokumenty w tym starą pożółkłą teczkę z pieczęcią podwójnej tajności. W wielkim skórzanym fotelu cień postaci dopala papierosa, energicznie odkładając słuchawkę. Przed chwilą wydał ważny rozkaz swojemu najlepszemu Agentowi. Co się wydarzyło skrywają ściany tego gabinetu i rozmówcy. Niebawem Agent rozpocznie cały łańcuch wydarzeń, które nie koniecznie muszą być oczywiste, nawet dla ludzi znających zawartość pożółkłej teczki z pieczęcią podwójnej tajności....

 

 

 

Niebawem dowiecie się więcej!

 

 

DODATKOWE INFORMACJE ZNAJDZIECIE NA PORTALU MANIAKÓW ASG I MILITARIÓW Z PÓŁNOCY POLSKI KoalicjaPolnoc

 

 

TEAMY KTÓRE NIE OTRZYMAŁY POWOŁANIA A CHCĄ UCZESTNICZYĆ W ZLOCIE PROSZONE SĄ O KONTAKT NA PW DO MARIO75. PO WERYFIKACJI ZGŁOSZONEGO TEAMU W ŚRODOWISKU ASG OTRZYMACIE ODPOWIEDŹ POZYTYWNĄ LUB NEGATYWNĄ W ZWROTNYM PW.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Reprezentuje jedną z grup z Pomorza.

 

Dlaczego piszę to anonimowo jako Qeitus?

Albowiem Koalicja ma dość „specyficzne” i ograniczone podejście do krytyki na swój temat i chcę mieć święty spokój i nie być usilnie przekonywanym jakim to wspaniałym tworem jest Koalicja. I nikt z Koalicji nie usunie i nie zmieni mojego posta! To konto proszę zlikwidować po wygaśnięciu tematu.

 

Zawsze mamy taki zwyczaj, że jak nie znamy grupy do której jedziemy to wysyłamy dwie, trzy osoby na razwiedku, by wybadały klimat, nim się zwalimy całą wesołą gromadką, a trochę nas jest. Jest to spowodowane tym, iż parę razy mocno się „przejechaliśmy” na ludziach. Ot taka już nasza nieufna natura. Tak więc od początku.

 

Przygotowania.

Oprawa medialna i zachwalanie imprezy dość śmiałe, rzekłbym nawet, że nieco agresywne. Znajome grupy twierdziły wręcz, że nachalne, co kilka z nich zraziło, cyt. „ nikt nie będzie mi k,,,,a mówił na jakie imprezy mam jeździć, bo będzie k,,,,,a wspaniale!”. Fakt, obecność orga M75 dało się zauważyć na prawie wszystkich forach pomorskich grup. Dość aktywny ludek…

 

Wyjazd.

Tym razem pojechałem sam. Pociągiem do miasta X i dalej już z chłopakami samochodami. Miło było spotkać się z tą bandą popaprańców, hehehehehehehehe. Zajechaliśmy na miejsce pół godziny przed czasem odprawy, szybkie wyjęcie gratów i … zamurowało mnie! Goście kawałek dalej porozkładali na palnikach włoskie maszynki do parzenia kawy i powyjmowali filiżanki ze spodeczkami!!!! Dyskretnie poczyniłem rozpoznanie co jest pięć, bo start imprezy za 15 min, a tu kawusia, nikt się nie ustawia, nie widać jakiś działań orgów, czy czegokolwiek co sugerowałoby rozpoczęcie działań. I dowiedziałem się, że do tradycji Orgów należy mały poślizg, taki do dwóch godzin… Cóż co kraj to obyczaj…

Start był o 10 20 i wyjście szykiem typu rój na miejsce akcji i tu miła niespodzianka. Po dojściu do skraju drogi jakiś gościu używając dość soczystego języka poustawiał cyt „tę bandę ciotogejów” w kolumnę czwórkową ( jakbym swojego sierżanta przed apelem słyszał, aż łza się zakręciła!!), co podchwycił drugi dryblas drąc się równie skutecznie i ruszyliśmy. Po dotarciu na miejsce została dokonana, przez tego samego gościa co darł tak skutecznie ryło, prezentacja ( że ja tego k…a nie nagrałem!!!! ). Tak więc dowodził Gefrajter/Jarecki (Team40), drącym ryło był Kysio (Team30), a dryblasem był Padaka (Czyste Niebo).

Nie wiem czy powtórzę dosłownie, ale „G…no mnie obchodzi ile silsów, srlilsów czy rangersów macie w nazwie, tu będziecie wykonywać rozkazy!!” i zaczęło mi się podobać. Po rozłożeniu sztabu jak zwykle chaos, ale i konsternacja. Listy uczestników nie zostały uaktualnione przez orgów przed startem ( kto jest a kogo nie ma ) i chłopaki musieli to „ fo pa ” zreorganizować od podstaw, bo „trochę” się pozmieniało i cała organizacja TFów jaka była w listach poszła w pizdu, ale chłopaki podzielili wsio po swojemu i byliśmy gotowi. Na pytania jakie mamy zadania sędziowie odpowiadali „czekać dowiecie się”. To przynajmniej dla mnie było „trochę” dziwne. Cóż co kraj to… Sztab porozsyłał nas na patrole i w końcu poszliśmy w końcu w las. Było jak było. Raz jest lepiej raz gorzej. Nasza strona dostała bencki, a ja sam nie wyżyłem się.

 

A teraz moje wnioski.

 

Teren.

Wspaniały. Mało cudowny! Ale „trochę” jak dla mnie za rozległy, było tego jakieś 5 na 5-6 km, czyli 2500 do 3000 tysięcy hektarów, na strzelankę na 200 ludzi z groszem jest nieporozumieniem. Ale jak kto lubi.

 

Ludzie.

 

Moim zdaniem Org "spędził" wszystko co się dało w jego rejonie na tę imprezę, bo średnia wieku była przerażająco niska. Fakt, poznałem zajebiste ekipy z którymi chciałbym się strzelać o czym rozgłoszę. Podobno Kysio chciał „rozwalić” Gefrajtra za porzucenie sztabu, jak ten zgubił się na rozpoznaniu w tym pięknym terenie i w wypieprzyć ma respa :). I z którymi nie, co też rozgłoszę. Team z dowódcą w wieku 14 czy 15 lat mnie nie pasuje.

 

Organizacja.

 

W sumie nic do Was nie mam, ale jeszcze długa droga przed Wami. Więcej pracy z ludźmi, a rozgłos sam przyjdzie. Moim zdaniem i nie tylko, to jak razie jesteście zbyt nachalni w jej promowaniu siebie i swoich imprez.

 

Impreza.

 

Taka sobie, ale teren ma potencjał!

 

I niestety nie reprezentujecie Pomorza jak się lansujecie, bo sporo znanych mi grup z którymi sie od lat bawimy Was po prostu olało.

Link to post
Share on other sites

Witam Kolego. Szkoda, że nie masz odwagi aby pisać pod swoim nickiem. Bywa.

 

Wiele ekip nie mogło nas olać, choćby chcieli :) nie mając ku temu po prostu okazji :) Impreza była na Zaproszenia. Można było zwrócić się z prośbą o Zaproszenie. Niewiele jednak Teamów, których osobiście nie znamy otrzymało takie Zaproszenia.

 

Odnośnie Organizacji D-cy Teamów otrzymali pakiety dla swoich ludzi. Nie prowadzimy od dawna odpraw, ponieważ wszystko organizowane jest między D-cami. Podział na TF-y stworzyli wasi Sztabowcy, przesłali wam na PW. Może Kolegi Dowódca nie zalogował się na Tajne Podforum swojej strony, albo nie przekazał najnowszych informacji od Generałów. Nie wiem, sam nie znam tych danych. Pozwalamy pracować Sztabom wg. ich uznania nie patrząc przy tym im na ręce. Rozgrywka jest wówczas bardziej bezstronna. To wasza sprawa jak wykorzystacie potencjał danych wam "narzędzi" od Orgów. Strona JAP już dawno wyruszyła i fortyfikowała Sztab/Bazę. Parokrotnie pytałem waszego Generalisimusa czy już ruszacie. Dla Orgów mogliście stać tam do wieczora :) Po NZ mieli ruszyć SF Najemnicy dla wyrównania szans. W końcu Narody Zjednoczone miały rozstawić Sztab/Bazę. Orgowie nie byli D-cami stron. Cała impreza była Combatem na uproszczonych zasadach MCS. Pisane było i mówione, że będzie ciężko i kawał do przejścia. Ponadto piszemy i mówimy, że reprezentujemy środowisko Środkowego Pomorza. Że zjechały do nas Teamy z województw:

Zachodniopomorskie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie to nie znaczy, że takie środowisko reprezentujemy. Jeśli zapraszam Ciebie na obiad /nadal Ciebie nie znam pod Twoim anonimowym nickiem/ nie znaczy, że będę wszystkim mówił, że jesteś moją rodziną.

 

Za kontakt na forach zaproszonych Teamów Zachodniego Pomorza w większości był odpowiedzialny Dantee. Więc wszędzie to nie było tego "aktywnego ludka" :) Co do list obecności to nie zamierzamy ich robić. Dajemy pakiet wszystkiego co potrzeba: opatrunek wojskowy osobisty, granat, opaska z nr indywidualnym podpisana nickiem dla D-ców. Część D-ców zgłosiła braki w szeregach, cześć nie. Moim zdaniem braki w liczebności wyszły niewielkie, ale też nie dostałem stosownego meldunku od Generałów wiec się nie będę wypowiadał. Walczysz tym czym dysponujesz. "Wojna nie matka do cyca nie przytuli" - jak ma w opisie jeden z Kolegów.

 

Co do kawy z filiżanek jak znam wielu maniaków ASG zapewne budowali sobie klimat przed walką :) No cóż zabawny koloryt :) Nie mój wybór. Jeden lubi ogórki inny córkę ogrodnika.

 

Co do młodego wieku, to na lokalnej imprezie IVO3 młodzi przyjechali z opiekunami. Czy dowodzi ktoś starszy czy młodszy w Teamie nic nam do tego. Aktywujemy również nasze najbliższe Koszalińskie środowisko ASG, a co za tym idzie, kto ma nas zastąpić jak nie młodzi? Gdzie mają zdobywać doświadczenie. Wiele młodych ekip ma duży potencjał, dużo zapału i ambicji. Cieszyć się trzeba, że zamiast "strzelać do kotów" chcą słuchać rad starszych Maniaków ASG. Przede wszystkim młodzi, którzy pojawili się na IVO3 są uczciwymi walczącymi fair play Maniakami. Na tej imprezie uczciwość i zdrowa rywalizacja były elementami bardzo ważnymi. Młode Teamy np. z Koszalina zeszły ten las wielokrotnie. Podczas naszych przygotowań w lesie widywaliśmy ich trenujących wielokrotnie. Impreza nie była opisana 18+ więc nie wiem skąd zdziwienie.

 

Zgłoszeń mieliśmy wiele więcej od wielu różnych Teamów. Parędziesiąt odrzuciliśmy ze względu na brak opinii w ich lokalnych środowiskach bo np. Team dopiero powstał, lub "kwasy" jakie tworzą i zapraszamy po uzupełnieniu braków. Poziom Teamów był różny. Nie był to typowy Milsim więc i nie takich samych wojowników na IVO3 się doszukujmy. Teren mimo wszytko był ciężki i trzeba było wykazać się znajomością nawigacji w terenie, aby znaleźć Artefakty czy podawane lokalizacje, oraz podawać swoją pozycję.

 

TFy miały wysyłać po pełnej godzinie swoją lokalizację. Tak szczerze to pozwalałoby nam bardziej prowokować akcje na pewnych punktach. D-cy sami wiedzą czy wysyłali takie meldunki przez swoich Sędziów/RTO. Bardzo duże podziękowania za to dla SF Najemników.

 

Wielka prośba do Kolegi o nicku nic mi nie mówiącym. Za rok jeśli zechcesz podejmij się dowodzeniem swoją stroną konfliktu, a będziesz mógł wówczas mieć pretensje do siebie, czy dobrze poprowadziłeś ludzi, rozdzieliłeś im zadania, używałeś komunikacji, czy odprawa była przeprowadzona odpowiednio. Kysio np. był Generalisimusem Angryku rok temu na Panzerfaust IV Szczecin Sfory. Może ma doświadczenie, może nie ma. Jeśli umiesz lepiej zapraszam - tak szczerze. Zawsze potrzeba "dobrych" ludzi w Sztabach. Cała rozgrywka od nich zależy. Koalicja Północ daje na IVO narzędzia. Jak z nich skorzystacie zależy od Was. Jaki poziom stworzycie zależy od was. Możesz ocenić Organizatorów za sprawy organizacyjne, a nie odprawy D-ców, podział TFów, czy zagrzewanie do walki. Wszystkie te zadania rozdzielali D-cy na swoich tajnych podforach. Podobnie robiliśmy na PanzerFaust IV Sfory gdzie dowodziłem z Radziem z Special Forces Airsoft Team Szczecin całą stroną Calmlandii. To Generałowie zrobili odprawę i przekazali założenia strategiczne i nakreślili ogólną taktykę poszczególnych elementów, hasła, komunikację, łańcuch dowodzenia itp itd. Umiesz lepiej poprowadzić batalię w tak miodnym terenie, poprowadź.

 

Imprez i ich klimatów jest bardzo wiele. Jeden lubi szynkę inny jak mu śmierdzą nogi. Nic na siłę. Zawsze można pojechać gdzie indziej, gdzie załadujesz hip-capy do pełna, a T1000 nie zabraknie.

 

Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził.

 

Niebawem będzie opublikowany na łamach Portalu Koalicja Północ Dziennik Sztabowy Organizatorów.

Edited by Promant
Link to post
Share on other sites

Drogi M75, czytaj ze zrozumieniem proszę.

1. Ja nie mam nic do dowództwa, bo sam widziałem jak się starali i sprężali. Tak trzymać i na drugi raz z megafonem poproszę!!

2. Co do "Waszych" narzędzi to jeszcze się trochę musicie pouczyć jak ich używać.

3. Repezentujecie środowisko... hmmm... fakt, tak twierdzicie... no connent - życie pokaże.

4. Młodzi powinni zdobywać doświadczenie, ale jak się robi impreze ogólnopolską to powinno się jakiś poziom zachować, ale wątpię czy mnie zrozumiesz...

5. Paredziesiąt odrzuciliście :), a ja złapałem na wędkę lampę naftową, jeszcze się paliła!!

6. A ilu odrzuciło Was?

 

 

"Imprez i ich klimatów jest bardzo wiele. Jeden lubi szynkę inny jak mu śmierdzą nogi. Nic na siłę. Zawsze można pojechać gdzie indziej, gdzie załadujesz hip-capy do pełna, a T1000 nie zabraknie."

 

Ty naprawdę jesteś maniakiem...

 

I temat z mojej strony zamykam, albowiem jak mawiał Konfusjusz: Nie kłuć się z głupcem, bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Więcej postów nie napiszę.

Link to post
Share on other sites

Nie będę anonimowy Kolego rozmawiał z Tobą na temat środowiska z którego się nie wywodzisz. Bliżej Tobie do granicy niż do Środkowego Pomorza. Nie będę tłumaczył np. Warszawiakowi, że nim nie jest.

 

W rewanżu gościny u nas, czekamy na zaproszenie do Was, na Waszą imprezę. Zawsze chętnie się uczymy od innych.

Edited by Mario75
Link to post
Share on other sites

Ehh zawszę się znajdzie malkontent...

 

Kolega albo ma jakiś osobisty uraz, albo żal mu d**ę ściska, że NZ przegrali... ;)

 

Ciekawe, że rozmawiając z ludźmi z wieloletnim doświadczeniem w ASG i wielu dużych imprezach, nie spotkałem się z negatywnymi wrażeniami. OK były niedociągnięcia ale gdzie ich nie ma?!

 

Ten cały Twój żal, brzmi jak narzekanie babci w autobusie... Wyglądasz mi na "leszcza", któremu zawsze jest źle, a po Twojej wypowiedzi wnioskuje, że nie miałeś ochoty przeczytać ze zrozumieniem (sic!) informacji na portalu o imprezie...

 

Nie będę się odnosił do Twoich "złotych myśli" ponieważ nie widzę w Tobie dyskutanta na poziomie. Anonimowo każdemu łatwo ujadać. Jak mam brać taką osobę na poważnie skoro nie ma jaj pisać otwarcie?!

Link to post
Share on other sites

Reprezentuje jedną z grup z Pomorza...

 

Którą grupę z Pomorza? Na pewno tą najlepszą.

 

...

Teren.

Wspaniały. Mało cudowny! Ale „trochę” jak dla mnie za rozległy, było tego jakieś 5 na 5-6 km, czyli 2500 do 3000 tysięcy hektarów, na strzelankę na 200 ludzi z groszem jest nieporozumieniem. Ale jak kto lubi.

....

 

Widzę, że nasz Gal Anonim pomylił imprezy. Strzelankę to sobie zrób w weekend z paroma kolegami. Combaty, które robimy to przedsmak Milsima. Ciężki teren, mapa, ograniczenia amunicyjne, często brak kontaktu ogniowego, próba dla Dowódców, Sztabistów. Wiadomo, że od razu nie rzucimy ludzi na 24h ale i te naście pozostawiło dużo miłych wspomnień po sobie i miło było zjeść, po przyjemnym zmęczeniu, grochówę z kiełbasą z kuchni polowej.

 

Moim zdaniem Org "spędził" wszystko co się dało w jego rejonie na tę imprezę, ...

...

 

Niemiło mi, że odnosisz się z takim szacunkiem do Airsoftowców.

 

Ciekawe ile założysz jeszcze anonimowych kont i gdzie, żeby wyrazić swoje (...), że Tobie nie poszło. Frustracje przenieś lepiej na swoje forum. Rozmawiałem dzisiaj chyba ze wszystkimi D-cami Teamów pytając jak ich ludzie. Po wielu miesiącach przygotowań dzięki Najwyższemu niewielu znalazło się ludzi, którzy nie na tą imprezę przyjechali. Tak stało się również najwidoczniej z Tobą Anonimie.

 

Przypominają mi się inne czasy: donosik może dzisiaj napiszę, poczuję się lepiej, taki dowartościowany :)

 

Kolego, nie rozkręcaj się, bo zostanie to uznane za celowe nakręcanie flame'a i tak potraktowane, włącznie z usunięciem tematu, jeśli zrobi się chamstwo.

Nie potrafisz znieść krytyki? Nie pisz w ogóle.

Potrafisz - pisz jak człowiek na poziomie.

 

A póki co piszesz na naszym portalu, nie na swoim, więc proszę się stosować do naszych zasad. Włącznie z rezygnacją z wulgaryzmów, nawet wykropkowanych.

 

I proszę przestać zamieszczać linki do swojego portalu. Reklamowanie czy propagowanie stron bez zgody redakcji WMasg jest sprzeczne z regulaminem portalu. Kolejne posty podlinkowane będą usuwane.

Edited by Promant
Link to post
Share on other sites

https://picasaweb.google.com/Marecki261265/Ivojima2011#

przejechałem 500 km i zrobił bym to znów aby być na kolejnym zlocie

jak dla mnie to bylo super znów się wyłaziłem za wszystkie czasy jak na panzerfauście

klimat, teren ludziska super nie ma co biadolić

a jak komuś zabrakło adrenalinki to Kadafi potrzebuje najemników

pozdrowionka dla japońców

orgów i reszty superwrogów

Edited by marek261265
Link to post
Share on other sites

A ja popieram Qeitus-a ma sporo racji , ukrywanie swojego nicku czy imienia nie koniecznie oznacza tchórzostwo, może to tylko chęć wyrażenia swojej opinii bez wywolywania bezsensownej otwartej wojny i wypowiedzenie swojego zdania które nie będzie rzutowalo na opinie pozostałych członków teamu [ oni mogą mieć inne odczucia co do imprezy ]

Morze organizatorzy imprezy postarają sie to uszanować a nie odpowiadać od razu na atak.

Link to post
Share on other sites

Ja wysiadam :) Następny Anonim, który się dzisiaj zarejestrował. Jak masz zatem nie pochwalać innego Anonima. Zjazd Anonimów. Gdzie wasza cywilna odwaga. Jeśli taką prezentujecie w polu walki to cieszy mnie to ogromnie, że nie pojawicie się na IVO4 która będzie jeszcze cięższa. Będą obowiązywały pełne zasady MCS i będzie trwała 24h w terenie.

 

Podziękuję za rozmowę w takim gronie.

 

%kris9712 napisał: "Morze organizatorzy" pisze się przez "ż". Jeśli jesteś z nad morza powinieneś to tym bardziej wiedzieć :)

Edited by Mario75
Link to post
Share on other sites

Również reprezentuję tą samą grupę z Pomorza co Qeitus i jestem tutaj anonimow. Swoją drogą niezły sobie nick wymyśliłeś. Morze i nam nie poszło, ale mnie się tam podobało. Innym tesz. Fajnie tak pisać anonimowo.

 

Można takie głupoty wipisywać bez konsekwencji. Tylko widzę, że wyzywać nie można bo się moderatorzy czy inne takie tutaj denerwują, nawet jak się napisze ku..wa było zaje...ście.

 

Chciałem podziękować naszym Dowódcom NZ oraz przeciwnkom i organizatorom. Myślałem, że wystrzelam się, a tak było ambitniej, co nie znaczy gorzej. Powiem, że nie bardzo organizujemy coś co jest na więcej ludzi.

 

Czołgiem panowie! Było dobrze! Chcę więcej!

 

[użytkownik zidentyfikowany jako Mario75 (zaskoczony, że jesteśmy w stanie to zrobić?). Mimo wcześniejszych próśb i ostrzeżeń, o kulturalny poziom wypowiedzi, nie używanie wulgaryzmów i nie nakręcanie flame'a jak widać nie potrafił wypowiedzieć się na poziomie wyższym niż poziom gówna. W związku z tym z wielką przyjemnością udzielę urlopu.]

Link to post
Share on other sites

Hehe słabo Panowie, bardzo słabo...

 

Takie stare dziady, a bawicie się w taką dziecinną grę...

 

Nie bądźcie "miękkie fryty", ujawnijcie się... ;)

 

 

 

BTW

Kolega MOD Promant, też ma chyba jakąś prywatną animozję skoro zmoderował tylko post Maria, a moją "d**ę" zostawił w spokoju...

I to ma być TEN poziom?!

 

[Nie wiem co napisał wcześniej Mario, ale "dupa" nie jest jakimś wielkim wulgaryzmem, dopóki nie jest nadużywana ;)]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Panowie i Panie

 

Nie jestem modem ani reprezentantem żadnej z gardłujących stron.

Wiem jednak to: nasza grupa organizuje lokalny MILSIM od kilku już lat i to w paru odmianach. Jesteśmy stałymi gośćmi imprez organizowanych na terenie całego kraju i za granicą jak również mamy przyjemność i zaszczyt współtworzyć atmosferę znakomitych imprez (piszę to aby dać wyraz wdziędzności,a nie żeby podnieść naszą rangę-proszę tego nie pomylić) Przyznam jednak że przy żadnej z nich- nawet przy zlocie Tomaszowskim chociażby (w tym roku po zmianie formuły 'Antares') który zrzesza corocznie nie 200,nie 300 a ostatnio prawie 1000 airsoftowców z (dosłownie) całego kraju (jak i bliższej i dalszej zagranicy)- nie spotkałem się z aż tak mocnym i ofensywnym marketingiem.

 

Spójrzmy prawdzie w oczy- środowisko WMASG zrzesza osoby o nieco wyższej średniej wieku niż większość środowisk lokalnych. Dlaczego? Bo ludzie zawsze lubią się bawić wśród sobie podobnych,a wszelkie fora lokalne pochodne temu portalowi tworzyli dobre kilka lat temu ludzie których było stać na to (ówcześnie dość drogie) hobby. Dziś z racji błogosławionych chińskich rączek mocnego fajnego elektryka może mieć KAŻDY (nikt już nie pamięta co oznaczało 'dzielimy się tak żeby każdy team miał jednego elektryka' :blush: ) co wpłynęło przełomowo na popularyzację tego sportu/gry.

Zdaję sobie sprawę że jest do otwarcie bram dla wielu wartościowych ludzi,jak również otwarciem potężnego rynku zbytu dla wszystkich gadżetów w które tak obfituje nasza pasja.

 

Błagam jednak żeby te naleciałości handlowe nie przelewały się na to co od zawsze było spotkaniem grup ludzi znajomych lub/i dzielących wspólną pasję! Obrzucanie się błotem w szczeniacki sposób przystoi polskim politykierom,a nie ludziom na poziomie! Ludzie z koryta przynajmniej mają z tego dużą kasę-a my?Niesmak...

 

ASG to wspaniała pasja,ale NIE TRAĆMY KONTAKTU Z RZECZYWISTOŚCIĄ! Nie dajmy się ponieść określeniom 'bitwa','combat', 'pole walki' bo powinny być ZAWSZE stosowane właśnie w cudzysłowie!!!!Nie robimy tego TU z oszczędności czasu- wszyscy bywalcy wiedzą o co biega i znają różnicę.Powinni...

 

Osobiste wycieczki kto twardszy itd. -sorry,ale żenua. Zajmuję się ASG prawie od zarania jego istnienia w kraju, mam dość wyraźne konotacje wojskowe i biorę regularny udział w ciężkich milsimach na szczeblach różnych-różnistych (od gońca po sztaby). Do tego mam dobrą kondycję i manewruję moim rkm'em jak piórkiem- malkontetnom oferuję listę referencji... Czy to czyni mnie twardym? NIGDY bym się nie odważył tak tego ująć,a do ludzi skromnych nie należę.

 

Wybaczcie ZAdługą tyradę,ale poproszę Cię Mario jako czcigodnego orga imprezy i głównego głosu forum Koalicji o wzięcie sprawy w mocny uścisk- w końcu na tym forum jesteście w gościach... No choćby komentarze dotyczące stronniczości czy uprzedzeń moderatorów są po prostu nie na miejscu.

 

Mieszkamy blisko bo SSInc jest z Trójmiasta- z pewnością będzie okazja spotkać się na którejś z Waszych Koalicjo,czy naszych imprez i chętnie poznamy Was bliżej i daję słowo że wypowiem się na WMASG konstruktywnie jak wypadają Wasze gry na tle usiłowań Krakusów, Stołecznych, Pyr czy Kujawiaków (i całej reszty) albo Jankesów czy Szwedów a Wy skomentujecie gry naszego autorstwa itd.

Póki co- obie strony przepychanki: trochę godności!I kubełek zimnej wody na głowy, bo staropolska sarmacka krew daje znać :wink:

 

Wiadomo że dobrze kiedy wokół eventu jest szum...ale czy TAKI szum też Koalicji pasuje? Chwała Wam za to że podejmujecie się organizacji większej imprezy i działacie tak aktywnie! Na TYM forum jednak nie da rady zrobić furory z dnia na dzień, bo ludziska już trochę widzieli,za to kiedy impreza się już sprawdzi to może trafić na stałe do kanonu i zyska sobie rosnącą grupę wiernych fanów.

 

 

Zależy wam na kontrowersji czy koleżeńskiej kulturalnej promocji? Jeśli na tym drugim to zapewne znajdzie się dla Was na tym forum godne miejsce!Ale do tego trzeba znaleźć balans pomiędzy dobrze pojętym marketingiem imprezy i zwykłym zdrowym rozsądkiem. (przykład rozwiązania- rozesłać zaproszenia dla ekip organizujących od wielu lat duże imprezy,których zdanie liczy się z racji dokonań,a nie dlatego że 'bo tak'. Pojawią się i poświadczą, nie będziecie musieli wiele pisać- czyny przemówią same no nie?)

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia i stałego podnoszenia poziomu imprezy! No i czekamy (SSInc) na zaproszenie-myślę że kolegów z Pomorza właściwego (tak nas przynajmniej opisali na mapie :wink: ) nie pominiecie!

 

GOR

Link to post
Share on other sites

GOR masz rację i większe doświadczenie. Dziękujemy za rady. Zapewne skorzystamy.

 

Proponuję wyczyścić temat do pierwszego posta i zamknąć. Jeśli można prosić Adminów byłbym wdzięczny.

 

20110327279.jpg

Element po elemencie. Nadszedł czas na złożenie Generatora i uruchomienie Pojazdu Bojowego. IVO3.

Edited by Mario75
Link to post
Share on other sites
Proponuję wyczyścić temat do pierwszego posta i zamknąć. Jeśli można prosić Adminów byłbym wdzięczny.
Nie widzę powodu, aby usuwać słowa krytyczne o zlocie. Jak widać osoba krytykująca była tam i ma prawo do negatywnej opinii.
Link to post
Share on other sites

Szanowny Kolego z Północy. Wydaje się, że trafniejszym byłoby poruszenie powyższej sprawy TUTAJ, niż deliberowanie na jej temat w przedmiotowym wątku. Albowiem wobec powyższego, ktoś inny niż Kol. Gor, mógłby powstrzymać się od używania sarmackich eufemizmów i nazwać pieniactwo po imieniu.

 

Nie wypowiadając się in meritum sporu, który mnie nie dotyczy - muszę poczynić konstatację, że prowadzenie tego rodzaju "dysputy" w dziale imprez ogólnopolskich zwyczajnie nie przystoi. A zaistnienie takowej, dobitnie wskazuje na stopień degrengolady środowiska. Odnosząc się do obustronnego zacietrzewienia i poziomu "polemiki", chciałoby się ironicznie powiedzieć, że jacy organizatorzy - tacy uczestnicy. A jak Was widzą...

 

 

 

Kuba, proszę napisz to raz jeszcze, w języku nie wskazującym na Twoje mega wykształcenie i bez zbędnego popisu językowego, bo czyta się to jak "Pana Tadeusza".

 

 

Proszę Ciebie, nie odpisuj na tą osobistą wycieczkę i olej mnie.

 

Co do samej imprezy :P Fajnie było, organizacja stawała na głowie i rzęsach żeby było dobrze, jeśli inni się pocili w lesie, to organizatorzy byli zalani potem.

Liczyły się starania i zgranie, to ze ktoś na kogoś krzyczał, to raczej nie wina organizatorów bo nikt nikogo nie będzie prowadził za rękę i mówił co leży w dobrym tonie.

Ludzie są jacy są, nie wyeliminuje się wariatów.

 

Cała impreza przebiegała jak po sznurku, teren duży, raczej dla tych bez brzucha na kolanach :icon_biggrin:

 

 

Co do samej krytyki: KP nie lubi jej, stąd może anonimowość.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Niestety domeną Polaków jest krytyka czegoś czego samemu się nie zrobiło. Oczywiście krytyka jest wskazana ale tylko wtedy gdy jest konstruktywna.

Co do Ivo 3 napiszę tak: byłem pierwszy raz i uważam, że zlot był całkiem udany. Pomijam ogromny teren na którym zorałem się jak koń na westernie ale Orgowie zapowiadali że będzie gdzie łazić. Oczywiście było kilka błędów ale niestety nie zdarzyło mi się być na imprezie, która by ich nie miała. Podziwiam chłopaków z KP, że starali się zrobić coś fajnego. Odczucia dla wielu osób będą różne ale jak to było wspomniane powyżej "jeszcze się taki nie urodził...".

Wiem jedno, że jeśli dostanę zaproszenie w przyszłym roku to nie omieszkam z niego skorzystać, a ukrywanie się za anonimowym nickiem i tłumaczenie się, że to dla ochrony przed niechcianymi wojnami teamów jest dla mnie bardzo mdłe. Każdy ma prawo do krytyki i nie powinien się wstydzić swojego odmiennego zdania. Nawet jeśli ono jest anty-impreza nie wyraża zdania całego teamu a jeśli okazało by się ze cały team uważa Ivo za porażkę to w przyszłym roku ma wywalone na następną edycję. A jeśli tyko Tobie drogi anonimie się nie podobało to nie jedziesz. Proste ?? Proste!!

 

Pozdrawiam wszystkich skośnookich obrońców jak i NZ oraz SF.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

IVO JIMA 3 "Nowy Świt" Podsumowanie

DSCF5742.jpg

 

Rozpoczęcie IVO3 ok. godz. 9:00 w dwóch punktach jednocześnie wydano pakiety uczestników. Przekazano je na ręce D-ców Teamów. Każdy kto czytał wiedział jakie są zasady. Oprócz tego otrzymali wszyscy mapy z regulaminem na odwrocie. Rozdano również zalaminowane duże kolorowe mapy sztabowe. Meteo poranne wskazywało idealną pogodę na zaplanowane działania. Wielu w swoich Teamach posiadało swoje mapy wydrukowane przed przyjazdem. Wiele Teamów było świetnie przygotowanych odnośnie topografii, a ta w pierwszej fazie decydowała o szybkości pozyskiwania Artefaktów, a co za tym idzie punktów. Poprzez Sędziów, którzy dysponowali Telefonami Satelitarnymi należało po pełnej godzinie składać raport z położenia TF, aby Orgowie mogli ew. zamarkować dodatkowe potyczki np. obrona skrzyżowania itp. Z realizacją bywało różnie. Po rozdaniu pakietów uczestników D-cy zebrali ludzi i wyruszyli do wykonania zadań.

 

mapartefakty2x600.jpg

Rozmieszczenie Artefaktów oraz innych kluczowych elementów IVO3. J - Baza JAP. N - Baza Narodów Zjednoczonych. P - Pokrak R- Respawn

 

Artefakty: 1-Kabel uszkodzony 2-Rękawice 3-Moduł 4-Podstwa Generatora I 5-Rdzeń 6-Rękawice 7-Kabel sprawny 8-Rdzeń 9-Podstawa Generatora II

 

AC45-Parking2 JAP

 

DSC_8856.JPG

JAP podczas koordynowania działań własnych jednostek w terenie.

 

O tej samej godzinie otrzymali pakiety uczestników JAP, Narody Zjednoczone oraz SF Najemnicy.

 

Pakiety uczestników Assasinowie otrzymali dzień wcześniej.

 

9%20obcy.jpg

Jedna z całej talii kart zleceń, którą posiadali Assasini. Assasin wybierał zlecenie po czym otrzymywał od Zleceniodawcy potwierdzenie i informacje. Na karcie zlecenia widoczny nr indywidualny uczestnika IVO3 wraz z kolorem opaski.

 

Najwcześniej na pozycje wyruszyli JAP, w tym czasie NZ przygotowywały się nadal do wymarszu. Jednak dla wyrównania szans JAP czekali na sygnał od Orgów, a ten padł po informacji o rozstawieniu Sztabu/Bazy NZ. SF Najemnicy wyruszyli dopiero po wyjściu Narodów Zjednoczonych z Parkingu Głównego. Najemnicy do czasu pojawienia się ich Satelity w zasięgu nie mogli komunikować się miedzy TFami. SF Najemnicy ponadto do późnych godzin wykonywali zadania skrycie i mieli pozostawać niewykrytymi. Jedynie na rozkaz HQ mieli działać zbrojnie, czy w przypadku zaobserwowania transportowanego Artefaktu, lub w ostateczności jeśli nie można by było wykonać zerwania kontaktu i narażałoby to Najemników na duże straty liczebne. Wyruszając w stronę pozycji Pokraka posiadali już komunikację pomiędzy TFami oraz mogli atakować bez pytania o zezwolenie HQ.

DSC_8884.JPG

Stylizacja JAP

 

W momencie kiedy SF Najemnicy w liczebności ok. 50-ciu ludzi połączyło sojuszem siły z JAP ok. 50-ciu ludzi ich zdobywane punkty były dzielone na pół. Koalicja w sumie zdobyła 410pkt. Od początku rozgrywki SF Najemnicy nie wiedzieli, że mogą liczyć na zwarcie sojuszu z JAP. Zatem wszystkie trzy strony konfliktu działały samodzielnie. Dopiero przy Pokraku połączyli siły i odnaleźli Laboranta z dokumentacją złożenia Generatora.

 

DSCF5751..jpg

JAP przeczesują wyspę.

 

SF Najemnicy mieli wyruszyć z Parkingu3 ale nie byliśmy w stanie zapewnić na tyle bezpiecznego Parkingu aby SF wyruszyli z trzeciego miejsca.

 

 

 

SF Najemnicy – ok.50-ciu ludzi

 

JAP – ok. 50-ciu ludzi

 

Narody Zjednoczone – ok. 110 ludzi

 

 

 

Główne cele SF Najemników: odnaleźć Artefakty, złożyć Generator, wywieźć Pokraka z Generatorem w miejsce Ewakuacji w celu pozyskania technologii dla Agenta zlecającego misję.

 

DSCF5807.jpg

Mapa prawdę Ci powie - JAP

 

Główne cele JAP: zebrać niepowtarzalne trzy Artefakty, zlokalizować Pokraka, nie dopuścić do przejęcia Pokraka, obronić wyspę przed najeźdźcami

 

 

 

Główne cele Narodów Zjednoczonych: zdobyć trzy Artefakty /zdublowane jak w SF, zarówno SF jak NZ mieli takie same Artefakty do zdobycia, w wojennej zawierusze np. przez chwilę NZ posiadały Dwie Podstawy Generatora co dawało im dużą przewagę, bez tych części nie dałoby rady odbudować Generatora, niestety Artefakt został odbity przez SF Najemników/, uruchomić Generator, dojechać Pokrakiem II z Generatorem na miejsce Ewakuacji w celu pozyskania technologii, wyczyścić wyspę eliminując wojska nie należące do NZ.

 

DSCF5821..jpg

Dantee ORG - Orgowie zeszli tyle co walczący. Dzięki nim ułatwiony był kontakt przez Telefony Satelitarne na obszarze paru km.

 

Po tym kiedy udało się dojechać Pokrakiem do miejsca Ewakuacji wszystkie frakcje otrzymały informacje o tym iż w Strefie „Bocianiec” które jest „Sercem Wyspy” wykryto niepokojące anomalie magnetyczne. Należało umieścić w 5-ciu punktach jednocześnie /przypominających pięć punktów z kości do gry/ i utrzymać Artefakty z Generatora przez 10-sięć minut. Warunkiem było utrzymanie wszystkich 5-ciu pozycji przez jedną ze stron konfliktu. W przypadku zawarcia sojuszu punkty dzielone były nadal na pół. Wystarczyło zablokować jedną z dwóch wież strzelniczych, aby nie dopuścić do wyrównania poziomu anomalii magnetycznej. W momencie kiedy przed zakończeniem manewrów żadna ze stron konfliktu nie wyrównałaby poziomu anomalii magnetycznej zakończenie byłoby zdecydowanie inne. Na szczęście nie musieliście spotkać się z takim zakończeniem.

 

DSCF5991.jpg

Dobrze, że udało się odnaleźć Laboranta. Dzięki jego dokumentacji wiadomo jak to wszystko ze sobą połączyć w całość.

 

 

Poniżej możecie prześledzić Dziennik Działań Bojowych z Przyczepy Sztabowej Orgów. Informacje bazują na waszych informacjach, które przesyłaliście wg. zaleceń. Wiele wpisów brakuje np. o wszystkich likwidacjach D-ców Teamów, które dawały punkty dodatnie i minusowe. W związku z tym Organizatorzy podjęli decyzję o nie zliczaniu tych punktów. Jeśli chcecie sprostować lub dodać jakieś elementy do Dziennika napiszcie w Komentarzach, a Dziennik będziemy na bieżąco edytowali i dodawali zdarzenia. Pamiętajcie o podawaniu godziny zdarzenia.

 

IMG_0262.JPG

Pokrak II w drodze do miejca Ewakuacji. Miły dźwięk odbijanego kompozytu w środku dodaje klimatu podczas przejażdżki wyboistymi drogami IVO3

 

Dziennik działań bojowych IVO3

 

10.00 - Rozpoczęcie działań

10.25 - JAP - Założenie bazy - BC34

10.30 - JAP wysłać TF na patrol - AJ45

10.35 - NZ - Założenie bazy - CC32

10.40 - SF wysłać TF po artefakt - BG32 (nr 4 Podstawa Generatora)

10.45 - SF wysłać TF po artefakt - CH42 (nr 8 Rdzeń)

10.50 - SF wysłać TF po artefakt - BI45 (nr 2 Rękawice)

11.00 - NZ wysłać TF po artefakt - BC26 (nr 9 Podstawa Generatora)

11.00 - NZ wysłać TF po artefakt - BD35 (nr 5 Rdzeń)

11.00 - NZ wysłać TF po artefakt - BI31 (nr 6 Rękawice)

11.05 - JAP - artefakt przejęty - BD35 (nr 5 Rdzeń)

11.05 - JAP wysłać TF po artefakt - CD31 (nr 1 Kabel uszkodony)

11.10 - NZ - artefakt przejęty - CD31 (nr 1 Kabel uszkodzony)

11.20 - JAP wysłać TF po artefakt - AG46 (nr 3 Moduł)

11.20 - JAP wysłać TF po artefakt - BJ33 (nr 7 Kabel właściwy)

11.30 - NZ - dowódca TF zlikwidowany przez assasina

11.30 - JAP -artefakt przejęty - BI31 (nr 6 Rękawice)

11.45 - SF - artefakt przejęty - CH42 (nr 8 Rdzeń)

12.30 - SF - artefakt przejęty - BI45 (nr 2 Rękawice)

12.55 - JAP - artefakt przejęty - BJ33 (nr 7 Kabel właściwy)

13.05 - NZ - artefakt przejęty - BC26 (nr 9 Podstawa Generatora)

13.10 - JAP - artefakt przejęty - AG46 (nr 3 Moduł)

13.15 - SF - odbicie artefaktu (nr 9 Podstawa Generatora) od NZ

13.15 - NZ - dowódca TF zlikwidowany przez SF

13.20 - JAP - pojmanie assasina

13.25 - JAP - uwolnienie assasina w zamian za zlecenie

13.25 - NZ - artefakt przejęty - BG32 (nr 4 Podstwa Generatora)

14.35 - JAP i SF - wystawili ochronę i składają generator POKRAKA

14.40 - SF - rozstawiono respa - AJ43

14.50 - JAP i SF - POKRAK uruchomiony i jedzie do miejsca ewakuacji

15.00 - NZ - przejęcie respa SF - AJ43

15.00 - Atak na Respawn NZ - AJ43 przez JAP i SF

15.00 - JAP i SF - POKRAK osiągnął punkt docelowy

15.40 - JAP - zabicie assasina

15.50 - NZ - zabicie assasina

16.00 - Koniec działań

Jeśli chcecie coś zgłosić do Dziennika piszcie na PW.

 

IMGP4420.JPG

Wariorzy Narodów Zjednoczonych w drodze do Sztabu/Bazy

 

JAP

+10 (5) Rdzeń

+10 (6) Rękawice

+10 (7) Kabel właściwy

+10 (3) Moduł

+20 pojmanie assasina

+25 uruchomienie POKRAKA

+25 dojazd POKRAKA

+20 zabity assasin

+100 anomalia

 

SUMA: 230pkt.

 

 

 

SF

+10 (8) Rdzeń

+10 (2) Rękawice

+10 (9) przejęcie Podstawa Generatora II

+25 uruchomienie POKRAKA

+25 dojazd POKRAKA

+100 anomalia

 

SUMA: 180pkt.

 

NZ

-10 D-ca TF zabity

+10 (1) Kabel niesprawny

+10 (9) Podstawa Generatora I

-10 D-ca TF zabity

+20 zdobycie Respa

+10 (4) Podstawa Generatora II

+20 zabity assasin

 

SUMA /bez likwidacji D-ców/: 70pkt.

 

Punktacja Assasinów została utajniona ze względu na dość ważną ich rolę w IVO4.

 

IVO3%20055.jpg

W Przyczepie Sztabowej Orgów.

IVO3%20077.jpg

Grochówka z kiełbasą, chleb, sosy, obrusy i serwetki stały się po wielu km trudów i walk, niesamowitym luksusem. Podziękowania dla Kucharza Tomka za świetną grochówę.

 

 

Podziękowania dla wszystkich z Team 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC za parę miesięcy przygotowań. Podziękowania wszystkim uczestnikom, za paręnaście a czasem parędziesiąt km. które przeszliście bez marudzenia w pełnym szpeju szukając Artefaktów, walcząc o Pokraka, oraz neutralizując Anomalię Magnetyczną. Do zobaczenia za rok.

 

http://www.youtube.com/watch?v=UQLSk47-JFY&feature=player_embedded

Materiał na podstawie zdjęć. Team Shadows Ustka.

Zdjęcia zamieszczone:

Ola Shadows Ustka

Karolina-Kajka z UN/SN

Mario 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC

Marek Gorzów Wielkopolski

Źródło

Edited by Mario75
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...