Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bezśnieżna Zima VII (2011)


Recommended Posts

Kolejne novum na Naszej imprezie to wprowadzenie do scenariusza pojazdów. Będziemy dysponowali kilkoma i postaramy się, aby były eksploatowane aczkolwiek zadania wykonywane z pojazdami to przede wszystkim transport pomocy humanitarnej oraz ruchome posterunki obserwacyjne dla zespołu koordynującego imprezę choć nie wykluczamy, że mamy bardziej militarne ciągoty :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Melduję posłusznie, że na dzień 23.01.2011r. godz. 21.15 mamy 34 potwierdzone zgłoszenia, a w tym 7 zaksięgowanych wpłat na rachunek. Zazwyczaj przelewy przez weekend nie są księgowane więc zapewne z dniem jutrzejszym dane ulegną zmianie.

 

Recon

Link to post
Share on other sites

Na Alledrogo są różne memorabilia związane z reżimem słusznie uznanym za miniony :happy: O ile radzieckie sierpy i młoty mogą jeszcze komuś skojarzyć się z nie tym krajem, co trzeba, o tyle wszelkie gwiazdy, buźki Przewodniczącego Mao i inne takie wynalazki już chyba nie powinny :cool: Niestety nic kambodżańskiego nie widziałem (chińskie, a nawet mongolskie i owszem) ale zawsze to coś w klimacie.

Link to post
Share on other sites

Bardzo Cieszę się, że wykazujecie takie zaangażowanie w "wejście w klimat" Na pewno zaprocentuje to w dniu imprezy! Mam nadzieje, że jest jeszcze wiele osób, które podobnie do wypowiadających się, będą chcieli wcielić się w przypisane im role.

 

Pozdrawiam, Kierek

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie !!!

 

Chciałbym przekazać kilka słów odnośnie tegorocznej BZ 7, gdyż odebrałem kilka telefonów odnośnie niejasności jakie się pojawiają.

 

Temat pierwszy to miejsce imprezy. Wszystkie dotychczasowe BZ-ki odbywały się w Skwierzynie, która powoli nie była w stanie pomieścić wszystkich chętnych uczestników. Pozostało nam jako organizatorom podjąć wybór, albo ograniczyć ilość osób na BZ, albo zmienić teren. Zdecydowaliśmy się na to drugie rozwiązanie, gdyż uznaliśmy, że jak dotąd impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i nie ma co nagle robić imprezy dla wybranych. Poza tym w naszym regionie jest wiele ciekawych miejsc, które warto propagować przy okazji takiej imprezy. Jak to ocenicie okaże się po imprezie.

 

Temat drugi – wysokość wpisowego. Dochodzą mnie głosy, że nam odbiło z taką wysokością wpisowego za jednodniową imprezę. Otóż, z tego miejsca pragnę poinformować, że różnica między organizacją jednodniowej imprezy a kilkudniowej jest niewielka. Koszty, które trzeba ponieść bez względu na długość imprezy są podobne. W imprezach kilkudniowych na kolejne dni zabezpieczenie pozostaje takie samo, a dochodzą przeważnie koszty posiłków. Poza tym jak Wiecie Szanowni Koledzy i Koleżanki organizatorem BZ nie jest Husarz i spółka jako osoby prywatne, ale Liga Obrony Kraju w Międzyrzeczu. W tym miejscu Proszę Was, abyście poczuli się jako sponsorzy międzyrzeckiego LOK, gdyż jeżeli jakieś środki finansowe pozostaną z imprezy to przeznaczane są na działalność statutową naszego stowarzyszenia.

 

Temat trzeci to ekipa przygotowująca BZ 7. Może zdziwiło niektóre osoby, że informacje dot. imprezy podaje RECON. Jest to osoba, która ma moje zaufanie w organizacji imprezy. Ja ze względu na natłok spraw osobistych nie mogę uczestniczyć w każdym detalu organizacji imprezy. Cieszy mnie osobiście bardzo, że Husarz jest identyfikowany jako główny krzykacz na BZ, ale co będzie jak mnie zabraknie, ktoś przecież musi kontynuować nasze dzieło, jakim jest Bezśnieżna Zima.

 

Tak więc ZAPRASZAM wszystkich chętnych na BZ VII i obiecuję, że dołożymy wszelkich starań aby impreza była udana. Zapewniam, że Husarz nie popuści i wszyscy będziemy pracować na 100%.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym jak Wiecie Szanowni Koledzy i Koleżanki organizatorem BZ nie jest Husarz i spółka jako osoby prywatne, ale Liga Obrony Kraju w Międzyrzeczu. W tym miejscu Proszę Was, abyście poczuli się jako sponsorzy międzyrzeckiego LOK, gdyż jeżeli jakieś środki finansowe pozostaną z imprezy to przeznaczane są na działalność statutową naszego stowarzyszenia.

 

 

 

" LIGA BRONI, LIGA RADZI, LIGA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI !" :hahaha:

Link to post
Share on other sites

I mam wielki problem ktora strona, zawsze bylem po tej słusznej w pidżamie:) . Ale teraz ma byc ONZ a mam orginalny beret ONZ-tu właśnie z KAMBODZY!!!! I którą strone wybrać:) Z taka beretka, ale bez naszywki http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:UNTAC_Medal_bar.gif&filetimestamp=20090513192529 ... A co do stroju to mysle że czarny windstoper i pas taktyczny z szelkami wystarczy aby w miare wygladać.

Edited by puncerny
Link to post
Share on other sites

Mieć taki gadżet i wybrać stronę przeciwną? Zapraszamy na jasną stronę mocy.

 

Jasną? Wysługiwanie się podłym, kapitalistycznym interesom zgniłego amerykańskiego imperializmu nazywasz byciem po "jasnej stronie mocy"?

Towarzysze i towarzyszki, wzywam Was, byście dali zdecydowany odpór tej ogłupiającej propagandzie rozsiewanej przez wiadome siły, i stanęli w obronie wolności, dobrobytu i prawa do samostanowienia narodu Kambodży, brutalnie odebranych nam przez wietnamskiego najeźdźcę, a obecnie tłamszonych przez najemnych opryszków na żołdzie spasionych poganiaczy niewolników z Waszyngtonu, Paryża i Londynu!

 

 

 

Powyższe było oczywiście wyłącznie w ramach utrzymywania się in-character.

Niestety, Recon, wybrałeś taki fragment historii jako tło fabularne, że trudno postrzegać strony konfliktu inaczej, niż czarno-biało (na tyle orientuję się w historii Kambodży, żeby wiedzieć, kim byli Czerwoni Khmerzy i co Pol Pot i spółka mają na sumieniu - i grając po stronie Khmerów, muszę ostro bronić się przed kacem moralnym) :icon_cry: .

 

Z drugiej strony, Bitwy pod Grunwaldem też nie da się rozegrać, jeśli ktoś nie weźmie na siebie bycia tym wrednym, paskudnym Krzyżakiem :huh: ...

Link to post
Share on other sites

Brawo za odezwę :) Mam nadzieję, że każdy z uczestników wniesie do imprezy i scenariusza coś od siebie, ale niekoniecznie musi to być zgodne z prawdą historyczną. Dla mnie osobiście ważne jest uświadamianie ludziom, że w historii współczesnego Wojska Polskiego istnieją także inne "kontakty ogniowe" niż te znane z obecnych zmagań w Afganistanie i Iraku. Ja dowiedziałem się o tym rozmawiając z moim kumplem który brał udział w tych potyczkach i tak zrodził się pomysł na scenariusz BZ.

Link to post
Share on other sites

AKTUALIZACJA

 

Cześć wszystkim maniakom.

Poniżej zamieszczam listę osób które wyraziły chęć uczestnictwa w imprezie, i otrzymały ode mnie informację zwrotną o przyjęciu zgłoszenia. Większość osób przesłała swoje ksywki, Ci którzy tego nie zrobili opisani zostali swoimi inicjałami. Od dnia dzisiejszego co tydzień lista będzie aktualizowana, a w połowie miesiąca obok ksywek umieszczone zostaną informacje o stronie konfliktu i ewentualnej funkcji.

 

1. Husarz

2. Recon

3. Kierek

4. Stanik

5. Dziki

6. Bas

7. Gróby

8. Siwy

9. Arek

10. Stalk3r

11. Syrius

12. Honia

13. Pitbull

14. Siurak

15. Robin

16. Weber

17. Piachu

18. Warlock

19. McNil

20. Manis

21. Mariush

22. Vietnam

23. Ł.J

24. M.P

25. Army

26. Soldier93

27. Fabian_m

28. Jimmy

29. Pav

30. Potfur

31. Erhile

32. Szczepan

33. Jur

34. Kocur

35. Gosiak

36. Tuksiak

37. Ciap

38. Ed

39. Huski

40. Jake Green

41. Piqua

42. Blady

43. Muller

44. Sebol

45. Phobos

46. Trut@k

47. Dziadek

48. Wnuczek

49. Gustav

 

Jak na razie to wszystko. Jest jeszcze ok. 10 osób których obecność jest niepewna więc nie zamieszczałem ich w wykazie.

Drodzy koledzy jak już pisałem wyrażenie chęci to jedno, a poparcie tego czynami to drugie tak więc mając na uwadze to, że przed imprezą trzeba poczynić trochę zakupów za które też trzeba zapłacić proszę aby wszyscy chętni którzy jeszcze tego nie zrobili zaczęli przesyłać pieniążki. O ile płatność za wyżywienie, napoje i ewentualne noclegi dokonywana jest po imprezie i nie ma żadnego zagrożenia, że ktoś czegoś nie dostanie, o tyle inne płatności musimy wykonać wcześniej aby imprezę odpowiednio zabezpieczyć.

 

Pozdrawiam.

Recon

Link to post
Share on other sites

Idąc za duchem historii udało mi się załatwić oryginalną flagę ONZ która w 1993 roku powiewała przed sztabem POLLOG w Phonom Penh. Dar został mi przekazany przez kolegę który wtedy brał udział w rekonstruowanych przez Nas wydarzeniach.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...