Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Z tego co pamiętam Sushi.50 i Viper testowali ten zawór w temacie o elektrozaworach. Najlepiej będzie ich zapytać bo strzelali na chrono.

 

Ogólnie po obliczeniach wyszło im chyba na to, że zawór ma za małą przepustowość ok 10 razy. Do otwarcia na wyższych ciśnieniach potrzebował dużo prądu, aż w końcu cewka się spaliła. Ogólnie do snajperek się to nie nadaje.

 

Xyanek najlepiej zagadaj do nich na PW po więcej informacji. Ale obawiam się, że będziesz musiał kupić inny.

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam Sushi.50 i Viper testowali ten zawór w temacie o elektrozaworach. Najlepiej będzie ich zapytać bo strzelali na chrono.

 

Ogólnie po obliczeniach wyszło im chyba na to, że zawór ma za małą przepustowość ok 10 razy. Do otwarcia na wyższych ciśnieniach potrzebował dużo prądu, aż w końcu cewka się spaliła. Ogólnie do snajperek się to nie nadaje.

 

Xyanek najlepiej zagadaj do nich na PW po więcej informacji. Ale obawiam się, że będziesz musiał kupić inny.

 

Też mnie się wydaje, że ten elektrozawór jest za słaby. Narazie podłączyłem 10bar i batkę li-pol i dawał radę, lecz tak jak mówisz: ma za słabą przepustowość.

 

No cóż... Człowiek uczy się na błędach :wink:

Link to post
Share on other sites

@Mendi, ale nie wydaje Ci się że mimo wszystko suwadło też trzeba upiłować, bo to że zrobie tak jak ty radzisz nic nie zmieni tylko to ze między krańcem czoła głowicy cylindra a początkiem komory będzie luka(większa), ponieważ całe suwadło (w tym też cylinder) będzie zatrzymywał sięw tym samym miejscu. Czyż nie? :biggrin:

 

@Ronnie jaki elektrozawór z tych pokroju tego co padałem by pasował do takiego celu(użytkowanie w snajperce).? ;)

 

Czy ktoś z osób które cynowały móglby dodać zdjęcie głowicy po tym zabiegu? ;)

Zrobiłem ale nie jestem pewien czy poprawnie, ponieważ warstwa tej cyny jest na prawdę minimalna i zachodze czy zrobiłem to aby na pewno dobrze :wink:

Edited by 19Mazur48
Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem, to przy 8 BAR będzie każdy elektrozawór dobry który przepuszcza te min. 500-800l /h.

 

Nie znalazłem cennika ale firma Burkert ma cały asortyment tych zaworów, od 0,5l/h do 2500l/h, pewnie ich cena będzie przekraczała 150-200zł, ale będzie warto.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś mi przeleciało że zawór 750l /h to przy 8 BAR około 600fps :wink: Czyli przy 1200l/h powinno być troszkę więcej, lecz przy zaworze 1200l/h i 20BAR to "łooooo zgrooozoooo.....", potwór a nie replika :wink:

 

PS Viper:

 

Przepraszam :happy:

Link to post
Share on other sites

Cośty! Podziwiam Rooniego jak mu to udało się zrobić :icon_eek2: Ja poszedłem na łatwiznę, i po najniższej lini oporu. Zależało mi tylko i wyłącznie by łatwo się naciągało i miało zmienną moc w dużym zakresie (ASG -> puszki/tarcze).

 

Wydaje mi się, że Viper powinien spowrotem otworzyć wątek o przeróbce SWD na gaz (oczywiście jeśli Roonie nie będzie miał nic przeciwko), byśmy mogli kontynuować tam swoje "projekty" i problemy :wink:

Link to post
Share on other sites

Nie martw się, kombinuję w domciu barretta własnej konstrukcji, a mam zamiar tam wstawic taki blow-back by nie dało się z niego strzelać w pozycji stojącej :biggrin:, niestety, w SWD ciężko (przynajmniej jak dla mnie) wstawić blow-backa. Ale koniec tego offtopu, to nie temat o barrettcie :wink:

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie dorobienia nowej głowicy. Oryginalna długość dyszy to ~11mm, o ile ją wydłużyć? Wydaje mi się że o 1-1,5mm wystarczy w zupełności. Kołnierz gumki nawet jak lekko dotykał dyszy, to po wydłużeniu o 1-1,5mm będzie znacznie lepiej przylegał ;)

Link to post
Share on other sites

oddałem ją w lepsze ręce - czyli Guru tematu snajperzenia - Dextera.

 

Sam wymieniłem uszczelki, dołożyłem o ringa pomiędzy dyszę tłoka a nową głowicę - przez co szczelność poszła znacznie w górę i ilość fps'ów również. Jednak nie pozbyłem się efektu odbijania tłoko-cylindra od głowicy - czyli trój-strzału- i pobierania w związku z tym 2-3 kulek.

 

Wierzę że Dexter ob-look'a swoim wprawnym okiem ten patent i wyda miarodajną opinię o tym ustrojstwie - Czy warto czy też nie... :)

 

Więc wszystko w złotych rękach Dextera :)

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Sam jestem ciekaw co Dexter powie na temat tego ustrojstwa.

Wydaje się ciekawe ale wymagać będzie sporo pracy żeby się nadawało do snajpienia, kwestia zapewnienia szczelności to nie problem czy regulacji fps.

Za to dokładność/powtarzalność dawkowania gazu już będzie sporym problemem o ile w ogóle da się coś z tym "rykoszetowaniem" modułu w cylindrze zrobić.

Link to post
Share on other sites

Dostałem mój kit na CO2 :icon_biggrin:

U mnie nie występuje problem z wkładaniem tłoka do cylindra, a śrubki idealnie chowają się w podstawce prowadnicy.

Jednak problem z trybem burst dalej istnieje, a teraz nie mam jak pogrzebać przy replice.

Obiecane fotki porobię jak będe miał czas i uprzątne warsztat.

Link to post
Share on other sites

Dostałem mój kit na CO2 :icon_biggrin:

U mnie nie występuje problem z wkładaniem tłoka do cylindra,

 

Masz wersję z drewnem czy z czarnym ABS'em ? - może problem występuje w moim przypadku ze względu na te drewienka ? Może jest stopka wyżej niż powinna być ... może... może... qrde dużo tych może....

Link to post
Share on other sites

No całkiem możliwe. Moja to raczej II wersja z magazynkiem low-cap w stocku.

Wracając do tematu bursta to owszem, występuje ale drugi i trzeci strzał to sam gaz.

Przecież do załadowania kulki potrzebny jest ruch całego suwadła razem z cylindrem i jego głowicą. Dysza cylindra jest nieruchoma więc nie ma jak załadować kulki.

Jutro postaram się pobawić na chrono i sprawdzę powtarzalność i ilość strzałów bez eliminowania bursta.

Może się okazać że wcale nie będzie tak przeszkadzał.

Link to post
Share on other sites

Ja niestety chwilowo wstrzymuje pracę nad SWD.

Miałem małą stłuczkę dzisiaj, dodatkowo nie powitałem nowego roku z dużą ilością gotówki więc coś muszę sprzedać.

Moja konwersja jest już na allegro. Na hasło wmasg dam 50zł rabatu więc wyjdzie tyle co na ehobbyasia razem z wysyłką ale bez cła.

Dzisiaj trochę pomierzyłem ją na chrono i był dosyć spory rozrzut prędkości bo o ok 15-20 m/s czyli do 70 fps, przy średniej prędkości wylotowej ok 140 m/s więc ok 470fps. Uszczelnienie powinno ustabilizować i trochę wzmocnić replikę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...