Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm.028c i cm.028c


Recommended Posts

Witam

 

Zaczynam zabawę ASG i poczytałem trochę na forum i wiem, że jedna z najlepszych replik na start będzie cm.028

Tylko, że wolałbym coś podobnego do polskiego beryla (z replik typu cm.028 oczywiście) i tu mam dwóch kandydatów : cm.028u - beryl (zwykły) cm.028c - beryl commando

 

Proszę głównie o wypowiedzenie się na temat kolby, bo tylko to różni te dwie repliki.

 

Proszę ,żeby redy/wypowiedzi były na temat i, żeby ten temat nie zmienił się w zwykłą dyskusje na temat czegoś innego, jak w niektórych tematach(wg.mnie tak było) , które cztałem.

 

Za rade z góry dziękuję

 

pozdro

 

aidido

Link to post
Share on other sites

Proszę głównie o wypowiedzenie się na temat kolby, bo tylko to różni te dwie repliki.

 

Nie tylko różnią się kolbami, na przykład akumulator w CM.028C to mini stick, a w CM.0278 zwykły stick.

Ta pierwsza jest ze zwykłego plastiku, zaś druga z wzmocnionego.

No, i oczywiście waga, bo aż o 80 gramów ta druga cięższa.

Jeśli chodzi o kolbę to pierwsza będzie wytrzymalsza.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko różnią się kolbami, na przykład akumulator w CM.028C to mini stick, a w CM.0278 zwykły stick.

Ta pierwsza jest ze zwykłego plastiku, zaś druga z wzmocnionego.

No, i oczywiście waga, bo aż o 80 gramów ta druga cięższa.

Jeśli chodzi o kolbę to pierwsza będzie wytrzymalsza.

 

 

Kolego w jednej i drugiej replice batka jest identyczna - a mini stick oznacza że ma małą wtyczkę (small/large).

 

Repliki są IDENTYCZNE jedna rzecz która je różni to kolba - stąd sie bierze różnica w wadze.

Zwykły plastik :zastanawia: wzmocniony plastik :zastanawia: :icon_eek2:

 

Obydwie są IDENTYCZNE - mam nadzieję że nie muszę tego przeliterowywać.

 

Do Beryla żadna niepodobna bo to repliki AK-47.

 

IMHO bierz tą CM.028 C - bo ta kolba jest mocniejsza, w razie awarii łatwo taką kupić (w komisie na przykład jest pełno), ponadto posiada regulację - w zależności od wzrostu można sobie dopasować długość repliki.

Link to post
Share on other sites

Akumulatory są takie same. Nie ma czegoś takiego jak "large stick czy mini stick". Jest po prostu "stick" - ogniwa typu "mini" ułożone gęsiego 1 za 2 z wtyczką "mini". Najprawdopodobniej machnęli się w opisie. Body też są takie same (są z tego samego tworzywa). Różnice to montaż kolby i kolba, z czego wynika różnica w wadze.

Edited by Martini3g
Link to post
Share on other sites

Nie tylko różnią się kolbami, na przykład akumulator w CM.028C to mini stick, a w CM.0278 zwykły stick.

Ta pierwsza jest ze zwykłego plastiku, zaś druga z wzmocnionego.

No, i oczywiście waga, bo aż o 80 gramów ta druga cięższa.

Jeśli chodzi o kolbę to pierwsza będzie wytrzymalsza.

 

 

Jeśli jesteś nowy i nie znasz się tak jak inni to nie pomagaj tylko kształć się dalej ;]

 

@Topic

 

Dopinam się do postu powyżej. W tej cenie to only Cyma.

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz zamiar robić ze swojej repliki beryla, to jako podstawę musisz zastosować AK 74 a nie 47. Inspirowałeś się kształtem kolby, a to nie tylko w tym sęk leży - beryl tworzony był na bazie AK 74, można by rzec, że dzieli z nim korpus i kolanko gazowe - a te części w AK 47 wyglądają nieco inaczej. Nie będę się mądrzył więcej, bo znawca ze mnie nikły co do tych spraw, ale to akurat jest pewne: z pospolitej czterdziestki siódemki berylka nie zrobisz :D Jeżeli jednak miałbym wybierać pomiędzy tymi dwiema replikami z Twojego zestawienia, to wybrałbym cm.028u, bo... jest po prostu ładniejsza :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...