Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 300zł


Recommended Posts

A powiedzcie mi jeszcze. Bo do CM.028 (zwykłego) nie zamontuję żadnych dodatków (Poprawcie jeśli się mylę), więc to trochę bardziej przekonuję mnie do tacticala. Tylko żę w tacticalu te szyny są trochę daleko ( za muszką ). Czy jest możliwość i czy ma sens zamontowanie kolimatora ?.A możę do zwykłego CM.028 też da radę? Z góry thx za odpowiedź.

 

 

Moim zdaniem nie ma sensu montażu koli przed szczerbinką.

Nie wiem czy Cm.028 ma możliwość założenia montażu bocznego.

 

Generalnie moja rada - weź którekolwiek CM.028 które Ci się podoba, postrzelaj rok lub dłużej, naucz się taktyki itp itd,

zorientujesz się co to jest ASG, i wówczas kupisz sobie lepszą replikę z POTRZEBNYMI bajerami.

Chyba że od razu nie chcesz strzelać tylko lansik wtedy bierz wszystko :-)

I koniecznie będziesz musiał zatrudnić ordynansa do dźwigania szpeju.

 

Widziałeś żeby ktoś uczył się jeździć zdając na prawko ferrari lub innym rolsem ? :wink:

 

Szkoda wywalać kasy na lasery i bajery skoro jeszcze przed chwilką prosiłeś o doradzenie jaką replikę kupić.

Polataj z taką 28, a za jakiś czas nikt nie będzie musiał Ci doradzać co wziąć.

 

Bez koli spokojnie da radę skutecznie strzelać.

 

Życzę milej i bezpiecznej zabawy.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie!! Nie ładuj tym czymś co masz w pudełku razem z repliką. Przede wszystkim te prostowniczki nie doładowują baterii na 100%, przez co rozwalają pakiet. Lepiej popytaj znajomych, albo sam zainwestuj w jakiegokolwiek mikroklocka (ma funkcje rozładowywania), a pakiet z pewnością Tobie dłużej będzie służył. O tyle ważne, że ładowarkę kupujesz raz. A jeszcze lepiej zrobisz kupując ładowarkę, która będzie ładować pakiety nimh, nicd , jak i lipo, life itd. Opłaca się jednorazowo wydać więcej i przy ewentualnej zmianie baterii możesz sobie kupić tańsze i wydajniejsze pakiety lipo.

Link to post
Share on other sites

No własnie, to mówiąc już o bateriach, to jaka jest różnica między tymi Li-po a NiMh ? Lipo są do jakichś specjalnych replik ? Co do CM.028 kupuj wersję tactical, ma szynki, jest lżejsza i fajniej wygląda ;) A ja zrobiłem ten błąd i naładowałem baterię ładowareczką z zestawu :( Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ej zaraz, zaraz. Panowie ;p. Trochę mnie nastraszyliście. Czyli że POD ŻADNYM POZOREM nie formatować CM.028 Stockową ładowarką? o.O... To w takim razię skąd wziąć tą odpowiednią ładowarkę?

 

Ja swoją batkę przez kilka miechów od kupna (póki nie zaopatrzyłem się w lepszą ładowarkę) ładowałem stockową ładowarką i batka jakoś do tej pory żyje (1,5 roku, a jest stockowa :D)

 

A co do wcześniejszego pytania o kolimator - mam kolimator 1x40 i CM.028A. Choć odległość między okiem, a szyną wydaje się być dużą, dla mnie celowanie przez koli jest dość wygodne. Jednak (tak jak koledzy wyżej mówili) jest on IMO zbędny. AK ma bardzo przejrzysty i sprawny celownik mechaniczny, a za pieniążki, które przeznaczyłbyś na niego, lepiej kupić np. ładowarkę :D

Link to post
Share on other sites

No własnie, to mówiąc już o bateriach, to jaka jest różnica między tymi Li-po a NiMh ? Lipo są do jakichś specjalnych replik ? Co do CM.028 kupuj wersję tactical, ma szynki, jest lżejsza i fajniej wygląda ;) A ja zrobiłem ten błąd i naładowałem baterię ładowareczką z zestawu :( Pozdro

 

A więc tak ;]

 

Szyna owszem fajna sprawa ale są na tyle daleko że nie widzę sensu montowania Koli czy innych przyżądów wspomagających celowanie. Do wykorzystania raczej w nocy ( latarka ). ;]

 

Co do wagi.. Szczerze ? I tak planuję przyszły tuning ( precka , Metalowy korpus, drewniane elementy ), więc i tak przybędzie jej na wadze ;p.

 

Jedyna ( Wg mnie ) rzecz przemawiająca za tacticalem to tak jak napisałem lepszy wygląd, gdyż ( Pozwolę sobie zacytować Lesia ) "absodrewnoniewiadomoco" faktycznie wygląda niezbyt fajnie i to że jest o 5zł tańszy, a każde zaoszczędzone 5zł będzie wykorzystane na przyszłe modernizacje karabinku ;]

 

Ja swoją batkę przez kilka miechów od kupna (póki nie zaopatrzyłem się w lepszą ładowarkę) ładowałem stockową ładowarką i batka jakoś do tej pory żyje (1,5 roku, a jest stockowa :D)

 

 

Aha. Czyli nie ma się czym przejmować?;p

 

 

A co do wcześniejszego pytania o kolimator - mam kolimator 1x40 i CM.028A. Choć odległość między okiem, a szyną wydaje się być dużą, dla mnie celowanie przez koli jest dość wygodne. Jednak (tak jak koledzy wyżej mówili) jest on IMO zbędny. AK ma bardzo przejrzysty i sprawny celownik mechaniczny, a za pieniążki, które przeznaczyłbyś na niego, lepiej kupić np. ładowarkę :D

 

 

Aha. No w sumie racja xd. Ładowarka ważniejsza ;]. A powiedz mi tylko tak 100% szczerze ( o to samo proszę innych posiadaczy CM z seri 028 ) Jesteś z niego zadowolony ? Polecasz go ?

Edited by fishu1314
Link to post
Share on other sites

Aha. Czyli nie ma się czym przejmować?;p

 

No wiesz, chińczyk to chińczyk. Może trafić się dobra bateria, a może trafić się taka, co się dość szybko posypie.

Według mnie przez pierwsze kilka tygodni bez obaw możesz ładować baterię stockową ładowarką. Chociaż może poczekaj na opinię ludzi, którzy się znają lepiej ode mnie ;)

 

Aha. No w sumie racja xd. Ładowarka ważniejsza ;]. A powiedz mi tylko tak 100% szczerze ( o to samo proszę innych posiadaczy CM z seri 028 ) Jesteś z niego zadowolony ? Polecasz go ?

Tak. W takim przedziale cenowym jest to zdecydowanie najlepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Co do wagi.. Szczerze ? I tak planuję przyszły tuning ( precka , Metalowy korpus, drewniane elementy ), więc i tak przybędzie jej na wadze ;p.

Czyli masz tacticala i zamierzasz kupić drewniane elementy ,to się w ogóle, nie opłaca łącznie z znalowym korpusem.

Znalowy korpus-150 zł

drewno-200 zł

A to już masz 350+350(cena 028)=700

Mogłeś pomyśleć wcześniej ,za 700 zł ma cm.042 z drewnem oraz metalowym korpusem.

Gdybyś dołożył tą stówkę więcej ,już byś miał nie zawodną cm.048 z stalowym korpusem i drewnem !

Link to post
Share on other sites

Teraz i tak jest zima, więc strzela się gorzej. Zaczekaj do wiosny, pozbieraj trochę więcej kasy i masz.

 

P.S.: W chinole nie ma co inwestować pod względem tuningu ;)

 

Co do bateryjek, przeczytałem 2 strony jednak dalej czekam na werdykt, kupować NiMh czy LiPo ?

Link to post
Share on other sites

Teraz i tak jest zima, więc strzela się gorzej. Zaczekaj do wiosny, pozbieraj trochę więcej kasy i masz.

 

P.S.: W chinole nie ma co inwestować pod względem tuningu ;)

 

Co do bateryjek, przeczytałem 2 strony jednak dalej czekam na werdykt, kupować NiMh czy LiPo ?

 

Aha no OK poczekamy do wiosny może będzie więcej kasy.

 

Co do tuningu to przystanę na zmianie gumki HU

 

To można ładować tą stockowąładowarką czy nie ?, bo już mam burdel w głowie.

Link to post
Share on other sites

A powiedzcie mi jeszcze bo ( ku mojemu dużemu zdziwieniu ), jak wchodzę na taiwangun w zakładkę gogle/okulary to przy każdych jest napisane, że są to gogle ochronne nienadające się do wykorzystania w grach taktycznych tj. ASG. o.O

 

To jakie mam te gogle kupic ?

 

No i co z tym ładoaniem na stocku ?

Edited by fishu1314
Link to post
Share on other sites

@Gekon_1

 

Dzięki bo nie mogłem się zdecydować ;) Nie chcę ryzykować wkładając taką lipkę do kolby AK i coś by się np. naderwało. Wezmę NiMh Firefoxa 9,6V large 2000mAh tylko pytanie czy stockowy CM.028 ją wytrzyma ?

 

 

@Fishu

 

Myślę, że ładowarka z zestawu nie jest taka za przeproszeniem gówniana. Mój brat ma już CM.028 od 2 lat i przez ten czas baterię ładował właśnie ładowareczką z zestawu ;) Ja proponuje tylko żebyś w najbliższym czasie kupił nową baterię (najlepiej tą co ja chcę kupić, nie jest droga a dobra http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_249&products_id=4869&name=Bateria_AEG_-_9,6V_2000mAh_-_Large_-_Firefox) oraz ładowarkę (najlepiej Imax B6, na allegro chodzi po 165 zł ale jest to najbardziej ceniona sobie ładowarka przez wszystkich maniaków ASG). Kupienie nowego sprzętu a zestaw stockowy to co innego. Pozdro ;)

Link to post
Share on other sites

 

Myślę, że ładowarka z zestawu nie jest taka za przeproszeniem gówniana. Mój brat ma już CM.028 od 2 lat i przez ten czas baterię ładował właśnie ładowareczką z zestawu ;) Ja proponuje tylko żebyś w najbliższym czasie kupił nową baterię (najlepiej tą co ja chcę kupić, nie jest droga a dobra http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_249&products_id=4869&name=Bateria_AEG_-_9,6V_2000mAh_-_Large_-_Firefox) oraz ładowarkę (najlepiej Imax B6, na allegro chodzi po 165 zł ale jest to najbardziej ceniona sobie ładowarka przez wszystkich maniaków ASG). Kupienie nowego sprzętu a zestaw stockowy to co innego. Pozdro ;)

 

Wielkie dzięki Wolf ;]

Dobra to wiem już wszystko (chyba).

Pozostaje czekać na kasę ;]

Pozdrawiam wszystkich :))

Link to post
Share on other sites

Co do gogli, taiwangun tak pisze, aby być ubezpieczony przed reklamacjami jak gogle rozwalą się przy strzelankach.

 

Ja mam te: http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_gogle_okulary/gogle_taktyczne_typ_desert_locust-black_acm-726.html, przetestowałem je na nowej cymce (bo wczoraj przyszła mi CM.028A z akcesoriami ^^) i muszę powiedzieć, że gogle bardzo wytrzymałe. 24 strzały z 2 metrów i ani jednej rysy/wgniecenia. W najbliższym czasie mam zamiar przetestować je na sile ok. 450 FPS. Myślę, że te gogle na początek będą idealne. Ochrona oczy przede wszystkim !

Edited by Wolf800
Link to post
Share on other sites

Co do gogli, taiwangun tak pisze, aby być ubezpieczony przed reklamacjami jak gogle rozwalą się przy strzelankach.

 

Ja mam te: http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_gogle_okulary/gogle_taktyczne_typ_desert_locust-black_acm-726.html, przetestowałem je na nowej cymce (bo wczoraj przyszła mi CM.028A z akcesoriami ^^) i muszę powiedzieć, że gogle bardzo wytrzymałe. 24 strzały z 2 metrów i ani jednej rysy/wgniecenia. W najbliższym czasie mam zamiar przetestować je na sile ok. 450 FPS. Myślę, że te gogle na początek będą idealne. Ochrona oczy przede wszystkim !

 

Aha no OK :) Wielkie dzięki jeszcze raz ;)

 

(bo wczoraj przyszła mi CM.028A z akcesoriami ^^)

 

Szczęściarz ;p

 

A co jest w zestawie ?;pp

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...